Nebezpečná síť

Hackers

Hackeri

Thriller / Krimi / Akční

USA, 1995, 107 min

Tenhle film má pro mě zvláštní kouzlo, díky němu jsem se nejspíš zařadil mezi filmové fanatiky, neboť jsem ho viděl 27x :) Skvěle vybraný soundtrack a spousta vtípků s "hackem" (Dade? Co děláš? Kontroluju kabelovku. Fajn, nebuď dlouho vzhůru), a Jonny Lee Miller je dost zajímavým prototypem phreaka. Sice je to všechno trochu ujetý a hodně, hodně zjednodušený, ale ta podstata tam asi je. Prostě jeden z "mejch" filmů.(9.7.2007)

• Specs

Hlášky: Kate Libby: - " 'Bůh dal chlapům větší mozek než psům, aby neolizovali ženskejm nohy při zahradní slavnosti.' - Ruth Libby." učitel: - "Nevím, jestli je tvá matka významný autor 20. století." Kate Libby: - "Prodalo se 2 miliony výtisků její poslední knihy." & Kate Libby: - "Doufám, že nehackuješ tak, jako píšeš." & Kate Libby: - "Nikdy neposílej ženskou udělat chlapskou práci."(11.1.2008)

• Phos4rus

Pokud to mam brat s nadsazkou-je to blbost. Pokud to mam brat realne, je to totalni blbost. Vse co se ve filmu ukazuje jako hack je nesmirne smesny. !Ti co nevideli, nectete dal! To co me dokazalo opravdu rozesmat je jen to, jak pikolik prinesl panu senatorovi kreditku{zlatou American Express] a v klidu mu ji rozstrihl.(29.8.2003)

Pohodový hi-tech movie na kterém je nejlepší soundtrack s našlapnutýma věcma od Prodigy, Orbital a pod. Matthew Lillard tu předvádí dalšího výstředního ichtyla. Jenom ten český název je opět příkladem toho, jak distributor může (ne)rozumět filmům. No patrně si nebyl jistý pravopisnou verzí slova hekři...(4.6.2003)

• Scorn_

Naproste blaboly o tom, co je to vlastne hackerstvi pobavily. Kdyz se internet a data prezentuje jako 3D ala Matrix svitici panely...ne proste, to jsou devadesatky. Dokoukat se dalo, i kdyz ke konci uz jen tak letmo. Cist si do toho obrazkovou knihu se doporucuje. Nebo lakovat si nehty. Nebo pospavat.(6.1.2015)

• - Do hlavní role režisér zkoušel herečky, Hilary Swank, Heather Graham, Liv Tyler. Nakonec ale vybral Angelinu Jolie. (Pumiiix)

• - V rámci propagace filmu byly založeny reklamní a zábavné internetové stránky z názvem "Internet Liberation Front". (Terva)

• - Scenárista filmu, režisér a někteří herci navštívili setkání The New York City 2600 Meeting new-yorkské společnosti hackerů, kde pozorovali reálné hackery a mluvili s nimi. (Aelita)