• Německo

• Německo

Star Trek - Die Zukunft hat begonnen

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Německo, 2009, 127 min

Obsahovo naplnene az na okraj /mozno paradoxne trocha na skodu az cez neho/. Z hladiska dramaturgie mi totiz davkovanie toho mnozstva informacii, ktore okolo vas letia jedna za druhou, prislo na niektorych miestach problematicke, t.j. niektore veci mohli byt podane strucnejsie (porod), niektore naopak trocha viac (Kirkovo cheatovanie), pretoze spatnou rekonstrukciou si ich sice doplnite, ovsem skor intuitivne ako funkcnym logickym dosadenim (samozrejme v ramci akceptacie predkladaneho univerza zo svojimi pravidlami). A aj zamena blackhole za warmhole bila dost do oci. Z hladiska stylu ovsem JJ potvrdil svoje silne stranky -> pre divaka atraktivne prepajanie az spajani televizneho a filmoveho stylu rozpravania a snimania, kombinacie stareho s novym. Hoc nepopieram ze v MI:III to malo na mna silnejsi efekt. 7/10(8.5.2009)

Asi sem čekal až moc, když to bylo tak opěvovaný a když to mělo tak vysoký hodnocení všude, ale na druhou stranu je taky fakt, že seriálu sem nikdy taky neholdoval a většinou sem na něj koukal, jen když sem se k tomu náhodou nachomítnul. Nicméně Abrams to vzal pěkně vše od začátku, nezatěžoval nějakou nutností znát seriál, bylo to jen výhodou, vše vysvětlil, představil postavy a šlo se hned na dokonalý vizuální orgie, který byly takřka v každým záběru a který si se slovem dokonalost dost často pohrávaly jakoby to bylo normální, což sem teda uvítal, protože to já můžu, když na mě film v kině zkouší takovýhle věci, ale vedle toho už byl bohužel trošku slabší děj, sice né nějakej stupidní nebo nedomyšlenej, jen prostě takovej neohromující a bez nějakýho většího nápadu, prostě typickej první díl nějaký známý série jako byl třeba Batman nebo Superman, působilo to dost podobně, navíc sem si moc neoblíbil hlavního hrdinu Kirka, protože to je takovej blbej machřík hezounek a to já zase moc nemusim, ale jinak až na těch pár výtek spokojenost a už se těšim na druhej díl, očekávám vzestupnou tendenci jako u Batmana.(1.6.2009)

Star trek pro novou generaci, který nabízí zábavu pro každého, kdo jen trochu umí propustit uzdu fantazii a nebojí se sci-fi žánru. Spojení filozofického a "vědecky" založeného Star treku a akce jako vyšité z Hvězdných válek funguje dokonale. O nic méně precizní není (doslova) nablýskané vizuální podání světa Star treku, v kterém největší režisérský talent současnosti své nadání dávat divákovi přesně to, co chce vidět. Herecké obsazení perfektně trefené, výborně napsané dialogy (trekkies budou nadšeni) a neuvěřitelné množství drobnosti, které film posouvají především pro "menší" znalce mnohem dál.... Kromě akce a efektů, které neberou konce, potěší dech beroucí tempo, které se po pomalejším začátku rychle rozjede do obrátek skoro dostihujících bravurně sestříhaný trailer. Možná se zde najde pár chyb, ale já osobně je opravdu hledat nechci, protože na tuhle akční jízdu se těším od prvního dílu slavné legendy... Těším se na další díly série a doufám, že herci mají smlouvy na hodně, ale hodně dílů... :))). Sci-fi, na které jsem čekal mnoho let. FILM ROKU dlouho nebyl tak nabušený, moderní a sexy. PS: nesledujte hodnocení a nejlépe ani trailery, tenhle film nabízí hodně, ale některá očekávání prostě naplnit nemůže. Více zde(7.5.2009)

Univerzum Star Treku mi až do dnešního dne unikalo. Od teď už nebude. Opatřil jsem své kolo warpovým pohonem, zapsal do diáře hvězdné datum, vodítko na psa poslouží jako tažný paprsek, z deštníku vyrobil příruční phaser a vyrazil jsem vstříc novým dobrodružstvím. Abrams mi ukázal cestu subprostorem, ve kterém je všechno jiné. Intenzivní, dynamická a vizuálně nabušená sci-fi. 90% 150 miliónů dolarů(rozpočet, který byl rozhodně vidět)383 miliónů dolarů(výdělek, který neohromil, ale na nějakou tu učebnici logiky bude).(22.10.2009)

|| Scenár: Roberto Orci, Alex Kurtzman / Předloha: Star Trek - Gene Roddenberry | Hudba: Michael Giacchino | Produkcia: J. J. Abrams, Damon Lindelof | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Spyglass Entertainment, Bad Robot Productions | Rozpočet: 150 miliónov $ | Tržby: 385,494,555 $ || Nakoľko ma space a galactic sci-fi nikdy nebralo, ba dokonca som nesledoval ani jeden seriál tochto typu - ma Star Trek trochu obletel, no i takto nesmierne bavil svojou výpravou a technickou dokonalosťou. Update: Po ďaľšom zhliadnutí omnoho pochopiteľnejšie, emočne funkčnejšie, a vďaka fullhd a thx audiovizuálne úchvatnejšie. Hudba nie je tak strhujúca, akoby sa v takomto diele patrilo, ale pravdou je, že ani príbeh nie je braný tak vážne, aby k tomu mala kompozícia možnosť. Neviem, prečo viacerým príde, že je multikulturálnosť postáv komerčným zámerom, u vesmírnych príbehoch z budúcnosti je to logický predpoklad a tým pádom štandard. Pôrod behom vesmírnej bitky na začiatku je jak úsmevným, tak fenomenálnym úvodom, vyvolávajúci krásne zmiešané pocity. Ps: Už sa teším na Into Darkness. 80%. | Blu-Ray, THX, HU DTS |(28.9.2010)

• - Aby se zabránilo úniku informací, byly během produkce používány různé názvy, jako např. „Corporate Headquarters“, „Christa & Christan's Big Adventure“ a „The Ernest Castelhun Chronicles“. (HellFire)

• - Abramsov otec Gerald W. Abrams a otec Abramsovej ženy Jim McGrath si vo filme zahrali malé cameo. Na moment ich možno zazrieť v scéne pri bare, kde sedia vedľa Kirka (Chris Pine). (Merwin01)

• - Spoiler: Když se Spock (Zachary Quinto) snaží zachránit svoji matku s otcem ze své rodné planety těsně před zhroucením, v transportéru poklekne a přesně tak se objeví na planetě, ale ke konci filmu, kdy navede svoji raketu proti lodi Nera (Eric Bana), je z lodi "vyjmut" v sedě, avšak na lodi Enterprise se objevuje ve stoje. (ledofredo)