Tajemství loňského léta 3

Eric Weiler

Kostýmy:

Amy J. Roberts
  • MM_Ramone

Celú dobu čo som sledoval tento film, som mal pocit ako keby sa jednalo o bonusovú lacnú karikatúru prvého dielu, ktorý v roku 1997 natočil režisér Jim Gillespie. Mimochodom toto jeho dielo považujem dodnes za veľmi podarený kúsok (****). Tretie pokračovanie je však doslova úbohosťou. Zrejme je to nedostatkom financií, a talentu, najmä čo sa hercov týka. I keď sa tvorcovia snažili využiť všetky postupy, ktoré dávali prvej časti silu, zmohli sa len na ich pokrivený groteskný odraz. Bohužiaľ oni to však myslia celkom vážne. Jednu hviezdičku dávam len preto, že sa jedná o nespochybniteľný horror. (Spoiler!) Pretože mužom s hákom je už pre tentokrát vraždiaci prízrak mŕtveho vraha. *(29.4.2008)

• Claude Speed

Tenhle díl už totálně pohřbil celou sérii. Z docela povedeného prvního dílu se zrodil díl druhý, a následně třetí, do kterého museli tvůrci vložit nadpřirozeného démona. A když ve filmu nebyla Jennifer Love Hewitt, tím větší je to propadák. Tenhle film nemohl mít budoucnot. Nad tím ale jak vidno tvůrci neuvažovali. 30%.(13.6.2011)

• Gilmour93

Přísahám na kočičí pracku, že vím, co jsi dělal loňské léto 2. července mezi devátou a desátou hodinou večer.. A koho to proboha zajímá, pane režisére? Chutnal vám ten vajgl, co už před vámi jednou dojel bezdomovec v roce 1998..? Šedozelené rádoby cool filtry, zběsilý střih, tragičtí ochotníci a pocit strachu, který ve mně naposledy vyvolalo strašidýlko Fanfulínek. I know what you did in 2006, pane White! Rybářský hák už mám nabroušený a pište si, že vás to bude bolet víc, než Jánošíka..(7.6.2011)

• waits

Podprůměrné béčko na popůlnoční se povalování po kanapi, kdy je pořeba dopít některou z lahví vína po odeševší návštěvě. Už první Tajemství mi přišlo jako poměrně fádní a nezajímavé, příliš jsem se nebavil a co hůř: nebál jsem se. Dvojka i trojka jsou pokusy, které jakoby se snažily poslat tuhle sérii na zapomatovatelnou trajektorii Halloweenu, Vřískotu nebo Pátku 13. což se viditelně nevede (žádná škoda). Nad chováním postav se netřeba pozastavovat, i když při sledování maníka, který si přes hrozící nebezpečí vesele krauluje v nočním osamělém bazénu, si člověk nemůže útrpně nepovzdechnout. Ale není to jedno? Tenhle film je prostě jenom na jedno kouknutí.(18.7.2010)

Vo výsledku priemer, ktorý sa dá v pohode pozrieť, ale prvý a druhý diel mám radšej. Film miestami pôsobí ako nejaká televízna kriminálka, nič proti nim, ale tu mi to nesedí, vrátane v niektorých momentoch videoklipovitých záberov. Chcelo by to buď pridať viac horrorovej atmosféry, alebo viac vecí, ktoré robia slasher slasherom. Taktiež herci sú v pohode, ale na sympatické obsadenie a hlavne na Jennifer Love Hewitt z jedničky a dvojky trochu strácajú. Na druhej strane sem tam prebleskne pekne strašidelný a atmosferický moment (lanovka, búrka v horách, O.K. prvá vražda, pekné prostredie, atmosféra leta) a finále je slušné, vrátane zlikvidovania hlavného záporáka a následný "koniec". Veľké plus u mňa tvorcovia majú aj za postavu vraha, odceňujem, že pekne naviazali na predošlé diely a dokonca tam pridali aj kúsok nadprirodzena, čo ja osobne môžem. Takže suma sumárum som sa nenudil, a i keď by to šlo i lepšie, je to za poctivé 3 hviezdičky.(20.8.2011)

• - Původně se film měl jmenovat The Hook, tedy v překladu „hák“. (beyli)