Ajay

Avataři tak trochu jinak, nejsou modří ani z jiné planety, hra ve které jde o život. Některé scény byly hodně v herním duchu což bylo zpočátku good,ale na druhou stranu, čeho je moc toho je příliš, místy dost nepřehledné. Nenáročnej filmík, vypni mozek a sleduj.... hlavně v tom nehledat žádná moudra :) ()

Johnysman

Skvělý nápad...resp. námět...,ale provedení je k breku. Celý debakl elegatně podtrhává kamera, z které vás bolí hlava. ()

vofo

Duo neveldine/Taylor nevyužili plně potenciál Butlera a natočili šílenej, nepřehlednej akční film. ()

ArMinO

Tak toto môžem. Po prvom pozretí film nadchol ako mal. Nebolo to síce na 5*, ale 4 to určite znesie. Už iba tým, ako to bolo podané. Že nás bude v budúcnosti niekto ovládať. Je to dosť možné. Akurát to nebude až také brutálne ako tu v tomto filme. 78% ()

veverysiak

Kto má chuť na stroboskopické orgie vo virtuálnej realite, prosím, odbavte sa, pre ostatných v podstate nezaujímavý kúsok, ktorý pre neoriginálnu tému a ťažko stráviteľné spracovanie nezostane dlho v pamäti, takže 60%. ()

MarryW

Nečekané překvapení. " Trochu " mi to připomínalo hru The Sims, kterou teda osobně nehraju, protože ji považuju za naprostou ztrátu času a zbytečnost. Pořád mi na ní ale vadilo něco dalšího, něco, na co jsem nemohla přijít.....a to ovládání lidí. Myslím, že v tomhle snímku je naprosto jasně vidět, kam až může zajít naše posedlost hraním her. Gerard Butler se na roli hlavního hrdiny alias vyvrhele společnosti, který za nic nemůže, hodí dokonale. Moc toho sice nenamluví, ale to vůbec nevadí. Jeho pocity vidíte přímo. Děj měl spád, byl akční a neobvyklé filmové zpracování ho posunulo dále. Pro mě zatím první film od Neveldina a Taylora, ale rozhodně ne poslední. ()

DjLibnei

výborné... ten nápad k filmu byl opravdu originální... konec byl jasný už dopředu,bohužel, ale myšlenka filma úžasná >> 65 % ()

jjjerry

Pro mě super překvapení. Pustil jsem si to hlavně kvůli Michael C. Hall (DEXTER). Dobrý děj, ale asi to neocení, nepochopí ten, kdo nikdy nepařil hry nebo neokusil svět Second life. Když sem hrál Maria bylo pro mě 3D něco nepředstavitelného a v té době mě nenapadlo, že by šlo vytvořit on-line hraní, neuměl sem si představit kam vývoj dospěje za 20 let. Tohle je ukázka kam to třeba jednou dojde. Můžu vytknout jen trochu "přehnanou kameru", jinak třeba hudba je perfektní. Doporučuju, a zkuste si "zahrát" Second life ať to trošku pochopíte;-) ()

racing666

Nápad filmu je víceméně originální a triky jsou zpracovaný velmi dobře. Butler jeho roli hraje výborně, neumim si představit někoho jinýho. Bohužel jsem od toho čekal něco víc a ne celou první půlku filmu, kde se vůbec nic neděje, koukat na střílečky a plnění misí ve stylu hry Counter Strike. Myslím, že by film mohl mít vyšší hodnocení, kdyby na něm víc zapracovali a líp promysleli. ()

wray

Pre mna rozhodne prijemne prekvapenie! Objektivne - je to naozaj len slabsi film, hlavny motiv (nespravodlivo odsudeny chlap sa musi prebojovat cimsi aby bol zase so svojou milou) tu uz 100x bol, efekty pekne ale dnes uz je to v kazdom filme, vybuchy, velki chlapi, nahe baby - proste akcne Becko straight to video. Avsak subjektivne - mam rad cyberpunk, mam rad pocitacove hry, virtualne reality, scifi vsoebecne, mam rad ked to ma aj "msylienku" - teda cosi nad cim sa da potom premyslat - no a Gamer toto vsetko mal. Je mi jasne ze to nezaujme kazdeho, ale pre mna to ostava nedocenene Becko, ktovie, mozno o par rokov to zaradim aj k mojim kultovym beckam :) Ozaj neviem komu by som tento film doporucil, ale je tu urcite mala skupina ludi ktora ho oceni. ()

MatZ

Tento film mi odporučil kamarát - nadšený počítačový hráč. Jemu sa film páčil, no hoci ja sám si občas tiež zahrám nejakú tú FPSku, Gamer ma skutočne nenadchol. Film začne sympaticky v duchu in media res, akcia plynie, vizuál je pôsobivý, prepojenie akčnej strieľačky a filmu funguje, atď, atď. Lenže následne dochádza k objasneniu pravidiel sveta budúcnosti bez akéhkoľvek vysvetlenia či kontextu. Vykreslená budúcnosť nedáva zmysel a človek akosi nie je ochotný zobrazenej (anti?)utópii uveriť. Vôbec, vo filme je celkovo priveľa vecí postrádajúcich vysvetlenie, a ak sa už aj nejaké nájde, je veľmi skratkovité a nepresvedčivé. Na otázku "prečo sa deje to, čo sa deje" filmári proste odpovedajú "lebo" a vrhajú diváka do ďalšie zmesi akcie a zvrhlostí. Súhlasím s názorom tých, ktorí si myslia, že tento námet by sa dal spracovať i lepšie. Je to škoda. Pripomína mi to román S. Kinga - Running Man (sfilmovanú verziu som nevidel) - možno v knižnej podobe by film mohol pôsobiť konzistentnejšie. Možno mali autori radšej natočiť dlhší film, v ktorom by bol priestor pre uvedenie diváka do kontextu jeho sveta. Pre stotožnenie sa s hlavným hrdinom, ktoré je v podobných snímkoch absolútne esenciálna vec. Pre príbeh, ktorý bude dávať zmysel. Nič z toho som bohužiaľ v Gamerovi nenašiel... ()

Thorgerda

N-U-D-A... stroboskopický střih supluje nepřítomnost jakéhokoli smysluplného děje... srovnání s Running Manem je možná vzhledem k námětu nasnadě, ale ve finále to dokazuje pouze fakt, že když dva dělají totéž, není to vždy totéž... škoda mluvit. ()

libor.posp

Takže! Nejspíš bych hodnotil celkem nízko - příběh totiž nestál za moc a napínavý to teda moc nebylo. Jenže! Ty hraniční, až nechutné obrazové a vjemové hody, které mi film nabídl se mi zdály skvělé. Zvrácenost celé společnosti, kruté reality show, velkobratrovství, absence normálního setkávání a šílené postavy. Připadal jsem si, že znova vidím klip od Pearl Jam - Do the evolution! No a ty ženský v těch houpajících se kuličkách:) ()

ill

Pohlcující, technicky dokonalá vizuální stránka filmu nekladoucího přehnané nároky na divákův intelekt mě pro dnešní večer uspokojila. Oku líbivé pohlazení sítnice. ()

Neveldine/Taylor – přesun do televize

Neveldine/Taylor – přesun do televize