Wbcko

Asi nedokážu tenhle typ filmů dostatečně ocenit. Wrestler se mi sice líbil, ale Fighter mne nechal naprosto chladným a ani z Warriora jsem se na zadek neposadil. Ano, jsou tu emoce, je to hezky natočené a dobře zahrané, nemůžu si pomoct, ale také všechno stokrát viděné, zoufale předvídatelné a naplněné klišé až po strop. Na druhou stranu se nabízí otázka, zda vůbec jde v daném žánru sportovního dramatu něčím překvapit a být alespoň trochu originální. Ikdyž bych zde ocenil alespoň snahu,na tvůrce se za nedostatek kreativity nezlobím.Odvedli dobrou práci a z tématu vyždímali co se dalo. Jen nechápu ten humbuk kolem. Pro mne jeden z nejvíce overrated filmů posledních let - 70 % a víc ani prd. ()

Masrii

Podle mě by byl hřích, kdybych tomuto filmu nedal nejvyšší možné hodnocení. I kdyby bylo maximum 100*, vždycky bych ho dal. Dva úplně rozdílní bratři, jeden dobrák a jeho protivník, který bojuje jako o život. I když nejsem žádný fanoušek tohoto sportu, tak jsem každý zápas sledoval se zatajeným dechem a u závěrečného souboje jsem už téměř nedýchal vůbec. Skvělý herecký výkon všech herců, poutavý a dokonalý děj. Dokonce i přehlédnu některé nemožné výhry Brendana. 100% ()

Linkyc

Přiznávám, je to občas kýčovité a americky slaďoučké, ale na druhou stranu je to to nejlepší co se z prostředí MMA dá v rámci normálního filmu, co jde do kin najít. Herecky obsazeno a natočeno naprosto bravůrně, hudba skvělá a nevím co víc bych měl ještě psát. Rozhodně jeden z TOP filmů roku 2011. ()

Vercinix

Film mě bavil, ale to je vše. Originalita žádná a sporadické snahy o ní nic moc. A hlavně, hlavně...všude samý patos, (SPOILER) americký sen, který přivede k vítězství netrénovaného učitele fyziky nad nejlepšími borci světa. Rádoby silné dialogy bratrů gladiátorů, kteří se nutně musí potkat ve finále (jak jinak) a jejich otce alkoholika co se snaží vše napravit atp. Odpočinek a jedno dobré shlédnutí myslím 3* plně vystihují. Na 89% to nemá. ()

ZinedineCR7

Nick Noltovi Oscara, Tomovi Hardymu Oscara, réžii Oscara, filmu Oscara, upratovačke Oscara, klietke Oscara...Úžasný, vynikajúci, neuveriteľný snímok!!! ()

tommmy89

Film sa mierne odkláňal od známych "Rockyoviek" a to sa mi dosť nepáčilo, ale na druhej strane sa to dalo čakať. Preto som si film pozrel až o dosť neskôr, než vyšiel na scénu. Vo filme sa mi najviac páčili scény s otcom a bojové umenie v podaní Tommyho (Tom Hardy). Napokon, nič nové mi film nepriniesol, len na koniec pár emotívnych scénok, tak hodnotím za 3 * ()

milo_wade

Pro mě další motivační film, který mě pravděpodobně nikdy neomrzí. Všechno jde, když se chce a jde překonat negativní názory většiny lidí. Vždycky je něco za co stojí bojovat:) Za 5* ()

MichelSmith

Určite je to snímka kde ma dostal výkon oboch hlavných postáv,bolo to velmi dobre prepracované od začiatku až do konca,jednoduchá zápletka dvoch bratov a otca spojená zo zápasením,čím to celé dostalo akúsi vizuálnu podobu toho čo prežívajú vo vnútri,bavil som sa celú dobu,dialogy dávali zmysel a koniec vyvrcholil takým spôsobom že som rád že som to nepozeral v kine(plač na verejnosti)... :D ()

obivan568

Od dob Titanicu jsem se takhle nikdy s postavami nesblížil. První polovina vás neuvěřitelně vtáhne do děje, zjistíte, co jsou oba bratři zač a proč se vlastně nenávidí. V druhé polovině ještě přituhuje, a vy potom nevíte, komu fandit. Nutno dodat, že vše je fantasticky zahrané a ten "doják" na konci vás úplně smete, a vy budete chtít to celé zažít znova, znova á znova. Víc takových filmů! - 100% ///// P.S.: A víte, co je na tom nejlepší? Že ty emoce fungujou i po čtvrté projekci. ()

giovanni3

Kvalitní navázání na "boxerské" filmy tentokrát z MMA. Od počátku je, ale jasné že se oba setkají v turnaji a jen je otázkou zda ve finále, či jeden pomstí druhého. Tommyho zápasy byly otázka pár vteřin a Brenden dostával vždy nakládačku, aby pak udělal jeden chvat a vše otočil tudíž i ten vývoj zápasů byl předvídatelný. Právě předvídatelnost je slabinou tohoto filmu, ale to vesměs platí i o podobných filmech. Hlavním problémem je budování děje od počátku filmu do turnaje, což je potřebné, ale takovou dobu řešit vztahy je pro "boxerský" film moc. Pokud chci vidět řešení rodinné/finanční krize tak si najdu hromadu jiných filmů jak tento. Role Tommyho a Brendenova otce byla z počátku nejasná, ale po chvíli slouží jako pojítko příběhu víc nic. Nenadchla mne ani kamera, která se po pláži děsně třepe jinde se dívá přez provazy a z blbých úhlů a člověk zatím z těch záběrů nemá nic. Závěrem oceňuji účast Jennifer Morrison a vůbec solidní herecké obsazení a ostatně i herecké výkony. 4z5 ()

rudess

dlho som nevidel tak brilantne balansovať na tej tenučkej hranici klišé a filmového realizmu, aké býva u športových drám, ktoré sa bez toho skrátka nezaobídu. čím skôr si to uvedomíme, tým lepšie. je to príbeh premyslený do bodky a herecky stvárnený geniálne... ()

Jello Biafra

Drsné drama o dávno rozbitých rodinných vzťahoch, ktoré sa v jednom okamihu v ringu znovu pretnú. Celý film graduje vo veľmi silnom a emotívnom závere, ktorý mňa zrazil do kolien. Herci Tom Hardy a Joel Edgerton hrajú ako o život, lenže väčšinu bodov u mňa získava starý pardál Nick Nolte, ktorý tu predvádza svoj životný výkon. Majstrovsky natočený film, ktorý som zaradil medzi moje najväčšie filmové srdcovky. ()

andalin

Hodně dobré. Zápasnické filmy dokážou být nuda (aspoň pro mě), ale tady jsem ani nezaznamenala, že to mělo přes dvě hodiny a chtěla jsem víc. Taky konečně začínám doceňovat Toma Hardyho. ()

venca163

Kámo, tak jednak je to motivační pro vlastní trénink, což je první velký plus. Druhak (u 3, 4... se mi tenhle patvar vymstí) jsou ty fyzický scény, hlavně bitky, docela dobrý ("tréninková část", klišé tohohle žánru, je tady dost v pozadí). Třeťak (já to řikal!) to má super soundtrack a s tím související čtvrťak (tak to už snad...) je to emoční nálož (v rámci žánru =). Přitom...je to takovej Rocky příběh no. Ale vlastně - no právě! (80%) ()

Hugo01

Svět prostě není fér. Snad každý herec toho namluví ve svých filmech víc než Tom Hardy, ale stejně nebude většina z nich nikdy tak cool! Joel Edgerton mu tady sekunduje více než zdatně za dohledu již vyzrálého Nicka Nolteho. Když poskládáme všechny tyto kousky dohromady, dostaneme opravdu mistrovské dílo. V mých očích se Warrior hrdě zařazuje na onu pomyslnou špičku, hned vedle včera zkouknutého Southpaw! Prostě jasnej pětikvalt, 10/10. ()

Lenka_J

Famózní hudba, famózní herecké výkony, neuvěřitelný příběh a hlavně skvěle natočeno. Dámy a pánové, takhle má vypadat drama ze sportovního prostředí! Jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděla. ()

Reanimated

Jasně slzička na konci ukápla a já si přál, aby kluci objali i tátu, ale na plnou palbu to po prvním zhlédnutí nevidím. I přesto, že průběh turnaje byl nekompromisní a dost podle mě ohýbal klasickou strukturu (underdog dostává chvíli na zadek a pak to všem natře) a nebo ji jen umně maskoval, tak mi to celé přišlo jaksi umělé. A ne nebylo to kvůli tomu, že před koncem celý svět zjistí, že proti sobě "náhodou" stojí bráchové. Možná jsem jen nebyl na 100% in the zone. ()

Maynard.

Na půl srdcervoucí dráma, na druhou půl svižná akční podívaná, při který se tají dech. Nečekám, že se tenhle kousek udrží v top 100, ale podívaná je to vskutku famózní. Nick Nolte o sobě dal po dlouhých letech zase vědět a mám pocit, že si za roli "špatného" otce odnese sošku za vedlejší roli. Oba bratři perfektně pasují, teda spíš zápasí. Jen si tak říkám, esi kdyby šlo o 5 miliónů dolarů, tak esi bychom se takle pěkně s mým brááchou rvali v kleci. Ale asi ne, páč bych klopejt, spadnul na ruku, match by vyhrál von a prachy bychom si pak rozdělili :o). Pohled do klece na všecky zápasy je perfektně natočený. Nezbejvá nic jinýho, než tomu sympatičtějšímu bratroj držet palce. No, filmů s podobnou tématikou je obrovská škála, ale i přes to je pro mě doposud nepřekonan italský hřebec. Tohle mu sice šlape dost na paty, možná že nejvíc z těch "konkurenčních" filmů, ale Rocky je prostě Rocky a ten je jen jeden... Asi mi tam chyběl pozápasový řev - Adriáno, Adriáno :o) ()

Šakalík

Filmu se nedá upřít smysl pro reálno a autentičnost, nicméně v globálu jde celý ten humbuk okolo Warriora opětovně mimo mě. Snímek zdobí skvělé herecké výkony (především Nicky Nolte je přímo famózní), režie bojových scén je příkladná a vůbec celkový koncept filmu má obrovský potenciál se vnímavému divákovi dostat hluboko pod kůži, ale přiznejme si, že takových filmů jsme už viděli desítky. Z pohledu evropského diváka je poněkud zavádějící ta zdůrazněná linka amerického patriotismu (Tommy je válečný hrdina z Iráku), kdy především záběry na juchající příslušníky námořní pěchoty v hledišti (v jedné scéně dokonce zpívají svojí hymnu) mě opakovaně vytáčely. Značné rozpaky budí i řekl bych až TRAPNÝ finálový souboj, který vyvrcholí vyznáním lásky obou bratrů (polibek se už do filmu nevešel?), kterážto pointa celý, jinak ale vesměs povedený snímek neskutečně shazuje. Řekl bych proto, že daleko odpovídající hodnocení má tento film na IMDb. Z mého pohledu je Warrior silný nadprůměr – ale nic víc. ()

Marty89

Mám-li srovnat s loňským Fighterem, tak Warrior vítězí na celé čáře. Nesympatický Bale a nezajímavý Wahlberg byl nahrazen vynikající dvojicí Edgerton, Hardy. Prostě mám rád silné příběhy (ačkoli je pravda, že v tomto případě byl trochu průhledný), jako je Warrior a 5* po zásluze. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot