Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

wafc

Jak já měl nahnáno, bože, jak já měl nahnáno, že scénárista ten konec vyšle do astrálních sraček a já budu tak nasranej, že si v rámci uspokojení rituálně uříznu nohu a narvu si jí do prdele. No, dobrý.. nestalo se. EDIT: Ahá, tak ono se jedná o remake nějaký hongcockský zoufalosti. Tak tady halt ani nebylo co zkurvit. ()

Script

Asi 2x jsem se musel dokopat k tomu, abych si udělal čas na shlédnutí tohoto filmu. Jsem rád, že jsem to udělal. Děj filmu je dost poutavý, mysteriozní a uvěřitelný. Film si taky zakládá na faktu jak fungují policajti v Americe. Jsou ti policisti, kteří si hrají na to že jsou poldové (nebo se stali policisty jen proto, aby mohly držet bouchačku) a jsou policisti, kteří chtějí něco změnit. Postavy byly skvěle promyšlené (a všechny jste si nějak oblíbily) a závěr byl skvělý mírně šokující brutus. Za mě plný počet. (- 200.) ()

Motinski

Dosť sa čudujem že Scorsese dostal Oscara práve za toto kedže ide o film kde nicítim jeho autorskú víziu tak ako v iných, hlavne jeho starších, kúskoch. Ostáva ale čo mu ide najlepšie a síce že je skvelý rozprávač. Máloktorý režisér dokáže takto pútavo predať celistvý príbeh, ktorý je ešte k tomu obsiahlý, aby v nás nevzbudil dojem že sledujeme film moc dlho. Skrytá identita ukazuje pozadie z rádov polície aj kriminálnikov, je vyrozprávaná s nadhľadom, pomalým stupňovanim a vťahovaním diváka do deja. Herecky ide o úplnú špičku ajkeď Wahlbergovu nomináciu tiež moc nechápem. Koniec bol brilantný a viac asi netreba ani písať. Sú podľa mňa aj lepšie filmy s podobnou témou, no stále ide o výnimočnejší zážitok a napínavú jazdu ktorá nie je vždy úplne rýchla ale vsádza na úderné dialógy. A keď máte k dispozícii Nicholsona v zápornej úlohe, ide o stávku na istotu. ()

Magneto

Ako vždy kvalita od Martyho,ale tentokrat bez jeho povestného šmrncu.Dej sa mi nezdal až taký napínavý ale musím uznať,žč koniec ma celkom dostal a schuti som sa zasmial,naozaj dobrá pointa s tou krysou..Takýchto momentov ale vo filme veľa nieje a ani Nicholsonova ospevovaná "excentričnosť" toľkokrát zmieňovaná v recenziách nieje veľmi zaujímavá...Chýbajú mi veselé strihy akcií,popisované hlavnými postavami a la Casino alebo Good Fellas,chýbajú mi talianske xichty Roberta De Nira a Joa Pesciho,Marty už proste nieje tým čp býval...Aviator ma bavil viac,ale chápte to tak,že tento film je kvalitou vysoko nad konkurenciou,ale proste v porovnaní so staršími Scorseseho filmami neobstojí... PS: Di Capria obhajujem ako herca už od jeho začiatkov,naozaj výborný herec...A Matt Damon,geniálne zahratý hajzel,úplný hnus...No a čerešnička nakoniec je krásna Vera Ferminga s najkrajšími očami na svete :-) ()

Sonnik

Undercover. Super gangsterka, ale tady toho oscara dostal Martin spíš za zásluhy, už ho měl dostat dávno dávano předtím. Originál jsem neviděl, takže nemůžu soudit. Každopádně herci jsou skvělí, mně se nejvíce líbil fuckující Whalberg, který by nasral a zdeptal snad kohokoliv. "Blow me, all right? But not literally, though. Unfortunately, there's no promotion involved for you. " ()

Xixao

Další mafiánský film Scorseseho, který kdybych srovnal Volavkou, tak by vítězně vyšla Volavka. Mám pro Scorseseho slabost, ale nemůžu si pomoct. Volavka byla prostě lepší. U Skryté identity je moc postav, které nemají prostor, kdežto u Volavky bylo postav míň a každá tam měla co dělat, tady to neplatí. Navíc klíčové scény jsou u Volavky i lépe provedené a emočně silnější. Film je to dobrý na 4* určitě, ale od Scorsesoho jsem cekal víc. Damon a DiCaprio hrají opravdu skvěle, o Nicholsonovi nemluvě, ale přesto celý film nemá to správné tempo. Nicméně je to jeden z nejlepších filmů roku 2006 :). #Kamera: Michael Ballhaus ()

T-enter

Skvělý scénář, skvělé obsazení. Zatímco Colin (Matt Damon) vyrůstal mezi gangstery, Billy (Leonardo DiCaprio) vyrůstal ve slušné rodině. Oba se chtějí dostat k policii. To se jim podaří. Z Colina, který šel k policii aby mohl donášet gangsterům se paradoxně stane velitel skupiny pro rozbití zločinecké organizace pro kterou donáší. Naopak Billyho okamžitě pošlou jako štěnici mezi gangstery, aby donášel policii. Příběh se postupně proplétá až nakonec postaví tyto dvě postavy tváří v tvář. ()

Struhy

Od začátku to člověka nenechá v klidu a s přibližováním se do závěru to je zajímavější a napínavější. Thriller s velkým "T". ()

Wall-E

Bez znalosti předlohy hodnotím na 80%... Vynikající herecké výkony pod mistrovskou režijí. Jedno zvučnější jméno než druhé. Jacku Nicholsonovi záporák sedl perfektně... ale dost chvály. Děj je až zbytečně moc překombinovaný, ale ne nepřehledný. Film se řídí heslem "smrt vyřeší všechno" spravedlnost až na druhém místě. O napětí nemůže být řeč... atd atd... mohl bych pokračovat dál, ale kvality snímku převyšují... Vysoké hodnocení si zaslouží. ()

Honzíno

Než jsem si zvyknul na jazyk a vulgarismy, chvíli to trvalo. Někdy jsou dialogy totálně zprasené, někdy zas spatří světlo světa opravdu rafinovaně napsaný kus mluvy. Celkový dojem naštěstí zachraňuje hutná poslední třetina, malinko ho zas sráží pro mě zbytečný ''úplný'' konec. Leonardo s Damonem nastolují vládu nové a mladé herecké generace, Lea mám jednoduše čím dál raději. Scorsese mě při mém dalším střetnutí s ním nezklamal, ale bohužel mě ani neoslnil, půjdu s ním pomalu dál proti proudu času do jeho historie. Věřím, že tohle fakt uměl dříve. Také nechápu nominaci Marka Wahlberga na herce VR, akademie je zvláštní. ()

Qitek

Na Scorseseho nečekaně velké zklamání. Scénu střídá jiná scéna jen tak, bez ladu a sladu, stejně jako postavy. Caprio netáhne. Damon je Damon. Nicholson mě až iritoval jak strašně moc přehrával. Zato Wahlberg, jak ho nemám rád, excelentní. Originál Volavka mě nadchla o dost víc. Byť jsem se snažil nesrovnávat. Just sayin ()

Jizni Tlapa

Herecky "nabušená" bomba, tikajicí neúprosným tikotem napětí a neočekávaným dějovým zvratem....ty vteřiny do "filmového výbuchu" ne a ne přijít.....když to pak práskne, nezůstane kámen na kameni a divák, pokud vůbec přežil, jen nevěřícně kroutí.........vůbec nejnapěchovanější herecké obsazení od roku 2006!!! ()

skrblik007

DiCaprio, Sheen a Wahlberg versus Damon a Nicholson (z nich nejvíce září Leonardo, Nicholson je také skvělý) v dramatickém špionážním krimi - to je zkrátka záruka kvality. První 3/4 jsou hodně nadupané, Scorseseho styl mi vyhovuje (skvělá kamera) a děj je velice propracovaný (pár nelogičností se mezi ostatními špionážními triky ztratí). Bohužel The Departed přestává !SPOILER! po smrti Queenana (Sheenova postava) !KONEC SPOILERU! gradovat a naopak mi přijde, že v závěru ztrácí dech. Konec nevyzněl tak, jak měl, přijde mi takový moc strohý. Navíc mi není úplně jasná motivace jednání postav v závěru. Nicméně děj prvních 3/4 si zaslouží uznání, stejně jako "vedlejší" dějové linky - boj o Veru Farmigu a Nicholsonovo mafiánství. Rozhodně se jedná o příjemně strávené dvě a půl hodiny. ()

hallelluja

...urputný výkon Leonarda DiCapria, ktorým definitívne rozbil škatuľku „preceňovaný babyface“. Aj tá psycholožka sa mi páčila a hláškujúci Wahlberg skrátka na zožranie. A to je asi tak všetko. Nemôžem porovnávať s Volavkou, ale v kontexte Martyho tvorby, hmm... skrátka si predstavujem, že film natočil iný režisér, aby sklamanie menej bolelo... ()

danco123

Napínavý a vskutku skvelý film od Martina Scorsese. Je takmer samozrejmosťou, si tento film pozrieť, už len kvôli hereckému obsadeniu. Nie až tak často sa vo filme stretne toľko významných mien, ako je to v tomto filme. Film ma hneď zo začiatku vtiahol do deja a nedovolil mi odtrhnúť sa od pohovky. Naozaj skvelý film, ktorému musím dať 80%. ()

karlik4801

Skvělá žánrovka, možná i jedna z nejlepších, které jsem viděl. Stále se děje něco zajímavého, takže jsem se ani chvilku nenudil, což i dramatů někdy bývá. Ty obvykle zasáhnou až potom něčím "hustým", ale Skrytá identita valila jednu "hustou" scénu za druhou. Charisma celého snímku zvyšuje herecký arsenál. Každý svou roli zvládl dobře a byl v ní přesvědčivý. A rozhodně má Skrytá identita jeden z nejlepších konců, co se kdy natočili. ()

Dado

Martin Scorsese možno zostarol, no režisérske remeslo ovláda stále majstrovsky. Skrytá identita je rozhodne vynikajúca krimi dráma so svižným dejovým a skvelým kastingom, z ktorého je veľmi obtiažne vybrať jedinca prevyšujúceho svojim hereckým umením v tomto filme ostatných. Len sa tu naskytá otázka, či je tento projekt skutočne tak originálny a výnimočný, aby si vyslúžil také ocenenie, akým je Oscar pre najlepší film. Podľa mňa skôr nie ako áno. (80%) ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)