Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

Helmutek

Po všech stránkách beze zbytku profesionální, přesto ale to něco, co mě třeba v Casinu naprosto strhlo a uchvátilo, to mi tady chybělo - trochu jako třeba u L.A. Confidential. Každopdáně pokoukání je to skvělý, skvělej je DiCaprio i Damon (Nicholson je jasnej), takže už kvůli týhle trojici to stojí za pozornost. Na začátku se mi sice oba kluci vizuálně zaměňovali a někdy mi trvalo, než jsem si uvědomil, že tohle je vlastně Damon nebo naopak a že musim přehodit výhybku mezi liniema, aby to zase začalo dávat smysl, to ale byla moje subjektivní věc - děj samotnej je pak skvěle propletenej, občas jsem si přpadal trochu jak v Přátelích (they don't know that we know they know we know), abych si ujasnil, kdo o kom co ví, a kdo ví, jak kdo vypadá nebo se jmenuje, ale pak se to celkem rychle začlo řešit samo. Už už jsem čekal konec v depresích a pocitech totálního zmaru a beznaděje vůči policii, tajnejm službám a všem jim podobnejm, nakonec ale přece jenom přišlo krásný, i když ne úplně systémový nebo legální, zadostiučinění. Jo a Vera Farmiga je krásná ženská. WTF moments: S tak nechutně dudama zprzněnym Largem z Dvořákovy Devátý se dá rovnat snad už jen Kotvaldova "Novosvětská 2000" (pro masochisty k zhlídnutí na YT). ()

KRYSIOPICE

Scorsese natočil lepší filmy a tenhle dost odflákl, opsal čínský originál a jen ho zasadil do amerického prostředí není tam žádná invence, budu dávat přednosto originálu. ()

Lachtaan

Zprvu to jede velmi pozvolně a tváří se to jako obyčejná kriminálka, aby se to ve své druhé půlce přehouplo do zaslouženě Oscary ověnčeného Scorseseho masterkousku, který strká do kapsy téměř všechny přemnožené policejní filmy. Hereckými esy nabušená a šokujícími zvraty přeplněná lahůdka, kterou musí vidět každý, kdo to s filmy myslí aspoň trochu vážně. [viděno v Lepší.TV 11.2.2022] ()

BROKEN_

Miluju, když mě film pohltí od samotného začátku, až do konce. Miluju, že během sledování zapomenu na okolní svět. Miluju, když i po všech těch filmech, co jsem viděl, mě pořád dokáže něco ohromovat. Miluju ten pocit po dokoukání filmu, že jsem viděl něco úžasného. Skrytá hrozba je pro mě osobně fantastický film, který šlape jako hodinky, má rychlé tempo na nic se nečeká (stopáž 150 minut uteče jako voda). Střihově je to perfektní, režijně mistrovsky zpracovaný (Scorsese je bůh), a herecky je to neskutečně našlápnutý. DiCaprio, Damon, Nicholson, Wahlberg a všichni ostatní jsou nezapomenutelní. Posledních 40 minut (cca) se mi u toho špatně dýchalo, jak napínavý to bylo. No a závěr mě absolutně odpálil na měsíc. Za mě obrovský granát v kriminálním žánru. Tenhle film je nutnost vidět. 10/10 ()

_DAVE_

Dalsi Scorseseho brilantni mafianske/kriminalni drama s plejadou vybornych hercu kteri ani tentokrate nezklamali. Uz to sice asi nebude takova klasika jako Mafiani nebo Casino, ale Departed se vedle nich stydet nemusi. ()

danoo

V súvislosti s filmom ma napadá báseň Roberta Frosta, Oheň a ľad. // Jedni vravia, že oheň zhubí svet, iní vravia, že ľad. Viem čo je túžba - poviem hneď :nič strašnejšieho ako oheň niet. Ak dvakrát má však svet náš skazu vziať, poznám tu toľko nenávisti dravej, že môžem povedať :aj ľad postačí práve akurát. // Prvotriedny zážitok. Martin Scorsese vo svojej životnej forme. ()

uhlajz

Volavku jsem neviděl, takže problém porovnávání s původní verzí jsem neměl. Film má spád, na svou délku až překvapivý. Nicméně konec mi přišel až moc překombinovaný. DiCaprio jako obvykle skvělej. Asi už budu muset zhlédnout i Letce:-) Damon podle mě nedostal moc prostoru k vyniknutí. ()

Cushing

Nechápu, co se na tomhle líbí. Původní verzi neznám, tenhle remake má ale slabý scénář a nulové napětí, krátit by se dalo aspoň o půl hoďky -- přitom nápad dobrý, jenom to napsat jinak. Dva panáci v hlavních rolích mě neberou a jsou OPRAVDU nepřesvědčiví, a proč se mám dvě hodiny dívat na to, jak někdo střílí někoho do hlavy? Pokud násilí, tak ať funguje a ať je podívanou, viz třeba Peckinpeh, anebo Scorsese zamlada. Ale TOHLE že natočil TEN Scorsese? ()

lennyd

Jsou dva. První, Billy Costigan (Leonard DiCaprio) je tajným agenten, jehož úkolem je dělat zvěda ve zločinecké síti mafiánského bosse Costella (Jack Nicholson). Druhý, Colin Sullivan (Matt Damon) je naopak Costellův zvěd v nejvyšších složkách policejní organizace, a součástí týmu který má Costella dostat za mříže, a mimo jiné i s úkolem od Costella objevit krysu v jeho organizaci. Ač každý na jiné straně barikády, jsou si navzájem mnohem blíž, než si vůbec mohou myslet... Nevím ... nějak Scorceseho filmy nechápu. Vždycky se snaží do filmu dostat co nejvíce, a aby se mu to povedlo, film se pak natahuje daleko přes dvě hodiny. Proč radši nejde točit seriály, určitě by mu to taky šlo. Skrytá identita obsahuje tolik různých zvratů a zrad, že po dvou třetinách filmu už není vůbec jasné, kdo je hodnej a kdo zlej a kdo je s kým. Na druhou stranu Scorcese točí filmy mistrovsky, a když mu jde na ruku taková spousta hvězd jako tady (Leonard Di Caprio, Matt Damon, Jack Nicholson, Mark Wahlberg, Alec Baldwin), tak i přes všechny výtky nejde film hodnotit moc špatně. ()

MiCM

Celkově zpracování jako režie, střih apod. vyloženě špičkové to každopádně. Ale na druhou stranu tako docela nepříjemná tématika, neboli konkrétně spíš situace..pro mně navíc velmi neuspokojivý konec.. Těžko říct..špičkový ale i dost nepříjemný film..viděl sem dvakrát a znovu se na to už určitě nikdy nepodívám.. ()

Micro41CZ

Komplexní pohled na problematiku organizovaného zločinu a boje proti němu očima policie i mafiánů ve hře, kde každý podvádí každého. Pozice vypravěče neustále střídá obě roviny, přičemž se díky rolím protagonistů pořád protínají. Divák tak fandí oběma. ()

uiu

Co se mi na tomhle filmu líbí je to, že si na nic nehraje. Ihned vás vtáhne do děje a ani na chvíli nepustí. Nestaví hrdiny do klasických charakteristik - hodný a zlý. Vlastně tady nikdo není hodný a nikdo není zlý. Každý má pro své chování důvody a kdo může rozhodnout, jestli je "good guy" nebo "bad guy". Policista, který se infiltruje do mafiánksého gangu, aby na ně donášel policii nebo "synáček" mafiánského bosse, který se infiltruje k policii, aby donášel mafii? Nevíte co tu od koho máte čekat a nikdo není takový, jaký se na první pohled zdá být. Scorsese v dobré formě a ansábl DiCaprio, Damon, Nicholson, Sheen a Wahlberg válí. ()

Cocacolix

Původně jsem dal hvězd 5, ale ubral jsem, protože Volavka JE prostě lepší. Tohle má víc prachů, reklamy a hvězd, a je to logicky známější. Ale zaráží mě jak moc to kopíruje právě Volavku. Proto mohu hodnotit akrát výkony, kameru, výpravu, hudbu a střih. Všechno na výbornou. Jen škoda že jsem tak znechucen právě tím ripováním... ()

Thommie

Vynikající Leonardo DiCaprio. Skvělý film, propracovaná psychologie i nečekané zvraty - super třída v žánru. ()

majxik

Docela pěkný příběh v kterém není tak těžké se ale ztratit pokud ztratíte pozornost. Abych se ale přiznal zdál se mi trošku příliš natahovaný a kdyby to srazili o 20minut, možná by byl film lépe ztravitelnější, ale i tak je velmi pěkný abych mohl hodotit kladně. ()

Pavlínka9

Tenhle film pro mě v roce 2006 byl obrovským překvapením a doslova mi vyrazil dech a zaryl se mi do paměti. O 5 let později to není jinak :) Hvězdně obsazený film, který se zabývá prostředím mafie v USA a všema možnýma organizacema, který mají "krysy" kde to jen jde, je pro mě herecký i režisérský koncert. Střih a hudba ve filmu nemá žádnou chybu, délka filmu je podle mého názoru také odpovídající, jelikož jinak by se tam tolik informací ani nedalo narvat. Překvapením pro mě byl závěr, který mě opravdu šokoval, ale v dobrém slova smyslu. Takový závěr jsem opravdu nečekala. Těším se až se na film opět cca za 5 let podívám :) ()

ywo666

Pôvodnú volavku som nevidel. Ale už sa ani nechystám. Aziati sú mi mentálne na míle vzdialený a pokiaľ nerobia akrobatické a bojové kúsky, respektíve akčné anime pre dospelých, tak mi nemajú čo dať. Zato Departed mi dalo veľa a absolútne nechápem negatívne hodnotenia. Napísať, že film nemá šťavu mi príde úplne scestné (asi tako keď Julo Viršík v prvej superstar hovoril, že niečo má gule, lebo bol hudobne úplne mimo). Je málo filmov kde dávam 5*. A ešte menej, kde dávam 5*. A z toho polovica j len niekde na pol ceste k 5, ale z štedrosti som dal lepšie hodnotenie. U Departed proste dávam 100%, lebo som to pozeral, bez znalosti predlohy, bez očakávania a bez informácií o filme. A výsledok bola dokonalá bomba. ()

BoncheR

Dobrý film, dobrý režisér, výborne natočené... netušil som že wahlberg je taký drsňák. (a trošku veľa slovíčok f*ck) (( 75% )) ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)