FeroFabus

Vynikající i když drsný a syrový příběh. Robert De Niro se zde prezentuje nejen coby vznikající herec, ale také jako skvělý režisér.Atmosférou mi to připomínalo film Spáči. ()

DAPDO

Od Příběhu z Bronxu jsem čekal daleko víc, než se mě dostalo. Mám rád gangsterky a filmy o mafiánech, tohle se ale moc gangsterkou nazvat nedá. Je to odvyprávěný příběh malýho kluka, kterej nepráskne šéfa místní mafie a ten se o něj začne starat. Víc než samotnej příběh mě zaujaly některý pasáže a myšlenky o míchání rasy. ()

AxelWers

Slušne dobrý film o pomeroch vo vtedajšej spoločnosti uprostred Bronxu. Kvalitne natočené, aj keď nepreferujete takýto žáner filmov, oplatí sa to pozrieť. ()

Biopler

Najprv sa nedá ubrániť dojmu, že ide o vykrádačku Scorseseho a jeho grácie ako dokáže hravo predstaviť množstvo figúrok a prostredie ako také, ako uvelebí diváka do kresla, aby opäť zožral všetko aj s navijakom. Jasné, veď De Niro, ako herecké mafiánske eso, čo to odpozeral od režisérov ako Copolla, Leone či už spomínaný Scorsese, než sám zasadol na režisérsku stoličku. Páči sa mi ako skvele zvládol aj postavu nemafiána, človeka, ktorý s ňou skôr nič nechce mať. A vybral si Palminteriho, ktorému chladný Sonny sadol znamenite. Podobne vo veľkých chválach sa dá pokračovať aj pri Brancatovi, ktorý v mladom veku ohúril mazaným výkonom. ()

Arequipa

Kdybych nevěděl, kdo film natočil, hádal bych po shlédnutí Scorseseho - brilantně vyprávněný příběh z mafiánského prostředí. Spolu s Al Pacinem největší filmový mafián se tentokrát ocitá na "druhé straně" jako řidič autobusu a změna je to příjemně stravitelná. Velmi zdařilý režijní debut de Nira. P.S. Epizodní role Joe Pesciho byla příjemným bonbónkem - on a de Niro prostě patří k sobě.:-) ()

Jablek

S gangsterkama mam trošku problém. Když člověk viděl kmotry a Scorseseho pecky, tak už nemůže čekat, že se kdy dočká něčeho lepšího...to by se asi musel stát zázrak. Bronx Tale je vynikající film, ale je tu prostě špičková konkurence no...Pesci na konci, jako by symbolizoval tu druhou lajnu, tesně za tim nejlepším. ()

Lumberjack

Hodně dobrý film s řadou skvělých herců (hlavně Chazz Palminteri jako Sonny byl nadmíru velký sympaťák). Za zmínku také stojí i parádní šlágry, které ve filmu můžeme slyšet... EDIT: Po druhém shlédnutí zvedám hodnocení na 4.5*... ()

bakeero

Bobby si poprvé stoupnul za kameru a vyprodukoval takovou malou příjemnou gangsterku, kde prodal to, co za svou kariéru nejspíš odpozoroval od Scorseseho a spol. Epičností se to samozřejmě nemůže rovnat Casinu ani Goodfellas, ale jakožto obdivovatel De Nira dávám za 4*. Má to zkrátka svoje kouzlo. ()

Primavera

Nečakala som, že napohľad drsný De Niro dokáže ako režisér dať klasickej gangsterke taký ľudský rozmer. Jeho súčasné stvárenenie otca so svojími tvrdohlavo opakujúcimi proletárskymi rečami o poctivej práci a čestnom živote synovi ohúrenému prostredím bohatých mafiánov dojíma. Hudba a prostredie filmu jedinečné. Niet tomu čo vytknúť. ()

Petulka88

Zkrátka a dobře: Kdo umí, ten umí. A Robert De Niro je prostě hollywoodská špička. Nejen, že dokáže natočit skvělé drama z newyorského Bronxu, zahraje si v něm jednu z hlavních roli, ale jeho neuvěřitelné charisma z něj přímo tryská i v roli řidiče autobusu. Navíc je Příběh z Bronxu jedním z nejcivilnějších filmů, které jsem v poslední době viděl. A jako bonus má film i skvělý soundtrack. ()

10Domik10

Skvele spracovaný príbeh z Bronxu, v ktorom vládne nevraživosť medzi Talianmi a černochmi s výnimkou mladého Taliana Calogera, ktorého názory v tejto oblasti sú iné. Problém je v tom, že v Bronxe to nič neznamená. Prvý film Lilla Brancanta (Calogero) a hneď (aspoň podľa mňa) skvele stvárnená postava. ()

Karp

Střílí se tam, vypaluje, mlátí, ale i tak máte pocit, že Bronx je to nejidyličtější místo, jaké znáte. Dostanete chuť zajít na pár rad do života k Chazzu Palminteriovi, projet se s Robertem de Nirem autobusem a zakoukat se do krásné Taral Hicks. Přesto nechybí jakýsi skrytý strach a obava. Jste bez obalu konfrontováni se skromnými sociálními poměry italských přistěhovalců i typickými pouličními mafiány. S Lillem Brancatem zde prožíváte období dětství a dospívání, které, pokud bylo aspoň trochu šťastné, dokáže to nehorší zahladit a přisadit mu atmosféru nostalgie a příjemného vzpomínání... Drsný ale poetický film. ()

lakart

"Nejhorší na životě je, promarnit svůj talent". Excelentní gangsterka o dvou zásadových a protřelých mužích, kteří se snaží co nejlépe působit na malého kluka. Ani jeden z nich vám není vyloženě nesympatický a jejich životní moudra a postřehy mají něco do sebe, ale potřebují pro malého kluka z Bronxu čas. Nevím, co bych více dodal, snad jen, že celému filmu vévodí skvělý scénář a moc dobrá režie. 100% ()

agrimon

Prečo som to videl až teraz? Neskutočne silný príbeh pre mňa. Príbeh chlapca, ktorého okrem vlastného otca vychoval sicílsky boss. Najviac sa mi páčila skúška mimoriadnosti ženy - to fakt nemalo chybu! Hudba vo filme: veľké +. De Niro skvelý ako vždy, aj keď oveľa viac si zaslúži pochváliť Palminteri (ale asi to bude tým, charakterom postáv). Milovníci gangsteriek, toto si nenechajte v žiadnom prípade újsť. ()

Zikus

Vynikající film, takhle bych si představoval každý film o gangsterech. Pěkně vyprávěný, skvělý herci, prostředí. Hlavně to není zamotaný jako třeba Kmotr, nebo Tenkrát v Americe. ()

umbjaz

Nechápu, jak mi mohla tahle paráda tak dlouho unikat. po velmi dlouhé době jsem si do syta užil (až na pár vyjímek) celí soudtrack a vzhledem k mému kladnému vztahu k mafiánům se špagetama k obědu i k večeři celej krátkej život, nemůžu jinak, než dát 5*. ()

Likan7

Je škoda, že Robert De Niro nerežíroval častěji. Má svůj osobitý styl, který mi (alespoň v Příběhu z Bronxu) velmi sedí. Nikam nespěchá. Příjemně vystavuje příběh na skvělým scénáři a ještě lepších hercích. Příběh je poutavý, atmosféra prakticky 3 světů (civilní, mafiánský, černošský) je tu nastíněn skvěle a já si, i po trochu vlažném úvodu, ty 2 hodiny užil. De Niro, Palminteri i Brancato hrají skvěle a hlavně mají co hrát. Mafiánské filmy často nemusím, ale Příběh z Bronxu je výjimka. ()