Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

Seag

Patrí k mojim najväčším filmovým zážitkom toho roku. Film sa na nič nehraje, je svižný a miestami aj vtipný( hlavne Mark Wahlberg " Trikrát kurva sláva", "sme pro tebe kundy" , "ty si astronaut né policajt").Je plný nečakaných zvratov,ktoré ma aj trochu vzali- hlavne zabitie Matta Damona. Myslím že tých 150 min. svojho života som určite nepremrhal a rád si ho pozriem ešte aj viac krát. Ja dávam zaslúžených 5*. ()

BoXBe

Po druhém shlédnutí nemám vážnějších výtek. Vlastně žádnou. Scorseseho bezchybný zářez. Nicholson v další geniálně ztvárněné roli, Damon s DiCapriem nezklamou a Mark Wahlberg je dobrou předlohou pro hlavního hrdinu z drsného kriminálního prostředí. Je to dobrý film, který si zaslouží nejvyšší hodnocení, protože je to poctivá práce a vzor pro jiné nevyzrálé pokusy o kvalitní filmařinu. 2024: Má to pořád takový spád, že uběhne jako voda. Vděčná role Marka Wahlberga, skvělý Dicaprio, převedl v tom vyčerpání přesně co měl. Škoda trochu těch rychlých konců, ale v tom nemá Martin Scorsese ve svých filmech slitování. ()

Googlak

Scorsese zase ukázal , že vie nahávať filmy z mafianského prostredia v skvelej kvalite tak ako ho poznáme - BRAVO!! ()

mortak

Scorsese by udělal lépe, kdyby z materiálu vytvořil seriál ve stylu "dvacetčtyři", protože pak by nebyla tak patrná plochost všech postav, které mají po celý film většinou jeden výraz - Winstone zabíjí, Nicholson "ďábelsky" kecá a kecá, policejní psycholožka by potřebovala psychologa, Wahlberg sprostě vtipkuje, Damon nemá výraz, je to jen stín v obleku... jen DiCaprio tu poctivě odvádí svoji standardní úlohu rozervance. Výsledkem je zdlouhavý mechanický digest "Infernal affaires". Akční film nemá těch obvyklých devadesát minut pro nic za nic, protože si při něm divák nesmí uvědomit, že to je vlastně všechno kravina. Jenže v The Departed se všechno napřed zdlouhavě okecává a rozebírá, aby posledních dvacet minut filmu dalo vzpomenout dávné slávy Scorseseho. ()

EstéCaňa

Zajímavý filmový počin, který už ve své zápletce ojebává mysl diváků. Dokonalá ukázka, takzvané ironie osudu... 10/10 ()

WolfR

Výborně namíchaný krimi thriller se silnými charaktery v podání herecké smetánky Hollywoodu. Je to stylové, svižné, ostré, zábavné, černohumorné, prostě dokonalé! 5 hvězd! ()

TomPrusik1

Takle nějak si představuji povedounou gangsterku. Plná napětí, nečekaných zvratů, nadávek, střílení drsných poldů, ještě drsnějších gangstrů se spravným bossem (v podání skvělého Jacka Nicholsna). Jack se své role zhosil správně po svém a nechybělo tak spousta jeho chlapáckých fórků. I ostatní herci se vyznamenali. DiCaprio hrál taky báječně, ještě snad lépe Matt Damon (úžasně hrál snad tu krysu, až tak, že bych to do něj snad ani neřek, přestože jsem to věděl). No a nejvíc mě dostal Mark Wahlberg, se svou rolí trošku šíleného poldy. Takže herci asi nejlepší. I ten scénář byl vyvedený a promyšlený, nechybělo několik zvratů a WTF momentů. Já jsem vyskočil ze sedačky, když šéf plachtěl čtyři patra, Nebo scéna s botou úplně libová. A co mě zklamalo byla hudba. Howard Shore, takový skladatel a on úplně nesmyslně zvolí ke konci, když se vedou zajímavé rozhovory nějakou slavnostní skotskou hudbu s dudama, která tam vůbec nezapadá. Já jsem vůbec nevěřil tomu jestli to myslí vážně, dokonce jsem kontroloval, jestli to nehraje někde po bytě. Nehrálo. Takže Howardovo dudy (bez dvojsmyslů) byly zklamáním. No a pak mě trošičku zklamal konec filmu, ten mohl být určitě lépe domyšlený. Nebýt těchto věcí určitě bych dal 5 hvězd, ale takhle 80% což jsou hezký 4. ()

majo25

Hereckými hviezdami nadupaná krimi dráma s čiatočne originálnou zápletkou o policajných špiónoch. Damon určite lepší ako Caprio, na toho som si musel dlhšie zvykať. Zaujal nečakaný záver, ktorý rozhodne dvíha celkový dojem. Akurát tie vzťahy medzi postavami sú laxné a bez hlbšieho vysvetlenia podané. Tiež dlžku trebalo o hodnú časť skrátiť, pretože hlavne stredná časť bola zbytočne naťahovaná. ()

FrankSusta

Nemám slov! Jsem ohromen! Tohle je víc než film, tohle je život (přeháním, ale skutečně mě nenapadl jiný výraz)! Jen mi už bylo takový trochu nepříjemný, že jsem už tenhle týden viděl dva filmy od Scorseseho s DiCapriem v hlavní roli, a v obou byl ubrečenej (i když v tomhle trochu míň). Ostatní postavy byli pochopitelně fantastické; vlezlý Matt Damon, slizký Jack Nicholson a sprostý Wahlberg. Příběhem jsem ohromenej. Tak strašně úžasně napsaný, jednání postav a ty malý detaily v příběhu, z toho činí něco neuvěřitelného. - chci to vidět znovu! (i když ne teď, protože občasné návraty do minulosti (vzpomínky), jsem občas nedával (střílení do hlav jednoho páru - pardon, ale tohle mne dost vykolejilo)). prostě umělecké dílo. Pět hvězdiček. ()

E=mc2

Teda MArtin Scorsese ma dostal. Volavku som nevidel..Dicaprio je fak pan herec. Ale viac ma prekvapil Mark Wahlberg ktrory sa akoby vratil z hereckeho podsvetia. Velmi dobry pribeh a skvela hudba z irskymi motivmi.. Tento film si ma ziskal. A Marty taktiez..A je jasne ze niekto tu tuzil vemi po zlatuckej soske...ale uz bolo na case...;) ()

Aquarius

Videl som skoro všetky Martyho filmy a Departed považujem ak nie za najlepší (tu by asi tesne vyhrali Goodfellas), tak rozhodne najzábavnejší. Veľký podiel má na tom hudba, ktorá je konečne súčasnejšia a miestami dokáže poriadne nakopnúť (a rovnako razantne utnúť). V porovnaní s tými jazz/swing/laswegas music, ktoré predvádzajú sfetovaní páni vo fraku, ktorí práve dostali záchvat (Letec), je Departed balzám pre uši. Druhým dôvodom je perfektný, absurdný, miestami až twinpeaksovský wtf humor. Pre mňa osobne je Departed predovšetkým komédia a ak som sa práve nesmial, minimálne úsmev som na tvári počas celých tých dvoch hodín mal. Hlavne ktorýkoľvek rozhovor medzi Nicholsonom a DiCapriom a vlastne celá postava Marka Wahlberga ma aj pri opakovaným zhliadnutiach dostával do kolien. (PS: Volavka bola nuda) ()

kosta73

Výborně natočená kriminálka a inteligentním scénářem a hereckými výkony přesně takovými, jaké se dají od zúčastněných herců očekávat. Přesto Skrytá identita patří dle mého názoru spíše k průměrnějším Scorseseho počinům. Hvězdička navíc za herecký výkon Leonarda DiCapria. ()

tom88

Je to vlastne Volavka, lenže tejto americkej verzii som pochopil na 100% a chápal som, čo sa na plátne deje. Vo Volavke som si musel kvôli krátkej stopáži a nedostatočne rozkresleným postavám veľa domýšľať, v Skrytej identite sú postavy pekne rozpitvané a presne viem o čo komu ide a čo kto chystá narozdiel od Volavky. A toto sa opakovalo pri mnohých momentoch. Herci sú výborný a réžia tiež. Konečne to má hlavu aj pätu. Kto videl Volavku a mal v tom taký zmätok ako ja (a určite aj iní), Skrytá identita je riešením a vyrieši všetky otázky. Musím ale priznať, že Volavka mala tiež svoje kúzlo a to veľmi silné. Skrytá identita sa mi páčila oveľa viac. 85%. ()

SoolenJV

Scorsese se vrací ke gangům (z Bostonu) a ukazuje, že je stále v plné tvůrčí síle. Výborný nápad (sice opsaný z Asie, ale což),který je napínavý až do konce, skvěle obsazení herci a dobře vybrané původní songy. Navrch atmosféra a netradiční postava pro Jacka Nicholsona. ()

moviefilm

Geniálna hra na mačku a krysu, v ktorej ale nikto nevie, kto je mačka a kto krysa. Scorsese je génius. Každou sekundou filmu je vidieť, ako si vychutnáva dejový chaos a ako sa teší na vyvrcholenie, v ktorom všetkým divákom (s výnimkou tých, ktorý videli predlohu) padne sánka. Spomenul som predlohu. Sám pán režisér nemá rád, keď niekto berie pojmy “The Departed” a “remake filmu Volavka” ako synonymum. Hlavný dej, aj postavy vychádzajú z japonskej trilogie Volavka, ale Scorsese z filmu robí samostatný celok. A aký teda ten hlavný dej je? V Bostone vládne vojna medzi írskymi gangmi vedené mafiánom Costellom (Jack Nicholson) a políciou. Aby sa polícii podarilo Costella zatknúť, nasadia policajta, ktorý sa má do gangu infiltrovať. Lenže nevedia, že to isté urobí aj Costello. To, čo robí z tohto filmu tak geniálny zážitok, sú excelentné herecké výkony. Nicholsonov výkon všetci vynášajú do nebies, istí recenzenti dokonca spomenuli, že Oscarová nominácia preňho je povinná. Tú nakoniec nezískal, a dá sa povedať, že oprávnene, pretože tu predvádza svoj štandardný skvelý (aj keď pomaly nudný) výkon (šarm, charizma). Najlepším hercom vo filme je prekvapivo DiCaprio. To Oscarová nominácia prňho bola povinná a je známe, že ju nezískal, len kvôli tomu, že producenti The Departed nechceli, aby pri Oscaroch nesúperil s nejakým kolegom z tohto filmu a radšej ho nechali nominovať za film Krvavý diamant, kde ale hral o niečo horšie. Jediný, s kým by mohol súperiť je (tiež) prekvapivo Mark Wahlberg. Bravúrne napísané dialogy mu dávajú skvelý priestor a kto si myslel, že nevie hrať, pretože vo filmoch, ako napr. Udalosť, Planéta opíc, nezahral práve najlepšie, tak ten bude veľmi milo prekvapený. Ďalej Matt Damon je priemerný, byť iné obsadenie filmu, jeho výkon by všetci vynášali do nebies, ale pri tejto zostave hercov je, žiaľ, iba priemerný, aj keď on za to nemôže, pretože jeho postava je napísaná o niečo horšie, ako ostatné. The Departed je jednoducho jeden z tých filmov, ktorým by som nevedel vytknúť veľa vecí. Okrem zopár dier v scenári by som ozaj nevedel, aké má The Departed chyby. Dole si pozrite zopár scén z filmu a presvedčte sa o kvalitách atmosféry a hereckých výkonov. ()

klida

Tak tohle se moc nepovedlo. Jako thriller před půlnocí na jedné z našich komerčních televizí, by se to patrně dalo akceptovat, ale oskarové drama? To ani náhodou. Postavy jednají hloupě a značně naivně, obzvlášť Nicholsonův Costello. Závěrečná snaha o twist v podobě hromadného prostřelování hlav působí poněkud směšně. Kulantně řečeno dosti podprůměrný snímek, který od dvou hvězdiček zachraňuje jen Di Caprio. (15/02/10) ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)