Kdo přežije, je vítěz. A pro Arnolda Schwarzeneggra, který se marně snaží uprchnout z vězení a dokázat svou nevinu, navíc získaná svoboda. Nejdříve ale musí v podivně kruté televizní show porazit nelítostné gladiátory... (oficiální text distributora)

Luk80

Vražedná hokejka, puk, motorovka, blesky a potrhlá tv šou. Arnold utíkal a utíkal. Ty největší hity měl těsně za sebou a před sebou komediální mix. Běžící muž zůstává v paměti úchvatné vhs doby ! ()

Bobik9

Začínalo to tak nadějně a nakonec se z toho vyklubala příšerná slátanina. Kingův námět mi přijde nadčasový, velice chytrý a znepokojující, ale co s ním Glaser provedl je hrozné. naprosto neoriginální dialogy, žádná gradace příběhu a nulové charaktery postav. Věřím, že v tomto případě musí být kniha minimálně o sto procent lepší. Arnie je sice fajn, ale nevytáhne tuto věc z bahna průměrnosti, až lehké podprůměrnosti. ()

noriaki

Bohužel je Running Man to nejbéčkovatější béčko které osmdesáté léta zplodila, takže mezi tou vší brutalitou a úchylnými scénami úplně zapadlo chytré poselství. Žádná velká škoda ale nevznikla. Filmů o manipulaci s veřejným míněním a ohýbáním reality za ty léta vzniklo dost a dost. Paradoxně v žádném nehráli dva budoucí guvernéři Spojených států a jen málokterý do děje zakomponoval dnes tak vlivné reality show. Také si žádný z nich nemyslel, že přidání vraždícího hokejisty a chodícího akumulátoru pomůže síle výpovědi. ()

Kubaso

Podle mě jeden z nejlepších Arnieho filmů. Dokonale ujetá vize budoucnosti (taky vám to připomnělo Robocopa?) a fóry na téma moci médií; viz další Arnoldův slib, že se vrátí, načež mu moderátor show odsekne, že jenom ze záznamu. Vždycky mě tenhle film bavil a tentokrát má i myšlenku (i když pravda, že na ní to nestojí). Mnohem větší nářez než Arnoldovy pokusy o herectví z filmů novějšího data... ()

Slider

Tento film sa nedá s knihou od Stephena Kinga ani zrovnávať.Dej je veľmi slabí,o spracovaní ani nebudem radšej hovoriť. Jednu hviezdu dávam len kvôli tomu, že Running Man v knižnej podobe sa mi veľmi páčil ()

JohnSmith

Tak tohle je hodně špatný Béčko. Nápad sice dobrej a již několikrát zobrazenej,ale je to velice špatně natočeno a hlavně je to děsná nuda. Nejspíš to nejhorší,co jsem s Arnoldem viděl ()

KasparekZabijak

Nemuzu dat odpad, i kdyz bych moc rad, ale prece jen jedna hvezda aspon za Arnieho. Asi nejdementnejsi adaptace Kingovy knizky, ktera je samozrejme skvela. Dej je nepochopitelne zasazenej do nejakyho podivnyho radobystudia kde na Arnolda cekaj ty nejabsurdnejsi nastrahy a protivnici...vazne sracka vsech sracek 1/10 ()

Fakipics

Nadčasová ekonomická krize, diktátorská televizní show, asertivní árny, který rozcupuje sci-fi gladiátory levou zadní. Jenom za něho hvězdička a za celkové zpracování zbylé dvě ubohé, ale současný názor je irelevantní... když jsem to viděl před 10lety, dal bych pět a nasadil si kalhoty. ()

H.Gordon

Tak běžícího muže jsem si naplno užila. Mám ráda takové filmy, kde to osmdesátkama a devadesátkama jenom stříká! Arnold byl skvělý, jako v každém akčním filmu a tento nebyl vůbec špatný. Není to nejlepší, ale má to skvělou atmosféru a hudbu. 3, 90. ()

zdenny

Nedávno měla dcera narozeniny, tak jsme si s rodinkou udělali pěkný večer a já jsem pustil „Běžícího Arnolda“. To proto, že dcera si oblíbila „Hunger Games“ a já jsem jí chtěl ukázat, že podobný film byl natočen již za mého mládí. S ohledem na aspekty osmdesátých let, jak v Americe, tak u nás, by si film čtyři hvězdy jistě zasloužil. Jenže když vezmu v úvahu, že ve stejném roce byl natočen i „Predátor“, nemůžu nevidět ten brutální filmařský rozdíl. A to především v kulisách a akční choreografii. Navíc, i když to nesmírně nerad říkám, zde Arnold v některých fázích dost přehrává. Hlavně tedy ten přehnaně zarputilý výraz při útěku na letišti. Ten by se hodil spíš do komedie. ()

Všivák

Myšlenkou už předloha je dost nadčasová. Ukazuje, jak snadno jsou lidé ovlivnitelní médii a televizí. Škoda, že se film nedržel víc předlohy. Ta byla o dost drsnější. Arnie jako hláškující mentor pro všechny. A k tomu ještě velký drsňák. Parádně styloví a blbí lovci. Parádní, dneska už trochu úsměvné zpracování ve stylu klasických osmdesátek. Tenhle film má pravdu. ()

Mishqo

50% ... Hmmm. Totálne nevhodné prekoncipovanie knižnej predlohy. Štruktúra knihy oveľa viac kladie dôraz na zvrátenosť a dekadentnosť futuristickej spoločnosti (2020s, keďže kniha je z 1982), ktorá sa blíži závratnou rýchlosťou. Škoda, lebo ako koncept to je výborný. No kredit treba pripísať Stephenovi Kingovi. Avšak keď už to stratilo ten spoločenskú zúfalosť, bolo to aspoň zábavné a nepochybne dobre nahláškované. Arnie sa tu nestratil, ako inak. ()

fefee

Klasické schwarzovské retro B-éčko ktoré je akčné a zároveň nudné. To som ani netušil že je to podľa Stephena K., to veru je snáď jeden z najhorších snímkov natočených podľa jeho knihotéky. (Ani jemu samotnému sa to vraj nezdalo) 2,5* ()

lykan9

Jako dítě jsem tuto klasiku zbožňoval, jako snad každý film s Arniem v té době. Během pubertálních let jsem však zamiloval dalšího velikána, a tím je Sterphen King a přečetl jsem si jeho knižní předlohu. Bohužel po předčtení knihy musím uznat, že film je paskvil, který zcela popírá knižní předlohu a vlastně je film urážkou samotné knihy. Když však odhlédnu od tohoto velkého mínusu, tak se jedná o slušné béčko a s připočtením nostalgického hlediska, si zaslouží Běžící muž aspoň spodní hranici trojky. ()

cross

Ve své době to pro mě byl sice další výborný akčňák s Arnoldem v hlavní roli, ale když na to koukám dnes, je to jen velmi béčkově natočená nuda. Předloha je sice zajímavá a film je určitou "klasikou", ale nebýt Arnolda, vyrovnal by se leckterému stupidnímu nízkorozpočtovému akčnímu filmu uváděnému ve večerních hodinách v týdnu na Nově. ()

Pupidyk

S dokonalou knihou má opravdu málo společného a je stokrát horší. Další doklad o tom, že číst je lepší než čučet. A pro trona: Richard Bachman je Kingův pseudonym. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

16.03.2021

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (více)