Fighter - Real Steel - Warrior. Letošní rok patří ringu a tahle pomyslná tématická trilogie si nemohla přát lepší zakončení. O'Connor bůh ví odkud vytáhnul prvotřídní drama, ve kterém se hraje i bojuje jako o život a které má i s tak přehnanou symboličností (bílá vs. černá tu vážně bije do očí) nečekaně velký záběr. Strhující finále a fenomenálního Hardyho snad ani netřeba zmiňovat. 9/10 P. S.: Batman má problém. A velkej.(1.12.2011)

Pěsti buší, nohy kopou, končetiny se kroutí do nepřirozených úhlů a srdce přitom puká - co je to? To jen rodina Conlonů si v kleci rovná své rodinné trampoty a nadšení diváků (9. 12. 2011 - 94%) nezná mezí. I mně se Warrior líbil, ale přesto si dovolím být tím šťouralem, kterému před očima proběhlo pár důvodů k malé nespokojenosti. Zápasy jsou totiž na můj vkus stříhány zběsile nepřehledným tempem, složení semifinálové čtveřice je jasné již půl hodiny před začátkem turnaje a představitel Koby má do obličeje ruského mládence asi tak daleko, jako já k vizáži Brada Pitta. To nic nemění na tom, že považuji Warriora za velmi dobrý snímek, ale za vynikající či bezchybný bych si ho označit rozhodně netroufl.(9.12.2011)

Všechno, počínaje famózní režií, ultimátním scénářem, dech beroucím střihem a konče u hned několika nezapomenutelných hereckých výkonů (Hardy, Nolte, Edgerton - chcete-li, v tomto pořadí) hraje v symfonii, která si (s trochou nadsázky) nezadá s Beethovenovu Devátou. O fakt, že Warrior nejen nevyhrál Oscara, ale nebyl na něj ani nominován, by se měl zajímat mezinárodní soud v Haagu, jelikož jde jednoznačně o zločin proti lidskosti. "Why am I looking at pictures of people I don't know?" - " Because that's my family." - "And who are you exactly?" - " I'm your brother, man." Neskutečný zážitek. Wow. 100% P. S.: Chápu, že někomu příliš nevonní šťastné konce, ale tenhle film a tenhle příběh si ho naprosto zasloužily.(7.7.2013)

Těžko věřit, že jde ještě dnes do sportovního dramatu, tím spíš o boxu, dostat tolik energie. O'Connor nejen že velmi hravě překovává Hokejový zázrak, ale klasického Rockyho minimálně dorovnává. Nejlepší jsou věci, co nemusí být vyřčeny, ale všichni je chápeme. V tu chvíli je Warrior nejsilnější. Rozhodně ale Warrior zůstává mainstreamovým dramatem a jako k takovému se k němu musí přistupovat!(10.12.2011)

|| Scenár: Cliff Dorfman, Gavin O'Connor, Anthony Tambakis | Hudba: Mark Isham | Produkcia: Greg O'Connor | Distribúcia: Lionsgate | Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 24,215,385 $ || Bojovnícky film, ako sa patrý. Slabá propagácia ukradla možnosť mnohým ľuďom tento nadpriemerný film vidieť v kine, a to je veru škoda, dielo si zaslúžilo viac...(13.4.2011)

• - Charakter Tommyho Riordna (Tom Hardy) byl založen na příběhu amerického námořního seržanta Ewana GP Penningtna, který vstoupil do vojenské služby v 17 letech v roce 2007. (Sufferer)

• - Záběry Tommyho (Tom Hardy) zápasícího na střední škole jsou skutečné záběry školního zápasu pozdějšího šampiona NCAA Division I a člena olympijského týmu USA Caryho Kolata. Stejně jako Tommy ve filmu, i Kolat zůstal na středoškolských zápasech neporažen. (Decim28)

• - Ve všech turnajových scénách ztvárnil postavu rozhodčího skutečný UFC rozhodčí Josh Rosenthal. (JardaBauer)