Reklama

Reklama

Král Škorpión: Vzestup Říše

  • Česko Král Škorpion II: Zrození válečníka (více)
všechny plakáty

Mathayus se chce stát jako jeho otec nejlepším bojovníkem Akkadské říše. Tito válečníci jsou nazýváni Škorpiony a nejlepší z nich se stávají osobními strážci krále. Mathayus se zúčastní výcviku mladých bojovníků, přestože mu to otec zakázal. Na bojišti pozná dívku Laylu. Když jejich konverzaci uvidí generál Sargon, vydá se k nim. Layle řekne, že děvčata se výcviku nesmějí zúčastnit, chytne ji za vlasy a táhne pryč. Mathayusovi se nelíbí, jak s dívkou zachází, a uhodí ho. Generál se zbraní v ruce se na něj vrhne. Vtom vejde mladíkův otec a Sargona zastaví. Do jejich hádky vstoupí král, který je k Mathayusovu otci mírný, ale na oplátku od něj žádá, aby poslal svého syna na výcvik Škorpionů. Sargon se nemůže smířit s úspěchy Mathayusova otce, a proto ho zavraždí. Po šesti letech tvrdého výcviku se Mathayus vrací jako válečník a pokusí se generála zabít. Ten však využívá sílu, kterou mu z podsvětí dává bohyně Astarte. Mladík musí najít způsob, jak porazit Sargona a pomstít svého otce. (TV Nova)

(více)

Recenze (165)

Mauric 

všechny recenze uživatele

Když jsem viděl výrazový repertoár hlavního hrdiny obsahující pouze vztek,úsměv a tupý výraz(pro lásku a pro přemyšlení),tak jsem si myslel,že tohle bude krásná oddechovka ve stylu jejího předchůdce.Očekávání se mi splnilo,ale v o dvě třídy horší kvalitě.Coponovo charisma by se dalo uskladnit do mořské ústřice a jeho vtipy jsou mnohdy takové,že bych se jim nesmál ani po pátém pivě.Damoklův meč vypadá jako kdyby ho dělalo malé dítě s velmi omezenou fantazií a ten obří škorpion na konci... ...HAHAHA.Prostě spousta zabitých nadějných nápadů.A navíc jsem si bláhově myslel,že když se dělá k něčemu prequel,tak zde má být pevná návaznost - tak,kam se sakra schovali Mathayusovi bráchové?? ()

Okara 

všechny recenze uživatele

Řekl bych, že toto je ukázkový příklad filmu, kde se alespoň polovina hodnotících podvoluje většině, kdyby byl tento símek v červených barvách, myslím, že odpadů by tu bylo pomálu. Jasně, na Oskara bych to nenominoval, nad některými scénami se dá jen kroutit hlavou, ale tak hrozné, jak zde většina tvrdí, to podle mě tedy určitě nebylo. 40% ()

Reklama

Spooner 

všechny recenze uživatele

Klasické direct-to-dvd pokračování, které se chce pouze svézt na jakž takž dobrém jméně předchozího dílu. Je to totiž přesně to akční peklo, jaké jsme mohli čekat. Příběh je jednoduchý, akce nepřehledná, hlavní hrdina se marně pokouší napodobit The Rocka, záporák je k smíchu a celé je to prostě hrozně debilní. Což v tomhle případě trochu překvapí, protože to režíroval Russel Mulcahy, kterej se naposledy pochlapil se zatím nejlepším dílem Resident Evila. Bohužel se tady pouze potvrdilo, že Mulcahy točí dobrej film tak jednou za 10 let a po zbytek času dělá samý srágory. To se teda máme těch dalších 9 let na co těšit. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Nemastné neslané jako většina projektů kdysi uznávaného australského režiséra Russella Mulcahyho (Highlander, Vraždy podle Jidáše, Resident Evil: Zánik). Přehlídka provařených klišé, ale i slušných nápadů, je trestuhodně dušena křečovitými dialogy, takže žádný zázrak se nekoná. Většina lidí tak podle všeho do druhého dne zapomene, že Škorpiona vůbec kdy viděla. ()

wosho 

všechny recenze uživatele

Lacinost, místy debilita, hloupý a smrtelně myšlený příběh o pomstě, manekýn a manekýny v upnutých oblečcích ala Xena atd. Jedničku jsem neviděl, tak nemohu posoudit jak daleko zašli tvůrci dvojky. Ale toto je fakt kokotina. Jediné co se zde podařilo, bylo místy dobře udělané podsvětí, ale jakmile se v něm objeví jakásy pseudobohyně a tá se pustí do bitky s jednou kočičkou, tak i to jde do hajzlu. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Rozpočet 60 mil. USD. (Čiban)
  • V roce 2008 byl uveden prequel Krále Škorpiona Král Škorpion: Vzestup Říše, kde Dwayna Johnsona v roli mladého Škorpiona nahradil Michael Copon. (Čiban)

Související novinky

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?… (více)

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Direct-to-DVD. Zní to jako nadávka, že? A většinou zaslouženě. Hollywoodská studia už dávno zjistila, že DVD (resp. blu-ray) trh je pro ně zlatým dolem. Zisky z prodeje na „plackách“ dosahují… (více)

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

Pohrobci Mumie a X-Menů se blíží

20.10.2007

Dnes tu máme dva hrdiny, kterým se neradno stavět do cesty, protože by vás nejspíš naporcovali na malé kousíčky. Ten první svými vysouvacími adamantiovými drápy, druhý pečlivě nabroušeným mečem. U… (více)

Reklama

Reklama