Tajemství loňského léta 3

• USA I'll Always Know What You Did Last Summer (více)
všechny plakáty
Trailer

Další léto, další tajemství, další jatka! Přichází další pokračování filmu Tajemství loňského léta, ve kterém se tentokrát stává obětí teroru skupinka teenagerů z malého městečka v Coloradu. Vše začalo 4. července, kdy kamarádi nevinným žertem založeným na strašidelné legendě způsobili smrt jednoho ze svých přátel. Všichni si navzájem slibují, že nic z toho, co se stalo, nikomu neprozradí. Jejich cesty se však postupně rozcházejí a přátelství čeká velmi těžká zkouška. Blíží se totiž další oslava Dne nezávislosti a všichni dostávají výhružné zprávy. Zdá se, že ještě někdo další ví, co se skutečně odehrálo ten osudný letní večer. Dokáží zabránit tomu, aby děsivá legenda ožila, nebo je jednoho po druhém zabije tajemný přízrak s hákem? (oficiální text distributora)

Trailer

castor

Věřte nebo ne, po osmi letech si producenti usmysleli, že vykřesají nějaké dolary na třetím pokračování, toho času, relativně populární hororové série. Ta vychovala několik veskrze průměrných herců (Ryan Phillippe, Jennifer Love Hewitt nebo Sarah Michelle Gellar), třetí díl se nejprve může pochlubit partičkou (jako z módního magazínu) přátel z městečka v Coloradu, kteří se (jak jinak než na 4. července) jen něčemu tupě smějí, vzápětí se ale z idiotského vtípku stane tragická nehoda a onen slib o naprostém mlčení. Posléze už jen tvůrci věrně kopírují předešlé díly, dělají to ale naprosto bez invence a to třeba tím, že chlapík v rybářské pláštěnce o tom, že tajemství zná, dá najevo tak, že vystrašené dívce pošle padesát SMS. Přičemž všechno se odehrává na odlehlých místech (oheň si rozdělají přímo v močálišti, hudební skupina zkouší v opuštěné chajdě někde v poušti a naši hrdinové si v inkriminovaných chvílích to světlo prostě nerozsvítí). Když už ale rezignujete na příběh (ano, dialogy opět vznikaly zřejmě na koleně a před spaním), logicky očekáváte, že vám nabídne alespoň něco jiného. Řada těchto rutinních režisérů tenhle handicap zvládá vyvážit audiovizuální stránkou, která mnohdy umně zakrývá fakt, že vlastně o nic moc nejde. A té se daří. Tedy částečně. Kamera totiž s ohledem na žánr není rozhodně nezajímavá. První polovinu si vede překvapivě dobře, v druhé je to o poznání horší nejen s ní, ale i se střihem, napětím a zjevnými logickými lapsy (vražedné scény nevyjímaje), které dělají svým tvůrcům nelichotivé vizitky. A k tomu všemu samotný vzhled fishermana?!? No, alespoň tu máme povinná bílá trička s velkým výstřihem a místy nepřehlédnutelnou Torrey DeVitto. I'll Always Know What You Did Last Summer stojí celou dobu na nebezpečně úzké římse – není na ní místo, kde by se mohl uvolnit a nabídnout divákovi něčeho víc. Asi nějakých 30%. ()

tron

Dvojka bola dosť hrozná (na strane druhej, po nej prišli ešte oveľa horšie slashery, čiže v konečnom efekte nie je najhoršia), no jednotku mám strašne rád. No trojka je ozaj dosť mimo. Zlá dvojka oproti nej pôsobí ako oscarové áčko. Réžia ako od 17-ročného (externého) zamestnanca MTV, herci takí strašní, že aj Jennifer Love Hewitt a Freddie Prinze Jr. sú oproti nim charizmatické supertalenty, vraždiace scény o ničom a psychológia na skutočne, skutočne, skutočne nízkej úrovni. Trojka ponúkne maximálne tak pár pekných záberov sychravej prírody. A trpí chaosom. Prečo sa dej neodohráva v prímorskom, ale horskom mestečku? Veď to je absolútne v rozpore s predchádzajúcimi časťami, kde bolo morské prostredie pre dej relatívne kľúčové. Prečo Rybár vraždí tínedžerov, ktorý s jeho „usmrtením“ v prvej časti nemajú nič spoločné? Temná silueta všadeprítomného muža s hákom je otravná a logické diery ma štvali od samotného úvodu až po koniec (vražda medzi DESIATKAMI svedkov - wtf??). V roku 1996 odštartoval Kevin Williamson Vreskotom Novú éru slasheru. V roku 2007 ju Sylvain White symbolicky upálil. ()

Gilmour93

Přísahám na kočičí pracku, že vím, co jsi dělal loňské léto 2. července mezi devátou a desátou hodinou večer.. A koho to proboha zajímá, pane režisére? Chutnal vám ten vajgl, co už před vámi jednou dojel bezdomovec v roce 1998..? Šedozelené rádoby cool filtry, zběsilý střih, tragičtí ochotníci a pocit strachu, který ve mně naposledy vyvolalo strašidýlko Fanfulínek. I know what you did in 2006, pane White! Rybářský hák už mám nabroušený a pište si, že vás to bude bolet víc, než Jánošíka.. ()

Slasher

Po delší době jsem se těšil, že se zase jednou podívám na nějakou tu stupidní teenagerskou vyvražďovačku, ve stylu těch na kterých jsem vyrůstal. Jenže tahle se opravdu moc nepovedla, nezávisle na faktu že dny slasher boomu jsou už pár let sečteny (což se všude píše ale ve skutečnosti to není pravda). Naprosto nenápadité vraždy, nuda, nesympatičtí hrdinové, snaha o moderně vypadající prostřihy, stupidní závěr. Výsledný dojem není až tak hrozný, ale stejně nic moc. Ve skutečnosti se mi nikdy moc nezamlouvala celá tahle série, a může za to nejspíš nepříliš povedený vrah. ()

MM_Ramone

Celú dobu čo som sledoval tento film, som mal pocit ako keby sa jednalo o bonusovú lacnú karikatúru prvého dielu, ktorý v roku 1997 natočil režisér Jim Gillespie. Mimochodom toto jeho dielo považujem dodnes za veľmi podarený kúsok (****). Tretie pokračovanie je však doslova úbohosťou. Zrejme je to nedostatkom financií, a talentu, najmä čo sa hercov týka. I keď sa tvorcovia snažili využiť všetky postupy, ktoré dávali prvej časti silu, zmohli sa len na ich pokrivený groteskný odraz. Bohužiaľ oni to však myslia celkom vážne. Jednu hviezdičku dávam len preto, že sa jedná o nespochybniteľný horror. (Spoiler!) Pretože mužom s hákom je už pre tentokrát vraždiaci prízrak mŕtveho vraha. * ()

• Film se měl natáčet již v roce 2000 s obsazením Jennifer Love Hewitt, Freddie Prinze Jr. a Brandy Norwood. Později se rozhodlo, že se film natáčet nebude, původní scénář byl zničen a časem se napsal nový scénář, ve kterém měla vystupovat i Jennifer Love Hewitt, ale Jennifer se k této nabídce nikdy nevyjádřila, čili se jedná o první díl, ve kterém nevystupuje nikdo z předchozích dílů. (newpage)
  • Původně se film měl jmenovat The Hook, tedy v překladu „hák“. (beyli)