Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

sarfian

Tretie pokračovanie nezaostáva absolútne ničím za svojimi predchodcami. Skvelý Johnny Depp a ďalší zaujímavý príbeh udržiava tento film nad vodou." ZAUJÍMALO BY MA, ČI SI TO PLÁNUJE, ALEBO IMPROVIZUJE ZA POCHODU" VIDENÉ 2x ()

andosdre

A je to tady zase..Film má teď ještě horší děj než dvojka a efekty to taky neutáhnou samy...Pár pěkně udělaných scén(zničení Beckettovy lodi),ale to je tak všechno...Také je tu několik vtípků, ale pořád to nestačí-3 hvězdičky jsou až příliš... ()

danny_21

Překombinovaný a nudný scénář , přepálená stopáž a absence humoru utopili naděje na úspěch stejně rychle, jak bukanýr vyzunkne flašku rumu - alespoň takový pocit ve mně zůstal při končícím třetím pokračování Karibské ságy. Kdepak, tohle se nepovedlo a nezachránila to ani velkolepá výprava se slušnými triky. Prosím, pirátů už bylo dost, další díl už nevařte a běžte rychle pověsit Bruckheimera s Verbinskim na ráhna ! - 45 % ()

Skautka

Podle mě nejlepší díl ze všech. Největší vyvrcholení přichází právě v tomhle díle bez ohledu na to, že to pokračuje dál a dál. Nejlepší skladby taktéž v tomhle díle. Hans Zimmer si dal opravdu záležet a vytvořil neuvěřitelnou atmosféru. Opět nepřekonatelný Jack Sparrow jehož "gesta" jsou v tomhle díle snad nejvýraznější, humor pěkně ostrý a vůbec film napínavý od začátku do konce. 100% ()

balcazar

Piráti v trojke naplno presedlali z dobrodružnej komédie na takmer čisto dobrodružný film, vtipné scény boli utlmené na minimum. Pre mňa však sklamanie. Myšlienka až príliš prešpekulovaná, všetko sa to naťahuje v gigantickej minutáži, a to až tak, že záver dopozerávam prakticky z povinnosti. Príliš, príliš a ešte raz príliš abstraktné a pátosovité... ()

Kingjiri

Scénáristickej úpadek ze dvojky vesele pokračuje dál ve velkym. Šikmoočka pod vedenim Sao Fenga jsou v příběhu zbytečný jako automat na kondomy ve Vatikánu. Místo akce, napětí nebo dobrodružství se většinu stopáže kecá a vymejšlí, jak někoho podrazit, aby se pak moh divák ve většině případů dozvědět, že je všechno jinak. Všechno korunuje šílená stopáž, která by se v případě takovýho scénáristickýho "materiálu" měla pohybovat někde kolem dvou hodin. Jediný, co drží trojku nad vodou, je stále slušnej vizuál, hláškující Geoffrey Rush, finální bitva (ta by se klidně obešla bez trapný oddávací scény nebo nový "kapitánky") a docela funkční závěr, kterej se celej překvapivě nenese v typicky hollywoodskym duchu, tři hodně slabý hvězdy. ()

Sweat55

Je to slabší než dvojka, hlavně kvůli extrémně dlouhé stopáži a celkem nudné prostřední části. Začátek byl ale super a to samé platí i o finále. Takže jo, bavil jsem se. ()

zapalik

Moc nechápu ty ódy na technické zpracování a na vizuální orgie. V žádném jiném díle (tedy vyjma úplného konce dvojky) nebyly ty green screens tak moc vidět. Proto mě to nebavilo i přes strhující finále. ()

Demonic189

Vzdávam sa! VZDAVAM SA!!! Po dvoch hodinach plných utrpenia sa jednoducho vzdávam a posielam tento grc do večných lovíšť. Niečo tak hrozne DLHÉ, nudné, neznesitelné, nevtipné a PREKOMBINOVANÉ som snáď vo svojom živote ešte nevidel. ()

neo93

Gore Verbinski a jeho třetí pirátská plavba do vod Karibiku. I třetí pokračování navazuje právě tam, kde skončil předchozí díl. Staří dobří piráti se vracejí v čele s kapitánem Barbossou, Willem a Elizabeth, aby nalezli svého oblíbeného kapitána Jacka Sparrowa. Po akční úvodní sekvenci v Singapuru, kde se mimo jiné představí hongkongská hvězda Yun-fat Chow, a následném tajemném vplutí do země mrtvých, přichází poněkud humornější a komičtější část s návratem Jacka Sparrowa na scénu. Celá tato pasáž, s Jackem, je velmi zvláštní, ale ve většině čase docela trefná a vtipná. Kdo by nechtěl vidět několik podob Jacka Sparrowa, nebo jeho epický vpád mezi další postavy. Když se naši hrdinové již všichni společně dostanou ze země Davyho Jonese (velmi originální a povedený způsob, jakým se z toho místa dostali), se hlavní dějová linie přesouvá k tomu, jak se zamezí tomu, aby Východní indická společnost v čele s Bludným Holanďanem ovládla veškeré dostupné moře. Tato prostřední část je znovu jako v případě druhého dílu poněkud slabší, více se mluví, než jedná a zbytečně se jen natahuje čas, což se ukázalo jako mínus na dlouhé stopáži filmu. V závěru si však snímek zlepší reputaci epickým bojem na moři. Nakonec sice asi o něco horší než třeba předchozí díl, ale oproti dalším pirátským dílům, stále uspokojující. ()

Grogan

Oproti předchozím 2 dílům je to značný pokles, humoru tady hodně ubylo, Johnny Depp tu hraje velice směšně (pánové Nighy a Rush jsou o 2 koňské délky před ním) stejně jako Bloom a Knightley (ta je jako královna všech pirátů jedním slovem příšerná), děj je strašlivě zamotaný už z minulého dílu - ale tady ho ještě rozšířili o další zápletky, z nich většina vyšuměla do prázdna (Calypso, Sao Feng), je zde spousta debilních scén (co měl znamenat ten motiv s klony Sparrowa?, Beckett v závěru), ty neustálé změny stran asi měly působit chytře a promyšleně, mě to přišlo jenom jako ztráta času, ve finální bitvě stejně stály tam, kde se daly čekat. Sem tam humor, některé slušné herecké výkony, slušně zpracovaná námořní bitva (byť kažená dementní scénou svatby) a celkové rozuzlení (tady mohl příběh celkem logicky skončit, ne být natahován o další, ještě horší díly) mě nakonec přesvědčily o třech ***, jsou ale velice slabé. ()

mira.l odpad!

Kdysi jsem viděl první film z téhle ságy. Tehdy snad kvůli Keiře. Nikterak mě to nezaujalo, už si ani nějak moc nepamatuju, o co tam šlo. Nevím, kolik filmů je mezi prvním a tímhle, co se tam odehrálo, nemám nejmenší tušení, proč jsem tohle stáhnul, ale vím, že po ničem dál pátrat nebudu a prostě jsem to jedním jebem smazal. Tenhle velekus dokázal něco, co se mi snad zatím nikdy nestalo. Nebavilo mě to, naprosto mě to nezaujalo prakticky od prvních záběrů, bylo mi úplně u zadele, co se tam v těch počítačových kulisách děje, netušil jsem, kdo je kdo, poslední hodinu a půl jsem zvlád asi za 40 minut. Zase jsem ale přitom udělal spoustu jiných věcí, stačilo to mít vlastně jenom jako zvukouvou kulisu (páč koukat se na to nedá) a občas jen tak mrknout, jestli to vypadá furt stejně blbě a hnusně (a jo, vypadalo) a víckrát o pojmu Piráti z Karibiku nechci slyšet. Kdyby to aspoň bylo vizuálně hezký. Ale není. Prostě není. Vizuálně je to stejnej hnůj a mišmaš jako dějově, pokud se teda o nějakém ději dá mluvit. Neumím si představit, že bych za TOHLE dal peníze za DVD nebo - Bože chaň!! - Blu-ray. ()

rublik05

Závěr epické trilogie pirátů je prakticky poslední povedený díl, u kterého si vždy řeknu, že trilogií měla celá série skončit. Trojka je opět fenomenální záležitost, plná drsných i vtipných momentů, povedla se podmanivá atmosféra, herecké výkony prvotřídní. Potěšil mě návrat kapitána Barbossy, který má stále velké charisma a svým způsobem celý film táhne. Jack Sparrow se opět postará o ty nejvtipnější scénky, u kterých jsem se neuvěřitelně bavil. Děj má zpočátku spíše pomalé tempo, pořádně se rozjede v podstatě až ke konci, kdy závěr obstarává monstrózní bitva, která je prakticky nejlepším momentem celého filmu. Dočkáme se ale i několika zvratů a nečekaných situací, vizuál je přímo skvostný, jde poznat, že na kostýmech a rekvizitách se rozhodně nešetřilo a bohatý rozpočet jde také poznat na různých tricích a efektech. Hudební doprovod z dílny Hanse Zimmera netřeba nějak dál komentovat. Piráty z Karibiku beru jako srdeční záležitost, takže i když mohl být snímek mnohem lepší, plný počet si i tak zaslouží. 9/10. ()

Zikus

Oproti jedničce a dvojce je to zhovadilost, vhodná tak pro dvanáctiletý děti. Úplně to ztratilo onu zábavnost.. Půl hodiny před koncem jsem to vypnul. ()

Nix

Trojka pro mne pořád neslevila z kvalit. Pořád je to super a ten konec prostě, ano romantika v takovém smyslu dycky potěší. Celou trilogii mám rád a je to velice kvalitní podívaná jakýkoli díl. ()

Hellknight12

Dĺžka 161 min je trochu prestrelená ale mňa bavil príbeh rovnako ako v prvých dvoch filmoch. Scenár je dobrý ale mohlo sa tu trochu viac popracovať na strihaní. Kebyže film má 150 min tak je to ok. Na druhú stranu chápem, že to chceli brať ako veľkolepé ukončenie tohto príbehu. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky