poster

Star Trek

 • USA

  Star Trek

 • Německo

  Star Trek

 • Německo

  Star Trek - Die Zukunft hat begonnen

 • Slovensko

  Star Trek

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Německo, 2009, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  *****

  I po úspěšném zhlédnutí všech celovečerních dobrodružství staré posádky jsem se nad vášní všech Trekkies shovívavě usmíval a restart jejich dobrodružství vítal hlavně kvůli Abramsovi za kamerou. Když mi ukápla slza při Kirkově narození, znejistěl jsem, ale přikládal jsem to hlavně obrovské emotivní nabitosti úvodních minut. Když mi ale ukápla další jen proto, že se na plátně objevil Leonard Nimoy, došlo mi, že ze mě i přes všechny možné výhrady je fanoušek, který hltá každou minutu. Ať už se jedná o dech beroucí ledové dobrodružství, úsměv nad tím, že Čechov měl úžasný přízvuk už od prvních minut na Enterprise, nebo o zjištění, že James Tiberius Kirk je frajer i bez Shatnerova charizmatu. Týden po projekci je to ve výsledku 90%. Jásám nad zápisem do Hvězdné flotily, snad jenom to první dobrodružství nadějných noviců mohlo být trošku nápaditější než konfrontace s naštvaným mstitelem. Něco mi ale říká, že napodruhé už z toho bude maximální warp. P.S.: Druhá projekce definitivně odhalila podívanou bez hluchého místa. Snad žádný blockbuster si nezasloužil novou sérii jako cesty USS Enterprise.(19.5.2009)

 • Djkoma
  *****

  Star trek pro novou generaci, který nabízí zábavu pro každého, kdo jen trochu umí propustit uzdu fantazii a nebojí se sci-fi žánru. Spojení filozofického a "vědecky" založeného Star treku a akce jako vyšité z Hvězdných válek funguje dokonale. O nic méně precizní není (doslova) nablýskané vizuální podání světa Star treku, v kterém největší režisérský talent současnosti své nadání dávat divákovi přesně to, co chce vidět. Herecké obsazení perfektně trefené, výborně napsané dialogy (trekkies budou nadšeni) a neuvěřitelné množství drobnosti, které film posouvají především pro "menší" znalce mnohem dál.... Kromě akce a efektů, které neberou konce, potěší dech beroucí tempo, které se po pomalejším začátku rychle rozjede do obrátek skoro dostihujících bravurně sestříhaný trailer. Možná se zde najde pár chyb, ale já osobně je opravdu hledat nechci, protože na tuhle akční jízdu se těším od prvního dílu slavné legendy... Těším se na další díly série a doufám, že herci mají smlouvy na hodně, ale hodně dílů... :))). Sci-fi, na které jsem čekal mnoho let. FILM ROKU dlouho nebyl tak nabušený, moderní a sexy. PS: nesledujte hodnocení a nejlépe ani trailery, tenhle film nabízí hodně, ale některá očekávání prostě naplnit nemůže. Více zde(7.5.2009)

 • Kryšpín
  *****

  Star Trek je skvělá akční sci-fi podívaná pro každého. J. J. Abrams nezklamal a splnil moje trailerové očekávání. Tempo je warpovské a humor na správném místě. Bál jsem se hereckého obsazení, které je známo spíše ze seriálů a z filmů jiného žánru. Ale obavy byly zbytečné. Každej tam válí. Já jsem teda neznalec předchozích filmů a seriálů, ale myslím, že začne nová éra Star Treku a já rozhodně nebudu chtít u toho chybět...(29.4.2009)

 • Bluntman
  *****

  Geekgasm. Protože chci napsat v průběhu příštího týdne delší text o novém Star Treku, dám si do komentáře poznámky (snad to bude pro někoho zajímavé či podnětné): (1) Nejedná se o prequel či restart, ale o alternativní svět a postavy k tomu původnímu, přesto nemáme problém se v onom světě rychle zabydlet a identifikovat se s postavami (protože se zapojují různé druhy diváckých pamětí). (2) Pracuje se s několika filmovými fikčními světy, čímž se oslovují různé divácké skupiny a film tak může zasáhnout jejich široké spektrum. -> (A) "startrekovský" ((a) seriálový - STAR TREK: KLEC a STAR TREK: KAM SE DOSUD ČLOVVĚK NEVYDAL, (b) filmový - doplňování mezer především z KHANOVA HNĚVU, (c) komiksový, (d) fanouškovský - jsou Spock a Kirk gayové? jak se seznámili? co jejich dospívání a vztahy s rodiči?); (B) "žánrový" ((a) pastiš klasických sci-fi filmů let 50., popř. post-klasických let 70., (b) STAR WARS); (C) "jjovský" ((a) seriálový - Slusho ad., (b) filmový - příšery jako z MONSTRA, koncepce hrdiny jako z M:I:III (včetně charakteristického skoku přes "propast"). (3) Vzájemné ovlivňování dvou různých médií a postupů v nich, filmového a televizního, kdy se z hlediska formálního užívá seriálový způsob vyprávění, uzavřených epizod, jasně vymezených deadlineů apod. (4) Stylistická podvratnost, která je patrná především při dialogových scénách (minimální užití figury záběr-protizáběr), ve kterých se pracuje s několika plány najednou a přerámovává se (podstatné je rozmístění věcí a postav v mizanscéně), popř. se využívá celý prostor. (5) Opojnost filmu založeného na faktech, informacích a diskuzích, inteligentní výměně názorů. (6) Originálně koncipovaná akce, která i z řetězení hyperbolizované atrakce na ledové planetě skončí u objevení se důležité postavy; v rámci jedné akce se odehrává hned několik dílčích - a to klidně i v různých prostorových i časových (!) rovinách, ale vše na sebe dokonale logicky navazuje. (7) Výsměch klišé, okázalá nadsázka všeho, co by se mohlo zvrhnout do patosu či přílišného sentimentu. (8) Nutnost neustále přehodnocovat předkládané scény, protože to, co se zdálo jako počátek filmu (A) se ukázalo být zároveň i tím, co se odehrávalo před začátkem (a) a tím, co se navrací v závěru (X, ale spíše aAa). (9) Koncept filmu založený na "zdvojování" až "ztrojování" - střet s romulanskou lodí útočící na Enterprise je několikrát navrácen, variován a v závěru pozměněn. (10) Práce s barvami a jejich významotvorností, která umožňuje se labužnicky natáhnout do sedadla a nechat se zaplavit přívalem různých barev s různým významem (viz barevné řešení plakátů, kdy každá znamená zcela jinou emoci). (...) Takhle výborné a přelomové sci-fi tady nebylo od roku 1977, kdy měly premiéru Hvězdné války. 10/10 P.S. STAR TREK je motivován kompozičně, takže prosím, přestaňte nesmyslně vytýkat náhodné setkání na ledové planetě (a to Vám náhodná setkání nevadila při setkávání - budoucí - posádky Enterprise?).(7.5.2009)

 • Fr
  *****

  Nepřítel přichází z budoucnosti.…. Vesmír jsou nemoci a nebezpečí obalené temnotou a tichem. Také kosmické lodě, raketoplány, ale i boj muže proti muži s využitím nejmodernějších zbraní. A i když seriál prošel kolem mě v tichosti, těším se na další dobrodružství posádky Enterprise pod velením J.J.Abramse. Manévrovací prostor zdá se být nekonečný! PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? Vesmír. Nejzazší hranice. Toto jsou cesty hvězdné lodi ENTERPRISE. Jejich úkolem je zkoumat nové světy. Hledat nové formy života a nové civilizace a odvážně se pouštět tam, kam se dosud nikdo nevydal….(10.10.2009)

 • - Simon Pegg se neucházel o roli ve filmu, jednoduše dostal pozvání od Abramse. (HellFire)

 • - J.J. Abrams si vybral kostyméra Michaela Kaplana proto, že neviděl žádný ze Star Trek filmů a přistupoval tak k vytváření kostýmů odlišně. (HellFire)

 • - Randy Pausch, jeden z nejvýznamnějších průkopníků v oblasti virtuální reality, autor 3D výukového systému programování Alice, spoluzakladatele Carnegie Mellon's Entertainment Technology Center a fanoušek Star Treku, dostal pozvání od J.J. Abramse, aby se účastnil natáčení filmu. Pausch o této zkušenosti napsal na svém blogu – „Dostal jsem uniformu na míru a vlastní ovládací panel na můstku se spoustou tlačítek. Dokonce jsem řekl jednu větu!“ Pausch zemřel 25. července 2008. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace