Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

Snilek1379

Ve srovnání s prvním dílem velké zklamání. Ale jako film sám o sobě to nebylo vůbec špatné. Akorát dost roztahané a zbytečně zamotané. No, ale tak to asi mělo být. Musím říct, že jak na konci propíchne zloduch Willa, úplně jsem strnula. Tohle jsem fakt nečekala. Ale vyřešení problému se mi moc nelíbilo. Byla bych radši, kdyby kapitánem Bludného Holanďana byl třeba Jack a Will zůstal se svou milou. Také mě moc nenadchla zápletka s desítkami Jacků. Jinak ale fajn film mého oblíbeného žánru. ()

bujnmi

Po druhém shlédnutí ve full HD přidávám hvězdičku. Luxusní po všech stránkách. Toto má skutečnou duši i tělo velkofilmu. ()

marek29

Tak takhle by to nešlo. To co mě těšilo v 1 a 2, mě zde nutí snížit opět hodnocení. Právě postava J. Sparrowa tady stahuje dobrodružnou pecku do bahna průměrnosti. Nejsem žádná vyhulená smažka, aby mě bavilo půl hodiny z filmu čučet na halušky Johnnyho Deppa libovolně krát nakopírovaného pomocí CTRL+Cizí & CTRL+Vlastní.. Jinak začátek ušel a opět obdivuji lokace + žasnu nad pirátskou a vůbec lodní tématikou. TOP scéna jak zakrslýho týpka odpálí "bazuka" zpátky do díry :D ()

Brano

Celkom slušné pokračovanie, až na tu dĺžku a zbytočne rozťahanú záverečnú bitku, ktorá ma takmer 3/4 hodinu a je plná zbytočných scén, ktoré v deji nič neriešia. (svadba Elizabeth a Turnera) Najzaujímavejšia časť filmu je plavba do ríše Davyho Jonesa. Ináč je to veľmi vydarená dobrodružná jazda s výbornou atmosférou a hudbou od Hansa Zimmera, ktorý znovu nesklamal. Film je postavený na Deppovi, ktorý opäť podal brilantný výkon. Celkovo mám túto sériu rád a rozhodne ma výrazne táto posledná časť Vrbinského trilógie nesklamala, preto sa prikláňam k lepšiemu hodnoteniu. ()

kubas369

Tak tahle loď začiná nabírat vodu a to poměrně rychle. Navrat Rushe je dobrej nápad ale na muj vkus, to je až moc velká jizda ale i tak je to od Verbinského zvládnutý vkusně takže proč nakonec ne. Hodně se mi líbí vývoj postavy Elizabeth protože Keira na to má. ()

Guran

Třetí díl bych řekl, že je nejslabší ale rozhodně není k zahození. Ano, děj už trochu stárne. Zato zde byly přidány nové vedlejší postavy Číňanů... Přiznávám se, že poprvé když jsem na to koukal, vůbec se mi to nelíbylo a nechápal jsem různé věcy, ale po čase když jsem na to koukal znovu jsem zjistil, že vlastně film vůbec není špatný a dnes se na něj můžu koukat s láskou. Jediné co vytýkám je už slabší příběh, což tento díl žene zatím na poslední místo série. Stále je pro mě nejlepší dvojka. ()

JosefTomas

Trn v oku, kamínek v botě, osina v... A tak by se dalo pokračovat do nekonečna. Třetí díl slavné série zkrátka zakopl o děravý scénář a řítí se do útesu filmařského průměru. Skoro to vypadá, že se tvůrci až moc snažili v druhém dílu, že jim nezbylo nic na díl další. Proto druhé pokračování působí jako prázdný slepenec hluchých míst, kterému co chvíli dochází dech a většinu času nudí. Škoda zahozené šance. ()

iz67

Neskutečně utahaná a nudná podívaná. Navíc mi spousta pirátských reálií naprosto unikla, což je u stupidního akčňáku docela chyba (možná moje). A Knightley v tom čínském oblečku je nechutná třešínka na dortu. ()

anyonecek

Herci stále ve stejném složení, které má o zábavu postaráno. Nevím proč hodnotím zatím všechny piráty stejným hodnocením, i když vím, že nejsou na stejné úrovni. Ve finále to ale budí dojem na velice dobrý film i když je to třeba zbytečně natahované nebo je to zbytečně chaotické, jako byl tento díl. Jenže ty skoro 3 hodiny utečou u všech dílů jako nic a já se stejně vždy skvěle bavím. Myslím že jakmile tam bude vždy Johnny Depp tak to bude taková nějaká záruka kvality nebo alespoň toho vtipu. ()

JackBurda

Nechápu co se to strhlo za vlnu mizernejch recenzí a slabýho hodnocení, ale já si tenhle díl opravdu užil. Muim ale připustit, že je malinko zamotanější, než je třeba a kvůli tomu je i trochu moc dlouhej. (20 minut by se dalo vystřihnout.) No aspoň že Jack a jeho další dobrodružství nabízejí opravdu vydařený zážitek, který si s radostí ještě párkrát zopakuju. ()

JajinkaBec

Trojka je o něco jinačí než předchozí dva filmy. Taková dospělejší. A tím pádem asi méně vtipná. Všichni hrdinové si něčím prošli a viditelně se to na nich podepsalo. Abych byla upřímná, snad největší sympatie a úsměv na rtech budí kapitán Barbossa. Příběh je chvílemi trochu utahaný, čemuž nahrává už poněkud přemrštěná stopáž. Ale jsou momenty, které to všechno ohromně pošťouchnou vpřed. A které chytnou za srdce. Třeba návrat z druhé strany, kdy potkají Elizabethina otce. Nebo nečekaný závěr. Opravdu nečekaný. A dovětek po titulcích... Ten srdce vyloženě svírá. ()

Tominni

Vlastně hodně podobné dvojce, znovu až příliš dlouhé, řada podrazů, ale i občas trochu vtipu, vizuálně dobré, takže nakonec z toho Johnny Depp v roli Jack Sparrowa dostane alespoň slabší 3*. ()

adamix

Čo má spoločný NÁVRAT KRÁĽA a tretí PIRÁTI? No predsa najlepšie hudobné kompozície a finálne súboje všetkých čias. Chápem, že tento film mnohí po celom svete odcudzujú. Pre viacerých je tam priveľa kecačiek, pre druhých zas málo akcie (?!!), pre niekoho predvídateľný Depp a pre niekoho zas až príliš DLHÉ. Ja napíšem len jedno: kto tieto postavy miluje a stotožňuje sa s tým, čo sa tam deje, kto uznáva Zimmerov unikátny talent a Verbinskiho vyboostený štýl akčných komédii, nebude mať nič proti dĺžke, Deppovi, kecačkám ani ,,minimu" akcie (?!!). Pre mňa jeden z vrcholov svetovej kinematografie. ()

Joe16210

Závěr hlavní trilogie je víceméně povedený a akční, občas možná až moc. Je to dlouhé a někdy i zbytečně zmateční. Hudba, masky a kostýmy jsou však svkělé a drží hodnocení na lehce průměrné hodnotě. Neumím si představit, co dalšího může tahle série ještě přinést, ale o to víc zvědavý jsem. ()

ostravak30

Já si nemůžu pomoct. Trilogii Pirátů miluju. Tvůrci si dali hodně záležet, aby třetí díl byl velkolepý. Hlavně, aby šlo o velkolepé uzavření původní série, s kterou se již dopředu plánovalo. Co jsem četl, tak jen velký nezájem diváků by způsobil, že by vznikl pouze jeden či dva díly, tři zkrátka byly od začátku v plánu. Každopádně Na konci světa působí velkolepě prakticky od začátku a to vším. Nejen výpravností či stopáží. Například říše Davyho Jonese, rozmnožení Jacka, to jsou v podstatě geniální nápady. To nemluvím o způsobu, jak se do té říše dostat nebo představení divákům dalších pirátů rozných charakterů z různých zemí, kdy každý má své specifika již od pohledu. Celý snímek je doslova nabitý nápady, jejich takový přehršel, že by z toho bylo hned několik filmů. Ale také velké množství rozehraných osudů postav a výborně a zajímavě ukončené jejich osudy. Tady funguje vše. Skvěle se pracuje se střihem, famózní je pochopitelně hudba, což u takového filmu ani jinak nejde. A závěr? Jak se říká, ten patří mistrům. Nenacházím jiného slova než velkolepý. Se vším všudy. První a třetí díl jsou výborné, druhý je jako slabší předvoj toho, co s trojkou předstoupilo před diváky a já jsem nadšen. ()

PeterJon

Zišlo by sa ustrihnúť hodinu, prišlo mi to ako director´s cut, prekvapuje ma, že Disney umožnil Verbinskemu takto uletieť - zdĺhavé, nudné, stráca to direction, aj nechutné veci sú tam. Určite nie je pre deti. Hodnotil by som to za odpad, ale dám 1* za moju obľúbenú postavu Davy Jonesa, ktorému tu dožičili dostatok priestoru. Presne ako to popísal monolog: “Překombinované, přehnané, zbytečně extravagantní...I tak je to ale nuda k uzoufání. Příliš mnoho trikových sekvencí....Všechno naházený dohromady...Příliš mnoho jednoduchých a nepropracovaných postav (a většinou i oproti neskonale dlouhé stopáži dokonale nevyužitých), hloupý příběh prakticky o ničem, zaměření na zdlouhavé akčně digitální scény...nevtipný humor a trapné hlášky.“ ()

maoc

S každým dalším pokračováním Piráti stále více lobotomizují. Bombastično narůstá, příběh se znevěrohodňuje a postavy hloupnou. Na konci světa se několikanásobně zradí navzájem, někteří se při tom zpronevěří svým ideálům, lásce a zdravému rozumu. Přestal jsem sledovat co a jak a jen se nechal houpat na vlnách Karibiku a, docela nečekaně i Singapuru. Nečekaně hlavně proto, že bez lodě se tam dostali nevím jak a i kdyby ji měli, obeplout Jižní Ameriku Drakeovým průlivem bylo (a stále je!) zatraceně nebezpečné, o přeplutí celého Pacifiku ani nemluvím. A to zvládli na člunech? Bravo! No, pojďme raději od zeměpisného okénka pryč. Je přeci známo, že geografie a vůbec přírodní vědy ve filmech mnohdy pláčou. Příběh nám dále košatí, na scénu přicházejí další a další postavy jen proto, aby zabránily divákovi pochopit, jak je to celé příběhově děravé. Aby mu zabránily se nudit. Celá koncepce Města vraků je nesmyslná. Takové centrum obchodu a zábavy a nikdo z běžných pirátů v celém Karibiku o něm ještě neslyšel a neví, kde leží? Pohádka. Ano, celý konec třetích Pirátů připomíná pohádku víc, než je zdrávo. Kalypsó a její rozvázání (vůbec se nám pak nepomstí, jasně že ne, bude vděčná, že jsme ji rozvázali, i když jsme ti samí, co ji spoutali), hádky o kodexu pirátů, královna pirátů, do bitvy ano a pak zas ne a pak ano, sňatek v bitvě, který musí posvětit kapitán (jakou autoritou???!), obří vír, ... Připadal jsem si jak v Princezně Fantaghiro. Podívaná je to stále skvělá, možná ještě bombastičtější než ve dvojce, ale příběh je ještě nelogičtější a mně už to nebaví. Cílovým publikem se stávají stále více děti nebo půlmozci. Kdo jiný by věřil, že žena dokáže 10 let čekat. A pak zase. A zase. ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky