Nebezpečná síť

Hackeri

Thriller / Krimi / Akční

USA, 1995, 107 min

• Alexis

Začátek vzbuzuje příjemné očekávání, s příchodem hlavní zápletky se pocity mění na nepříjemné. Těžko říct, odkud si vlastně scénárista udělal představu o hackerských schopnostech, každopádně jsou kousky party středoškoláků značně přehnané. Plusem je skvělá hudba (od Massive Attack až po Orbital) a zajímavá vizáž Angeliny (na kterou jsem si rychle zvykl), jinak ovšem Hackers nemají co nabídnout.(12.8.2005)

Co je to kult? Nevím přesně, ale pro mne do této indiferentní škatule zapadají právě Hackers. Proč? Protože když třináct let starý film o počítačích je i dnes sexy... Protože Angelina nakrátko... Protože je to vtipný... protože se to nebere vážně... protože i dneska je ta banda stylovější než všichni experti a mečouni... A už jsem zmínil Angelinu?(10.8.2005)

Tenhle film má pro mě zvláštní kouzlo, díky němu jsem se nejspíš zařadil mezi filmové fanatiky, neboť jsem ho viděl 27x :) Skvěle vybraný soundtrack a spousta vtípků s "hackem" (Dade? Co děláš? Kontroluju kabelovku. Fajn, nebuď dlouho vzhůru), a Jonny Lee Miller je dost zajímavým prototypem phreaka. Sice je to všechno trochu ujetý a hodně, hodně zjednodušený, ale ta podstata tam asi je. Prostě jeden z "mejch" filmů.(9.7.2007)

"Zahrávej si s nejlepšíma, stejně umřeš s ostatníma"! Manželský pár, sympaťák Miller a (ještě ne tak sexy) Jolie ve svých nejnetradičnějších rolích, které Vás zavedou do tajů "hackers crew" .-), kde ne-jen hlavní dvojice má charisma na rozdávání, ale i vedlejší role jsou plné překvapení v podobě J.Bradforda, R.Santiaga a hlavně "slizouna" F.Stevense, který je v "síti" a na "skejtu" jako doma.--) "Jak ses tam naboural? Z domova. Z domova? Jsi ztracenej. FBI tě dostane!!" Perfektní dialogy a hlavně úžasný český dabing, který nesráží nic na výsledném hodnocení! "Hákujte planetuuuuuuu"!!!! Entruju 100%%%%%(26.1.2011)

• Deimos

DivX/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +moje oblíbená hudba 90tých let -Angelina se mi nikdy nelibila, natož tady, zhruba po půhodině začal film nudit/// Dnes film působí hodně úsměvně, ale dokážu si představit, že v době vzniku tomu mohl někdo uvěřit. Je zde pár dobrých momentů, ale ty bohužel nevyváží pomalé tempo snímku. Někdy je to opravdu zdlouhavé. Na druhou stranu to symbolické zahořet a spálit tu je. Prostě občas to mělo jiskru./// Celkem 44%///(30.1.2008)

• - Školní scény se natáčely na střední škole Stuyvesant v New Yorku, zbytek pak v jejím okolí ve čtvrti Tribeca na Manhattanu. (Terva)

• - Superpočítač Gibson je zřejmě odkazem na "otce" kyberpunku Williama Gibsona. (Aelita)

• - Jméno postavy Emmanuel Goldstein je reálná přezdívka redaktora a spoluzakladatele hackerského časopisu "2600: The Hacker Quarterly" (reálné jméno Eric Corley), který byl konzultantem filmu. Přezdívka je převzata z antiutopického románu George Orwella "1984", kde Goldstein, bývalý vůdce revoluce, vytvořil tajné bratrství pro boj s mocnou stranou, jejímž členem původně byl. Předobrazem Goldsteina byl Lev Trockij, konkurent Stalina. (Aelita)