Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

Bobik9

Ani jsem nečekal, že by tato sestava mohla ten film udělat špatně. Martin Scorsese je jako režisér mistr svého řemesla a prakticky se nestává, že by udělal něco špatného nebo nepovedeného. Jeho oblíbenec DiCaprio naprosto exceluje v tomto filmu a rozhodně by si i zasloužil cenu. Damon, Nicholson, Sheen, Wahlberg, Farmiga, Baldwin, O´Hara - neskutečný výčet výborných herců, kteří dávají své maximum v jednom z nejpovedenějších mafiánsko-policajtských filmů, jaký jsem kdy viděl. Nemoho to porovnat s původní Volvkou, protože tu sjem neviděl, ale určitě bych dal přednost americké verzi, protože k těm asijským filmům mám lehký odpor. V podstatě nemám, co vytknout. Snad jen, že celý film byl správně rozvleklý, ale přesto vás držel v napětí a nenudil a konec byl najednou pro mě příliš rychlý a nepřehledný. 10-15 minut navíc by už neuškodilo. ()

Zdeňka

Po tomhle filmu jsem vzala na milost Marka Wahlberga, nenávidím Matta Deamona, opětovně mě nezklamal Jack Nicholson a k Leonardovi nemám slov - já toho chlapa prostě miluju :-) ()

Dreaker.24

Musím tu zmínit jen to, že Mark Wahlberg tady v tom několika hvězdným obsazení válcuje naprosto každou scénu(ta poslední z něj udělala poloboha), ve které se objeví, i vedle Dicapria dominuje, za mě zázrak. Když má k dispozici vyšperkovaný scénář, tak to jde, chtěl bych ho v těhlech rolích víckrát. ()

VasaX

Z počátku jsem si říkal: "DiCaprio. Damon. Nicholson. A pod taktovkou Scorseseho. Wow." Ale čím hlouběji jsem byl v ději filmu, tím víc mi klesaly koutky. A za těch 149 minut poklesly opravdu hluboko. Až na Sheena jsem byl jak postavami tak celkovými výkony velice zklamán. Celková integrita filmu byla velice chabá. Akční. Napínavé. To ano. Ale to je tak vše. Konec každého rozumnějšího diváka zklame, tak jako ve výsledku v podstatě celý film. Tématika tohohle "kousku" mi připomněla film Krycí jméno Donnie Brasco. Jenže při The Departed jsem si prožil tolik filmového zážitku, co by hravě 10 minut již zmíněného Donnie Brasca s klidem strčilo do kapsy. Dávám za pravdu komentáři od Djkoma, jelikož mi téměř mluví z duše a nemohu pochopit hodnocení typu *****, třeba i v kategorii plytkých krimi filmů. Hodnotím kategoricky, porovnávám filmy s těmi co patří do jeho kategorie, ale The Departed se prezentoval jako "A", kde mě jedině zklamal. ()

Brandon

Skrytá identita je pěkně nafouknutá bublina. Film naprosto o ničem, příšerně užvaněnej blábol. Takhle nudně podanej příběh jsem už dlouho neviděl. A ty šílené dudy jako hudební doprovod. Hrůza. Při pohledu na Capria jsem měl pocit, že celý film jde pomalu a jistě ke dnu jako Titanic. Ani banda holywoodských celebrit nemohla pohromu zachránit. Mám sto chutí napsat, že Scorsese je přeceňovaný mýtus, ale protože je to teprve moje druhé setkání, tak mlčím a ještě nesoudím :-) ()

JohnSmith

Tak tenhle fiulm je dokonalost sama.Vynikající práce režiséra,kameramana,scénáristů,prostě celýho štábu.A herci?Jedna hvězda vedle druhý. Hlavně Wahlbergův seržant je fakt mazec,takovejhle slovník se fakt nevidí a fakt mu slušely ty tepláky ()

Saku

Cekal sem absolutni meisterstick a z kina sem odchazel zmaten a zklaman. Kolem ceho je vlastne ten velky boom? Porad sledujeme ty same herce...Alec Baldwin, Martin Sheen, L. DiCaprio (diky bohu za nej), kteri i ve svem veku pouzivaji vyrazy jako by jim bylo patnact. K tomu vsemu se to deje nejak rychle, 150 minut utece jako voda a co se vlastne stalo? A do toho jeste film roku...tsssss. Holt to vypada, ze kdyz to Martimu nedali za Letce (co vic chteli? Clint vsadil vic na city a udelal dobre!) tak mu tu sosku dali letos a musim rict ze skoro za nic. 60%. ()

lumiros

Chcete kriminálku o prohnilých poldech a nevadí Vám jadrná mluva? Tak jste tu správně a komu to "kurva vadí, ať táhne do p......". ()

dANo

To udeľovanie oskarov je ozaj nejaká zvláštna ceremónia, ktorá vôbec nemusí (a často to teda ani nerobí) odmeniť to najlešie, čo sa medzi filmami za vybrané obdobie objavilo. Samozrejme, toto je subjektívny názor, ale očakávania od tohto filmu, aj vďaka dobrému menu Martina Scorseseho, boli dosť vysoké... a síce nehovorím, že to bola buda, ale koniec koncov, prišlo mi to tak trochu tuctové a okukané (týmto nenarážam na Volavku:). ()

Tomesh

Scorseseho neuvěřitelná mafiánská šleha! Násilí ve své ryzí podobě, tak jak to umí jen on. Dlouhou dobu jsem se těšil na napsaní svého komentáře k tomuto skvostu. Nicméně jsem chtěl napřed zhlédnout Volavku, abych si udělal jasnější obrázek. Tedy Volavka je bezesporu výborný film, ale zřejmě mám slabost pro Scorseseho režii, neb si nedovedu vysvětlit, proč mě jeho díla tolik přitahují. Herecký koncert Leonarda Di Capria, ze kterého vyzařuje drzost, statečnost, nasranost, ale i bezradnost. ()

Aven

Oscar???Nechápu. Neuvěřitelně utahaný film, nepamatuji se, že bych v kině někdy předtím checkoval hodinky tak často. ()

Compadre

Megabomba, za kterou si starej mafiánskej klasik Scorsese oscara skutečně zasloužil (konečně!). Trochu mi Skrytá indentita připomná styl Quentina Tarantina, jen je tu míň keců (i když hlášek dost - to co, vypouští z huby Nicholson, to se rovou může tesat do kamene), docela drsná akce, kterou obstarává hlavně DiCaprio, výborná hudba a prvotřídní herecké výkony...vážně výbornej film. Jo a hláška na závěr: "Už se nemůžu dočkat, až ti do toho úsměvu šlápnu." "A nechceš mi radši utřít prdel?" ()

swe

DiCaprio, Damon, Nicholson, Wahlberg, Scorsese + 4 oscary včetně toho za nejlepší film (+ 50. IBDM). Větší lákadlo snad není. Byl jsem pln očekávání a čeho jsem se dočkal? Ukecané a nudné kriminálky, která není akční ani náhodou, jak by se mohlo zdát z uvedeného žánru. OBROVSKÉ ZKLAMÁNÍ! ()

Brain-D

Výborná režie, ale předešlé filmy režiséra byly dle mnoho lidí lepší. Ve filmu se vyskytne kupa známých tváří a nejvíc se bavím, když tady přijde na scénu Mark wahlberg a jeho hlášky. Kdyby mu dali víc příležitostí a víc prostorku již v tak dlouhém filmu, tak bych přidal i tu pátou hvězdičku :) Jo a musím ještě dodat celé mi to připadlo jak dva hadi, kteří se motaj na tyči na vrcholek a každý na cizý straně. ()

zdenny

Zřejmě to bude dobrý špionážní thriller, který mě ale nějak zvlášť neuhranul. Nebylo to pro mě tak moc napínavé a navíc úlohy obou zainteresovaných byly dost průhledné. Líbil se mi herecký výstup M. Wahlberga, kdy prakticky ponižoval L. diCapria. Co se týče postavy L. diCapria, člověk musí být trochu blázen, aby přijal policejní úkol, kdy prakticky ztratí svou identitu a je v krajním nebezpečí bez možnosti pomoci od svých - to jest policie. PS: Možná se ale na ten film podívám ještě jednou, protože jsem u něj trochu klimbal. ()

hroubek

Nebudu chodit kolem horké kaše a narovinu přiznám, že po prvním zkouknutí si mě film získal neuvěřitelným způsobem.Způsobem takovým, že můj mozek v klidu ignoruje všechny kliše a nedokonalosti.Protože, jsem neviděl originál, tak můžu k filmu přistupovat bez sebevětších předpokladu o tom jak by měl vypadat.Je to jen můj názor, ale Scorsese měl Oskara dostat za uplně jiný snímek ze své kariéry.Co se týče příběhu, tak film začína vynikajícím prologe ve kterém se seznamuje s postavy a s jejich motivacemi a už při těch 18 minutách si mě DiCaprio získal.Film poté trochu zpomalý a začne hrát na psychologii postav, vytvařet nové dějové linky či rozšiřovat staré.A proto je prostřední část o trochu slabší oproti tomu co příjde v závěru filmu.Právě závěr dodá filmu takovou štávu a ukončení, které jsem rozhodně nečekal.Hodně rád bych vyzdvihnul ostatní herce ale to bych musel opsat skoro všechny větší herce.Není to nejlepší film Scorseseho a ani DiCapria ale rozhodně je to poctivá řemeslná práce. ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)