Martensson35

Jako většina filmů o umírání na raka je i zde tato skutečnost přikrášlena oproti realitě (vím o čem mluvím), takže to prostě beru, že hlavní dvojka má vyměřený čas a hotovo. Ale jinak ano, takhle si představuji mírně ujetou road movie komedí. Nejlepší jsou všechny scénky s arabákem v podání Blebriea (luxusní dabing) a policajt Rudy s Jagermeisterem je naprosti boží. Nenáročné, bez nějakýho hlubšího poselství nebo originální myšlenky, ale ani ne trapný. Prostě čistá lehce melancholická komedie. ()

src

Kdyz uz jsem myslel, ze je nemecka kinematografie mrtva, tak prisel tento skvely film, ktery me (mohu-li uzit klise) chytl u srdce. Je dobre ho obcas zkouknout, aby si clovek nemyslel, ze Nemci produkuji jenom pitome detektivni serialy. ()

Abdul

Thomas Jahn zapříčinil dokonalý obrat ve vnímání novodobého německého filmu. Za podobný počin by se nemohl stydět žádný renomovaný evropský režisér, natož pak jakýkoli člen "výkvětu" hollywoodské smetánky. Neznám moc filmů s tak hummáním poselstvím, s tak dokonale využitým řemeslným (když uvážíme, co bylo třeba) zpracováním. Klepání na nebeskou bránu není jen pošahaným německým filmem. Je to snímek všech dobrých duší, které Thomas Jahn dokázal spojit ve famózně udělaný čin. Díky jemu a díky Tilu Schweigerovi. ()

crjules

Jeden z filmu nemecke kinematografie, na ktery mohou byt Nemci pravem hrdi ! Akcni komedie ktera ma od zacatku spad a nenudi. Smutny,dojimavy, ale soucasne krasny konec. ()

raneczech

Film, který kombinuje spoustu již viděných motivů, může být vždycky buď velká pecka, nebo velký průšvih. Tohle je ta pecka. Úžasně namixovaná zběsilá jízda, pomalejší humor i nostalgie, fungující chemie mezi protagonisty.. A jako třešinka na dortu neodolatelný Rutger Hauer. Kdo neviděl, nepochopí ()

Šňůra

Tohle byla mnohem příjemnější a zábavnější "poslední" jízda, než byla k vidění např. v Než si pro nás přijde. Však ony taky ta poslední přání, co Rudi s Martinem mají jsou mnohem realističtější. Navíc když náhoda a dva gangsterští troubové pomohou, tak dát mámě caddilac jako Elvis, vyspat se...pardon opíchat dvě holky najednou a zajet se podívat k moři, to není zas takový problém. Když se to navíc podá tak vtipnou formou, jako to udělal Thomas Jahn, tak je to více než příjemně strávená hodina a půl. ()

Šindy

Ze začátku trochu nuda, ale poté krása. Na konci filmu mi šlo mrazení po zádech. Film působí jako komedie, což sice je, ale ty vážnější chvilky, které se střídají s těmi legračními, šponují emoce nahoru a někdy s vámi hodně zacloumají. V podstatě celý film čekáte na jediné.......... to se mi právě nejvíc líbilo. Nikdy bych nevěřil, že v Německu natočí takový dobrý film. Kdo neviděl, ať to jde rychle napravit. ()

m0lL!sS

Ani já se nevyhnu vzájemné konfrontaci s námětově podobným filmem z americká produkce Než si pro nás přijde..Osobně jsem si "The Bucket list" užil o trošku více, než Klepání na nebeskou bránu, ale věřím, že kdybych viděl Tila Schweigera a Jana Josefa Lieferse dříve než Morgana Freemana a Jacka Nicholsona, hodnotil bych s největší pravděpodobností opačně, tedy Klepání na nebeskou bránu 5 hvězdiček, Než si pro nás přijde 4 hvězdičky. Za daných okolností však u mě přeci jen vítězí dvojice Freeman & Nicholson a to jednak za serióznější zpracování této velmi náročné tématiky, ale také za užití vhodnějšího humoru... ()

freyinec

Pro mě nejlepší film z celé německé produkce. Hlavní hrdinové jsou sympaťáci, nenásilně procházejí celým dějem, celkově milé a příjemné. Snad jen vsuvku Rutgera Hauera sem úplně nepobral... ()

haffen

Kvapka v mori... Tento film je dôkazom toho, že aj majster tesár (Nemecko) sa raz za čas utne a urobí niečo poriadné, plnohodnotné a viac než len pozerateľné... ()

Kubaaaa

Dokonalé spojení vážnosti a vtipnosti. Scénář je napsán bezchybně, ačkoliv to trošku zavánělo opisováním od známějšího kolegy. Oba nemocní a oba gangsteři byli perfektní. Za jednu z největších zajímavostí a kladů považuji fakt, že se ve filmu, navzdory všudypřítomné akci a střílení, neobjeví ani kapka krve. Navíc akce je zvládnutá perfektně, takže si to mnohdy ani neuvědomíte. ()

HarqAlAda

Po ďalšom zhliadnutí zvyšujem na 5. Tento film považujem v prvom rade za komédiu. A tá je podľa môjho gusta. Niektoré momenty uberajú celku k dokonalosti, no cez vlastný úsmev som ich akože nevidel ;) ()

valkil

Černý humor, který mi sedí, je to k smíchu i k pláči, ale potěší. Oba hlavní hrdinové hrají příjemně. Až se nechce věřit, že něco tak hezky lidského, co zahřeje, bylo natočeno "studenými" filmaři v Německu, které má pověst země, co nerozumí vtipu. ()

pikacu

Nadherný smutno-krásny príbeh dvoch ľudí na na konci svojej cesty, ktorí majú toho ešte toľko pred sebou. ()