Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

Mr.Pumpkin

Vše, co bych k Moment to Remember rád napsal, již napsáno bylo. Tak tedy napíšu jen to, že jsem u ničeho nikdy nebrečel tak jako právě u tohoto filmu :) 100% ()

CageDepp

Moc se mi nechtělo dávat 5 hvězd, ale ten silnej konec mě donutil. Jenom na konci jsem furt přemýšlel, jaký to musí být ztrácet pamět a pak taky, jaký být zapomenut. ()

togaf

Lehké citové vydírání, ale tak jemně natočeno...Slzy mi sice proudem netekly, ale smutné to je. Hlavně proto, že Ye-jin Son je vážně krásná a litovat hodné krásné lidy je tak snadné... ()

gegina31

No tak to byla naprostá romantická a dojemná bomba. Tenhle film jsem měla za úkol a vyhýbala jsem se mu jak jen to šlo. Já asijský filmy moc nemusím. Většinou mi připadá, že jejich herci přehrávají, jsou nepřirození a hlavně jsou všichni stejní. Ale tihle dva byli naprosto super. Ona pěkná kočena a on naprosto k sežrání. Hudba mi tam malinko neseděla, ale to při hodnocení s radostí přehlídnu. ()

JohnMiller

Videl som predĺženú verziu. Poviem vám, krehkejšiu romantickú drámu som hádam ani nevidel. Nevinné ba až naivné zaláskované dobrodružstvo ktoré je v prvých minútach, sa po čase zmení na srdcervúcu drámu, v ktorej dokonca aj mne, unikla slzička. Sila lásky a viery do poslednej spomienky je tu tak silná, že si pri takýchto filmoch si negatívny človek ako ja povie, že tí ľudia nemusia byť vždy zlé a zvrhlé bytosti. Odporúčam to pozrieť v páre. Nerátam ruku :D ()

AffectedFace

Žádný film od Drive-u mě tak emocionálně nezničil jako A Moment to Remember. Tohle je naprostý masterpiece z Koreje, který vzniká jednou za 20 let. Viděl jsem theatrical verzi i directors cut a musím přiznat, že režisérova verze je o mnohem lepší zážitek. Protože tam kde mě u kino verze trhal emocionálně založený moment, najednou špatně cutnul do prázdna, natož v režisérově verzi se všechno ždímalo dál do poslední emoce. Zatím se jedná o jeden z top 3 filmů z JK, co jsem kdy viděl. Naprosto špičkový scénář založený na dialozích z krutého života. Nechybí ani humor, který se v parádním pořadí střídá se silně emočními scény. Výborně vybrané herecké duo, které se mělo vzít i v IRL, protože se k sobě hodí jako žádný jiný pár z podobně založených snímků (samozřejmě ten krutý konec bych jim nepřál).  - A Movie To Remember. Pět hvězd. ()

hygienik

Asi som videl iný film. Pre mňa to bola juhoamerická telenovela prerobená na ázijský spôsob. Ten smutný koniec by bol dojímavý v prípade, že by sa film celé 2 hodiny nesnažil diváka rozcítiť rozťahanou romantickou "vatou". Tým vo mne vypestoval imunitu voči srdcervúcemu záveru. 3,5 hviezdy čiže 70%. ()

halogenka

Některé herecké výkony byly opravdu příšerné, což by se ještě dalo překonat. Mnohem hůř už jsem nesla to, že film překročil mou osobní lajnu oddělující doják od citového vyděračství, takže jsem se za svoje slzavé oudolí vyloženě styděla. ()

K.B.L.

Na tenhle film se vcelku dobře koukalo. Něco do sebe měl, ale žádná bomba. Štvala mě jeho předvídavost a ufňukanost. Celou dobu tam jen někdo brečel, snažil se být ohleduplný a nesobecký, což mi ve finále přišlo spíš směšné. Podle mě je tento film dost přeceněný. ()

Dont

Očekával jsem klasický romantický film s korejskými kulisami, ale dočkal jsem se něčeho mnohem většího. Jeden z nejsmutnějších filmů, co jsem viděl. Prostý příběh zamilovaného páru, zasazený do nevšedního korejského prostředí, který ale lze rozdělit na dvě poloviny, které jsou v úžasném kontrastu. Režisér John H. Lee prokázal obrovský cit, natočil to s neuvěřitelnou lehkostí, kterou by většina romantických filmů mohla jen závidět. Nějaký nadbytečný patos, přihlouplé fráze nebo milostné scény navazující tu pravou zamilovanou atmosféru ani jiné tak časté balamucení diváka se nekonalo. Viděl jsem delší verzi a nestříhal bych. ()

radektejkal

Možná nastane někdy doba, kdysi rád poslechnu italské písně v korejském filmu a krkání po kokakole mě přiveden do tranzu, ale buhudík dosud to nenastalo.... ()

kajas

Netuším, jestli by moje hodnocení v konečném důsledku pomohla změnit režisérská verze, ale asi to nebudu ani pokoušet. Během první hodiny jsem přesvědčovala samu sebe, že se v druhé polovině něco zlomí, přijde pořádná zápletka a já si sednu na zadek. Ano, zápletka přišla, a kdybych tu teď vyjmenovala snímky s totožnou tematikou, které mě zasáhly více, budu zbytečně spoilerovat. Když chci, dokážu velmi snadno ignorovat zjevné nedostatky nějakého filmu, tady mi ale nedotažené dějové linky a celková rozvláčnost opravdu vadila. ()

wipeout

V juhokórejskej produkcii som ešte stále nováčikom a nemám teda ešte vybudovanú rezistenciu voči ich klasickým klišé, ale aj napriek tomu si myslím že by to nič nezmenilo na fakte že tak dojatý som už nebol veľmi dávno. Prvá sladko romantická časť je zvládnutá na jedničku a nemám jej čo vytknúť...ono vo všeobecnosti je mi ta kórejská romantika omnoho bližšia lebo sa nesnaží vulgarizovať lásku a vzťahy a dokáže vyjadriť viac letmím stretom pohľadov hrdinov ako nejakou sexuálnou scénou. Postupne sa film začína prehupovať do druhej polky, ktorá dokázala strhnúť všetky pochybnosti či udeliť plný počet. Aj keď by sa to dalo nazvať citovým vydieraním no keď tak aspoň dotiahnutým do perfekcionizmu. Vo veľa filmoch mi to vadí ale tu som zhltol vše čo sa na mňa z obrazovky valilo a nechal postupne pôsobiť ako balzam na dušu. ()

Tygrys

Za 144 minut mě film zaujal asi ve čtyřech chvilkových momentech. Nae Meorisokui Jiugae bych rozdělil na tři části. Po první části filmu (setkání, poznávaní a sblížení hlavích hrdinů), jsem čekal kdy přijde nějaký zlom ve zdlouhavém a celkem nudném příběhu a dočkal jsem se části druhé, která byla úplně zbytečná, radost by z ní mohli mít možná tak architekti, tesaři nebo stavební dělníci. Třetí část, kdy hlavní hrdinka zjistí svou chorobu a všichni se s tím vypořádávají mě akorát párkrát rozesmála, což určitě účelem tohoto snímku nebylo. Takže né všechno Korejské je k něčemu dobré a takhle vysoké hodonocení tohoto filmu je náhoda, věřte mi. ()

Huntelaar

Na Moment to Remember jsem se chystal docela dlouho (nejen kvůli Ye-jin Son) a naštěstí pro mě jsem ani neměl ponětí co mě vlastně čeká. Z počátku mi trochu vadila ta klasická kýčovitost asijských romantických komedií, podkreslená klasickou hudbou a smrdící těmi nekonečnými hollywoodskými záběry, když však asi v polovině film přetekl do naprosto realného dramatu (po všech coulech), jsem si uvědomil, že jsem mu absolutně podlehl..........PS: Viděl jsem director's cut a myslím si, že prostříhaná verze by mohla smrtící účinky. ()

Chrysopras

Možná je to tím, že jsem viděl delší verzi, ale k úplnému opojení prostě něco chybělo. Tohle téma je vždycky těžký uchpoit, aby to neskončilo sentimentální vyděračskou břečkou. Tady to vyšlo a úplně jsem se vžíval do těch hrůzostrašných pocitů obou hl. aktérů, mimochodem skvěle zahraných. A na korejské poměry to bylo vlastně i neskutečně střídmé v citových projevech, což považuju za velký plus :-). Má to i několik vynikajících momentů v nichž si romantická duše rochní blahem. Vlastně jsem vyjmenoval samá pozitiva, přesto ten takříkajíc "celkový umělecký dojem" neni na plný počet bodů. Snad tou stopáží či jistou měrou "odhadnutelnosti" děje nebo zbytečnými linkami. ()

Petfruf

Moje nejoblíbenější "citové vydírání". Všechno podstatné o tom, proč se na film podívat, tady už napsali molotov a Matty... ()

dee-key

Ačkoli bývá povětšinou asijaská produkce perverzní úchylárna nebo nepochopený sled obrázků, tento snímek považuji za ryzí romanci a dávám pět bez sebemenšího zaváhání. Přiznám se, že jsem nebrečel, protože to já u filmů moc často nedělám, ale rozhodně jsem byl pohnut. Kouzelná korejská melancholie táhnoucí se celým filmem, kde si k sobě hlavní postavy hledají cestu je na tolik silný zážitek, že prostě nemůžu jinak. Byl v tom vtip, byl v tom smutek, síla i tak trochu napětí a postavám jsem fandil. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz