Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

PandyStraty

Behom pár chvíľ som sa dostal do deja, ktorý ma časom úplne pohltil. Príbeh na toľko komplikovaný a prepletený, natoľko zložitý a časom až pochybný, že sa mi nakoniec zdal až dokonalý. Herecké výkony boli presvedčivé, až do konca bolo ťažko povedať, čo je skutočné a čo hrané. Prostredie ani hudobný doprovod ma nijak zvlášť neočarili, no všetko to zachránil veľkolepý koniec, ktorý bol na hlbšie zamyslenie. Prekliaty ostrov vo mne zanechal pochmúrne myšlienky, kvôli ktorým som pár hodín nemohol spať, preto 4/5. ()

jojto

Kapriovy to sadlo! Od začiatku je jasné, že nič nie je tak ako sa zdá, ale i tak som bol "milo" prekvapený. Zaujímavý námet, skvelé obsadenie a trefná atmosféra. 90% ()

blekekeke

A stejně jej nakonec dostali ... ale bránil se statečně ... Jinak jako ostatně stejně nevíme kdo co komu a kdo kde za co s kým proti komu s jakým záměrem ... precizně zahraná, zpracovaná realita jednoho ústavu neústavu ... ()

BrusVejn

Po tom ako človek pozná pointu tento film stratí isté čaro. O tom bez debát. Ale treba povedať, že na druhé pozretie som si všímal, že film je miestami značne psychotická hovadina, ktorú 'zachraňuje' posledná tretina. Ruffalo so svojím (ne)herectvom uspáva už od pohľadu a Dicaprio hviezdi len v emocionálne silných momentoch. Strih bol miestami podivný ale verím, že to bol tvorcovský zámer. Pamätám si, že na prvé pozretie ma film taktiež nejak veľmi nerozsekal a na druhé je to ešte o trochu horšie. Tak či tak si to ale štvrtú hviezdu obháji. Tento typ filmov nevychádza každý rok. ()

Spoiler

Jeden z těch filmů, kde se ztrácíte a snažíte se různými zkratkami dostat zpět a držet krok. Jenže ať se snažíte jak chcete, stejně vám na tom něco nesedí a vy se necháte zmanipulovat přesně tak, jak to Mr. Scorsese zamýšlel. Ale nakonec nesejde na tom, jestli jste se našli nebo ztratili, poslední věta vás zase srazí zpátky na zem...Leo v jednom ze svých nejlepších výkonů a minimálně nominace by mu slušela. No a Ruffalo? Chlape, ty jsi zkrátka sympaťák. ()

Scaevola

Extrémně nejisté a stejnou měrou extrémně depresivní... jen netuším, je-li to způsobeno dovedností režiséra nebo představitele hlavní role. Každopádně jde o jednu z nejlepších noirových detektivek, které jsem kdy viděl. A přiznám se - finální rozřešení mi uniklo, byť to možná byl záměr tvůrců. ()

reiser

Najlepší film o schíze, aký som kedy videl. Prečo? Lebo toto nie je film, ktorý by ukazoval schizofréniu, prostredníctvom ktorého by ste sa na ňu dívali. Tu sa schizofrenickým skutočne stanete :) A verte, že si s ňou neporadíte. Taký je tento film majstrovský. ()

CarLoSiiin

Videno dohromady 6x. Film pro me navzdy bude mit dva konce, avsak stale si budu stat za tim, ze hlavni postava Teddy Daniels je skutecne policistou, ktery byl prostredim psychiatricke lecebny Ashecliffe zmanipulovan natolik, ze doslova zesilel. Neuveritelny hlavobol, u ktereho si vzdy naramne odpocinu. ()

Jaryktichy

Bezvýhradně nejlepší film vůbec který jsem doposud viděl. Když jsem si pouštěl film tak jsem se na něj dost těšil a netěšil jsem se zbytečně. Prostě geniální dílo. Celkově si s panem Scorsese moc nerozumím, protože mne jeho filmy moc nebaví a některé jeho snímky jsou nudné. Ale, tento příběh byl úplně jiný až mi z toho vypadli oči z důlků. Ani bych nevěřil, že film od pana Scorsese si tak oblíbím. Prostě nevím co napsat na celý příběh a hlavně na nečekaný konec jenom to, že jsem takový závěr filmu nečekal. Klobouk dolů za odvedenou práci. Kdyby šlo tak dám klidně i 10 hvězd. ()

Teron

Knihy, filmy i seriály tohohle typu (tedy twistovky) mají problém, že jejich architektura je za dobu jejich používání hrozně čitelná. Takže se dostanete do sanatoria, kde všechno vypadá hrozně dokonale a zabezpečeně, všichni se vám snaží zdánlivě vyjít vstříc, ale ve skutečnosti můžete dělat úplný hovno. Nemáte totiž bouchačku, nedostanete se k informacím a vlastně každý krok končí zdí. V momentě první zmínky o majáku je to jako v adventuře, kdy získáte předmět, který je vám celou hru k prdu, ale budete ho potřebovat někde ve finále. Kdyby to bylo málo, nevinně se tvářící osoba vám předá stručný vzkaz a je jasné, že bez ohledu na to, co a jak se bude dít, chvilku před koncem přijde vlna "všechno je jinak" a ta se může opakovat pomocí jedné věty, scény nebo něčeho dalšího ještě tolikrát, kolikrát se to bude hodit. Což o to, ona pointa není marná, ale je to na ni hrozně tlačený a vyzněla by perfektně jako hodinová epizoda seriálu, tady se hrozně ztrácí a motá sama do sebe. ()

meda2016

To co je za zrcadlem, si domýšlím a proto dávám za plné. Život není jednoduchá linka a na to, co se osudu nepovedlo, někteří mohou zapomenout. Jiní nemohou a změní je to k nepoznání nám ostatním, kteří je chápeme jen vně. Příběh o charakteru a zásadách. .......Nedávno jsem v divadle Rokoko byl na hře Otec. Úžasně podaný konec života člověka postiženého Alzheimerovou chorobou. (Jan Vlasák). Tam jsem byl znovu na druhé straně reality. A ne tak dobrodružně! ()

Dejfajz

První půlka filmu mě bavila. I ta druhá. Ale každá z nich byla úplně odlišná. A nedokážu říct, která mě bavila víc. Každopádně, takhle dobře propracované filmy, na které prostě koukáte s otevřenou pusou, miluji. DiCaprio, Ruffalo i Kingsley byli naprosto úžasní a i tak scénář a kamera. Film vás dokáže zmást stejně tak jako zmátli hlavní postavu. Pak vás nahodí do kolejí a už vás to nepustí. Like it, like it, like it. Nádherných 94%! ()

Rendyz

DiCaprio? Oscar? Uz tu mal byt. Genialna drama ktora necha cloveka na pochybach este aj po tom co tento film vidi 10ty krat. Stalo sa to ci nie? No ono sa to vlastne stalo. Leo podal ten najlepsi vykon aky mohol a aky mozno uz nikdy ani nepoda. Zabudnite na to co si myslite - uplny opak je pravdou. ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013