Kókaku kidótai: Stand Alone Complex

• Japonsko 攻殻機動隊 STAND ALONE COMPLEX (více)
Japonsko, (2002–2005), 21 h 40 min (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Masamune Širó (komiks)

Kamera:

Kódži Tanaka

Hudba:

Jóko Kanno

Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Kóiči Jamadera, Ken Narita, Šin'ičiró Miki, Robert Axelrod, Tóru Šinagawa, Daran Norris, Murphy Dunne, Kazuja Ičidžó, Akiko Jadžima (více)

Série(2) / Epizody(52)

Kôkaku kidôtai: Stand Alone Complex je Japonský cyberpunkový anime seriál. Původní tvůrce manga předlohy Masanori Ota, známý pod svým pseudonymem Masamune Shirow, zasadil děj svého díla do Japonska ne až tak vzdálené budoucnosti. Hlavní postavou je mladá majorka ze speciální jednotky SEKCE 9 Motoko Kusanagi. SEKCE 9 slouží jako policejní jednotka, mající na starosti problémy spojené s hackery a zločiny, které páchají, což rozhodně nejsou pouhé úniky dat a převody peněz z konta na konto, ale například ovládání cybermozků ochranky prezidenta policie za účelem jeho atentátu a podobné. To vše je zabaleno do slušivého sci-fi kabátku. (Mr.Crowley)

Recenze uživatele darthvader77 k tomuto seriálu (53)

Hidarime ni ki o cukero POKER FACE (2004) (S02E14)

Satou vs Mokoto souboj válečníků na pozadí historky z pokeru a předpovídající apokalyptický rok 2020 je jeden z nejlepších dílů toho seriálů. Dostali jsme další díl, který se věnuje vedlejším postávám a jako předchozí díl i tenhle vás nechá přemýšlet zda se to opravdu stalo či ne. Shuumatsu a Jotaro z toho tečou proudem to musím říct. ()

Kikaitači no gogo PAT. (2004) (S02E15)

Tragédie vědce, který se nikdy nedočká uznání, že by i chudák Tesla z toho měl depresi. Jenom Ghost in the Shell vám je schopen prezentovat filozofickou debatu mezi ekvivalentem robotických šťeňat. Závěr jak již zmíněno smutný děj postupuje. ()

Soko ni iru koto ANOTHER CHANC (2004) (S02E16)

Dobrá minulost na pozadí korejské války a politických tahanic, která se stává dobrým pozadím pro charismatického ale čestného možná finálního záporáka této častí. Je to skvělé. ()

Šúkó boši RED DATA (2004) (S02E17)

Co tenhle seriál umí je stále dávat uzavřené epizody do většího narativu. Vidět Motoko Kusanagi jako matku to byla nová strana této postavy a to se mi líbilo stejně jako souboj s mafiány. ()

Tenši no uta TRANS PARENT (2004) (S02E18)

Ironicky název epizody, kdy rodič je všechno nejen trasnparetntní. Je to docela síla kolik toho dokáží tvůrci nacpat do jedné epizody. Worldbuilding, menší zmínka o postupu děje a nakonec i samostatná uzavřená scifi povídka. Gotická atmosféra kombinovaná se cyberpunkem dost připomíná Cowboy Bebopa. Celá epizoda ukazuje, jak monstrum dokáže být pokrytecké a dechberoucí závěr tomu dodává podstatnou a silnou tečku top epizoda. ()

Sótai no rensa CHAIN REACTION (2004) (S02E19)

Je dobré vidět epizodu, kdy i Major Kusanagi ztrací klid. A je důvod věřit, že její další soupeř ji otestuje nejvíce ze všech napříč časovými liniemi speciálně pokud je jistá teorie pravdivá. Nemůžu se dočkat a pěkne je ochcal. Líbí se mi, jak dvě epizody po sobě se řešili zranitelnost členů jednotky. ()

Hokutan no konmei FABRICATE FOG (2004) (S02E20)

Jak se na závěr série patří začíná to mít spád nemůžu se dočkat mnoha dalších skvělých momentů. Kuzen se stává dalším geniálním padouchem za Laughing Manem a Loutkářem. ()

Haisó EMBARRASSMENT (2004) (S02E21)

Alláhu akcbar badass moment, hra kočka s myší an ěkolike vrstvá partie, při které pokud nedáváte pozor tak se ještě více ztratíte, ale to z toho dělá naprosto fantastickou podívanou bez ohledu na to, co se děje no a epický závěr co chtít víc, že? Tolik frakcí, tolik přechytračování vskutku fantastické anime. ()

Mudžingai REVERSAL PROCESS (2004) (S02E22)

Gohda je virgin co je ve skutečnosti chad. No to je absoluteně vynikající epizoda která je skoro z 90% dialog o filozofii geniů a hrdinů. Těším se na další díly. ()

Haši ga očiru Hi MARTIAL LAW (2004) (S02E23)

Čím dal tím lepší válka začíná, charaktery se odhalují neustále pletichaří a závěr bombastický. Filozofie Kuzena a Arakamiho no prostě lahůdka. ()

Dedžima, kúbaku NUCLEAR POWER (2004) (S02E24)

Animace tuhle epizodu byla nádherná, Majořin seskok z helikoptéry, bitva vrtulníka a všechny přestřelky. Dechberoucí akce se střídá s komplexními motivy vskutku impozantní finále série. ()

Rakuen no mukó e THIS SIDE OF JUSTICE (2005) (S02E25)

Joko Kanno muzika dosahuje vrcholů, emoce se střetávají Kuzo představuje svůj plán no a borci se snaží dostat, Batou zoufá. Poslední epizoda bude nářez. ()

Júkoku e no kikan ENDLESS∞GIG (2005) (S02E26)

Famózní ending, plný emocí obětí, nepředvídatelných zvratů. Status quo změnen a ukazuje, že i do budoucna bude potřeba sekce 9. Je to naprostá náhdera. Za mne osobně vynikající zakoneční této naprosto komplexní série. ()

Pán prstenů dostane anime prequel

Pán prstenů dostane anime prequel

11.06.2021

Studia Warner Bros. a New Line Cinema se vrací ke značce Pán prstenů. Oznámili totiž čerstvě anime prequel k trilogii režiséra Petera Jacksona The War of the Rohirrim. Příběh samostatně stojícího… (více)