Král Škorpión: Vzestup Říše

Tom Hannam

Kostýmy:

Diana Cilliers
  • wosho

Lacinost, místy debilita, hloupý a smrtelně myšlený příběh o pomstě, manekýn a manekýny v upnutých oblečcích ala Xena atd. Jedničku jsem neviděl, tak nemohu posoudit jak daleko zašli tvůrci dvojky. Ale toto je fakt kokotina. Jediné co se zde podařilo, bylo místy dobře udělané podsvětí, ale jakmile se v něm objeví jakásy pseudobohyně a tá se pustí do bitky s jednou kočičkou, tak i to jde do hajzlu.(8.2.2010)

• Lateef

A já si bláhově myslel, že to bude stejně jako RE3 slušná podívaná... Trailer lákal na dobrodružnou jízdu s několika pěknými efekty. Souhlasím, že pár záběrů bylo poměrně dobrých (portál do Podsvětí, zalesnění neživé pouště, pohledy na Nippur). Ale jinak musela Mulcahyho očarovat nějaké stoletá nekromantka. Především je film ukrutnou splácaninou plnou nehereckých výkonů (nesympatických postav), nelogičností, špatných soubojů a také povětšinou chudých efektů. Příklad: hrdina (btw. jestli mě chtěl ve své první scéně zaujmout zdvihnutým obočím alá The Rock, tak ha ha ha) nastoupí na loď do Egypta, po vyplutí mu někdo řekne, že v labyrintu v Knóssu (na Krétě) je skryt portál do Podsvětí (!), kde spočívá Damoklův meč (!!), a tak se loď automaticky nasměruje na Krétu a egyptské břehy jsou jí najednou ukradené. V labyrintu funí Minotaurus, vizuálně provedený snad ještě hůře než nestvůry v Souboji titánů a zpracování podsvětí - to je teda majstrštyk. Velí mu nadržená 'magika von čáry', všude se válí mrtvoly, ve kterých si hledají cestičky červi. Závěr korunuje tragický souboj, neviditelný škorpión a olejová lázeň v atriu (kam sakra pak zmizeli ti lučištníci??) Jedna vyhasínající hvězda za to, že rozpočet byl místy přetaven do koukatelných momentů.(10.8.2008)

• Haymar

Ono by to asi nebylo úplně zlý, kdyby... Kdyby se někdo obtěžoval dosadit aspoň jakýs-takýs herce - celý to tak připomíná frašku, která sice má co nabídnout (na akční béčko určitě) ale banda neschopnejch komparzistů všechen případnej potenciál zadupe do písku. Fláknout do hlavní (kladné) role metrosexuálního trotla, kterýmu ještě teče mlíko po bradě a jako hlavního záporáka tupý wrestlerský hovado (královna podsvětí už byla totálně mimo mísu)... tak to je vážně na facku! Navíc to bylo uuuuukrutně dloooouhýýýýý(3.9.2012)

• JohnMiller

Čo vám poviem. Skupina ktorá je poskladaná z nejakého čudného vzorca (ktorý by v minulosti nemohol nastať) je tam Grék, Číňan, Riman amazonka či čo, je tam aj chlapec ktorý vyzerá ako indián. Všetci samozrejme rozprávajú rovnakou rečou. Efekty hrozné, najmä vznik toho pračudesného lesa v podsvetí) Videofilm ako remeň akurát úplne nezáživný a nezábavný.(23.1.2017)

• kaylin

Po jedničce, která je celkem fajn, zábavná, akční a má Rocka, přišlo pokračování, které nemá ale naprosto nic. Neskutečně slabý film s debilními hereckými výkony, strašnými postavami, hrozným scénářem, který originalitu nepoznal ani z rychlíku, ale hlavně tak odpornými digitálními triky, že se na to opravdu nedá koukat.(7.4.2015)

• - Rozpočet 60 mil. USD. (Čiban)

• - V roce 2008 byl uveden prequel Krále Škorpiona Král Škorpion: Vzestup Říše, kde Dwayna Johnsona v roli mladého Škorpiona nahradil Michael Copon. (Čiban)