Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

VanTom

Kvalitní policajtsko-kriminální drama svou pozornost férově rozděluje oběma skrytým "krysám" a jejich diametrálně odlišným (kariérním i osobním) cestám. V zájmu efektnosti nechá sem tam logiku krvácet (více s blížícími se finálními zvraty), ale z řemeslné či herecké stránky se mu mnoho vytknout nedá. ()

chubaka

Od začátku do konce naprosto skvělé. Výborné obsazení (lépe už to snad ani nejde :D ), dobrý soundtrack a ta zápletka....jeden z nejlepších filmů co jsem viděl! ()

Sany33

Na druhej strane ukazuje Scorseseho tak, ako ho poznáme a ako ho (aspoň ja) obdivujeme. Počas projekcie som sa na hodinky nepozrel ani raz, čo pri stopáži filmu nie je maličkosť. „Marty“ ma jednoducho dostal od prvej scény až po posledný, úžasne cynický a zábavný záber. „Zhltol“ som mu všetko aj s „navijákom“. Pre mňa osobne je jeho dielo jedným z vrcholov hollywoodskej (resp. novo-hollywoodskej, resp. dnes už post novo-hollywoodskej) produkcie a Na druhej strane v tomto ťažení úspešne pokračuje. 90% ()

Pupidyk

Heh... Dobrej pokus o čtyři hvězdičky, ale to je tak všechno... Super soundtrack, pěkná cvokařka, a konec aka Vraždy v Midsomeru... Já toho Scorseseho prostě nemusím, Gangy i Letec byly slabý jak stařeckej prd. Nejlepší výkon po herecké stránce - Mark Wahlberg... A hodně dobrý gagy: Tohle je polda, protože se na nás nedívá... ()

Jacob23

Skvele zahrane(Damon(snad jsem jeste nevidel film ve kterem by byl spatny)x DiCaprio a i spravne drsny Wahlberg-nova era odsouva starou)a napsane..ale spad a hlucha mista filmu to me velmi zklamalo-bud to mohl byt dobry serial ala 24 nebo to melo obsahovat jen ty podnetne sceny-nakonec jen ta zdlouhavost je minus,ale celou hvezdou..a hudba ta byla velmi netradicni,ale libila-zajimave ,strihy, pri rozhovorech apod.. a Vera Farmiga je tu strasliva kunda! ()

liuk

Departed začíná zcela podivně posazeným úvodem časově odehrávajících se pár let před hlavní dějem, jak dávno to bylo se nedozvíme a na podobnou notu najede celý film, příběh úplně podivně poskakuje v čase a chvílemi jsem měl i (asi chybnž) dojem, že se snad i vrací. Sice je tohle podáno dost kostrbatě, ale aspoň musí člověk dávat tak nějak pozor. Bohužel jen během půlky scén, protože snad všechny policejní jsou fakt k ničemu, ale hlavně nechápu, jak by mohla nějaká taková jednotka někoho někdy chytit, když na sebe furt jen házej špínu a nadávaj si do gayů (Wahlberg je tady fakt idiot). Ta mafiánská je už lepší, je sice docela zábava je sledovat, ale taky by se do ní dalo hodně prudit, hlavně do Nicholsona. Ty jeho sexistické hlášky, to je fakt neskutečně pitomý, měli na jeho roli radši obsadit Jeffa Andersonovi, tomu by slušely :) No a ještě mi přislo divný, že kolem takového bosse se točí maximálně čtyři lidi, spíš to vypadalo, jako kdyby si na něj jen hrál. Škoda, že těch pár dobrých scén (např. sledovačka), které vypadají jak nástup na mety vysoké, jsou rychle ukončeny a napětí se nekoná. A všechno je to zakončeno strašně špatným parodickým koncem. Jo a už u druhého filmu lituju, že nevybrali Veru Farmigu jako bondgirl, no tak třeba příště. Takže 2,5* s přihlednutím hlavně ke skvělému DiCapriovi, slušnými momentky a faktem, že i přes přestřelenou stopáž a pár zde vyzdvižených chyb to docela i drží pohromadě, dvojku ale fakt netočte. ()

ganz

Od Scorseseho bych tohle nečekal. 4 oscary? Velké zklamání, je vidět že cena akademie ztrácí prestiž a zvláště zde je spíše za zásluhy. ()

smolicek04

Musím povedať že na oskara je to fakt dosť divné.....Filmy z nudním dejom a dobrím koncom sa čoraz častejšie stávajú terče pre oskarov. ()

Ichabod

Scorsese je uzasny, herci jsou uzasni...bavil jsem se skvele a to je hlavni...jestli je to na Oscara, tezko rict. Ale jedno vim jiste....ze Scorsese je mimo radar a mimo normalni hodnoty...je mnohem dal a mnohem vys a to kam patri je filmove nebe kam se podiva jen par lidi a mezi tyto velikany opakovane pasuji i Martina. ()

toyrider

Tohle je zase Scorseseho klasika o mafiánech a úplatných poldech.Teď do toho všeho zamíchal ještě DiCapria, coby tajného agenta. ()

Gallagher

Úžasný film? Maybe yes... Maybe not... Maybe go fuck yourself... . Ačkoliv se rozhodně nejedná o nejlepší dílo Martina Scorseseho, tak na žebříčku oblíbenosti tohoto filmového mistra u mě figuruje na prvním místě. Neotřesitelně ()

ghatos

Volavka je jednoznačně lepší. Tohle je pouze slabý americký odvar. Nepříliš zajímavé charaktery v otřískané antické tragédii nezachrání ani hvězdní herci. Diváci, kteří nemají moc nakoukány kriminálky se můžou bavit. Ti zkušenější si to moc neužijou. 70%. ()

strelenaL

Zajímavý filmeček, který nepostrádal žádný prvek nudy. Takovéto filmy by se měly točit ve větším počtu. Protože akce ve filmu je zapotřebí. ()

klima777

Měla v tom být nenávist, přehnané ambice, paranoia, život na "hraně". Jenomže Departed jsou především vyčerpávající. Ovšem Nicholson zase jednou hraje "jako drak". Přesto nedám tři hvězdy. IMHO jde o žánrový miš-maš ve stylu "více všeho pro každého". Mávám Departed na rozloučenou, což samozřejmě v žádném případě neznačí, že bych si Scorseseho přestala vážit. Prostě se sejdeme u jiného počinu. P.S. Vítězem se stává krysa běžící v posledním záběru po balkonovém zábradlí. (2,49*). ()

Zagi20

Skvěle obsazený a parádně zrežírovaný příběh, který diváka vtáhne do děje a i přes poměrně dlouhou stopáž film ubíhá příjemně plynule nemá žádná hluchá místa, napětí pomalu ale jistě graduje a v momentě kdy to asi nejméně čekáte se stane něco, co nečekáte vůbec :). Scéna ve výtahu mě naprosto odrovnala, zbytek filmu sem dokoukal s otevřenou pusou a naprosto nechápal co se to stalo. Pro mě jednoznačných 5 hvězdiček a asi jeden z nejlepších detektivních thrilerů co sem kdy viděl. Jasných 5 hvězdiček. ()

svobik

V životě bych nevěřil, že Scorsese může natočit tak strašně (samozřejmě nechtěně) vtipné finále, které svou obludností volá do nebe. Vždycky když tu závěrečnou patnáctiminutovku vidím, neubráním se hodně hlasitému smíchu. Stejný výsměchem je i kvantum ocenění, které tahle srágora získala. ()

Blackberry

Čakal som trochu sofistikovanejšie spracovanie tak geniálnej myšlienky, no Nicholson i DiCaprio ako vždy 100%. Miestami mal však scenár lapsusy. A niekto to tu už napísal, no duplikujem - Damon sucks. Viac priestoru mal dostať Wahlberg, ktorý tu zahral prekvapivo cool. ()

Kosmik 1

Vynikající gangsterské drama s výborným hereckým obsazením. Jacka Nicholsona jsem si jako mafiánského bosse představit moc nedokázal, ale velice mě překvapil. "Možná proto, že když jsem kundičky vždy získával lehce, nikdy jsem proto moc nerozuměl šukání koně v pornokinu." 90% ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)