Řekni, kdo tě zabil

• USA Pushing Daisies (více)
USA, (2007–2008), 16 h 2 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Hudba:

Jim Dooley

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski (více)

Série(2) / Epizody(22)

Když je Ned malý kluk, zjistí, že má schopnost přivádět mrtvé zpět k životu pouhým dotykem. Ovšem na pouhou minutu, protože po uplynutí oněch šedesáti sekund musí jiný živý zemřít a zaujmout tak místo oživeného. Naštěstí může Ned život i vzít a to druhým dotekem. Dá se dohromady se soukromým detektivem, oživuje oběti zločinů a ptá se jich, kdo je zabil. Pak si rozdělí odměnu za zatčení. Ano, šlo to krásně, než se jednou z mrtvých stala Nedova dávná láska, dívka jménem Chuck, a Ned se rozhodl, že ji nemůže nechat zemřít. To ovšem znamená, že se jí nikdy nesmí dotknout... (Kessler)

Renie42

Na každý díl se těším jako malé dítě. Netradiční příběh, líbí se mi příběh Neda a Chucky, do ráje koláčů bych zavítala a ochutnala nějaký ten jejich speciální koláček. Anna je zde milionkrát lepší než v Bathory, tak mrtvá a plná života. ()

hiding

Velice zajímavý seriál s velice zamotanými city. Nepřijde vám, že on vlastně každého zabil, když ho oživil a pak ho dotykem zase zabil? No...asi nesmíte přemýšlet jako já. ()

kubilov

Strašně kýčovité, přesto neskutečně milé a roztomilé. Až ve stylu Amélie z Montmartu mi občas tento seriál přišel, jen škoda, že byl tak rychle ukončen. Určitě se z toho dalo dostat daleko víc. ()

Bajisek

Šílený, bláznivý, rozkošný a okouzlující. Tato přídavná jména přesně vystihují velice netradiční seriál Pushing Daisies. Potěší především milovníky filmů Tima Burtona, kteří hledají mezi seriály opravdový skvost. Pushing Daisies je neuvěřitelně šíleně krásný seriál, který svou atmosférou bude lahodit nejednomu diváckému oku a Lee Pace (Ned) nadchne nejedno dívčí srdce. Doporučuji všem ke zhlédnutí jako odpočinek od každodenních drsných a realistických kriminálek. ()

Broda84

Bryan Fuller a spol. se jednou takhle zkouřili a řekli si, že natočej opravdu skvělej seriál. Namíchali černej a záhrobní humor od Dead like me a Odpočívej v pokoji. Dále tam zamíchali Tima Burtna a Amélii, přidali satirický hlášky černocha a nějakou tu romantiku, a světe div se ono to opravdu funguje. S výčtem žánru ještě nemohu skončit, protože se seriál tváří jako detektivka (lepší Psych s.r.o.) a taky má prvky dramatu se skvělími postavami. A každou minutu se smějete :-) Postavy sou různorodé a pestré, jejich dětství bizardní což dává seriálu větší náboj. Opravdu jsem ho shlédla jedním dechem a musím říct, že je to seriálová perla. Každý si tam něco najde a nikdo se rozhodně nudit nebude. Fuller využil to co ostaní tvůrci , v každém díle je překvapivý konec , takže netrpělivě čekáte na další díl (ale tady to není tak účelové jako vi víte co). Je hrozná škoda, že seriál skončil druhou sérii (možná je to dobře, v nejlepším se má přestat). Humorný, fantasktní, pestrobarevný, cynický, satirický, morbidní, romantický, lehký, dějový se originálními postavami atd. ()

Idealista

Jedním slovem VYMAKANÉ !!! Hodně to připomíná první fláky T. Burttona a to je jen dobře. Černý homor je zde vážně černý , absurdní situace jsou jedinečné . A hlavně to nemá logické chyby tvůrci vytvořyli svůj svět o vlastních pravidlech a ten neporušují . Pro mě perfektní oddechovka. ()

SB

Viděl sem toho jen kousek, zatím tedy nebudu hodnotit, ale stylizace, naivita na oko, spád a nápady mě nadchly... ...a to sem podle českého názvu myslel, že půjde o nějakou americkou sračku - původní název je nepřekonatelný. ()

natalie15

Takýto úžasný seriál sa na svete asi nájde len ťažko. Pushing Daises disponuje mnohými kvalitami: od skvelého a trefného výberu hercov (Anna Friel je neuveriteľná a prekrásna, Lee Pace taktiež, detektív dostatočne vtipný atď), cez neuveriteľné prostredie ako z rozprávky, ktoré tomu celému dodáva nádych nadprirodzena, po vynikajúce spracovanie. Je ťažké nájsť seriál, cez ktorý si každý diel prajete, aby sa ešte neskončil. Podľa mňa je mix fantasy, komédie, romantiky, irónie, nadľadu a mysteriózna to pravé, čo z tohto seriálu robí takýto skvost. Je totiž veľmi ťažké zmiešať tieto prísady dokopy tak, aby všetko fungovalo ako má. Rozprávač na začiatku a počas celého dielu - no comment - proste úžasné. Mám rada Annu Friel už od jej Bathory, ale že je taká výborná herečka som zistila až tu. Nemám tomu čo vytknúť, snáď len to, že mi je ľúto, že Ned a Chucky nemôžu byť normálne spolu. Ale kde by bolo potom to čaro nevinnej a prekrásnej lásky? 90%: ()

keyzar

Průměrný seriál, strašní herci. Ned na mě působí, že má pořád rýmu (možná je to schválně a já to nepochopil). Nápad seriálu je ale zajímavý a jsem rád že ho Prima COOL vysílal. Proto taky dávám tři hvězdičky. Je to prostě průměr. ()

DandaPiper

Inteligentí dílko, který je na pohled velice uspokojivý. Na odreagování slušné, ale nějáká velká hitparáda...kdeže. ()

xpaja

Neskutečně milý seriál, kde je řešení vražd spíše doplňkem k hlavní dějové lince (nechápu kdo vymyslel ten nesmyslný český název). Středobodem děje je vztah Neda k jeho dětské lásce Chuck. Po její smrti ji Ned dotykem oživil a již nikdy se ji nesmí znovu dotknout. Což je pro tuto beznadějně zamilovanou dvojici pochopytelně velký problém. Hlavní hrdiny doplňuje servírka Olive (muzikálová hvězda K. Chenoweth). Ta miluje Neda, jenže ten její city neopětuje. A Chuckiny tety Vivian a Lily. Bývalé aquabelly na odpočinku, které se po ztrátě Chuck uzavřeli do sebe. Protipólem střeštěné a emocionální Chuck, kterou skvěle ztvárňuje Anna Friel je postava necitlivého a pragmatického detektiva Emersona Coda. Navenek vystupuje chladně, vyrovnaně a jako kdyby mu záželo jen na tom, jak se mu zvětšuje jeho bankovní konto. Uvnitř je ale stejně jako ostatní hrdinové velmi osamělý a touží se setkat se svoji dcerkou, kterou od rozkolu se ženou neviděl. Dalo by se řicí, že celkové vyznění seriálu je trochu schizofrenní. Přestože seriál je naplňen beznadějí z nemožnosti hrdinů dosáhnout opravdového stěstí, je v něm mnohem více citu než ve většině romantických filmů. Užasné je i samotné obrazové ztvárnění, které hýří pastelovými barvami a rozpustilá hudba, která děj doprovází. ---== 88% ==--- ()

JuveIt

Pamatuju si, když na to dávali upoutávku v televizi a já si myslel, že je to nějaký film od Tima Burtona. Tak jsem v ten den večer usedl k televizi a zjistil jsem, že to není od Tima Burtona a už vůbec se nejedná o film. Tento vizuálně dokonalý svět jsem si zamiloval nejen díky vzhledu, ale také díky tomu, co bylo uvnitř - originální zápletka s parádním obsazením. Škoda jen, že zůstalo u dvou sérií. ()

redalert21

Ze zacatku na 1,2hvezdiccky...postupem casu, zajimavejsi, ale na plny pocet to nema ani omylem, uvidime co bude dal a mozna poupravim hodnoceni, ktere uz menim podruhe : ) Jinak hodně přeslazený, barevný seriál, každý díl se vyšetřuje nejaka vrazda, a probíha to v podstate porad dokola...jedine ozvlastneni je rozvíjení informací mezi "Chuck, jejímy tetami a Olive" ()

sAreOn

Perfektní nápad a velice příjemní herci tvoří z Pushing Daisies velmi dobrou podívanou. Chytrý a občas i infantilní, ale nikdy ne vlezlý, humor potěší snad každého. Jen mi přijde, že námět už je na začátku druhé série téměř vyčerpán, takže se uvidí, co tvůrci vymyslí dál. ()

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

14.09.2011

Slavný filmový kanibal se přesouvá do televize. Francouzské studio Gaumont založilo novou divizi, která bude produkovat televizní seriály. A hned uzavřelo smlouvu s Marthou de Laurentiis. Známý… (více)