blackJag

Co si budeme vykládat, bez ústřední dvojice dvou hereckých velikánů by byl výsledek o dvě třídy horší, tedy tristní. Reiner je poslední dobou spíše průměrný a proto ani on by film bez mocného charizma pánů Nicholsona a Freemana nedokázal pozvednout z bahna... takto je to ale věc jiná. Scénář je slabý, režie nijaká a proto je hlavní devizou filmu skutečnost, že ani jeden ze zmíněných skvělých herců v podstatě nesleze z plátna. 60% ()

huli601

Veľmi dlho som rozmýšlal či dať 3 alebo 4. A to kvôli tomu, že jadna vec mi v tomto filme chýbala. A to je to rozprávanie Morgana Freemana do príbehu ako napr: "Kdysi ďelali pkúskum. Zeptali se 1000 ľidí, zda by chteli viedet presný den jejich smrti....." takéto. Ale vďaka peknému záveru dávam 4 ()

jitrnic

Tak mohlo to být mnohem horší, bylo to i méně slzopudné, než jsem se obával, Nicholson s Freemanem ssamozřejmě skvělí, vtipný mi přišel vztah Nicholsona s jeho asistentem ("Rád bych řekl, že jste skvělý muž, a že mám rád svou práci, ale lhal bych"). Strašné jsou samozřejmě ty ošvindlované záběry "z Egypta" a odjinud. A ten Nicholsonův pohřeb do sněhu na hoře, "kde se to nesmí", je pochopitelně nesmysl (že by jeho smrt nikdo nevyšetřoval?) ()

Ichabod

Těžko se dává průměrné hodnocení filmu, který je plný klišé a obsahuje jen lehce neobyčejný příběh dvou kamarádů, kteří se poznali v nemocnici. Vcelku funkčně zapůsobí i na diváka, který má nakoukáno poměrně dost. Jack Nicholson a Morgan Freeman hrají jen své další "stejné" role a mne tak baví beztak nejvíc. Pro filmového kritika je to asi rutina, pro mne velmi příjemná hodinka a půl. ()

NoFiction

Jo lidi, dokuď vás nic nebude sužovat, tak se to nedá pochopit. Naprosto výborný snímek, kde se utkává herecká špička. ()

cpt.Lynch

Hezký a ke konci dojemný film. Ovšem tento film je také poměrně nudný a jak zjistíte o čem to celé je, tak vás už nic nepřekvapí. Na drama trochu ztřeštěné, na komedii nehumorné. Každopádně věřím, že starší generaci tento snímek může oslovit výrazně. 3,5* ()

Ravi

Krásný a skvěle odvyprávěný příběh, který pobaví, dojme a navzdory tématu i potěší. Spojení ústředního dua je jedinečné, pánové si role užili a přenášejí svoje nadšení i na diváka. Na takovéhle filmy se vždycky dobře kouká nejen jednou, ale klidně i znova. Krom toho, když Freeman vypráví, vždycky to stojí za to. 85% = 4/5 ()

klima777

Hvězdičky jsou pro Morgana Freemana (prostě proto, že nejsem sběratelem pohlednic, ani neoblibuji hollywoodské dojáky, u nichž znáte pointu před započetím úvodních titulků). ()

MI-380

Pokud Reiner sháněl nejcharismatičtější herecké osobnosti, pak mu chybí už jen Hopkins. Ale i dvojice Nicholson - Freeman dokázala pouhou svou přítomností z pohádkově nepravděpodobného scénáře vykouzlit chytrou a dojemnou podívanou. 75% (15386 hodnotích přede mnou dává průměr 79%). ()

greetchen

Nejveselejší film o umírání... S vtipem a lehkostí pojatý příběh, navíc dobře obsazen. Pro mě rozhodně příjemné překvapení a film, který potěšil. ()

Kosmik 1

Neuvěřitelně krásný film! S hezkým příběhem, dojemným koncem a perfektním hereckým obsazením. Kontrast smutku i radosti zároveň. V jednu chvíli se smějete a pak zase brečíte. Navíc oba hlavní hrdinové jsou opravdu páni herci a vidět je celou dobu spolu na plátně je úchvatný zážitek. Děkuji za takovéto filmy, člověku to připomene, co by v jeho životě mělo být na prvním místě. 95% ()

P1tr

Velice příjemný lidsky podaný příběh, který dokazuje kvality obou hlavních představitelů a jenž vrací Roba Reinera do první ligy. Ačkoliv snímek zpracovává nepříliš veselé téma, jeho pohled na věc se až na pár vážnějších chvil nese v odlehčeném duchu, což nejenže pohladí na duši,ale pomůže se sžít s postavami, které se rozhodli si poslední dny života užít naplno. A stejně jako oni užívají zbylý čas, i vy byste si podobně měli vychutnat i tento film. Pro mě veliké překvapení, od kterého jsem dostal více než jsem čekal. ()

Philoun1

Dlouho sem se rozhodoval mezi 4 a 5 hvězdami a ten konec mě dostal. Neskutečně vtipný milý a možná i pravdivý příběh. O hereckých výkonech asi nemá cenu mluvit tohle byla prostě sázka na jistotu a vyšla skvěle. Kdybych měl srovnat s Klepáním na nebeskou bránu tak tohle bylo asi více sentimentální. ()

jenik71

Psychologická komedie. Že to nejde moc dohromady ? Ale ano - a co teprve, když se hlavních rolí ujmou dvě ikony Hollywoodu. Zvláště Nicholson překvapil a nějak jsem měl dojem, že hraje sám sebe. Dojímavý příběh dvou nevyléčitelně nemocných postarších pánů, jenž si chtějí splnit své sny, než si pro ně přijde samotná zubatá. Hodnotím nadprůměrně a dávám palec nahoru. ()

Noctis

Z tohohle filmu sem si odnesl dosti smíšné pocity. Chvílemi velice zábavné a chvílemi velice depresivní. Bohužel těch depresivních chvil bylo mnohem víc než-li těch zábavných. Ovšem Nicholson s Freemanem nemají chybu. ()

giovanni3

Pochytil jsme, že přesně tento námět již byl úspěšně použit ve filmu, ale já ten film neviděl tudíž jsme to neřešil. Než si pro nás přijde není špatný film, který táhnou dva velcí herci (Nicholson + Freeman), ale bylo to takové skoro až nudné.. skočíme z letadla pak střih zajedem do Nepálu střih Thajsko atd... prostě honem honem vše udělat, ale v tom filmu to bylo tak rychlé a nezáživně podané až běda. Za to finále v Nepálu bylo skvělé to byl nápad jako hrom. Jinam mne nebral moc fakt, že zámožný mrzout z ničeho nic ,,otočí,, a je z něj samaritán na nějakého autoopraváře.. 3z5 ()