poster

Warrior

 • Česko

  Válečník

 • USA

  Warrior

 • Slovensko

  Bojovník: Brat proti bratovi

Sportovní / Drama

USA, 2011, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jeremy.jk
  *****

  Pravděpodobně poslední a po Drive dost možná největší překvapení tohoto roku. Warrior se vynořil z čista jasna, absolutně nečekán a o to víc mě zasáhl. Osobně nevěřím tomu, že letos uvidím ještě něco lepšího. Nevím jak Vy, ale já od O'Connora obdržel 140-ti minutové technické KO a už teď jsem zvědav, kolik nominací si pro sebe "bratři" urvou. - 95%.(10.12.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Pěsti buší, nohy kopou, končetiny se kroutí do nepřirozených úhlů a srdce přitom puká - co je to? To jen rodina Conlonů si v kleci rovná své rodinné trampoty a nadšení diváků (9. 12. 2011 - 94%) nezná mezí. I mně se Warrior líbil, ale přesto si dovolím být tím šťouralem, kterému před očima proběhlo pár důvodů k malé nespokojenosti. Zápasy jsou totiž na můj vkus stříhány zběsile nepřehledným tempem, složení semifinálové čtveřice je jasné již půl hodiny před začátkem turnaje a představitel Koby má do obličeje ruského mládence asi tak daleko, jako já k vizáži Brada Pitta. To nic nemění na tom, že považuji Warriora za velmi dobrý snímek, ale za vynikající či bezchybný bych si ho označit rozhodně netroufl.(9.12.2011)

 • Hakha
  *****

  Po první půli, kde se postupně odkrývá charakter a motivace jednotlivých postav je natolik zručně zfilmováno, že se mě postavy vryly pod kůži a tím si mě režisér přímo přikoval k sedadlu a přilepil oči na obrazovku. Druhá „zápasnická“ polovina má spád a pečlivě buduje napětí až do infarktově strhujícího finále, kde závěrečný emotivní song hřeje na srdci i několik dní po zhlédnutí… „It's ok Tommy... It's ok... I love you...“(12.12.2011)

 • Lima
  **

  Klišé nad klišé, kdy vše jede podle stokrát viděného mustru, v předpokládaných kolejích, kdy není sebemenší problém odhadnout vývoj děje na dlouhé minuty dopředu, dokonce i ty dialogy můžete v duchu přežvýkat předem, než je herci vypustí z úst. Srovnávání s Rockym je troufalé, ten byl, více než jiného, především originální a netuctovou milostnou romancí, ve Warriorovi není originální a netuctové zhola nic. PS: Na tolik zde vzývaného Oscara, chlapci a děvčata, rovnou zapomeňte.(10.12.2011)

 • Malarkey
  *****

  Nejdřív přišel Wrestler, další rok se objevil Fighter a teď je na scéně Warrior. Je mi jasný, že tyhle filmy jsou tu od toho, aby nabídly fyzicky a i psychicky náročný scénář, pro který se vyberou ty nejlepší varianty pro hlavní role, vedlejší role, režiséra, hudbu a další kopu důležitých funkcí, které se kolem filmu točí. A nakonec se perou o to, kolik Oskarů si protentokrát odnesou. Nicméně i za náměty takových prvoplánových filmů se může skrývat neskutečně citlivý příběh plný životních osudů a nádherných scén, u kterých se Vám bude chtít brečet...a co víc, budete řvát jak želvy. Warrior je jednoduše nádherný film. Má příběh, který už ve své podstatě musí vybudit nějaké city, minimálně k zamyšlení. Jakmile jsem ale spustil první minuty filmu, okamžitě jsem se s herci, hrající dva bratry sžil. Tom Hardy a Joel Edgerton je zahráli totiž naprosto famózně. A to samozřejmě nemůžu a nesmím zapomenout na jejich tátu, kterého si zahrál Nick Nolte a předvedl snad úplně nejlepší herecký výkon, který jsem v roce 2011 viděl. Byla nádhera sledovat ty jednotlivé zápasy v ringu, ty oči hlavních aktérů, kteří na sebe koukají a je z nich vidět ten neuvěřitelný smutek. Do toho pak hrála hudba Marka Ishama, který mě odteď dost zajímá, protože poslední scéna v kombinaci s naprosto geniálními herci a právě jeho hudbou ve mně vyvolala to, co ve mně nevyvolal hodně dlouho žádný film a můžu říct, že v top 5 nejlepších scén, které jsem kdy viděl se po shlédnutí, nejspíš udrží. Stejně jako se mi v srdci nadosmrti udrží tenhle nádherně odvyprávěný příběh dvou bratrů.(16.1.2012)

 • - Původně snímek začínal scénou z Moundsvillské státní káznice, kde Tommy Conlon (Tom Hardy) bojuje ve vězeňském zápase. Od záměru se ale upustilo a scéna byla z filmu vypuštěna. (oje)

 • - Audiokniha, kterou poslouchá Paddy Conlon (Nick Nolte), je kniha "Bílá velryba" od autora Hermana Melvilla. (Kuny27)

 • - Tom Hardy stvárnil vo svojej kariére druhýkrát postavu, ktorej krstné meno sa zhoduje s jeho skutočným. Prvou bola postava Toma vo filme Láska a . (2003). (Dado)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace