Reklama

Reklama

The X Factor

(pořad)
  • Slovensko X Factor Veľká Británia (více)
Reality-TV / Hudební / Soutěžní
Velká Británie, 2004, 448x60 min

Účinkují:

Simon Cowell, Cheryl, Sharon Osbourne, Dannii Minogue, Tulisa Contostavlos, Kelly Rowland, Beyoncé, John Legend, Mariah Carey, Nicole Scherzinger (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Britská hudobná súťaž X Factor je najväčšou a najúspešnejšou televíznou šou v Európe. X Factor UK je britská hudobná súťaž, ktorej cieľom je nájsť nové spevácke talenty. Zároveň je najväčšou televíznou hudobnou šou v Európe, mimoriadne obľúbenou medzi mladými ľuďmi, ktorí bojujú o účasť na početných kastingoch, ale aj medzi televíznymi divákmi každého veku. (TV JOJ)

(více)

Recenze (30)

StarsFan 

všechny recenze uživatele

České pěvecké soutěže mě s výjimkou první řady SuperStar moc nebavily. Když jsem se tedy přestěhovala do Skotska, několik let spokojeně ignorovala všechny podobné britské pořady, myslíce si, že jejich kvalita bude také poměrně pochybná. Pak jsem ale jednoho večera na ITV zhlédla část jedné epizody X Factoru a od té doby jsem se stala relativně stálým divákem. Tahle britská show je totiž ve všech ohledech profesionální. Osvětlení a design pódia se prizpůsobuje každému soutěžícímu podle jeho představ. Zvukaři svou práci odvádějí bez chyby. Kostyméři se nesnaží potlačit osobní styl a identitu vystupujících. Porota je při hodnocení slušná, přímá a klidná a je si vědoma toho, že její úlohou je hlavně konstruktivní kritika. Moderátor na pódiu není proto, aby svými vtipy zaplácal třetinu vysílacího času, ale čistě proto, aby uvedl další vystupující. A co je nejdůležitější, vystupující, kteří se dostanou do živých kol, umí většinou zpívat, takže porota nehodnotí to, jestli píseň zněla falešně, ale to, jak přirozeně vystoupení působilo nebo jak autenticky celé podání znělo. A tak zatímco české hudební soutěže vymrštily na hudební scénu pouze Anetu Langerovou, finalisti britského X Factoru mají roky po své účasti v projektu poměrně slibné kariéry: důlazem budiž třeba Olly Murs, One Direction nebo Leona Lewis. A pokud mi stále nevěříte, že britský X Factor je o několik levelů výše než český, podívejte se na vystoupení některých finalistů během právě probíhající desáté řady. Tady máte třeba Rough Copy, Nicholase McDonalda, Luka Frienda a Sam Bailey. ()

MiGi87 

všechny recenze uživatele

Koncept obecně je výborný, ale začne upadat všude tam, kde to Cowell přenechal jiným. Jasně a s obřím náskokem vede Británie, pak dlouho nic, pak Austrálie, občas se vzchopí USA a ty odpadky, co vytvořili u nás, to už nestojí za zmínku. Každopádně britská verze je boží a, když právě běží, napjatě koukám na každý díl. Tohle je stránka britské verze, proto 5*. ()

Reklama

Georgiana 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv se mi příčí jakákoli česká show, tak naopak originální britské formáty Simona Cowella mě prostě vždycky donutí fandit těm, kteří se vyhrabou kdesi z nějakého supermarketu, aby povstali před tisíce diváků a zazpívali za šíleného křiku celého publika a korunoval to neskutečný pláč všech =D. Britové prostě tohle umí, aniž by to sklouzlo do nějakého kýče a Simon ví, jak se stát jedním z nejbohatších lidí v hudebním průmyslu a není mu to málo.., vloni nám vyrazil do USA a zase X Factor posunul někam dál.. To, co drží tuhle show pomalu desátou sezónu je fakt, že to nikde nezaostává a důkazem toho, že většině diváků se to pořád ještě neomrzelo. Porota je skvěle obměňovaná, i díky americkým hvězdám (Nicole Scherzinger mě mile překvapila již v loňské americké verzi), live přenosy mívají skvělé hosty (např. nezapomenutelný Bruno Mars), celé se to někdy nese v příjemném vtipkování, někdy jde dokonce i o život /čím větší země, tím více exotů =D/ a někdy je to dost smutné, jak ostatně nádherně poznamenal Simon: „Sometimes I hate my job..., now I love my job“.. Loňskou sezónu jsem byla trochu v rozpacích, kdo nahradí věčně přísného Cowella, kdo by mohl být hoden jeho křesla ;D, ale on má geniální čuch, takže nemohl nahmátnout lépe než Garyho.. a Gary Barlow je prostě třída, že? 8) A poslední neméně důležitý fakt je ten, že v tom je pořád ten zásadní smysl.., že každý má nakonec velkou možnost stát se opravdou (bohatou :P) hvězdou... ()

Lukas0801 

všechny recenze uživatele

Britský X-Factor je pěvecká reality show se vším všudy. Ale hlavně odtamtud vycházejí opravdové hvězdy (viz. Leona Lewis, Leon Jackson), které se dokáží prosadit i ve světě, ne vydat jedno cédéčko a zmizet v propadlišti dějin. Tohle všechno je ve srovnání s českými slátaninami, které s tímto spojuje jenom zakoupená licence na vysílání pořadu, absolutně nesrovnatelné. Čeští producenti by se měli od Britských kolegů učit, jak má show takového formátu vypadat....100% ()

Bukk 

všechny recenze uživatele

Celkově ty X-factory moc nemusím a stačí se mi podívat jen na některé kousky na netu (a to jen, když se fakt nudím). ALE! Díky britskému X-F se na scéně objevil zlatíčko Olly a navíc X dokázal vytvořit mánii, jakou svět už dlouho nezažil díky 1D. A po koncertě Jamese musím opravdu X factoru vzdát hold, protože bez něj by byl hudební svět o jednoho talentovaného sympaťáka ochuzen. Něco na tom asi musí být, ne? Pozitivem pro mě byl odchod Simona. Gary Barlow se dokázal rychle adaptovat a s ním mi to přijde najednou o několik tříd lepší. Ne každý musí být katem, aby vzbuzoval respekt. Nakonec to se mnou dopadlo tak, že od 8. série se na to dívám více méně pravidelně (i když třeba se čtyřměsíčním zpožděním a rozhodně si nemyslím, že se mám za něco stydět. Proč se příští rok vrací Simon!? :/ ()

Galerie (3)

Zajímavosti (4)

  • Jediný porotce, který se zúčastnil prvních devíti řad, byl Louis Walsh. (..Lucas..)
  • V roce 2011 vyhrála skupina Little Mix, což bylo poprvé ve všech verzích na celém světě, kdy zvítězila skupina. (..Lucas..)

Reklama

Reklama