Star Trek

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (více)

James Kirk se narodil v den, kdy byla napadena hvězdná loď jeho otce. Od té doby vyrůstal jako poloviční sirotek, nebyl zrovna vzorné dítě, ale přesto se dostal ke hvězdné flotile. Jako kadet se ocitá na palubě U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Pikea. Potkává zde prvního důstojníka Spocka, který je mu na první pohled nesympatický, a jejich antipatie jsou vzájemné. Enterprise přijímá tísňové volání z planety Vulcan a vyjždí na pomoc, ačkoliv posádku tvoří kadeti. Jsou totiž nejblíže. Kirk si ale uvědomí, že okolnosti jsou stejné, jako ten den, kdy zmizel jeho otec, letí do pasti. Opravdu, u Vulcanu na ně čeká ničivá loď pod velením romulana Nera. Nero chce, aby důstojník Spock trpěl, jenže Spock toho muže vidí poprvé v životě. Ukáže se, že Nero je z budoucnosti, kde byl svědkem zničení své planety, svého domova. Viní z toho Spocka, který slíbil, že planetu zachrání. Cestoval proto do minulosti a chce, aby mladý Spock trpěl stejně, jako trpěl on. Chce zničit jeho planetu, jeho domov, jeho rodinu. Bohužel se mu jeho dílo zkázy podaří a Vulcan přestane existovat. Další na řadě je Země. Mladá posádka se musí hrozbě postavit. Snad se při tom z Kirka a Spocka stanou dobří přátelé, tak, jako tomu bylo v jiné časové linii. (TV Prima)

Hopkins

Samozřejmě že by se tomu dalo vytknout hodně věcí. Po stránce efektů se mě to moc líbilo po dějové stránce už méně ale zase celkově to na mě zapůsobilo dobře 5 hvězdiček J.J se snažil . ()

BeranSon

Abrahams stvořil tahák jako blázen, ale dostatečně neprodal spoji práci. Tento film by teoreticky měl na mnohem mosaznější tržby. Abrahams ač je režisérské ESO, tak dostatečně neprodal svou práci. STAR TREKU se ve své podstatě nedá nic vytknout, technicky a trikově se jedná o přelomovou událost, která zakoření v každém diváku. Postavy mají větší švih nežli v jindy, a hlavní herecké seskupení vypadá velmi nadějně a efektivně, především Chris Pine a Zoe Saldana.- 9/10 - ()

fila.tes

Příjemné překvapení pro mě, jakož to pro naprostého Star Trekového bažanta. Hotová pastva pro oči se spoustou krásných efektů a když přijde i na legraci, Simon Pegg je vždy připraven :) ()

Ydrosten

Tak tohle byla jízda. Restart je restartován a vyšlo mu to bombasticky. Mohl bych mít neší výhrady k obsazení některých rolí ( spíše osobní nesympatičnost ) ale neudělám to. Jako celek je to super začátek nového Star Trekovského dobrodružství. ()

lemonova

Nuž neviem, u mňa asi všetko stojí a padá na charizme hlavných predstaviteľov a v tomto filme to charizmou práve neiskrilo. Ani Chris Pine, ani Zachary Quinto nie sú pre mňa hrdinami, ktorým by som dostatočne verila a na tých cca 120 žila ich príbehom.. ()

Heroine

Na jednu stranu je to film pro fanoušky seriálu, ale na druhou stranu, pro člověka který seriál nezná, je to nemastný neslaný, průměrný akční film, splňující všechna klišé. Chris Pine je odpornej. ()

Deratizer

Vím jistě, že na další Star Treky se dívat nebudu, protože mě to prostě nebaví. Netáhlo mě to, zkusil jsem to a nebavilo. Mám rád filmy z Vesmíru, objevování cizích světů v něm, ale tyhle válečné vesmírné simulace založené na strategii boje vesmírných lodí s jinou civilizací mě nudí. Je mi celkem jedno jak technicky je vesmírná loď vybavená k boji, jaké tlačítko se má zmáčknout k odpálení bojové rakety, že tam kdesi byl poškozen generátor a je nutno nahodit záložní, že tam uniká palivo, tam zase padl příkaz k ukončení palby apod a neustále dokola, když je na tom založen film a je to nesmírná nuda. Po technické a trikové stránce jinak prvotřídní produkce. Má smysl film sledovat v multikanále? "ANO", multikanálová prostorová zvuková stopa je pečlivě zpracována na nejvyšší úrovni. ()

Rathalos

Pozrel som si aj novu generaciu Star Treku v hlavnej ulohe s Chrisom Pineom a tato seria je perfektna,som uchvateny,skveli herci,triky,vyprava,pribeh,hudba,bolo to napinave,akcne a atmosfericke,parada,plny pocet mojimi ocami...:-) ()

brumbrum odpad!

Kdeze sa toto hrabe na povodny serial.. A tak som sa tesil.. Asi takto: hned od zaciatku strelba, krik, vsetko hori, "Milacik nenechavaj ma tu samu!" - "Musim milacik, inak vsetko vybuchne!" - blaaablaaaablaaaa, vsetci skacu jak zelektrizovani saskovia, sireny, vsetko blika.... No hrozne debilne, ozaj :-). ODPAD jak svina ()

Folky

Film, který se nezastaví ani na vteřinu. Abrahams vás nekrmí dobře napsanými dialogy, ale nikdy nekončící akcí, díky které je prakticky nemožné se u tohoto filmu nudit. Bavil jsem se celou dobu. ()

AnanAss

AnanAssův deník, hvězdný zápis č. 45: Podobný postup jako u Tomovy nemožné mise, využil J. J. Abrams taktéž zde a nový Star Trek natočil přístupně i publiku, zcela nedotčenému původním vesmírným dobrodružstvím Spocka a jeho party mezi Klingony. Jde se okamžitě na věc, během chvíle jsme seznámeni se starou i novou posádkou lodi Enterprise a vrženi do víru děje, kde hrají prim hrátky s časoprostorem a černou dírou. Do toho nám příběh zpestří nějaký ten původní Vulkánec a než se člověk naděje, je konec. Současné marvelovky by se měly učit, jak na plátna vypustit blockbuster, který je svižný, zábavný, narvaný emocemi a hlavně přehledný v akčních sekvencích. Spokojenost ortodoxních fandů Kirkovy Hvězdné flotily bude jistě maximální. ()

panvasik

Nový Star Trek, byl neuvěřitelný. Společně s Abramsem přišla do této série nová krev a nový nadhled pro tuto sérii. Parádní hvězdné obsazení a jejich samotné herecké výkony. Parádní akce, která se střída společně s chytlavým scénářem. Bál jsem se, že toto vysoké hodnocení se na tom podepíše jako První kontakt, ale naštěstí se tak nestalo 9/10 ()

Tomo

Původním Star Trekem nepoznamenaný jsem šel na film především ze zvědavosti a hlavně kvůli řežisérovi. A jsou to čistokrevné 4 hvězdičky. Vtipný, zábavný, akční, svižný. Fanoušek série si může tu patou hvězdičku připsat. ()

bif

Naprostej mazec!!!! 100% a teď proč. Celý můj život jsem byl magor do SW, myslel jsem si, že epizodu 3 nic nepředčí. Mejlka.. J.J.Abrams je génius, ale to není nic nového pod sluncem. Skvělý záporák Eric Bana dává hodnejm pěkně po tlamě, ale teď ty totální plusy, takže herecké obsazení - 100%, Kamera - 100%, sakra prostě všechno, totální bomba! ()

Torgal

Najlepšie vesmírne sci-fi od pôvodných Star Wars. Nikdy som nevidel ani jednu časť seriálu ani žiadny z filmov a jediný kontakt s univerzom Star Treku som mal skrz odkazy vo Futurame, ale táto nová verzia sa mi dostala pod kožu. Všetko tu funguje ako dobre namazaný stroj, herci sú výborný (špeciálne ale musím vyzdvihnúť Leonarda Nimoya, pri jeho scénach som skoro nedýchal) a technicky je to po všetkých stránkach úplne vymazlené - réžia, kamera, triky aj hudba. A pri tomto modernom vizuále si film po celú stopáž udržiava príjemnú retro atmosféru. Bez poriadneho príbehu by to ale na 5* nebolo. A dej je jednoducho skvelý - neustále sa niečo deje a film tak má neskutočné tempo, pritom je inteligentný a vynikajúcim spôsobom bezbolestne prenáša starý kánon Star Treku do 21. storočia, je vtipný, sympatický a bez logických dier. Očakávania tak nenaplnila úplne len záverečná bitka, ktorá proste mohla byť bombastickejšia. Dúfam, že vznikne pokračovanie s rovnakým režisérom, ktoré dotiahne drobné nedostatky k dokonalosti. 9/10 ()

misiiik

Jedna z najvačších srágor, aké som za dlhú dobu videl. Ako nevydarený akčný film od M. Baya zasadený do budůcnosti. Naivné a nudné!!! ()

xxENDxx

Paráda... skvělý casting, skvělá režie, efekty, hudba, akce.... je to nové a je to pořád Star Trek... pro neznalce zábavná popcornovka, pro ty co se chytají tak tam na ně čeká spousta odkazů... J.J to udělal podle mě nejlepším možnym způsobem... tleskám. ()

Meiers

Velká paráda, kterou jsem si patřičně užil. Postava mladého Kirka je naprosto skvěle napsaná a vpravdě si dokážu těžko představit, že by ji někdo zmáknul jako Chris Pine. V podstatě se celej film točí kolem zápasu v blátě Kirk vs. Spock, kdy představení obou zápasníků a vývoj jejich vztahu dává filmu stěžejní náboj. A tady přicházím se svým bohužel, kdy mi to přišlo trošku na úkor epičnosti celého děje.Tomuhle byla podřízena celá kostra filmu a ta romulanská záležitost byla jenom tím blátem ve kterém si to hošani rozdávali :). Ale popravdě sem se bavil jako už dlouho ne a chci to vidět znova a doufám, že bude brzo pokračování a taky by mohl u kormidla sedět J.J a vůbec to byla paráda jak cip. ()

aR3Zz

Úžasný a neopakovatelný zážitek! Zábava pro každého bez ohledu na věk či pohlaví. Velkolepá směsice akce, příběhu, hudby a hereckých výkonů. Neuvěřitelný spád. 95% ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra