E-Ring

• Slovensko E-Ring: Pentagón - krídlo E
USA, 2005, 45 min

Tvůrci:

Ken Robinson

Benjamin Bratt, Kerr Smith, Dennis Hopper, Aunjanue Ellis-Taylor, Kelly Rutherford, Andrew McCarthy, Sarah Clarke, Ankur Bhatt, Shauna Stoddart (více)

Osud a bezpečnosť sveta je mnohokrát v rukách amerického Pentagónu, skladajúceho sa z piatich krídiel. Tento seriál sa zameriava práve na jedno z nich - krídlo E, v ktorom sa plánujú vojenské akcie... (lilina133)

Kenji

Nerozumiem názorom typu - "hlášky akčných hrdinov ktorý / má tam byť "í" / nasadzujú životy pre svoju krajinu..." a pre koho krajinu majú nasadzovať? Či pre Rumunsko? Si natočme vlastný seriál o našich vojakoch ako zachraňujú nás a môžeme porovnať, čo bude horšie. K seriálu - dávam 4* lebo mňa chytil, zo začiatku si bolo treba zvyknúť, ale tak od polovice keď sa Banjamin Bratt dostane do terénu to začne byť špičkový seriál. ()

Mihail123

Tomuto seriálu sa nedá uprieť určitá "vtipnosť", kde Benjamin Bratt recykluje stále dokolečka suché hlášky a snaží sa byť čím viacej cool. Z blata ho vyťahuje jedine Dennis Hopper. Srdcové ťažoby som mal pri pohľade na každú americkú vlajku ktorá sa objavila (a veruže ich nebolo málo). Určitý námet tu je ale je nedotiahnutý a pri záverečných titulkoch som bol prekvapený keď na mňa vybaflo meno Jerry Bruckheimer. Jerry čo to prosím ťa vyvádzaš? Nedostatok peňazí? ()

Arius

Americká hrdosť je snáď bezhraničná. Vlajky na každom kroku a hlášky akčných hrdinov ktorý nasadzujú životy pre svoju krajinu dokonale znechutia takto ľahkú a oddychovú záležitosť. ()

mysiak

Jerry Bruckheimer...to je záruka kvality...aj keď nie práve pri tomto seriáli...je síce super, že Benjamin Bratt "hláškuje" ostošesť, že Dennis Hooper, je ešte hercom, ale na tomto seriáli, nie sú moc vidieť peniaze, čo je škoda, pretože mal potenciál (v USA ukončený) byť stálicou na TV trhu...Pripomína mi to Špeciálne Komando...ale je to lepšie ()

• V neodvysílané verzi pilotního dílu měl major James Tisnewski (Benjamin Bratt) dítě a manželku, bývalou agentku CIA, jež opustila své zaměstnání a stala se ženou v domácnosti. Ve verzi, která se nakonec dostala na obrazovky, byl svobodný a bezdětný. (deepspace101)
  • Úvodní znělka obsahuje záběry – družice a střechy domů –, které původně pocházejí z filmu Nepřítel státu (1998). (deepspace101)
  • Název seriálu odkazuje na kanceláře ve vnějším prstenci budovy Pentagonu. (deepspace101)