Papežův vymítač

• USA The Pope's Exorcist (více)

Film Papežův vymítač, který je inspirován skutečnými zápisky otce Gabriela Amortha, hlavního vatikánského exorcisty (Russell Crowe), sleduje Amortha, který se snaží vyšetřit děsivou posedlost mladého chlapce. Nakonec však odhalí po staletí staré spiknutí, které se Vatikán zoufale snažil utajit. (Falcon)

Blenny

Tady už není co novýho vymyslet. Pořád bude na jedný straně stát někdo s krucifixem a na druhý straně posedlý dítě s gumovýma končetinama, koulejícíma očima a sem tam zvracející něco neobvyklýho. Jak to bude koukatelný, záleží na tom, jak hutnou atmosféru tomu fimaři dopřejou. Tady si nedopřáli. ()

liquuid

Velmi svizna podivana. Jdeme rovnou na vec bez nejakeho delsiho okecavani. Necekal jsem zadny masterpiece, ale mozna diky tomu jsem byl prijemne prekvapen. Ma pozornost zustala po celou dobu zaujata a vubec jsem se nenudil. Par lokaci, zadny velky budget, par mistnosti a podzemni komplex. Herecke obsazeni naprosto v poradku, z hlediska hororu splneno vse. Pokud mam hodnotit dle budgetu, hercu, pribehu a kamery s efekty, tak toho opravdu nemam moc co vytknout. V jednochosti je casto ta prava krasa. ()

Tominni

Solidní příběh vatikánského vrchního vymítače, který dostane úkol, který ho zavede do Španělska, kde se ve spolupráci s mladým knězem postaví démonu, který posedl mladého chlapce. Místy velmi dobrý, speciálně kdy oba duchovní přiznávají své slabosti, ale ve sklepení už to trochu skřípe. ()

hrumsrt

Pro všechny fanoušky exorcismu, pro obdivovatele původního Vymítače ďábla anebo novějšího V zajetí démonů, pro ně všechny přichází nový od žánrového nováčka Juliuse Averyho, který prozatím přicházel s jedním nudnějším a zapadlejším akčním kouskem za druhým. A ano, Papežův vymítač je asi prozatím jeho nejúspěšnější film, ale pořád dost málo na to, aby se od něj dalo třeba do budoucna něco očekávat.. Nesmírnou výhodou Papežova vymítače je předloha v podobě zápisků otce Gabriela Amortha, ve svojí době hlavního vatikánského exorcisty. I proto má příběh jasný námět, který nabídne docela solidní náčrt příběhu a následně dost působivý závěr. Problém mám se vším uprostřed.. Gabriel Amorth přijíždí pomoc další rodině s vymítáním čehosi z těla malého chlapce, když ale odhalí, že něco není v pořádku, a že tohle nebude jen tak ledajaký exorcistní obřad. A že je možná za ovládnutím chlapcovi duše něco mnohem víc.. Tvůrci pochopili, že na velké akční herectví to už s Crowem nevypadá (hodně osvícená a jedinečná myšlenka), a tak mu dali mnohem komornější a charakterní roli otce Amortha, v níž se za pomoci mladšího kněze snaží rozklíčovat záhadu okolo zdejšího případu, který jak vypadá si ukousává poctivý kus.. Atraktivní téma, pokaždé nakousnuté mixem skutečné a fikční historické premisy, jaké ale tvůrci přesněji neumí rozvést a zabrouzdávají do vod, v kterých ani být nechtějí. Proto, když se stejně na závěr vracejí k případu chlapce, je to možná i trošku nedůstojné.. Papežův vymítač ale jasně dokazuje, jak možná snadné je pracovat s podobnými případy exorcismu, a jak se po nich diváci mohou utlouct, proto snad nikoho nepřekvapí, že tvůrci u tohoto prvního filmu nekončí a myslí si na celou sérii (a když vidíme, jak to vypadá s tím opravdovým Vymítačem ďábla, mají nejen slušnou šanci, ale i patrný náskok).. Tak kéž by to příště bylo ještě nápaditější a nikoli tak zaměnitelné jako Papežův vymítač.. 60% ()

heavy66

Vcelku poklidná konverzačka mezi ďáblem a knězem. Russell je charismatický chlapík a Franco Nero jako Jan Pavel II obstojný. U mě dobrý! ()

wallax

V spleti slabých hororov posledných rokov konečne prišla iskrička nádeje a konečne rozvírila tieto nudné vody. Herecky veľmi príjemný na pohľad, scenáristicky mierne pokulháva v poslednej tretine. Inak slušný film, vraj na základe skutočnosti, podľa zápiskov z Vatikánu. Napätie sa príjemne stupňuje a boli aj zimomriavky, no keď sa to prehupsne do časti kde zistujeme meno démona tak snímok začína strácať napätie. Premýšľal som či 3 alebo 4 hviezdy...dávam lepšie 3, nakoľko Exorcism of Emily Rose majú odomňa solídne 4 a ten považujem za top film týkajúci sa exorcizmu. ()

luciekout

Docela fajn, ale teď si dám původního vymítače. Russel už byl matematik, gladiátor i vymítač, je to tak dobrý herec, že udrží celý film. Za to všechna čest. ()

tsatsiki

Tohle byla luxusní podíváná.Skvěle zahrané, výborně napsané, dobré efekty a celé to má strašidelnou atmosféru.Nebál bych se říct, že tohle je nejlepší film a výkon Rusella Crowa, ale všichni i zde podali výborný výkon, že jim to člověk věřil.Insidious nebo V zajetí démonů jsou super filmy, ale tady to povýšili o level výš.5*. ()

jokino

Vyslovene "jednohubka", ktorú sme tu už mali xy-krát a možno aj v lepšom "šate". Nie je to zlé, no nič originálne sa nekoná. Film stavia predovšetkým na audiu a CGI, ktoré sú síce veľmi slušné, "atmosféra" a akési snáď "napätie", sa vyvíjajú až extrémne rýchlo (ak sa to dá vôbec tak pomenovať..?), no záverečná cca 1/4 filmu, je podľa mňa úplne prepálená práve týmito CGI. Russell Crowe je výborný v úlohe exorcisty, no tak nejak som mu celkom neveril ten jeho prístup úplného kluďasa, či až "flegmatika".. Film síce neurazí, no myslím si, že dosť rýchlo padne do zabudnutia, ak z toho nemienia tvorcovia spraviť opäť raz nejakú "lógiu" / "ságu" na pokračovanie, keďže si to nechalo otvorené "dvierka" na prípadný sequel, či možno dokonca seriál.. ()

HanzoBureshi

Pozor, je to horror a je to podle skutečných zápisků otce Gabriela, ale proč mi to ke konci přišlo jako nějaký Doctor Strange? Ten film má své cool momenty, ale někdy to rapidně klesne. Russell Crowe seděl na otce Gabriela jak vyšitý jeho hlášky mě docela bavily, pokud teda přistoupíte, že se nejedná o nic hororového. Otec Esquibel byl úplně v pohodě. Co se týče toho démona v klukovi, měl jsem problém si na to zvyknout, protože mi to přišlo dost divné a z počátku takové směšné. Byl jsem ale rád, že se tu řešilo i minulost onoho místa a průzkum v podzemí, které bylo opravdu dost creepy. Samotné konečné vymítání v posteli ušlo, ale to úplné finále vypadalo jako nějaká MARVELOVKA! PROČ?! To mi zkazilo na konci radost, ale i tak tohoto snímku nelituji a vřele ji doporučuji. Je to zábavná jednohubka. Mé hodnocení: 6/10 ()

J.Mayen

Levný a blikající Constantin v novém hávu, navíc okořeněný ne moc vtipnými vložky. Zapomeňte na Vymítače ďábla nebo Emily Rose. Tohle je opravdu podivná komedie bez špetky vtipu nebo atmosféry a ani Rasl Vrána to zde nezachrání, jelikož nikdy nepatřil mezi mé oblíbence. ()

Skrivan

Námět příběhu je velice zajímavý a stál by za zpracování (ďábel se snaží rozvrátit církev zevnitř a páchat zvěrstva v jejím jménu), hlavní postavy mají hloubku i backstory, Croweův Amorth je sympaťák a frajer. Přesto je tento film spíše zklamáním. Nebál jsem se tedy vůbec, snímek místy působí až sebeparodicky (momenty, kdy kněží a rodina nastoupí do místnosti jako Buffy se svou partičkou nebo když se démon rozprskne jako upír v Pravé krvi), kromě toho je tu spousta stokrát ohraných klišé. Navíc jsme neustále ujišťováni o tom, kdy se film odehrává, a i když se hlavní postava jmenuje stejně jako reálný exorcista, místo Jana Pavla je nám tady naservírován jakýsi no name papež s plnovousem a až nadpřirozenými schopnostmi. Vcelku je to tedy jen taková snůška blábolů a jedno velké zklamání. ()

blazma

Horory nejsou moje velká doména, ale tento mě už v ukázce hodně zaujal. Russella Crowea mám hodně rád a v této roli mi neskutečně seděl. Příběh byl z mého pohledu zajímavý. Atmosféra se mi líbila. Celkové zakončení za pomocí až velkého CGI a scifi, už dokážu překousnout. Bůh ví jak to asi ve skutečnosti může vypadat, když se s něčím takovým setkáte. Po delší době horror co mě opravdu bavil a nezklamal. ()

xxmurphyxx

Russel Crowe ako vymetač? Prečo nie. Povymetal už Rímsku arénu od tigrov, bary od ochlastov a teraz dáky kaštieľ niekde v prdelákove od slušne nasratého satanáša. A bez ohľadu na to kde vymetá mu to ide dobre. Film je podľa skutočnej postavy a ,,skutočných,, udalostí, ale tak treba to brať s rezervou, najmä ku koncu si to trochu viac uletí. Napriek tomu atmosféra je fajn a snaží sa pôsobiť čo najviac uveriteľne, len ten koniec už je trošku prepal, snažiaci sa ulahodiť hororovým fanúšikom. ()

Plaque

A tak sa táto pekelná žánrová vykrádačka všetkého doposiaľ už nakrúteného démonicky usmažila na vlastnom pekelnom ražni. Ani Maximus to, bohužiaľ, nezachránil, hoc sa snažil, ako vedel. ()

blondboss

Je škoda, že v tomto snímku sa opäť mieša priemerná hororová zlátanina s pomerne hutnou atmosférou, ale dokopy to celé akosi nefunguje. Russell Crowe v úlohe exorcistu s jemne pikantným humorom, ktorý sa neberie veľmi vážne, až kým natrafí na neľahkého démona. V rámci žánru opäť raz množstvo klišé, predvídateľnosti a hlavne faktu, že pri tomto horore som sa prakticky ani raz nebál. Masky ale miestami fajn a aj hudobný podmaz môže byť. Malo to určite väčší potenciál, takto len slabý priemer. 50 % ()

WeeLass odpad!

Může mi někdo vysvětlit, proč se každý rok točí nový vymítačský horor? Ve slabé chvilce jsem tomu dal tentokrát šanci a odnesl jsem si jen ztracený čas. Nic nového to do žánru opět nepřineslo, ale pokud je filmovými nadšenci tolik vyhledávaný, proč se aspoň trochu nesnažit? Co měl znamenat ten kluk? Protože já jsem viděl pouze špatný makeup a ještě horší herce. Kde byla nějaká atmosféra, tajemno, nepředvídatelnost? Tohle prostě nemá na víc než podprůměrný Hulu seriál, do kina se tohle nikdy nemělo dostat. Nehledě na to kdo ztvárňuje hlavní roli. ()

Exorcista, kam se podíváš

Exorcista, kam se podíváš

26.04.2024

Běžný člověk by si skoro myslel, že hororové příběhy o vymítání ďábla jsou jedním z těch námětů, které stačí udělat pořádně jednou a dost (za všechny příklady Vymítač ďábla z roku 1973). Kolikrát… (více)

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (více)