Souboj Titánů

• Velká Británie Clash of the Titans (více)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

LeoH

Na Titány koukám rád, jen mi ten pohádkově jednoduchoučký děj připadal tak nějak moc pro děti už jako dítěti. Ne tak jiným dětem a ne tak mým vlastním dětem třicet let po natočení, takže jisté nadčasové kvality tam nepochybně jsou. Test pozornosti: Jestlipak víte, kdo že jsou to vlastně ti Titáni z názvu? ()

Sfinkter

Trikům z roku 1981 se nic vytýkat nedá, i lehké mytologické úpravy se dají odpustit. Buďme šťastní za každé převedení řecké mytologie do filmu. ()

Mirokukii

Bájné filmové dobrodružství s dnes už trochu zašlými triky. Ani ty ale neubírají při sledování příjemnému "pohádkovému" zážitku. Vznešený Pegas, překrásná Andromeda, pišná Kasiopea, pomstychtivý Kalibos a v neposlední řadě statečný Perseus. Milá sova Bubo. Děsivá, až hororová Medůza. Laurence Olivier jako Zeus nejvíc. Příběh, jenž je zapsán ve hvězdách. ()

LadyPupu

To je srdcovka. I když triky jsou dnes už směšné, je to klasika. Příběh, herecké obsazení, gumovej Kraken. Luxus a pro mě krásná vzpomínka na dětství. ()

KRYSIOPICE

Všechno kromě triků v cajku. I tehdy mohly být triky na úrovni stačilo jen chtít... viz. STAR WARS I. (1977) nebo například invisible man (1933). Trikaři v tomto případě neměli soudnost. Za rozpočet menší rozvojové země vytvořili cosi, co vypadá nedokončeně a smešně. ()

Ryuuhei

Na svůj rok velice slušné! Efekty se samozřejmě nemohou rovnat těm z filmů dnešní doby, ale tvůrci si dokázali i tak zajímavě poradit a spojit animatroniku, zelené plátno a povedené kulisy/kostýmy. Co mi na starých filmech obecně vadí, je rozvláčnost a četné, příliš dlouhé záběry. Souboj Titánů jimi bohužel nešetřil a nedokázal je zpracovat tak napínavě, jako třeba Ben Hur. Ale i tak, klobouk dolů! ()

bubun

Je to prostě pořád dobrý. Viděla jsem to teď po delší době (i když po x-té), a musím docenit některé prvky, kterých jsem si dříve (tolik) nevšímala. Například mě naprosto ohromila hudba. Vynikající je taky český dabing (Moravec!). A napětí na konci funguje i dneska.... ()

Tomasso001

Nádherný mytologický film, který mě dostával za mala a dokonce i teď se na něj dobře kouká, má své kouzlo a efekty jsou vytvořeny tak, že ani po tolika letech tolik nekřičí "To je ale starý film" Atmosféra je povedená, příběh dobrý a jednotlivé role jsou výborně zahrané ()

anli

Klasika pocatku 80-tych let,nadherna atmosfera reckych baji,klasicke triky a tehdejsi narvane kinosaly.Proste vzpominka jedna radost.Bohuzel technicka stranka filmu znacne zestarla a novemu vydani na BD doporucuji vsem milovnikum filmu se vyhnout obloukem.remasterizace mu spise uskodila,nebot vsechny nedokonalosti triku jsou vydet jeste vice a kdyz si uvedomim,ze tohle bylo natoceno 4! roky po Star Wars,po Vetrelci i po skvelem Blade Runnerovi-nezbyva nez si trochu povzdechnout.Je lepsi si radeji uchovat krasnou vzpominku,kdyz to clovek videl tehdy,nez se snazit ji znovu vyvolat.80 % davam jasne a hlavne z ucty k dilu samotnemu a vubec za to,ze se o to tehdy nekdo pokusil. ()

Tomes83

Jako další z nostalgiků, i já k tomuto filmu našel obdiv z naprosto úžasných postav, ať už létajícího koně Pegase, Krakena, Medúzy, Kalibose a dalších bájných monster a Bohů, kteří mě jako dítě naprosto děsily a i po novodobém zkouknutí musím uznat, že remake Souboje Titánů byl už jen pouze špatnou napodobeninou zcela bez atmosféry, kterou jsem tolik obdivoval u této legendy z roku 1981! ()

honz

Oživlý svět postav a hrdinů starořecké mytologie. Dodnes má své kouzlo a poetiku. Některé triky sice působí "zastarale", ale stačí vidět ten zprzněný a směšný Souboj Titánů z roku 2010, a není ani co srovnávat - klasickému zpracování nesahá ani po kotníky. ()

ybuko

Velka skoda ze uz se u nas nedava predrevolucni dabingova verze s Diem namluvenym panem Lukavskym. Pozdejsi dabing je o tridu slabsi. ()

Compadre

Když jsem tenhle film viděl poprvé, myslel jsem, že už nikdy nic lepšího neuvidím. Nakonec těch lepších filmů byla ještě celá řada, ale stejně Souboj titánů považuji za absolutní kult a naprosto úctyhodnou záležitost. ()

sskrblik

Tohle je film mého mladí, který jsem mohl viděl asi tak dvacetkrát a dodnes mě baví. Na svou dobu výborné efekty a když k tomu připočteme poutavou řeckou mytologii pak tu máme nesmrtelnou klasiku! ()

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)