Souboj Titánů

• Velká Británie Clash of the Titans (více)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

Brandon

Jak na konci říká Zeus hlasem pana Radovana Lukavského. Nechť jsou po nich navždy pojmenovány hvězdy. Dokud bude lidstvo kráčet po Zemi a užasle sledovat noční oblohu, bude si Perseovu odvahu pamatovat, navždy. I když my, bohové, budeme opuštěni nebo zapomenuti, hvězdy nikdy nezhasnou. Nikdy. Budou plát až do skonání věků. Davisův Souboj Titánů zůstane navždycky fantasy klasikou. ()

hroubek

Už od prvních momentu je byl a scénou kdy se vynoří Kraken a zničí město.Výborný začátek dynamický a ukaže,že bohové jsou jako malé děti na pískovišti.Příběh má různé odchylky od příběhu,který znám ale to nevadí.Triky jsou na svou dobu slušné.Perseus má to co mají mít všichni hrdinové a Andromeda je krásna. Krásna klasika. ()

sochy.zirafka

Dobrodružný film inspirovaný legendami o polobohu Perseovi, jehož nostalgická hodnota více méně vyvažuje jeho příšerné, už v době natáčení zastaralé technické zpracování. 70%, protože tam hraje Maggie Smith. ()

Samuell84

Klasicky film ktori sa oplatí vidieť viackrát us len kvoli tej nostalgii. Triky sice na dnešnú dobu pobavia diváka ale stále maju svoje krásne čaro ktoré len tak nevyprchá. ()

darek kartac

Ve své době zaručeně trhák. V nynější době velkofilm. Výborný příběh dle řecké předlohy je napínavý, skvěle napsaný. Efekty na dobu ve které se film točil jsou dobré. Líbil se mi a pokud chce někdo vydět radči remake doporuuji původní verzi. ()

Brain-D

Jako malej jsem to moc nemusel, ale teď jak jsem to shlídl, tak musím změnit názor až na podpis doby (efekty) je to skvělá pohádka. ()

sheldonka.

Souboj Titánů .. pro někoho klasika, ale pro mě nudná podívaná. Nikdy mě tento snímek neoslovil a myslím si, že se tomu už tak ani nestane. ()

JohnSmith

Taková hezká pohádka osmdesátých let s příšernými triky. Harry Hamlin je neskutečně nesympatický, což celý film jen kazí.bohužel. ()

pravdovravny odpad!

Ha,ha,ha takže toto je ten ,,úžasný a dokonalý" Súboj Titánov, hm, ruku na srdce , hlavne staršie ročníky, dávaťe 5hviezd len zato že ste natom v československu frčali ako deti, lebo to bol prvý film ktorý Vám pustili rodičia čo:D Ale veď to je vaša vec. Aktualizácia: IMDB_ 6.9 čsfd 83, ()

zdenny

Po tom, když mi má starší dcera řekla, že "Souboj Titánů" (2010) je super, musel jsem jí pustit tento původní film. Celkem se smála trikům, které, ano, mohou pro mladou, digitální generaci působit poněkud úsměvně. S nedůvěrou poslouchala můj argument, že film je starý přes třicet let, ale že původní kouzlo mu zůstalo a příběh, že je daleko kompaktnější. Jen pár příkladů: Perseus je opravdu hrdina a je charismatičtější než Perseus v novější verzi. Příběh je napínavější (souboj s Kalibem patří mezi lahůdky tohoto filmu) a sova zde má své opodstatněné místo. Prostě ten film je velice kouzelný, napínavý a skutečně dobrodružný. ()

Master19

Legenda. Málokterý film na mě měl takový vliv jako právě Souboj titánů. Nešlo jen o Andromedu ve "vaně", čarodějky, nebo useknutí hlavy medúzy. Bylo (a je) tu tolik nápadů a zásadních scén, jako málokde. Na tenhle film se velmi rád podívám i dnes, kdy už je Kraken spíš k smíchu... ()

VanTom

Tady dětská nostalgie jela na plné obrátky, nicméně i bez ní se stále jedná o možná nejryzejší zpracování starořeckých bájí a legend do filmu, přestože je jednoduchý, čistou láskou motivovaný "quest" smíchává všechny dohromady, jak se mu to zrovna hodí (Perseus, Andromeda, Pegas, Bubu, řeka Styx, Medusa, škorpióni, Kraken, především však panteon mocných, zároveň malicherných a ješitných Božstev na Olympu). Úžasně je přivedly k životu neodolatelné triky a stop-motion animace Raye Harryhausena, i když popravdě bych jim hádal tak o dekádu víc. ()

lykan9

Nesporně úžasná klasika plná, na tu dobu, úžasných speciálních efektů a masek. Přesto, že Souboj Titánů bude za chvíli slavit 40 let, tak je pořád skvělou volbou pro večerní pokoukáníčko. Nejlepší je pak ta část s Medúzou, tu bych si nejraději pouštěl pořád dokola. ()

J.Lajner

Souboj Titánů nabízí poctivý mix výživných ingrediencí namíchaných v přesném poměru. Jde o oslnivé, romanticky uchopené dobrodružství plné odvážných hrdinů, spanilých hrdinek, děs nahánějících monster a drsných soubojů na život a na smrt. Jakoby tento film kombinoval výrazové prvky ze dvou různých světů. Jde o jakousi starověkou variaci na Star Wars, říznutou řeckou mytologií, která však ctí staré hollywoodské tradice, v nichž se to hemží nádhernými stop-motion triky a nekonečnou fantasií. Více. ()

mandlova

Rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších fantasy pohádek. Kraken, Calibos, Pegasus, (zatím výrazově nedostižená) Medůza, zlatá pípající sova Bubo (nemůžu si pomoct, ale připomíná mi C3PO a R2D2 mixnuté dohromady :-D)...holt starověk a antické báje byly vždycky mým oblíbeným tématem, ale narozdíl od novodobých pokusů odpustím Titánům jakoukoliv nedokonalost. ()

Bagr_007

Klasika, na které jsem vyrůstal. Chtělo by se mi napsat nestárnoucí, ale všichni víme, jak je to s těmi triky, které bohužel jsou, ať člověk přivírá oči sebevíc, naprosto out of date. Ale nahé princezny jsou moc fajn. To už se dneska v amerických filmech nevidí. ()

NoFiction

Vypusťte KRAKENA ! Na tu dobu se jedná o docela průlomové dílo. Jako dítě, ve mě tento film vzbuzoval jistý respekt a kdo se nebál medúzy, tak kecal. Dneska se už jedná o docela důstojnou pohádku. ()

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)