divisak

Příběh z Bronxu je nejen o pravdě, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Režijní debut Roberta De Nira je silným příběhem o přátelství, vztahu mezi otcem a synem, o sblížení dvou lidí, kteří se i přes nevraživost svého okolí rozhodnou pro společnou lásku. Je pastvou pro oči sledovat, jak zde Robert De Niro krásně zužitkoval své bohaté zkušenosti pro barvité vyprávění o životě gangsterů v Bronxu. ()

Pawlisman

Ano, je to takový příběh, spíše než gangsterka, tomu nic nelze zazlívat. Vše pěkně funguje a zapadá do sebe. Na totální odvar to není, ale jako napínavý i poučný příběh s bezva muzikou a věrohodnou atmosférou ano. Skvělá záležitost. 8,5/10 ()

andio

No, přiznám se, že jsem čekal možná i víc. De Nira mam hrozně rád a na film o italoameričanech z Bronxu se mi vždycky kouká dobře. Být tam míň těch prapodivných Calogerových kamarádů a víc Roberta De Nira nebo Joa Pesciho, tak bych možná šel po pěti hvězdách. 8/10 ()

TheSpearCZ

Komorně natočený malý příběh z Bronxu, který má pro mě osobně nesmírnou hodnotu. Tempo je pomalé, ale děje se toho hodně a ani jednou mě tu nepotkala nuda, naopak nás tu De Niro krásně seznámí se všemi postavami, prostor dostali i ti vedlejší, což se cení o to více, herci jsou velice sympatičtí, a když se na konci objeví Joe Pesci, tak to chytí takovou atmosféru, že musím De Nirovi za jeho režisérský debut vystavit sakra velkou poklonu. 5* ()

majec4

Putavy film zasadeny do Bronxu 60tych rokov, o ktorom som fakt netusil. Esteze mame kamosov. Parada, presne tento styl gangsteriek mam rad. Film ma v sebe emociu, brutalny scenar, skvely soundtrack a neopakovatelnu atmosferu. De Niro je v tomto smere velky pan, kedze toto je jeho reziserska prvotina. Klobuk dole. Videl som to uz par tyzdnov spatne, no aj teraz si pamatam kompletny pribeh. To sa v dnesnej dobe stava malo, malo, pomalo. ()

Honny2

Můj žánr! Gangsterka se všim všudy a film, který mi představil Roberta De Nira ve velmi dobrém světle....stal se jedním z mých oblíbených herců. ()

Ramone11

Mno, režijní debut mého oblíbence Roberta De Nira dopadl na výbornou. Hezký příběh z klasického prostředí NY s výbornou dobovou hudbou a výborným hereckým výkonem De Nira a mafiána Palminteriho, coby "padoucha", který mne byl, ale velice sympatický a fandil jsem mu. Naprosto dokonalá scéna v baru s bitkou motorkářů - a ta hudba (Beatles) k tomu!!!! Jeeee...Jeden z best mafiánských filmů. ()

RadimFišer

Nádherné, poetické, dojemné, integrované, mezinárodní a mezirasové. Chytající za srdce. Dokonalost, která stojí za podívání. Krása ve zlu. To všechno je ve filmu, který mě dostal. Když jsem cítil svoje srdce a hrdost za to, že C-ho zachránil jeho starší kamarád, protože ho vytáhl z auta hlupáků. Škoda, jak to nakonec skončilo. Ale to je život. A tento film ho obsahuje až moc. Nemohu se nepoklonit. Asi jeden z mých nejoblíbenějších filmů, na který nezapomenu. Skvěle zakomponované písně. Hlavně Ave Maria od Schuberta. Shlédl jsem ho den po dni, kdy jsem si platil kino jenom pro sebe. Tímto filmem mi chybí do konce již jenom 3 další filmy. A tento je nádherný pro zakončení. Musím tímto též poděkovat rodičům a Alence, která mi dnes přinesla neskutečnou radost a lásku do srdce, protože jsem začal chápat všecno na světě. Odblokovala moji zoufalou a bolestnou minulost. Děkuji, a děkuji za tento přeštastný film. Doporučuji všem. ()

grerar

Jop. Mafiánská průprava se Nirovi hodila. Povedené dílko. 5* (možná trošku míň, ale přidávám za to, že to je De Nirův první film) ()

R4kosn1k

Dost dobrý film, a kdybych jej měl porovnat s kmotrem :), tak u kmotra jsem se trochu nudil. Asi to bude tím, že jsem si říkal kdy už to konečně skončí... Ale tady? vůbec nic takového, skvělý film! ()

Saur.us

De Niro vyrůstal u toho nejlepšího učitele a z Příběhu je to velmi znatelně vidět. A jestli to Chazz Palminteri opravdu celé prožil, tak to muselo být tedy divoké mládí. ()

ink flo

Robert De Niro režíruje Roberta De Nira...příjemná 60s softcore gangsterka, kde se klasická zápletka "protřelej italskej mafoš má svýho mladýho chráněnce" neodvyjí úplně očekávatelným směrem, takže víc než o střílení je to o rodině, vztazích, rasismu atd. ()

mls

Z môjho slabého prehľadu gangsteriek, je to po Godfatherovi najlepší výtvor. Rozhodne ho radím pred podobné, oveľa menej zaujímavejšíe, omnoho známejšie a oceňovanejšie Goodfellas. ()

mala_kea

Další snímek z řady novodobých kriminálek ze "staršího" prostředí se řadí mezi skvělé.Robert de Niro jakožto zkušený mazák se chopil režie a naservíroval emoční dávku bez hluchých míst, perfektním hereckým výkonem, napínavým příběhem. Příběh z Bronxu vás uchvátí natolik, že 121 minut pro vás bude nesmírně krátkých a jedno shlédnutí vám nebude stačit. ()

Heavyman

Přátelství kápa mafiánskýho gangu s klukem od vedle ze špinavého prostředí velkoměsta. Samotný De Niro zde není zase tak moc vidět, ale i jako řidič autobusu zůstává svůj a post režiséra mi k němu tak moc nesedí, ale o to víc se mu daří. Dal důraz i na rasovou nesnášenlivost a zbytečný násílí na ulici, ovšem někdy se tomu vyhnout nedá. ()

GOREGASM

Fantastický režijní debut herecké ikony Roberta de Nira podle vybroušeného scénáře Chazze Palmiteriho. Ten si navíc střihnul jednu z hlavních rolí, mafiánského bosse Sonnyho, tedy typickou De Nirovu parketu. A je třeba dodat, že to ustál se ctí. De Niro se potom záměrně obsadil do role otce, který bojuje o pří­zeň svého syna a dělá vše pro to, aby ho udržel v mantinelech společnosti. Herecky není­ co vytknout a po reži­jní­ stránce je zřejmé, jak dobře De Niro sledoval mistra Scorseseho při práci. Vlastně jde o takový malý tribute to Martin Scorsese. Na druhou stranu De Niro se učil od toho nejlepší­ho a dokázal to hned napoprvé přetavit do intenzivní­ho filmového zážitku, který vám bude nějakou dobu rezonovat v hlavě. 85% ()