poster

Nebezpečná síť

 • USA

  Hackers

 • Slovensko

  Hackeri

Thriller / Krimi / Akční

USA, 1995, 107 min

 • Alexis
  **

  Začátek vzbuzuje příjemné očekávání, s příchodem hlavní zápletky se pocity mění na nepříjemné. Těžko říct, odkud si vlastně scénárista udělal představu o hackerských schopnostech, každopádně jsou kousky party středoškoláků značně přehnané. Plusem je skvělá hudba (od Massive Attack až po Orbital) a zajímavá vizáž Angeliny (na kterou jsem si rychle zvykl), jinak ovšem Hackers nemají co nabídnout.(12.8.2005)

 • silent cut
  *****

  Co je to kult? Nevím přesně, ale pro mne do této indiferentní škatule zapadají právě Hackers. Proč? Protože když třináct let starý film o počítačích je i dnes sexy... Protože Angelina nakrátko... Protože je to vtipný... protože se to nebere vážně... protože i dneska je ta banda stylovější než všichni experti a mečouni... A už jsem zmínil Angelinu?(10.8.2005)

 • Leníci
  *****

  Tenhle film má pro mě zvláštní kouzlo, díky němu jsem se nejspíš zařadil mezi filmové fanatiky, neboť jsem ho viděl 27x :) Skvěle vybraný soundtrack a spousta vtípků s "hackem" (Dade? Co děláš? Kontroluju kabelovku. Fajn, nebuď dlouho vzhůru), a Jonny Lee Miller je dost zajímavým prototypem phreaka. Sice je to všechno trochu ujetý a hodně, hodně zjednodušený, ale ta podstata tam asi je. Prostě jeden z "mejch" filmů.(9.7.2007)

 • Jizni Tlapa
  *****

  "Zahrávej si s nejlepšíma, stejně umřeš s ostatníma"! Manželský pár, sympaťák Miller a (ještě ne tak sexy) Jolie ve svých nejnetradičnějších rolích, které Vás zavedou do tajů "hackers crew" .-), kde ne-jen hlavní dvojice má charisma na rozdávání, ale i vedlejší role jsou plné překvapení v podobě J.Bradforda, R.Santiaga a hlavně "slizouna" F.Stevense, který je v "síti" a na "skejtu" jako doma.--) "Jak ses tam naboural? Z domova. Z domova? Jsi ztracenej. FBI tě dostane!!" Perfektní dialogy a hlavně úžasný český dabing, který nesráží nic na výsledném hodnocení! "Hákujte planetuuuuuuu"!!!! Entruju 100%%%%%(26.1.2011)

 • Deimos
  **

  DivX/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +moje oblíbená hudba 90tých let -Angelina se mi nikdy nelibila, natož tady, zhruba po půhodině začal film nudit/// Dnes film působí hodně úsměvně, ale dokážu si představit, že v době vzniku tomu mohl někdo uvěřit. Je zde pár dobrých momentů, ale ty bohužel nevyváží pomalé tempo snímku. Někdy je to opravdu zdlouhavé. Na druhou stranu to symbolické zahořet a spálit tu je. Prostě občas to mělo jiskru./// Celkem 44%///(30.1.2008)

 • - Školní scény se natáčely na střední škole Stuyvesant v New Yorku, zbytek pak v jejím okolí ve čtvrti Tribeca na Manhattanu. (Terva)

 • - Superpočítač Gibson je zřejmě odkazem na "otce" kyberpunku Williama Gibsona. (Aelita)

 • - Jméno postavy Emmanuel Goldstein je reálná přezdívka redaktora a spoluzakladatele hackerského časopisu "2600: The Hacker Quarterly" (reálné jméno Eric Corley), který byl konzultantem filmu. Přezdívka je převzata z antiutopického románu George Orwella "1984", kde Goldstein, bývalý vůdce revoluce, vytvořil tajné bratrství pro boj s mocnou stranou, jejímž členem původně byl. Předobrazem Goldsteina byl Lev Trockij, konkurent Stalina. (Aelita)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace