Nebezpečná síť

Hackeri

Thriller / Krimi / Akční

USA, 1995, 107 min

• lennyd

Už když byl malý, tak se Dade Murphy (Johnny Lee Miller) zabýval hackováním počítačů - ale tenkrát byl dopaden a odsouzen k zákazu přibližování se k jakýmkoliv počítačům až do osmnácti let. I nyní si dává velký pozor, a jediným serverem kam se probíjí je místní kabelovka. Jenže nemůže tušit, že jeden z jeho přátel se dostane do serveru velké nadnárodní společnosti, a objeví zde spiknutí šéfa bezpečnosti, nebezpečného Eugena Belforad (Fisher Stevens). A tomu útoky mladých hackerů přicházejí právě vhod, protože na ně může hodit všechnu svoji nezákonnou činnost - jenže když se hackeři celé planety spojí, nic proti nim nezmůže ... Na film je třeba se dívat s hodně hodně velkým nadhledem (zvlášť pokud o problematice něco víte), protože vlastní hackování se zde skládá (kromě ježdění na kolečkových bruslích) v prolétání serverů ve stylu Descentu a nejzabezpečenější server ze všech je chráněn superheslem "god". Taky mě dostávaly přezdívky "hrdinů" - zvlášť v českém dabingu naprosto dokonalé ("Tak ty jsi Kyselina? A ty Bod mrazu?"). Takže víceméně jediné, proč si film člověk zapamatuje je první větší role Angeliny Jolie (a mimochodem vypadá hrozně) a naprosto šílená role Matthewa Lillarda...(26.4.2010)

Krapet banální snímek, který svým námětem mohl mít nějaký ten potenciál. Celkový pohled na mladé znalce světa počítačů a jejich činy zde vyobrazené prostě zavání až s přílišným fantazírováním. Atmosféra celého dění se tak stává téměř ponurou fantazijní sci-fi kde je vše možné a to i bez patřičného akcentu. Děj je nezajímavý a bez nápadů. Kyberpunkový soundtrack však stojí za pozornost a je trefný. Snímek vypadá, jako by byl natočen v polovině 80.let a ne v polovině 90.let. Kde se stala chyba? Myšlenka tedy byla dobrá, ale bohužel podivně vyobrazená.(12.7.2016)

• merigieren

Je těžké najít holku, která by se mi nelíbila, ale Angelina je vskutku ohavná. Zcela zhovadilý děj ji bez problémů překoná. A to se ani neptám na to, kde malý děcka seženou vybavení za desetitisíce dolarů. Hvězdička ze soucitu a za grafické stvárnění 3D systému, i když bych chtěl vidět jk by na tom někdo skutečně pracoval.(7.3.2010)

Dobrý soundtrack, ten je na tom všem nejlepší. Ovšem samotný film mi taky nevadil, sám nemohu posoudit jak se chovají hackeři ve skutečnosti, takže nebudu říkat, že tam byly nesmysly. A vzhledem k tomu, že dneska jsou počítače a vše kolem ncih, úplně o něčem jiném, bylo by to i nefér. Beru to spíš jako film o mladých lidech, kteří se, zajímavým a adrenalinovým způsobem, snaží zahnat nudu. Matthew Lilliard je správnej pošuk, to se musí nechat. Jinak co se tyká Angie, tak jí slušejí víc dlouhé vlasy, než tyhle divně krátce střižené.(8.8.2007)

• Deimos

DivX/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +moje oblíbená hudba 90tých let -Angelina se mi nikdy nelibila, natož tady, zhruba po půhodině začal film nudit/// Dnes film působí hodně úsměvně, ale dokážu si představit, že v době vzniku tomu mohl někdo uvěřit. Je zde pár dobrých momentů, ale ty bohužel nevyváží pomalé tempo snímku. Někdy je to opravdu zdlouhavé. Na druhou stranu to symbolické zahořet a spálit tu je. Prostě občas to mělo jiskru./// Celkem 44%///(30.1.2008)

• - Fráze "Ze všech věcí, které jsem ztratil, mi nejvíce schází vlastní duch" je citátem Ozzyho Osbourna. (Terva)

• - Superpočítač Gibson je zřejmě odkazem na "otce" kyberpunku Williama Gibsona. (Aelita)

• - Školní scény se natáčely na střední škole Stuyvesant v New Yorku, zbytek pak v jejím okolí ve čtvrti Tribeca na Manhattanu. (Terva)