Warrior

Warrior

Bojovník: Brat proti bratovi

Sportovní / Drama

USA, 2011, 140 min

Musím předeslat, že jsem milovníkem filmů o sportu. Mají svá pravidla, většinou jsou lehce předvídatelné a nějakým těm klišé se většinou nevyhnete. Pokud je vše dávkováno ve správném poměru, pak jde z mého pohledu spíš o klady než zápory .... K filmu Warrior budou mít filmoví kritici asi dost připomínek (možná oprávněných), ale já (jako "normální" divák) jsem byl nadšený ! Nechal jsem se snadno vtáhnout do děje, vybudoval jsem si siný vztah k postavám a příběh jsem asi vnímal přesně podle toho, jak to režisér zamýšlel. Jak jinak bych při závěrečném turnaji, a především při finálním songu, mohl prožívat emoční smršť, kterou jsem u filmu léta (jestli vůbec někdy) neprožíval ? ... Kdo chce zodpovědně zhodnotit filmový rok 2011, musí tenhle "malý film s velkým srdcem" určitě vidět. Já jsem kvůli němu "musel" překopat svoji dlouho ustálenou TOP 20 ...(10.1.2012)

Nějak mně uniká, proč se tenhle film zdá lidem dobrý natolik, že mu dávají tak vysoké hodnocení. Napadá mě davová psychóza, kterou tady můžeme sledovat téměř u každého dlouho očekávaného filmu. Když se to líbí ostatním, mně musí přece taky. Tím vůbec nemyslím, že by se mně Warrior nelíbil. Souboje, o které tu jde především, jsou sehrány výborně, ale konec je příliš přitaženej za vlasy. Takovej Fighter (2010) se mně zdá minimálně na stejné úrovni a Těžká váha (2005) je o několik stupňů lepší!(11.12.2011)

Nemuzu si pomoct, ale mam z toho rozpacity dojmy. Film se totiz tvari jak neco naprosto ojedinelyho a originalniho, jenze naprostej opak je pravdou. Film se totiz absolutne nijak nelysi od vsech tech Rocky, Fighter, Boxer a dalsich zapasnickejch filmu. Gavin na sebe rve jedno klise za druhym, mame tu nejakej problem z valky v Iraku, problemy s penezma, fotrika alkoholika, problemy v rodine. Navic se to cely tvari desne tajemne a ackoliv behem par minut je cloveku do detailu jasny, jaky a proc jsou tu vztahy mezi postavama a co kdo proved, film se dale tvari zahadne a veci typu kdo, kdy, komu a proc vzdy rika jen tak na pul huby, aby clovek jakoze tapal. No a proste me to moc nebavilo. Obzvlast, kdyz ma film prehnanejch 140 minut a z toho 80 zabira jen hromada kecu. Film je sice hodne slusne natocenej, prijemne civilni, s sice filmovou, ale zaroven lehce syrovou kamerou a herci hrajou bezchybne vcetne olezlyho Nolteho, kterej vypada, jak kdyz vylez z popelnice. Jenze co je to platny, me to proste nijak nebralo a tak sem se bez vetsiho zajmu prokoukaval pres jednotlivy klisoidni az trapne udobrovaci dialogy a cekal, co bude. Jenze nekdy po tech 80 minutach se na vsechno Gavin konecne vysral, uvedomil si, ze toci film o soubojich a posledni hodinu filmu uz se tak vicemene jen bojuje v kleci. A teda kurva, ty zapasy dokazou nehorazne zvednout adrenalin. Hardy je nehorazna hora svalu, ktera bez jedinyho slova kosi protivniky. Oproti tomu Edgerton prece jen takova korba neni, tak se to spis hraje na techniku nez silu a uprimne receno, ackoliv vetsinu zapasu si uzijete spis v jeho podani, protoze s Hardym nikdo dlouho nevydrzi, proste to pusobi lehce usmevne, jak takovej v porovnani s ostatnima chcipacek furt vyhrava. Zaverecnej souboj uz je vicemene ocekavanej a to vcetne vysledku, tudiz pro me sklamani, protoze jsem mel jinyho favorita. Nicmene ty souboje jsou natolik chytlavy, ze filmu odpustim to super klisoidni uvodni ukecany drama a flaknu 4*, ale jestli budu na film jeste nekdy koukat, rozhodne az od druhy poloviny.(31.12.2011)

Fighter - Real Steel - Warrior. Letošní rok patří ringu a tahle pomyslná tématická trilogie si nemohla přát lepší zakončení. O'Connor bůh ví odkud vytáhnul prvotřídní drama, ve kterém se hraje i bojuje jako o život a které má i s tak přehnanou symboličností (bílá vs. černá tu vážně bije do očí) nečekaně velký záběr. Strhující finále a fenomenálního Hardyho snad ani netřeba zmiňovat. 9/10 P. S.: Batman má problém. A velkej.(1.12.2011)

Netusil som, ze to bude az tak dobry film, jednoducho som to necakal. Za pribeh, ako i za herecke vykony musim dat 100%. Nick Nolte bol zasluzene nominovany na Oscara za najlepsieho herca vo vedlajsej ulohe, avsak v konkurencii mu sosku vyfukol Christopher Plummer za komedialnu dramu ZACATKY (2011). Myslim, ze k tomuto filmu niet co dodat. Pacil sa mi dokonca este viac, nez WRESTLER (2008) s Mickeym Rourkeom, ktory si dal taktiez zalezat na charakternej postave alebo sportova drama FIGHTER (2010) s Markom Wahlbergom a s Christianom Baleom, pricom vsetky 3 sportove filmy maju podobnost s dramatickymi okolnostami tvrdych sportovych podmienok alebo so znicenymi rodinnymi vztahmi a tieto filmy mam velmi rad. _________ Joel Edgerton - (Brendan Conlon) +++ Tom Hardy - (Tommy Conlon) +++ Nick Nolte - (Paddy Conlon) +++ Jennifer Morrison - (Tess Conlon) +++ Frank Grillo - (Frank Campana) +++ Kevin Dunn - (Principal Zito) +++ Maximiliano Hernández - (Colt Boyd) +++ Produkcia: Gavin O´Connor +++(12.6.2012)

• - Filmaři nám u jednotlivých filmových postav dokonale ukazují druhy bojovníků MMA. 1. Striker - který se brání strhům na zem (take-down), rád bojuje v postoji a chce zápas ukončit K.O. - Tommy Conlon (Tom Hardy), 2. Wrestler - který strhává na zem a boj zakončuje údery na zemi - Koba (Kurt Angle), 3. Groundfighter - který boj přenáší na zem a tam si vynutí vzdání soupeře pomocí submission techniky, nejčastěji pákou nebo škrcením - Brendan Conlon (Joel Edgerton). (Beastmaster4)

• - Tom Hardy stvárnil vo svojej kariére druhýkrát postavu, ktorej krstné meno sa zhoduje s jeho skutočným. Prvou bola postava Toma vo filme Láska a . (2003). (Dado513)

• - Přestože je Koba (Kurt Angle) Rus, na svém trikotu má sovětský znak - srp a kladivo. Stejně tak fanoušci používání vlajku Sovětského svazu. (Kuny27)