Star Trek

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (více)

James Kirk se narodil v den, kdy byla napadena hvězdná loď jeho otce. Od té doby vyrůstal jako poloviční sirotek, nebyl zrovna vzorné dítě, ale přesto se dostal ke hvězdné flotile. Jako kadet se ocitá na palubě U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Pikea. Potkává zde prvního důstojníka Spocka, který je mu na první pohled nesympatický, a jejich antipatie jsou vzájemné. Enterprise přijímá tísňové volání z planety Vulcan a vyjždí na pomoc, ačkoliv posádku tvoří kadeti. Jsou totiž nejblíže. Kirk si ale uvědomí, že okolnosti jsou stejné, jako ten den, kdy zmizel jeho otec, letí do pasti. Opravdu, u Vulcanu na ně čeká ničivá loď pod velením romulana Nera. Nero chce, aby důstojník Spock trpěl, jenže Spock toho muže vidí poprvé v životě. Ukáže se, že Nero je z budoucnosti, kde byl svědkem zničení své planety, svého domova. Viní z toho Spocka, který slíbil, že planetu zachrání. Cestoval proto do minulosti a chce, aby mladý Spock trpěl stejně, jako trpěl on. Chce zničit jeho planetu, jeho domov, jeho rodinu. Bohužel se mu jeho dílo zkázy podaří a Vulcan přestane existovat. Další na řadě je Země. Mladá posádka se musí hrozbě postavit. Snad se při tom z Kirka a Spocka stanou dobří přátelé, tak, jako tomu bylo v jiné časové linii. (TV Prima)

Bajerys

100% Naprosto luxusní sci-fi. Nejsem sice fanoušek Star Treku, ale tohle bylo něco. Nic tomu nemůžu vytknout, úžasně vyšperkovaný film do posledního detailu. Abramsovi se to kurva povedlo. ()

Rorschach_SK

"Pokiaľ vylúčite nemožné, tak to čo ostane, hoc nepravdepodobné, musí byť pravda." Sakra, tak takto sa robia rebooty. J.J. Abrams zasadol do kapitánskeho kresla a so zaradeným maximálnym warpom rozpútal zbesilú jazdu od začiatku do konca. Fanúšikovia pôvodného seriálu, filmov či ďalších seriálov pravdepodobne neodpustia práve šliapanie na plyn, množstvo akcie či neskrývaný vzťah medzi Uhurou a Spockom (môžem potvrdiť na kamarátovi, ST bláznovi, ktorý tieto filmy bojkotuje). Taktiež niektorý možno neprekúsnu, že vďaka šikovnej scenáristickej barličke sa nemusia tvorcovia ďalších filmov držať známeho zavedeného kánonu, ale môžu si ho upraviť k vôli svojej. Ja medzi nich našťastie nepatrím - áno videl som nejaké filmy či seriály naprieč celým univerzom, ale nikdy ma to nijako zvlášť nechytilo. Až do tohto Star Treku. Či to bolo práve zvýšením tempa, výborným kastingom, dynamickou a roztrasenou kamerou, vynovenou a opakovane vhodne zasadenou hlavnou hudobnou témou alebo vynikajúcimi trikmi? Asi všetkým dohromady a zároveň funguje ako výborný náborový snímok do Hviezdnej flotily - so Zoe Saldanou po boku by som narukoval okamžite. PS: nebojte, červené uniformy sú pri opustení lode stále odsúdené na smrť :-) ()

roloend

Tohto filmu som sa bál, lebo som si nevedel predstaviť, ako môžu prerobiť takú legendu, akou Star Trek je, a nepokaziť to. Bál som sa zbytočne. Presne takto má vyzerať pravé vesmírne sci-fi. Perfektne vyvážený príbeh, výkony hercov, efekty... skrátka všetko. ()

eva1984

Původní posádka z Tosky i celý seriál ze 60. let byl jedinečný , neopakovatelný a nevyrovná se mu nic. Takže k filmu přistoupím jako k pokusu přiblížit svět star treku těm,kterým se původní seriál zdál nudný,zastaralý a s minimem efektů. No tak to se povedlo,na nudu není čas a efekty místy připomínají laserovou show,dokonce se podařilo přenést hlášky i humor a odkazů na původní seriál je tam taky dost. Co mi ale ve filmu chybělo byla nějaká vize nebo hlubší myšlenka,v podstatě to bylo jen o tom jak Kirk k posádce přišel . Výběr i charakter postav se tvůrci taky snažili zachovat, ale proto jsem nepřekousla love story mezi Spockem a Uhurou .Staví tím jeho povahu do úplně jiného světla a tak nějak tím ztratil kouzlo.Povedla se propojit minulost ,přítomnost i budoucnost a alternativní realita byla dobrou volbou.Dává možnost využít úplně nové témata,otázka je jestli toho scénáristi využijí,nebo jen zkopírují to staré dobré.Takže takový lepší průměr,na pokoukání na zasmání,ale nic víc.Tu čtvrtou hvězdu dávám za Leonarda Nimoye,herce který dal Spockovi tolik ze sebe až se jím vlastně stal. ()

StoneM

Po dlouhých letech a měsících těšení se na nový Star Trek, zajímavých proklamací, upoutávkách i nekonečných diskuzích, se konečně vyklubal film, u kterého byla lákavá představa děje o studiu na akademii Hvězdné flotily a potažmo i o prvním nasazení mladého Jima Kirka. Žel byla to jen představa. Přichází toliko proklamovaný tvůrce J. J. Abrams a jeho naprosto nepochopitelné snahy vylepšit a změnit jasně definovaný prostor světa Star Treku. Ano, je to pro někoho možná zajímavý film, vítaná změna, jistě, ale není to Star Trek. Je to akční film plný bitev hvězdných lodí a soubojů, skákajících a létajících mladíků a děvčat, plný popcornové zábavy pro lidi pubertálního hip-hop / rapového smýšlení. A k tomu byl podřízen samozřejmě i charakter postav. Vlajková loď Federace pod vedením „pošahaného" puberťáka? To snad ne. Star Trek, vize budoucnosti, směr kam by lidstvo mělo směřovat. Ale ne tak v tomto filmu. Vše doplněno, snad z nostalgie, opravdovým panem Spockem tak, aby se nalákala i fanouškovská část publika. A závěr? Prvních patnáct minut filmu = docela zajímavá podívaná. A zbytek? Vydržel jsem. Snad pokračování „Star Trek do temnoty" bude jen titul filmu. ()

Superbia

SUPER! Pro mě skvělý COME BACK!! Doufám, že udrží kvalitu, propracovanost a hlubší myšlenku i u dalších dílů.. ()

aurynn

Jak psal předemnou POMO - je to efektní, (vynechávám vtipná), rychlá akční zábava, ve které nezůstává dostatek prostoru pro postavy a myšlenky... Tudíž přesně to, co Star Trek nemá být! Fakt nemám rád Abramse, páč vše co dostane do ruky dělá akorát whoosh, booom, zzzzap, ale je to prázdné a tupé. Vizuály jsou skvělé, hudba také, ten film se přímo třese říkajíc "naplňte mě něčím odpovídajícím". Sorry, za kormidlem je Abrams, to se nestane. A nestalo. Film je plný naprosto stupidních akčních scén, které zabíjí těch pár pěkných. Ze Star Treku nám udělali film ve stylu komixových adaptací, kde to whoosh a boom čekáme a chceme. Tady jsme se dočkali toho, že Enterprise bude pravděpodobně v každém filmu zničena nebo poškozena až na samou hranici jejích konstrukčních možností a bude se tomu říkat zábava. Páč v dalším díle zase poletí se nechat někam rozstřílet. Smutný reboot slavné série. Ale abych nebyl jen negativní - Chris Pine i Zachary Quinto se snaží a docela jim to jde. Zoe Saldana jako Uhura - jasně, proč ne. Karl Urban jako Bones - myslím, že jeho nejlepší role. Simon Pegg - jo, jo, a potřetí jo... Jen škoda, že ti všichni jmenovaní mají tak málo prostoru... hm... zdá se, že všichni, včetně technických profesí se fakt snažili udělat co nejlepší film navzdory scénáristům a Abramsově bláznění. ()

Isognomostom

Právě jsem ztratil domovskou planetu - jsem emocinálně zasažený. *** Tenhle nový teleport jsem zkoušel na psovi vrchního velitele. *** Když už jste ho musel vysadit na pusté planetě, mohl byste se aspoň tvářit, že vás to mrzí. ... tahle paralelní StarTrek linie se opravdu povedla :-) ()

honza.kuzel

Úchvatný audiovizuál i několik let od uvedení filmu (jako by se od JJe čekalo něco jiného). V roce vydání to musela být opravdu pecka. Jinak ale, pro člověka neposkvrněného Star Trekem, průměrná podívaná se slabší zápletkou a několika velmi slabými čí vyloženě hloupými prvoplánovými momenty. Bohužel. (I tak jsem ale zvědavý na pokračování.) ()

megacik

Takto má vyzerať ten pravý STAR TREK. Klobúk dolu pred efektami, dejom, hudbou, obsadením, proste pred všetkým. Tento film ešte dlho nebude prekonaný. Staré originály sa môžu trochu rovnať tomuto filmu, ale tie nové Star treky nesiahajú tomuto ani na päty. ()

Susanita

Jakékoli hlubší myšlenky jsou nahrazeny bezduchou akcí, herci místo zajímavých dialogů se snaží zaujmout vzhledem. Jsem fanoušek Star Trek a viděla jsem všechny filmy a většinu dílů seriálů. Z vývoje Star Trekových filmů je vidět, jak se vyvíjí společnost, od přemýšlení k vizuálnu, od pevných hodnot a charakteru k plytké zábavě. Je to smutné, ale je to tak. Nevím jestli se jako společnost vůbec vyvíjíme, připadá mi, že spíš zakrňujeme v blahobytu. ()

Nawaki

Proč pokračovat v 50 letech příbehů ze světa, když můžete všechno spláchnout během jednoho flashbacku a nahradit to novým blištivým kabátem? Nový Star Trek bohužel přinesl jen naprosto tuctové sci-fi, které nepřináší nic nového a se Star Trekem má opravdu společného jen jméno. Jistě, Enterprise vypadá jako Enterprise, alespoň z venku, zevnitř vypadá jako průměrný obchod Applu. V 200 episodě seriuálu Stargate zazní následující věta: "... Jeden z těch novejch manažerů (...) navrhl, že by se to mohlo obsadit krásnejma, mladejma, drsnejma lidma... umíte si to představit?" Já ne... J. J. Abrams bohužel ano. ()

MatoVMartin

Wow! Neviem prečo som bol skeptický a ani ma nenapadlo si ST pozrieť... nuž chyba! Možno vo mne zostalo niečo zo starých seriálov Star Trek ktoré si dobre nepamatám, ALE Bol som prekvapený tak dlho ako je film dlhý, perfektná akcia! Akcia, premyslenosť, žiadne zbytočné milostné blbosti, veď kolko Bridget Johnosových by si toto pustilo?! Prvý štart Enterprise a hneď je skoro po nej, film zachytáva nastupujúceho do služby Kirka a Spocka spolu s posádkou = mimochodom samý génius. Rýchle rozhodnutia s vela zvratmi, pomsta jedného nasraného Romulanda... Naozaj dobrá dynamika, stojí za pozretie! Abramsova tvorba sa mi bohovsky lúbi... ***** super celok ()

pCCb

Naštěstí jsem si první hodinu přeskákal za 20 minut, to bych jinak ten sbor klišovitých kreténů nevydržel. A pak zásadní věc, proč ten blbej Romulan namísto ničení cizích planet neletěl zachránit tu svojí, když na to měl skokem v čase zpátky desítky let? ()

Anonim1 odpad!

Jako fanoušek Star treku jsem byl potěšen, když se ujal pokračování téhle kultovní ságy J.J. Abrams. I nápad s původní posádkou obsazenou novými mladými herci se mi zamlouval. Ovšem po zhlédnutí tohoto snímku se dostavilo obrovské ale opravdu obrovské zklamání.Tenhle film bohužel nemá (samozřejmě krom názvu a jmen postav) s kultovní ságou stejného jména nic společného. Jedná se o bezduchý akční film víceméně bez děje a hlavně bez myšlenky. Film divákům nabízí dvě hodiny plné efektních akčních scén a rádoby vtipných hlášek, ale naprosto chybí nějaký smysluplný děj. Tomu, kdo má rád akci a nikdy žádný ze starších Star treků neviděl, se tenhle snímek bude líbit. Fanouškům Star treku či klasického sci-fi ho doporučit nemůžu. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra