poster

Star Trek

 • Německo

  Star Trek

 • Německo

  Star Trek - Die Zukunft hat begonnen

 • Velká Británie

  Star Trek

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Německo, 2009, 127 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hrají:

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder, Chris Hemsworth, Jennifer Morrison, Rachel Nichols, Faran Tahir, Clifton Collins Jr., Tim Griffin, Freda Foh Shen, Jason Brooks, Kelvin Yu, Marta Martin, Billy Brown, Jimmy Bennett, Greg Grunberg, Spencer Daniels, Jacob Kogan, Cody Klop, Akiva Goldsman, Anna Katarina, Douglas Tait, Jason Matthew Smith, Bob Clendenin, Darlene Tejeiro, Reggie Lee, Jeffrey Byron, Jonathan Dixon, Tyler Perry, Margot Farley, Paul McGillion, Lisa Vidal, Alex Nevil, Sufe Bradshaw, Jeff Chase, Nana Hill, Oz Perkins, Amanda Foreman, Michael Berry Jr., Lucia Rijker, Pasha D. Lychnikoff, Greg Ellis, Marlene Forte, Leonard O. Turner, Mark Bramhall, Irene Roseen, Scottie Thompson, Deep Roy, Majel Barrett, Sala Baker, Brad William Henke, Elizabeth Ingalls, Daniel D. Lee, Wil Wheaton, T.J. Storm, Damion Poitier, Sarah Klaren, Anne Leighton, Johnny Baca, Katie Soo, Leslie Augustine, Rahvaunia, William Morgan Sheppard, Ravi Valleti, Lorenzo James Henrie, Jolene Kay, Ian Fisher, Rico E. Anderson, Christopher Doohan, Christopher Karl Johnson, Mark Phelan, Massi Furlan, Ken Edling, Matthew McGregor, Gerald W. Abrams, James Cawley
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  *****

  Pane Abramsi, díky vám. Ze sálu jsem odcházel rozechvělý, jakoby se ve mně probudilo něco zapomenutého z dětství, nejspíš ty hodiny a hodiny strávené četbou knih a sledováním všech možných verzí seriálu. Na člověka, který nemá k sáze žádný vztah prokázal Abrams obdivuhodnou míru empatie a schopnosti oživit přesně ty části, které Star Trek potřebuje. Chemie postav, humor, napětí i všechny ty okázalé cesty časem – vesmírná poezie, ve které je kus dětské naivity, kus vědy a pořádná porce dobrodružství. To všechny zakuklené v bezchybném vizuálním pozlátku, které je dnes tak módní. Krásně se to zájemně snáší, skvěle to vypadá a pro budoucnost to slibuje, že Star Trek možná vstupuje do zlatého věku. Už tu asi nebude ta sladká výlučnost, ale k čertu s tím, lesklé pozlátko sáze sluší, akce střídá akci, postavy se krásně vylupují a příběh je přesně tak uhozený, jak být má. Já si tam prostě našel vše, co ze mně kdysi dělalo fanouška Jamese T. Kirka a jeho posádky. A myslím, že své si tam najde kdokoli, komu není proti mysli pořádná sci-fi limonáda. Star Trek je totiž cool a jakkoli nemám rád cool věcičky, tak tuhle, tuhle jsem si zamiloval.(22.4.2009)

 • Traffic
  *****

  Nevím, jak se to Abramsovi povedlo, ale člověka (mě), netknutého startrekovským universem, dokázal pevně připoutat do sedačky a donutil ho vzpomenout na doby velkých vesmírných příběhů, vyprávěných taťkou Lucasem. Dokonce jsem mu bez mrknutí oka schramstnul s navijákem i to dobře maskované prostředí americké střední a všudypřítomný nerdí humor. Nedokážu si představit, jak si mohl pochutnat někdo prostředí znalý. Hallelujah!(27.9.2009)

 • Tom Hardy
  *****

  Abrams válí! Lépe přenést fenomén do nového tisíciletí (a k novým divákům) nešlo. Jen jedna malá rejpavá – podobně jako kdysi Martin Campbell v Casinu Royale servíruje Abrams to nejlepší hned na začátku. Úvod má v sobě tolik emocí, že by to mohlo konkurovat Titanicu a jednomu se až nechce věřit, jak rychle lze emocionálně vtáhnout do hry. Pak už se hraje na jiné city – na city nostalgie. Mládí, nepoznamenané Star Trekem, to bude považovat jen za cool podívanou s potřebnou dávku sex-apelu. Starší ročníky ocení veškeré narážky na původní seriál, díky kterým dostávají scény ten správný chuťový ocas. A finále je zničující, herecky i filmařsky. Přesto, na body vede úvodní scéna. P.S. Výběr herců je neuvěřitelně přesný. Jeden by si skoro myslel, že původní posádka prošla počítačovým liftingem…(29.4.2009)

 • Shit
  ****

  Asi sem čekal až moc, když to bylo tak opěvovaný a když to mělo tak vysoký hodnocení všude, ale na druhou stranu je taky fakt, že seriálu sem nikdy taky neholdoval a většinou sem na něj koukal, jen když sem se k tomu náhodou nachomítnul. Nicméně Abrams to vzal pěkně vše od začátku, nezatěžoval nějakou nutností znát seriál, bylo to jen výhodou, vše vysvětlil, představil postavy a šlo se hned na dokonalý vizuální orgie, který byly takřka v každým záběru a který si se slovem dokonalost dost často pohrávaly jakoby to bylo normální, což sem teda uvítal, protože to já můžu, když na mě film v kině zkouší takovýhle věci, ale vedle toho už byl bohužel trošku slabší děj, sice né nějakej stupidní nebo nedomyšlenej, jen prostě takovej neohromující a bez nějakýho většího nápadu, prostě typickej první díl nějaký známý série jako byl třeba Batman nebo Superman, působilo to dost podobně, navíc sem si moc neoblíbil hlavního hrdinu Kirka, protože to je takovej blbej machřík hezounek a to já zase moc nemusim, ale jinak až na těch pár výtek spokojenost a už se těšim na druhej díl, očekávám vzestupnou tendenci jako u Batmana.(1.6.2009)

 • Fr
  *****

  Nepřítel přichází z budoucnosti.…. Vesmír jsou nemoci a nebezpečí obalené temnotou a tichem. Také kosmické lodě, raketoplány, ale i boj muže proti muži s využitím nejmodernějších zbraní. A i když seriál prošel kolem mě v tichosti, těším se na další dobrodružství posádky Enterprise pod velením J.J.Abramse. Manévrovací prostor zdá se být nekonečný! PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? Vesmír. Nejzazší hranice. Toto jsou cesty hvězdné lodi ENTERPRISE. Jejich úkolem je zkoumat nové světy. Hledat nové formy života a nové civilizace a odvážně se pouštět tam, kam se dosud nikdo nevydal….(10.10.2009)