Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

KalimeroI

Těšil jsem se na ten film jako malý kluk...výsledek? Naprosto průměrný příběh, předvídatelný konec, průměrné výkony od herců, kde by člověk čekal excelenci. Nicholson je jako záporák směšný (Kmotrovi stačilo si odkašlat, aby došlo každému, že tady končí sranda - De Niro by tomu dal šťávu a hlavně uvěřitelnost - jenomže to je jako mafián taloš, ne irskej parchant), rádoby děsivé situace by byly v realitě naprosto směšné. Uvěřitelnost, to je to, co tomu chybělo. Uvěřitelnost. nannymafieguys se dopouštějí takových kiksů (sledování telefonem, svědkové, otisky, účelovost) že jediné, co se tomu vyrovná, je demence policie a FBI (viz scéna se zabudováním kamer s vynecháním zadního východu do přístavu). Co přidává hvězdy je výkon Lea a hlavně Marka Wahlberga - doslova se s tou rolí nevychovanýho hajzla mazlil. Baldwin mi opět potvrdil, že to, že je herec, o sobě tvrdí jenom on. Taky trošku pozitiva za kameru, střih a hudbu, jak říkám, lepší průměr v technické oblasti. Čongové to zvládli lépe. ()

Trucker odpad!

Samoúčelně vulgární dialogy, hodící se svou úrovní tak někam mezi zhulené smažky čmárající sprejem po stěnách v okolí skateparků, milostný trojúhelník, z něhož je hned od jeho počátku zcela zřejmé, že má jediný cíl, kterým je prodloužení stopáže a k tomu všemu příšerná hiphopová muzika a stres vyvolávaný tam, kde se vůbec nehodí. Prostě totální blbost. ()

A_Shearer

Předesílám, že hodnotím bez znalosti originálu. Jako takový to na mě fungovalo. Jak Capria nemusím, tak v tomhle byl skvělej, Damond prkenej jako obvykle a Nicholson afektovanej jako obvykle. Ale veskrze to fungovalo, ta první scéna s malym Colinem tomu dala uplně jiný vyznění.Ani jeho nemůžete nenávidět, protože i on byl vyroben. A ta linka se ženou byla samozřejmě přitažená za vlasy, ale přesto bylo ztvárnění Farmigové v něčem hrozně silné. Tentokrát cajk vy holywoodský kundy. ()

ricardo2803

Těžko říct, kdo tady hrál hlavní roli. Matt Damon, Leonardo DiCaprio i Mark Wahlberg byli úžasní. Film působí trochu syrově, trochu vulgárně, ale ne lacině. Zápletka dobrá a závěr takový, jak jsem si přál. ()

mistr97

Skrytá identita je docela povedený film s promyšlenou zápletkou. Ale bohužel i přes propletené vztahy mezi muži zákona a mafiány příliš nepřekvapil a chvílemi upadá do průměru tohoto žánru, někdy až začíná trochu nudit. Je to, jako u mnoho jiných filmů, způsobeno přílišnou délkou – dvě hodiny by úplně stačily. Hvězdné herecké obsazení samozřejmě přidává pár plusových bodů, na víc než 70 % to ale nevidím. ()

mp5991

Čekal jsem od těch jmen a zápletky uvedené zde v obsahu celkem hodně. Ale po půl hodině, kdy se nestalo vůbec nic zajímavého jsem to radši vypnul, hodnotit ani nebudu. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Gratuluji ti ke zvládnutí detektivních zkoušek a vítám tě u vyšetřovací jednotky." - "Třikrát kurva, sláva!" Tolik hvězd v jednom filmu se moc nevidí! Jack Nicholson jako šéf mafiánské rodiny. "Víš kdo jsem?" - "Ne." - "Ten, kdo ti řekne, který chlapy mlátit můžeš a který zase ne. Tohohle chlapa by jsi sice mlátit moh, ale já říkám, že nemůžeš." Do té je nastrčený tajný agent Leonardo DiCaprio, který spolupracuje s vulgárním kolegou Markem Wahlbergem. Nikdo jiný o něm neví, protože v policejním kolektivu někdo bonzuje a donáší mafii. Ten někdo je nenápadný polda Matt Damon. Vynikající výkony herců v policejně-mafiánském prostředí. "Ten irskej buzerant po mě jde. Něco mu předhodíme a on se toho chytne, jako prdel na péro." 5* pro tento zamotaný, leč zajímavý film. - 100%. ()

Fuego

Plný počet! Samozřejmě! Od začátku do konce paráda! První hvězda za scénář a režii - pánové Monahan, Chong, Mak a Scorcese - bravo! Druhá za Jacka Nicholsona - proč, snad není třeba vysvětlovat. Třetí hvězda za pro mne opravdu krásnou a velmi zajímavou Veru Farmigu, čtvrtá hvězda je za hlavní "mlaďochy" Leonarda di Capria, Matta Damona a Marka a Roberta Wahlbergovi a pátá za "seniors" , pány Aleca Baldwina a Martina Sheena. Konec mne sice trochu překvapil, ale co už. Jen škoda, že nebyla dohrána scéna s obálkou, kterou dá Billy (Leonardo di Caprio) Madolyn (Vera Farmiga). Skvělý film. ()

BGH

Famózní gangsterka, vynikající příběh, skvělí herci, skvělá filmařina... neshledávám jedinou chybičku. ()

J1R1K04

Solidní kriminálka, ale nebudu lhát – od oscarového filmu jsem očekával trochu víc. Malý problém vidím především v délce – film sice téměř nenudí, ale dal by se tak o 15-20 minutek zkrátit. Navíc mi přišlo, že snímek byl málo dynamický a krvavej závěr byl sice parádně vygradovaný, ale i tak to moc nepomohlo. Poslední problém vidím v dialozích, které se snaží působit špinavě a drsně, ale ta vulgárnost tomu moc nepomáhá. Jinak ale žádné výhrady nemám – skvělé herecké výkony všech zúčastněných (řeči o špatných hereckých výkonech jsou kecy!), parádní hudební doprovod, výborná kamera, naprosto geniální hrátky se střihem a v neposlední řadě dokonale zrežírované. Celé je to navíc takové odlehčené (aspoň na gangsterský film), fakt luxusně se na to dívá a těším se, až to uvidím podruhé. Po první projekci krásných 85% ()

Elanornegra

Skvelá rozlúčka s Jackom Nicholsonom. Výborne nesympatický Matt Damon ako v Interstelari. Další hrdinovia ako Walhberg, Shern, Baldwin či skvelá Vera Farmiga. Môže byt Dicaprio fakt tak dobrý? Take obsadenie sa vidí fakt zriedkavo. Dej v silnej réžii Nicholsona, nabitý akciou, wtf scénami, a dychvyrazajucim záverom. Perfektná show Scorsese, ktorý sa vie hýbať v žánri na najvyššej úrovni....100% ()

Sejkorka

Naprostá špica, tak to nejspíš chodí, žádnej sentiment. Jediná trochu romantika jsou dva chlapi pro jednu ženskou, ale nakonec oba skončí s prostřelenou lebkou. Střílí se tu hlava nehlava, člověk nestačí sledovat, kdo koho špicluje, umírá se bez ohledu na subordinaci. Těžko něco vytknout. TOP film tohoto žánru. ()

opatstviolov

Jeden z nejlepších Scorseseových filmů, který si mou pozornost udržel a nepouštěl ji po celých 150 minut. Zatím můj nejoblíbenější film od Scorseseho. Doporučuji všem! 10/10 ()

horskejvlk

Všichni oblíbeni herci pohromadě, ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Skvělý scénář, režie není co dodat snad jen Věra Farmiga a Leo moc jim to slušelo. ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)