Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když byl Kevin Mitnick mladý, tak se hackováním bavil do té doby než jej chytila FBI a on dostal podmínku. Ještě během podmínky se však dostal k systému S. A. S., díky kterému se mohl připojit na jakoukoliv linku. Systém se zdál nezlomný, ale Mitnick jej překonal a začal krást informace v hodnotách, které se pohybovaly v milionech. Dva roky po něm marně pátrala FBI. Pak najali Tsotumu Shikomura. Experta, který je placen vládou a velkými firmami k tomu, aby byl před hackery vždy o krok napřed. Teď se však zdá, že našel v Mitnickovi úplně nového protivníka a souboj se brzy přenese z klávesnice i do reálu. (Isherwood)

(více)

Recenze (34)

castor 

všechny recenze uživatele

Před federály byl vždycky o krok napřed, poslední roky šlo ale hackerovi Kevinovi vždycky o kejhák a o možnost chodit na denní světlo kdykoliv se mu zachce. FBI teď ale nasadila velmi zručného protivníka. Režisér Joe Chappelle začínal s podprůměrnými horory, pokračoval právě s touhle hackerskou báchorkou, aby skončil u práce pro televizní obrazovku. Nebodoval nikde. U tohohle nemastného, neslaného béčka se mi nechtělo moc přemýšlet a být pozorný, jen se tu kecá a prchá, a utahané by to bylo, i kdyby to trvalo o půl hodiny méně. ()

Zoltarek 

všechny recenze uživatele

Tento film je založen na zkutečné osobě Kevina Mittnicka, a ukazuje minulost hackování, přičemž přidává i mnoho humoru. film je samozdřejmě určen výhradně pro diváka, který rozumí IT. Pro ostatní se asi bude jednat o brak. Každopádně je to jeden z mála filmů, kde josu ukázány zkutečné začátky hackování ve světě a také metody sociotechniky. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Ztracen mezi příkazovými řádky občas cítím fóbii z jedniček a nul, ale o to raději se filmově vydávám mezi ty, kterých se počítače bojí. V tomto případě jsem jenom byl na vážkách, zda fandit hackerům, kteří umí vybílit můj účet, či fandit FBI, která tak ráda čte mou poštu. Nakonec jsem se rozhodl fandit sám sobě a dobře se pobavit. To se celkem podařilo, protože v tomto počítačovém pravěku jsem se nostalgicky pohyboval sebevědoměji než mezi současnými čtyř-, osmi-, šestnácti- či kdoví vlastně kolika jádry. ()

Smartynko 

všechny recenze uživatele

V prvom rade toto je voľné pokračovanie, ktoré síce stavia na skutočnej udalosti ale do autenticity naozaj moc nemá. Kto si pozrie Freedom Downtime a následný rozhovor s Kevinom Mitnickom ten pochopí, že sa niekto iba pokúsil na jeho mene dobre nabaliť. Nič menej vďaka tomuto filmu som zistil kto Kevin Mitnick v skutočnosti je takže prínosom pre mňa bol a nakopol vo mne slušný záujem o IT ako také. Osobne to hodnotím na 4*, vôbec to nie je také hrozné. Otázne je aké filmy vám sedia. Ja mám rád filmy s touto tématikou takže u mňa je to jeden z najobľúbenejších filmov napriek tomu, že nie je nejak extra vydarený. Videl som horšie filmy s lepším obsadením - viď Swordfish. ()

Marquis odpad!

všechny recenze uživatele

Tento film je natocen navzdory Mitnickovemu hlasitému nesouhlasu s natocenim filmu o něm, jelikoz je to podle knihy, kterou psal jeho uhlavni nepritel John Markoff, ktery ho lžive v knize líčí, k čemuž zase neměl Mitnickovo svolení. V době kdy Mitnick seděl 5 let na tvrdo tuším, tak Markoff vydělal milion dolarů na tomto smyšleném příběhu. Mitnickův případ medializoval v Timesech a tak vláda USA zaujala odstrašovací stanovisko a Mitnick neměl nárok na kauci, byl z toho půl roku v samovazbě, žádné odvolání, musel si to odsesět. Pokud se chcete dozvědět o tomto případu víc, přečtěte si Mitnickovu verzi. Už vyšla přeložená do češtiny. Tento film parazituje na hlavním hrdinovi a celý příběh za knihou, filmem (tedy spíš zodpovědný člověk), velkou měrou přispěl k tomu co se stalo viz výše. Dnes má Mitnick firmu, kolem bezpečnostních technologií a asi bude v pohodě. Mimochodem o sobě nikdy netvrdil, že by byl super hacker, ale sociální inženýr- tedy člověk, který se umí pod záminkou věrohodně za někoho vydávat a tím získává informace různého charakteru. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama