Warrior

Warrior

Bojovník: Brat proti bratovi

Sportovní / Drama

USA, 2011, 140 min

Tak z letošního roku je to zatím nejlepší kousek. Intenzivní emocionální i akční smršť s bezchybným Tomem Hardym a nečekaně skvělým Joelem Edgertonem, kterému se pomalu rozpíná slibná budoucnost. Skvělý nápad prohnaný hollywoodskou omáčkou a neokoukaným MMA prostředím má přesně ty ingredience co má mít. WARRIOR je o boji dvou smolařů, svým způsobem hrdinů, ale vyhrát může jenom jeden. Smutek nakonci přebíjí radost a klasické ponaučení; Nevzdávej se, tu platí dvojnásob. Nedivil bych se kdybych tenhle snímek viděl v Oskarovém klání jako favorita.(7.12.2011)

Ze všech boxerských a zápasnických filmů, jaké jsem zatím viděla, na mě od dob Rockyho žádný nezapůsobil tolik, jako právě Warrior. Dalo by se říct, že schéma Válečníka je založeno na klasickém Hollywoodském postupu "rodinného dramatu," v němž léta nevyslovené křivdy a narušené rodinné vazby jsou základním stavebním prvkem. V průběhu filmu se začnou divákovi utajované pravdy a vztahy mezi členy rodiny postupně ukrývat, emoce nabývají na síle a celý film graduje ve strhujícím a emotivním závěru. Toto je případ právě i Válečníka. Jenže celé toto velké klišé je velmi vkusně a nenásilně převálcováno parádním scénářem, z něhož jsem snad ani na okamžik nepocítila křečovitost, jen tu krutou realitu, i hlavním obsazením, kterému kralují pánové Hardy (luxusně nabušený:), Edgerton a Nolte. Zejména pouto i konflikt mezi oběma bratry je vystavěn mistrovsky. Závěrečný souboj mě dostal a vehnal mi slzy do očí. Jakmile začala hrát píseň About Today, bylo mi jasné, že tohle skončí slzami:) To, co mi chybělo ve Wrestlerovi i Těžké váze, mi Warrior bohatě vynahradil po všech směrech.(12.10.2013)

[imdb: 8.3/10] | me: Vynikajúca športová dráma so skvelým Tomom Hardym. Hoci dejovo nás neprekvapí, atmosféra a herecké výkony tomu dávajú úplne iný rozmer. Technická a emotívna stránka nemá žiadnu chybu a tak tento film zanechá silný zážitok. [4 a pol *] Lock up the china because the boys are at it again! (16.1.2012)

Dobře, dobře, je to asi stejně objevný, překvapivý a inovativní jako reklamy na prací prášek, ale když já jsem se tím nechala tak krásně strhnout. A tím pádem chválím především herce, protože kdyby jejich zapálení nebylo, mého nadšení z filmu by podstatně ubylo. Je super vidět Nolteho zase jednou hrát roli hodnou jeho talentu a je super vidět Hardyho hrát cokoliv, obzvlášť mírně nasrané jedince. Joel Edgerton zahrál taky dobře i přes zjevnou nevýhodu, že jeho part nebyl tak vděčný jako Hardyho či Nolteho (suchar od rodiny, no). Hudba bezva, konec gradační. Emoční scény jsou skvěle zvládnutý i přes to, že divák tak nějak ví, že dřív nebo později přijdou. Což beru jako plus. Odpusťte tomu předvídatelnost sportovních filmů a pak si vychutnejte trojitý herecký koncert.(18.9.2012)

MUSÍŠ SE UVOLNIT A ZŮSTAT KLIDNÝ... KLEC JE TVŮJ DOMOV... TY URČÍŠ TEMPO... TY STANOVÍŠ RYTMUS... PROCIŤ BEETHOVENA... BUĎ MOUDŘEJŠÍ, NEŽ ON... BUĎ TRPĚLIVĚJŠÍ... POČKEJ NA JEHO POCHYBENÍ... A AŽ SE TAK STANE, TEHDY NADEJDE TVOJE CHVÍLE........ /// Rocky, Krvavý sport, Wrestler – já vám rozumím a souhlasím - vobyčejný ,,ruchačky“ mě už taky nestačej. Chce to aspoň trochu citů, lásky, a teprve pak si nechat pořádně rozmlátit držku! Tohle všechno – a navíc super nápady v atmosféře turnaje jsem našel v týhle story chlápků bez možností. Třeba takovej fyzikář Brendan – hypotéka, dcerka po léčbě ,,pumpy“ – ale von má hrdost, takže osobní bankrot nepřichází v úvahu. Naštěstí bude turnaj, kde se může stát cokoliv. Třeba najít ve svým srdci kus místečka pro odpuštění. SUPER film, ve kterým je (kromě legrace a ufonů) asi všechno. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím si, že jsem dobrej rváč. 2.) Zjistím, jak má vypadat pořádnej fyzikář. 3.) Thx za titule ,,larelay“ a ,,Xeetty“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ **(11.12.2011)

• - Joel Edgerton a Tom Hardy spolu sdílejí MTV Movie Award za nejlepší souboj. (Sufferer)

• - Všetky tetovania, ktoré Tom Hardy (Tommy Conlon) vystavuje na obdiv, sú jeho vlastné. (sad47)

• - Ve scéně, kdy v televizi oznamují, že se turnaje zúčastní ruský bojovník Koba (Kurt Angle), se v roli spolukomentátora objevuje Rashed Evans, skutečný bojovník MMA, zápasící pod organizací UFC, který občas jako spolukomentátor skutečně působil. Mimo to je Evans vítězem divize těžké váhy druhé řady reality show The Ultimate Fighter (od r. 2005) a bývalým šampionem UFC v kategorii Light Heavyweight. Ve studiu ESPN jsou vedle Evanse také Jonathan Anik, skutečný komentátor UFC, a Stephan Bonnar, bývalý zápasník UFC. (JardaBauer)