Řekni, kdo tě zabil

• USA Pushing Daisies (více)
USA, (2007–2008), 16 h 2 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Hudba:

Jim Dooley

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski (více)

Série(2) / Epizody(22)

Když je Ned malý kluk, zjistí, že má schopnost přivádět mrtvé zpět k životu pouhým dotykem. Ovšem na pouhou minutu, protože po uplynutí oněch šedesáti sekund musí jiný živý zemřít a zaujmout tak místo oživeného. Naštěstí může Ned život i vzít a to druhým dotekem. Dá se dohromady se soukromým detektivem, oživuje oběti zločinů a ptá se jich, kdo je zabil. Pak si rozdělí odměnu za zatčení. Ano, šlo to krásně, než se jednou z mrtvých stala Nedova dávná láska, dívka jménem Chuck, a Ned se rozhodl, že ji nemůže nechat zemřít. To ovšem znamená, že se jí nikdy nesmí dotknout... (Kessler)

RoB23

Romance v zajímavě vizuálně provedeném zpracování, někdy na mě působí až kýčovitě. Jednotlivé epizody kvalitně dějově zpracované. Po prvním sérii zatím ***. ()

Zirael

Věc se má tak, že tenhle seriál miluju. Moc se mi líbí jak je to pěkně barevné, nereálné, morbidně vtipné a po herecké stránce srandovně přehnané. Ale ze všeho nejvíc se mi na tomto seriálu líbí ty různé bizardní způsoby, jakými se dá zemřít :) ()

melfea

Tenhle seriál mě vážně překvapil, musím říct, že jsem si po shlédnutí části jednoho dílu myslela, že je to docela blbost, ale jsem ráda, že jsem se nakonec odhodlala podívat se od začátku na všechny díly. Seriál je velmi zábavný, zvlášť když má někdo rád drsnější humor. Naprosto mě dostal styl - barvy, hudba. A myslím, že výběr herců byl také velmi dobrý, zvláště v případě nabručeného detektiva. ()

cici24

Velmi originální pojetí detektivky:-)...Vše je krásně vybarvené, prostředí hravé, herci skvělí..Osobně se na to rád dívám, ale když to dávají v TV, tak si to jen málokdy zapnu, proto 4*. ()

JackieBliz

Sladký a vtipný seriál o mrtvých. Ty kostýmy, občas pěvecká čísla a hlavně herci, kteří podávají výkony přesně dle situace. Všechno je tam tak miloučké (i přes vraždy) a data uváděná vypravěčem jsou vskutku originální. Ned a Chucky - láska až za hrob. ()

unclejack

Dlho som nevidel tak originálny , vtipný a svižný seriál. Poctivé postavy , žiadne rádoby foŕky , žiadne obohrané hlášky. Jednoducho precízna práca bez veľkých mien a pre mňa dokonalá vec na sobotu v oddychovom čase. ()

lacerta

Rozhodně bych tenhle seriál neoznačila za oblíbenej, ale kupodivu mě to jako kulisa docela bavilo. Jen to bylo dost jednotvárné. Co mě ale hodně štvalo byl vztah dvou hlavních postav - ona na něj furt vřískala a on se vždy podvolil a omluvil. Takový nepěkný vztah a chlap podpantofláč. Taky mě docela naštvalo zjištění, že to končí - protože druhou řadu bych už asi nedokoukala - jen jsem chtěla vědět, proč Ned žárlí na Olive, kde je otec Chucky a taky na nějaký rozuzlení toho, proč Nedův otec odešel... Místo toho byla nuda nuda šeď šeď (i když v kýčovitě barevné podobě) a nakonec asi minutové vyřešení pár věcí. Přišlo mi, jako by si tvůrci až v posledním dílu uvědomili, že seriál končí - a to ještě tak někde za půlkou posledního dílu. Kdyby nebyl Ned takovej patolízal, tak by mi byl podstatně sympatičtější... Příběh koláčníka, kterej se řídí podle jedné naivní mrtvé holky, která neví, co chce, mě začal docela nudit. Takže jako kulisa dobré. ()

oiuoiu

Těšila jsem se na vtipnou krimi s fantasy prvkem, no, zklamala jsem se. Po dvou dílech už nemám sílu dát tomu šanci. Ono se to tak moc snaží o humor a originalitu a pohodovost - a tou vší urputnou snahou je to protivné, protivné, protivné. ()

AnysekMel

Vizuálně barvitý, absurdní motivy, osobnost vypravěče -úžasná stylizace seriálu, která moje zatrpklou duši rozněžnila. ()

Honzac2

Naprostá bomba! Zatím jsem shlédnul jen první epizodu, ale jestli si to udrží nastavenou laťku, tak je to pro mě jasnej aspirant na seriál století. Jedinečná vizuální extáze, originálně pojatý příběh. Zatím nemá chybu. ()

Edie70

Seriál má svoje kúzlo, ale po 7 dieloch som ho prestal sledovať, začínal ma trochu nudiť ale je úžasne natočený. ()

Jig

Len prednedávnom som ho začal sledovať a som z neho úplne PAF... geniálna Anna Friel, takisto veľmi dobrý Lee Pace a o to lepší príbeh. Niekedy mi až srdce zabuší pri nádherných záberoch a pohľade na dvoch zamilovaných, ktorí nemôžu nikdy cítiť dotyk jeden druhého... PD obsahuje takisto skvelý čierny humor a vynikajúcu hudbu. Už sa teším na ďalšiu sériu- OKTOBER 2008!!! ()

ttea

Tento seriál nejlépe vystihuje slovo „svérázný“ – vypráví příběhy ze života pekaře koláčů Neda, který dokáže jediným dotykem oživit mrtvé. Tuto svou schopnost využívá k finančně výhodné spolupráci se soukromým detektivem Emersonem Codem. Do jejich všedních dní vpadne Nedova dětská láska (tedy spíše její mrtvola), kterou Ned oživí a nastěhuje si k sobě. Milostnému splynutí brání fakt, že se jí nemůže znovu dotknout, aniž by ji nezabil. Tímto neřešitelným problémem jsou okořeněny jejich podivné detektivní případy. Originálně výtvarně řešená je atmosféra seriálu. Ta se blíží burtonovské realitě zobrazené např. ve Střihorukém Edwardovi. Nedostatek sexu a násilí a svérázný humor zajistily (v negativním smyslu slova) seriálu pouhé dvě sezóny… ()

Sovice

Seriál, ke kterému prostě sednete a žasnete. Těžko se od něj dá odtrhnout, je tak jiný než ostatní seriály, že pořád dychtíte po tom, co se stane dál. Jak už se tu psalo, seriál je v silně burtonovském duchu, přesto nekopíruje a je originální. Velmi kladně také hodnotím milé a příjemné herecké obsazení, obzvlášť Annu Frielovou, která mi zpočátku připadala jako přinejmenším zvláštní volba. Doposud jsem ji totiž znala jen z Bathory, kde se vyprofilovala poněkud jinak. V Pushing Daisies se z ní však stala naprosto kouzelná romantická bytost. Rozhodně stojí za zhlédnutí! ()

Olafa

Ten, kdo má rád trochu tajemna a fantasy, vyžíval se ve stylizaci Moulin Rouge, miluje atmosféru filmů Tima Burtona, ujíždí si na černém humoru a má smysl pro nadsázku, tak ten by si už dávno měl s Nedem a Chuckie tykat. ()

HMTD

Na tenhle seriál se někteří podívají a hned ho zavrhnou,po týdnu se jim to rozleží v hlavě a podívají se znovu.Nakonec skončí doslova ve fanklubu a natrpělivě čekají na další epizody. Nejkouzelnější na něm jsou ty nápady a umělecké provedení,někdy je to trochu přehnané,ale i to tvoří unikátnost tohohle seriálu. Detektivní zápletka je zde často jen jakási výplň protože každý čeká jak pokročí vztah koláčníka a Chucky.By mě zajímalo zda se někdy budou moci dotknout :-) .A ještě je fajn že Prima COOL přidává k písním které zpívá převážně oliv titulky,konečně se našel někdo z mozkem komu došlo že je spousta těch kteří nešprechtí english. ()

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

14.09.2011

Slavný filmový kanibal se přesouvá do televize. Francouzské studio Gaumont založilo novou divizi, která bude produkovat televizní seriály. A hned uzavřelo smlouvu s Marthou de Laurentiis. Známý… (více)