Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

• Česko Piráti z Karibiku 2: Truhla mrtvého muže (více)

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

Iroquaise

Narozdíl od vynikající jedničky je pokračování příkladem narychlo upečeného trháku. Film je bruckheimerovsky nafouklý, příběh velmi chudičký, plný děr a vypravěčských berliček typu "sejdeme se náhodou všichni ve stejný čas na stejném místě na druhém konci světa". Akční scény jsou výborně natočené, ale jejich dramatičnost je místy dost vykonstruovaná. Často je také na škodu přílišná nadsázka, za kterou je cítit urputná snaha o docílení komického efektu. Slabiny příběhu jsou přikryty vynikající výpravou - zejména v případě Létajícícho Holanďana odvedli maskéři, trikaři a spol. perfektní práci. Paradoxně jednou z výrazných chyb filmu je práce s postavou piráta Jacka Sparrowa - scénárista figuru místy doslova odbyl a nechal veškerou práci na Deppovi a jeho grimasách. Sparrow sice prochází řadou komických situací, ale jen málokdy jsou opravdu ryzí a vtipné. Osobně mi šel místy dost na nervy. Daleko plnokrevnější a zábavnější mi přišla dvojice plešatý-bezoký - "dichotomie dobra a zla" je pro mě nejvtipnější hláška filmu. ()

Redswif

To že Deppovi dali volnou ruku na hraní své role, filmu určitě jen prospělo!! Sic mu ubralo na vážnosti, ale o tu tady nejde;-) ()

T-pack

Ano, pokračování nepředčilo původní film, nicméně! kdo by se divil. Když jedno vydělávalo, na druhém už do kvality toliko neinvestují. Ale pořád vynikající mytologický příběh a za ty kanibaly si to u mě vysloužilo nadprůměr. ()

anli

Prakticky nemám,co bych druhým pirátům vytknul a smekám před režisérem,že dokázal ukočírovat tenhle šílený cirkus s takhle skvělým výsledkem.Jedna velká dobrodružná nádhera,spousta geniálních scén,z nichž minimálně dvě(lidojedi a kolo samozřejmě!!!) se ihned zařadily do zlatého fondu dobrodružství a diváckých srdcí..Škarohlídům bez fantazie říkám,ukažte mi aspoň jeden stejně dobře natočený, dobrodružný film jako je tenhle-no?Ano jistě pár připomínek se najde(hlavně ona americká rozmáchlost a schopnost nešetřit penězy,když točím pokračování a lákám diváky,seč to jde),tady je to ale s gustem a srdcem plným dobrodružství..Velmi zábavný a vtipný scénář,perfektní a skutečně rozmáchnutá režie,opět a stále vynikající herc(Johny Deep je jedním slovem famózní)i a o dokonalé technické stránce filmu myslím není potřeba ani mluvit,neb vše je prvotřídní-výprava,masky,kamera,zvuk i skvělá Zimmerova hudba.Vizuální stránka filmu je jedním slovem strhující.U mě je to jasných 100%,neb takhle skvěle natočených dobrodružných filmů je jako šafránu,takže,Jacku nedej se!!!Film mě pohltil okamžitě a ihned jsem byl malý kluk mávající na Jacka a plný nadšení z nového dobrodružství.To je nejvyšší meta,na kterou může fim tohohle žánru dosáhnout-vzít diváka do svého světa,po celou dobu ho tam nechat a vrátit ho zpět nadšeného a tetelícího se blahem,co že to skvělého zažil.!!!Z celé tetralogie je pro mě tenhle díl nejlepší,neb jestě o kousíček předčil opravdu skvělou jedničku. ()

lennyd

Elizabeth (Keira Knightley) i William Turner (Orlando Bloom) jsou znovu obviněni z osvobození kapitána Jacka Sparrowa (Johnny Depp) - ale před trestem smrti dostávají další šanci - stačí, že od Jacka Sparrowa dostanou záhadný kompas, který nikdy neukazuje sever - a budou zproštěni všech obvinění. Jenže nejdříve bude nutné Jacka Sparrowa najít - protože ten, aby uchránil svoji duši před vládcem hlubin Davy Jonesem, opustil mořskou hladinu a uchýlil se na souš. Ale moře volá ... Druhému pokračování Pirátů z Karibiku se nedá upřít jistá překomplikovanost, tříští se zde několikero příběhových linií, nicméně Goremu Verbinski se vše daří držet pevně v rukou, takže se mu příběh pod rukama nejenže nerozpadne, ale naopak ke konci vše do sebe skvěle zapadne. Pro odreagování v dlouhém příběhu jsou do filmu zařazeny dvě - téměř nesouvisející - ale bezkonkurenčně zábavné scény (útěk před lidožrouty a šermířský souboj na utrženém mlýnském kole). Po vizuální stránce jsou Piráti z Karibiku 2 (stejně jako i předchozí i následující díl) naprosto úžasné, po hudební stránce taktéž (pobavilo mne, že první díl svěřil Hans Zimmer jednomu z členů svého týmu Klausi Badeltovi - a po obrovském úspěchu si druhý díl vzal na starost sám) a po herecké stránce vévodí Bill Nighy (pokud jej tedy poznáte :) ).. ()

Timak

Ja jsem videl premieru 7.7.06 v USA Jinak jsem z toho trosicku zklamany. Je to pojato vice komedialne nez prvni dil a neni to uplne ono. Kazdopadne Johnny Depp byl naprosto skvely a diky nemu davam 5* Jsem zvedavy co vymysleli s tim tretim dilem. Doufam ze to nedopadne jako Matrix ()

dANo

Ako odreagovanie z bežných životných problémov je sledovanie tohto dielu Pirátov celkom príjemné, ale ak chce človek od nejakého filmu aj niečo iné ako dobré masky, skvelé efekty a akčné scény v úžasnom prostredí, tak potom tento film ho určite neuspokojí... Je to len akýsi medzičlánok, ktorý funguje ako dobrá reklama na pripravovanú tretiu časť. Škoda, lebo aj tento diel si určite zaslúži viac ako len to, že bude akousi vydláždenou cestou pre impozantný záver. ()

Beatle

Jako by to nebylo jasne uz od zacatku. S Johnnym mame u Piratu Karibiku proste jistotu, ze kdyz bude film stat za dve veci, tak alespon na nej se budete moct divat...nastesti to pripad pokracovani uspesne jednicky neni. Od zacatku do konce nabito akci a bitkami! Az na obcasnou moznost uvazovani toho, jestli ten film prece jen neni malinko dlouhy, ma divak moznost pozorovat dokonce i vyvoj hlavnich postav...z Elizabeth se (podle meho) vyvine pekna mrcha, z Williama se stane konecne chlap a ne uhlazeny kovaricek, co se umi jen ohanet kordem, ale i obstojne ridit lod a Jack...Jack je Jack...ale co se s nim stalo, to uz posoudite sami... ;o) ()

Brandon

Skvěle odpočinková akčně-dobrodružná komedie s rádoby vtipnými scénami, u které se krásně v kině prospíte, případně napíšete několik sms a vyřídíte pár telefonátů. Ani excelentní výkony Deppa a roztomilé Knightley to nezachránily. ()

lumiros

Již první díl této sqělé trilogie nasadil laťku hodně vysoko. Tento druhý počin je též opravdovým skvostem a již se hodně těšíme na závěrečný díl. ()

JohnSmith

Vynikající pokráčování,opět jeden z mála druhých dílů, který se opravdu povedl a vyrovnal jedničku. Bill Nighy s chobotnicí místo ksichtu je perfektně chobotnatý.Jen ten Bloom,ach jo ()

Mihail123

Film natiahnutý ako traky, Johnny Depp už pár krát omletý, efekty slušné, celkovo kvalitou na úrovni predchodcu, škoda že to nepokračovalo takto ďalej. ()

Danny F.

Příběhově docela vkusný dobrodružný film. Depp opět boduje na plné čáře. Dostatečný humor a efektní akce. 70% ()

sskrblik

Už to bylo přehnané, ale pořád se na to pěkně kouká, což už se nedá říct o posledním dílu. Film neztrácí dech díky vynikajícímu Deppovi! ()

hroubek

Gore Verbinski pochopil co se divákům, tak líbilo na prvním díle. A do druhého dílů toho přidal všeho víckrát. Víc lodních bitev, Jacka Sparrowa, podrazu, postav a hlavně akce. Některé věci přesto mohl Verbinski trochu krotit, jako vzájemné podrazování a trochu uspěchaný konec. Ale když to tak vezmu film funguje od začátku až do konce. Ať je to scéna útěku z ostrova kanibalů, lodní bitvy, Kraken či celá část bitvy o Truhlu mrtvého muže. Jsou to všechno moc pěkné a zábavné scény kvůli, kterým jsem na film koukal s úsměvem na rtech. Stejně jako předchozím díle je záporak neuvěřitelně charismatický, až z toho mrazí v zádech. Bill Nighy ztvárnil Davy Jones s takovou noblesou, že je radost koukat na všechny jeho scény to se platí i o Stellanovi Skarsgårdu, který jako otec Willa je sympaticky a svým způsobem slouží jako takový vypravěč. Tenhle film je přesné vysvětlení slova letní blockbuster. ()

Sany33

Druhé pokračovanie pirátskej série "Piráti z Karibiku" prinieslo množstvo inovácií. V prvom rade nie jedného ale hneď dvoch fenomenálnych záporákov. Ďalej množstvo grafických a vizuálnych efektov v neporovnateľnej kvalite z jednotkou. Keira je o poznanie akčnejšia, Orlando o poznanie pirátskejší a Johny je super ako vždy. S pózou tranzvestitného piráta kapitána Jacka Sparrowa to Depp dotiahol naozaj Ďaleko a jeho herecký prejav sa mi aj v tomto diely veľmi páči. No príbehovo to trocha pokulhávalo, dej je tak trocha okukaný a ťaží veľa z histórie Karibiku a morských povier. 71% ()

lykan9

Jde o velmi slušné pokračování výborné jedničky. Jinak má Truhla mrtvého muže všechna pozitiva Prokletí Černé perly a Johnny Depp je stále ve skvělé formě. Na tricích se tvůrci dokonce ještě víc vyřádili a z posádky Davyho Jonese člověk nespustí oči. Škoda, že u dalších pokračováních to jde o třídu dolů. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky