Vypravěčem událostí z roku 922 je arabský cestovatel Ahmed Ibn Fadlán, setkávající se ve střední Asii s bájnými Vikingy. Proti své vůli se stane jedním ze třinácti bojovníků, kteří se musí na dalekém severu utkat s tajemnými nepřáteli, sužujícími zemi krále Hrothgara. Děsiví netvoři Wendolové jsou ve skutečnosti kanibalové v medvědích kůžích, kteří útočí pod příkrovem mlhy a kteří nikoho nešetří. Vzdělaný Ahmed jen zvolna nachází vztah k drsným, neurvalým a věčně popíjejícím Vikingům. Záhy však objevuje jejich kladné vlastnosti a postupně se s nimi sbližuje. Díky nim vyspívá i on v neohroženého bojovníka. V krutém boji, kdy mají Vikingové první ztráty, se od jednoho místního starce dozvědí, že mohou zvítězit, jen když zabijí dobře ukrytou "matku" a jejich vojevůdce. (TV Nova)

yarca

Jedna z mých guilty pleasures. Žádné vrcholné dílo světové kinematografie, ale pohled na drsné seveřany mě nikdy nezklamal. Z filmu čiší testosteron, chlapi jsou opravdu chlapi a atmosféra se povedla na výbornou. Až na Banderase samé neokoukané, leč koukatelné obličeje. S každým dalším shlédnutím se mi tahle věc líbí víc a víc. ()

Horryx

Nevím proč, ale po zabití obrovitého Anguse film pro mě ztratil tempo. Dále mě vadila v jednu chvilku až neporazitelnost nepřátelských bojovníků a následně později již bez problému to kosili hlavní hrdinové po desítkách. ()

krysarr

Kdokoliv, kdo zna z historie vic nez ze byla nejaka druha svetova, at se na to radsi nediva. Historicky neco tak zprasenyho se jen tak nevidi :) ()

vanislav

Jen malé doplnění, původní knižní předloha - Eaters of Dead - je založena na historickém spisu, který sepsal Ahmad Ibn Fadlán o svém putování po Evropě. V původní knížce jsou odkazy na původní texty v arabštině, kdy nám autor vysvětluje, že zde je možno více druhů překladu a není zcela jasné, co nám autor chce říci. ()

LukeB67

Ano, asi iracionální hodnocení, protože je to moje srdcovka. Každopádně, když komínů kostymerku, která se s tím moc nesrala, tak je to úžasný dobrodružný film. Má všechno, napětí, dobrodružství, přátelství, jemnou lásku a holy život osekaný na minimum. Za mě jeden z nejvíce podceňovaných filmu posledních let i desetiletí. ()

ezop1012

Priemerná výprava, hudba scenár nie najzaujímavejší a niektoré momenty ako prepadnutie jaskyne dosť nevhodne, ale za smrť "Kráľa" Vikingov to si divák zapamätá na roky, za to 4/5, inak by bolo hodnotenie 2/5. ()

Simboe

Za me vyborny film, na ktery se s radosti pokazde podivam - i kdyz tedy musi clovek pominout historicke detaily a scifi scenu s rychlokurzem “vikingstiny”. ()

JustEdems

Chvílemi hraničící s kýčem ale svým špinavým a drsným vzhledem, si mě tento "kýč" získal. Je to svižné a atmosférické. Banderas je skvělý herec a tento styl mu sedne. Určitě tento film nesedne každému, ale své diváky si najde. Především ty, co netouží po velkofilmu v podobě Gladiátora a jím podobným. Ale především ti, co si chtějí jen posedět u filmu, který jím nabídne drsné scény s trháním a sekáním končetin, špíny, testosteronu a hlavně akce. ()

Zeman007

Super film a koho nebavi at na nej nekouka.Historickych filmu je vseobecne malo,skvela hudba,perfektni Banderas.Jen ti co si vazi filmu,mohou jit do Valhally ()

unYso

Ako malý som sa vždy bál krvilačných Wendolov a kvôli tomu som film nikdy nedopozeral celý. S pribúdajúcim vekom som sa k nemu vrátil a i napriek tomu musím povedať, že na 90 roky je to pomerne slušný akčný kúsok. I keď samotnému príbehu podľa mňa niečo chýbalo a taktiež bolo aj veľa historických nepresností, tak by som dal 3/5. Ale vďaka pompéznej hudbe Goldsmitha, tajomným Wendolom a celkovej ponurej atmosfére dávam 4/5. ()

pistabaci

Ale tak akože toto bolo krista čo, nepomáhal náhodou toto točiť ten turbokokot Tarantino, lebo je tam jeho typický kokotizmus, a okrem Banderasa a Kulicha, film neprináša nič super, ešte je to celkom brutálne ale žeby to bolo dokonalé, to sa nedá povedať. ()

Hansolo35

Mě se ten film líbí a vždycky se na něj rád kouknu. Vtípky vikingů i monumentální hudba je fajn. Jinak...on se nenaučil tu řeč za noc. Pokud pozorně sledujete, tak sedí u ohně suchý, pak zase prší a pak je opět suchý. Má to znázorňovat několik večerů... bohužel je to nastíněno jen letmo. ()

Clowie

Před mnoha lety mě na několik večerů přikovala k rádiu audionahrávka českého rozhlasu. A pak jsem si s chutí přečetla i předlohu Michaela Crichtona. Ale ten film se mi nelíbil. Ve skutečnosti jsem se ani na několik pokusů nedostala o moc dál, než přes tu přehršli reklam a pak přes tu změť záběrů a křiku na začátku filmu. Možná je to dál lepší, ale vážím si svého času natolik, abych to už znovu nezkoušela. ()

Par.agon

Taková krásně jednoduchá blbina s muezínem a vikingy proti behemontí smečce. Mám to hrozně rád a i přes své nedostatky je to věc, kterou si vpálím do očí jednou za rok. Žena viděla a zapomněla. ()

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

04.11.2012

Z Nespoutaného Djanga, kde měl hrát DiCapriova sadistického poskoka, se na poslední chvíli vyvlekl, ale na Divoký západ přece jen vyrazí. Zahraje si totiž šerifa v údajně extrémně brutálním… (více)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007

Návrat akčního machra

Návrat akčního machra

27.05.2007

Kdysi byl považován za jednoho z nejlepších akčních režisérů. Filmy jako Predátor či Smrtonosná past ho vynesly do pozice žánrové špičky. Pak přišly propadáky jako Vikingové, Rollerball a Zelené… (více)