Reklama

Reklama

Star Trek

  • Německo Star Trek (více)
Trailer 3
Sci-Fi / Dobrodružný / Akční
USA / Německo, 2009, 127 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hrají:

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (více)
(další profese)

Obsahy(1)

James Kirk se narodil v den, kdy byla napadena hvězdná loď jeho otce. Od té doby vyrůstal jako poloviční sirotek, nebyl zrovna vzorné dítě, ale přesto se dostal ke hvězdné flotile. Jako kadet se ocitá na palubě U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Pikea. Potkává zde prvního důstojníka Spocka, který je mu na první pohled nesympatický, a jejich antipatie jsou vzájemné. Enterprise přijímá tísňové volání z planety Vulcan a vyjždí na pomoc, ačkoliv posádku tvoří kadeti. Jsou totiž nejblíže. Kirk si ale uvědomí, že okolnosti jsou stejné, jako ten den, kdy zmizel jeho otec, letí do pasti. Opravdu, u Vulcanu na ně čeká ničivá loď pod velením romulana Nera. Nero chce, aby důstojník Spock trpěl, jenže Spock toho muže vidí poprvé v životě. Ukáže se, že Nero je z budoucnosti, kde byl svědkem zničení své planety, svého domova. Viní z toho Spocka, který slíbil, že planetu zachrání. Cestoval proto do minulosti a chce, aby mladý Spock trpěl stejně, jako trpěl on. Chce zničit jeho planetu, jeho domov, jeho rodinu. Bohužel se mu jeho dílo zkázy podaří a Vulcan přestane existovat. Další na řadě je Země. Mladá posádka se musí hrozbě postavit. Snad se při tom z Kirka a Spocka stanou dobří přátelé, tak, jako tomu bylo v jiné časové linii. (TV Prima)

(více)

Videa (16)

Trailer 3

Recenze (1 943)

choze 

všechny recenze uživatele

Ještě před pár dny jsem v anketě na hlavní straně zatrhl, že nejsem fanoušek STAR TREKU a na film nepůjdu. Nic se startrekovskou nálepkou jsem neviděl už deset let a do teď mě Abrams ničím ("ALIAS", "LOST", M:I:III) nezaujal. Dobrý trajler a nadšené ohlasy mě naštěstí přemohly a tak jsem se mohl znovu přesvědčit, že restarty jdou Hollywoodu podstatně lépe než remaky a omlazený STAR TREK se může směle zařadit vedle BATMAN ZAČÍNÁ či CASINO ROYALE. Narozdíl od nich na akci neubírá, ale přidává a přitom ve své snaze zpřístupnit se mladšímu publiku nepřestává být chytrý a obejde se bez lidového blockbusterového humoru, to klobouk dolů. Zvláštní věc pak je, že vzdor tomu, že se tu cestuje časem a ničí celé planety, na mě film působil dost komorně, také se odehrává převážně jen na dvou planetách a dvou kosmických lodích. Za jediné výraznější mínus bych označil slabého záporáka. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Roberto Orci, Alex Kurtzman .. A parallel reality. Lost. __ Na plnej warp něco silnějšího paliva chybělo. Jako, J.J. Abrams je znalý geek a zručný tvůrce, vizuální stránku má vypulírovanou, plnou zářivě nasvícených barviček, střih jede ve velkém tempu (a ledacos je tak v návalu drobností nedotažené), vyprávění i akce je na svůj třesavý styl přehledná, hudba vykresluje dramatičnost (a to někdy až, pro Giacchina, typicky přehnaně) a nad tím stojí silné (a skvěle obsazené!) charaktery. A ty hodně mluví. Ne že by jim scénář nedal spoustu podařených a občas vtipných replik, sám spíše pokulhává v jistých klišé a nedostatcích a hlavně tím (pro Abramse nyní nezbytným;-)) svévolným posunem alternativních realit a časů. ___ Z výsledku jsem měl dojem, že jde o hodně drahý pilotní díl k jinak pojatému klasickému sci-fi seriálu, který výsostně uspokojí popcornovou rodinu jednadvacátého století. Jsem zvědav, co z toho nakonec zbude a zda nějaký další díl přijde. Abrams už jednou skvěle znovu nastartoval jednu (vlastně taky seriálovou) pecku - Mission: Impossible, ale další přírůstek je zatím v nedohlednu. Možná je to dobře, radši ať svoji produkční sílu pustí do předělání/vylepšení něčeho dalšího. Jednu protahovanou sci-fi sérii si totiž momentálně stále hýčká… 75%. ()

Reklama

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Najlepšie sci-fi od Pomsty Sithov a s veľkým náskokom najlepší Star Trek s pôvodnou postádkou, ktorá mi prostredníctvom starých filmov k srdci vôbec neprirástla. Abramsov reštart kedysi veľkej série má všetko, čo má správny blockbuster mať - je dynamický, svieži, vtipný - a pritom inteligentný a nezabúda ani na fanúšikov pôvodnej série. Napríklad aj dokonalým castingom, ktorý si vystačí aj bez veľkých mien a herci v mladších verziách posádky USS Enterprise svojimi rolami doslova žijú. Tešil som sa, ale nečakal som, že ma prvé dobrodužstvo vtiahne až natoľko, že by som si hneď po skončení pustil aj ešte nenatočený sequel. A to som nikdy, aj napriek obľube Novej Generácie, nebol trekkie. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Neviděl jsem žádný jiný Star Trek, nic o tom nevím a rozhodně mě nerajcuje ušatej frajer, co se tváří v jakože vesmírný lodi, že je velitel, mě se přivedlo jméno J.J. Abrams, ale to mě současně právě zklámalo. Ne, že by to nebylo profi udělaný, to jistě je a vlastně po blockbusteru ani nechci aby mě to rozmlátilo zevnitř na kusy, ale chci se bavit, chci být ohromen a to jsem teda tady vůbec nebyl, keců jako kolem koronaviru a párkrát bum bum, to sorry ako. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu je nový Star Trek parádním znovuvzkříšením (pokolikáté už?) pradávné série a perfektním nakročením k dalším dílům. Scénáristé na to šli chytře - SPOILEROIDNÍ VĚTA - vytvořením nové časové linie se odprostili od staré Kirkovo posádky Enterprise a získali tím neomezenou volnost při vymýšlení scénářů pro příští filmy. Zarytým fanouškům připravili spoustu narážek na to staré známé a třeba mně umožnili poprvé v životě vidět starou Enterprise na velkém plátně a téměř zamáčknout slzu při poslechu těch několika známých tónů a pohledu na starého Spocka. Perfektní práce byla odvedena i v castingu - se staronovou posádkou musí být spokojený snad každý, od Spocka, přes Kirka (fakt sexy :)) po McCoye (podle mě naprosto geniální volba Karla Urbana). To všechno je zabaleno v patřičně bombastickém hávu, velkolepé výpravě a krásných tricích. Na druhou stanu ale mi některé drobnosti přišly... jak to jen říct... dětinské? Možná spíš zbytečné a trochu nepatřičné. Myslím tím rádoby-komediální vsuvky á la Jar Jar Binks, aby film zabral i na mladší generaci (mimozemský pomocník Scottyho, Chekovův přízvuk apod.). Stejně tak hudba, kterou jsem slyšela už před návštěvou kina, bohužel nefunguje moc sama o sobě, ani ve filmu. Škoda, že už mezi námi není Jerry Goldsmith, protože nový ST by si zasloužil něco lepšího, než přehnaně monumentální fanfáry. Jinak spokojenost a budu se těšit na další dobrodružství kapitána Jamese T. Kirka. ()

Galerie (157)

Zajímavosti (90)

  • Randy Pausch, jeden z nejvýznamnějších průkopníků v oblasti virtuální reality, autor 3D výukového systému programování Alice, spoluzakladatele Carnegie Mellon's Entertainment Technology Center a fanoušek Star Treku, dostal pozvání od J.J. Abramse, aby se účastnil natáčení filmu. Pausch o této zkušenosti napsal na svém blogu: „Dostal jsem uniformu na míru a vlastní ovládací panel na můstku se spoustou tlačítek. Dokonce jsem řekl jednu větu!“ Pausch zemřel 25. července 2008. (HellFire)
  • Výroba filmu začala v roce 2005, samotné natáčení filmu se realizovalo od listopadu 2007 do března 2008 ve státech USA – Vermont, Kalifornie, Aljaška a Utah. (endoskop)
  • Ve scéně, kdy Enterprise přilétá na Vulkán a prolétá kolem trosek vesmírných lodí, je při pohledu z velitelské kabiny na chvíli vidět letící R2D2 ze série Star Wars. (Witta)

Související novinky

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nejdůležitějším projektem Marvelu v příštích pár letech bude podle všeho reboot Fantastické čtyřky. Do třetice všeho dobrého to totiž chce mít Kevin Feige správně, a podle posledních drbů by se… (více)

Čtvrtý Star Trek opět narazil

Čtvrtý Star Trek opět narazil

23.02.2022

Ačkoliv by to tak mohlo vypadat, neděláme si z vás srandu. Studio Paramount před svými investory skutečně oznámilo čtvrtý Star Trek s původním obsazením v čele s Chrisem Pinem a Zoe Saldana jako… (více)

Reklama

Reklama