Pach krve 5: Krvavý masakr

Declan O'Brien

Emil Topuzov

Claude Foisy
  • SOLOM.

„Jupí“ po roce zde máme další pokračování a v pořadí již druhý prequel původního Pachu krve. Pomalu jsem nemohl dospat, abych shlédnul další krvavý nášup, který nám připravil můj velký „oblíbenec“ Declan O'Brien. I přes vlnu nevole, kterou zpustila čtverka (ani nevím proč, ale mě osobně se líbila) se tenhle chlapík pustil do dalšího dílu a že to byla zase jízda, vám povím. Teď konec ironie a pojďme se bavit vážně. Tenhle televizní film nám sice nabídnul vítanou změnu prostředí, ale jinak je plný nelogičností, podprůměrných gore efektů a ani ty erotické scény už nezabíraly. Kvalitou bych ho skutečně přirovnal k trojce akorát s tím rozdílem, že tady už i masky mutantů vypadaly hrozně. Tvůrci nepřišli absolutně s ničím novým (co by už nebylo vidět jinde), takže hodně slabých 40%(24.10.2012)

V podstate veľmi podobné štvrtému dielu, klasický U.S. gorefest, tentokrát za podpory patrične démonického Dougha "Pinheada" Bradleyho, ktorý medzi Virginských šialencov zapadol na splatterovú jedničku. Mám pocit, že režisér Declan O´Brien sa diel od dielu zlepšuje, tentokrát pridal i na napätí a atmosfére (výpadok prúdu, šerifka, ktorej držíte palce), i keď samozrejme ešte je čo zlepšovať, a jednička ostáva neprekonaná. Trošičku mi možno ku sympatickej, peknej šerifke ako hlavnej hrdinke chýbal aspoň nejaký menší happyend, ale to je subjektívne a v horroroch nie vždy pravidlom. I tak sa ale jedná o poctivú krvavú jazdu s vynikajúcími gore efektami.(11.2.2013)

• lioncel

Klasická eliminace nadbytečného počtu nepříliš inteligentních studentů v poměrně povedené ´komedii´ /já se tedy místy bavil/ odehrávající se kdesi v zapadákově při nějakém hudebním festivalu, který vyčistil téměř dokonale celé městečko od všech jeho obyvatel tak, že zůstali pouze někteří přespolní určení na porážku, dále čtyři sympatičtí domorodí vykonavatelé a to vše samozřejmě za aktivní účasti místního policejního sboru, kterému velí odhodlaný sheriff - Angela .. výborný je krom některých delikátních porcovacích scének především samotný závěr, nejen, že je velké plus, že už je konečně té stupidnosti konec .. stojí tu ještě určitě za připomínku hlavně ta skvělá a moc povedená finální scéna se slečnou - jedinou přeživší - se stopařkou Litou /ta nemá chybu!/ …(2.2.2013)

• Gilmour93

Takže strejda Pinhead nechal kus sebe ve sběrném dvoře a jal se zavřít do cely ve virginském městečku, kde není obyvatele ani turisty, co by měl IQ nad úrovní nižšího stupně slabomyslnosti? A jeho zdegenerovaní synové, synovci, strýcové, bratranci, tety (fakt nevím) ho mají dostat ven stejně jako vnitřnosti z ukvičených obětí? No ano, pan Vyhřezlé střevo O´Brien chce svou verzi Přepadení 13.okrsku.. Špetička soft porna, trocha ironie, přiměřeně sadistického gore, tucet na místě přešlapujících dialogů a veletucet debility. Declan se po krůčcích devadesátileté stařeny zlepšuje na poli zábavnosti - u sedmičky na něj budu čekat s rezavým srpem a očekáváním dalšího progresu..(4.9.2014)

• EvilPhoEniX

Bože! Ten film nemá ani Hlavu ani Patu! Totální Chaos, Rejža sám nevěděl, co chce vlastně natočit! Chválím Kanibala s bílýma vlasma, který na mně působil jako SWAGGER!! A jedna scéna s tím Kombajnem, celkem Ušla.. Ten chlapík ve vězení.. Parodie na Haniballa, or What! Čtyřka, byla Super, aspon co se týče Gore, tady nefungovalo NIC! Zbytečný Dííl!(20.10.2012)

• - Jedná se o druhý hororový film, ve kterém hraje Doug Bradley a má podtitul "Bloodline". Tím prvním byl Hellraiser IV: Bloodline (1996), v českém názvu Hellraiser 4: Pekelný jezdec (1996). (hladass)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 11. (rafix)

• - Když je skupinka studentů v pokoji motelu a chystají se jít na Mountain Man Festival, Julian (Oliver Hoare) říká, že jeden lístek stojí 90 amerických dolarů, tudíž dohromady 260 dolarů, což je špatně. Správná částka je 360 dolarů. (Mrs.Blue)