Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

Fender

Kontrast mezi sněním, realitou a halucinacemi, propletený temnou, mysteriózní atmosférou a střídající se žánry, mezi kriminálním thrillerem a psychologickým dramatem. Toto je skutečně vyjímečný snímek, který v divákovi vytvoří velmi úzkostlivé pocity, plné otazníků a nedočkavosti. Pointa je velmi originálně vytvořena, čili nepůsobí jako klišé, které můžeme nalézt v jiných filmech, toto je zkrátka o něčem trochu jiném. Velkým plusem je také kamera a její záběry na různé detaily, které vytvářejí pozvolna celou atmosféru. ()

Tunheber

"You know, this place makes me wonder. Which would be worse -- to live as a monster, or to die as a good man?" Klíč k pochopení celého filmu, klíč k pochopení finálního skutku Teddyho tkví jen a pouze v této větě. ()

honzzaq

O filmu jsem dopředu celkem nic nevěděl, takže jsem se těšil na "detektivku", ze které místo toho vylezla dobře natočená schíza, ale nebavilo mě to. 70% ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10 ()

Cringy_Tommy

Od samého začátku až po konec mě film chytl a nepustli mě. Začnem tím že Scorcesse šel oproti svým minulým kouskům úplně jinam protože z jeho převážně krimi filmů udělal Shutter Island super krimi thrillerem. Jak jsem podotkl tak režie je skvělá stejně jako skvělý scénář doprovázený zážívnými dialogy a storytellingem. Atmosféra je tu skvělá a zahadná. Skvělou režií film neustále napíná a neodthrne vás od obrazovky. Herecké výkony není třrba ani zmiňovat protože jsou samozřejmě úžasné (převážně Capriův). I když jsem trochu tušil zápletku stále mě twist překvapil 9/10 ()

KajlQ

Tady není o čem... Duo Scorsese a Caprio mě nepřestane překvapovat. Pokud máte rádi detektivky s temnou, psycho (až skoro horrorovou) atmosférou a úžasnou režií a brilantními herci, jste na správném místě. 93% ()

PanPyzamo

Zajímavý film s dobrým prostředím. Po skončení jsem byl trochu zmaten a tak jsem si musel dohledat nějaké informace. Ačkoliv je zde odhalení, které vám něco prozradí, tak je zde několik momentů již před ním, kterých si asi ani nevšimnete. Začne to dávat nejspíš i větší smysl, pokud se na tento film podíváte více než jednou. Nicméně abych to shrnul. Bylo to zajímavé a to hlavně kvůli tomu odhalení. Skvělý film, který doporučuji fandům mysteriózního žánru. 8/10 ()

Sirpusak

Ještě předtím, než se začnete na film koukat si raději zajděte na záchod, jelikož film s tak rychlím a napínavým spádem jako je právě prokletý ostrov vám slovo odskočím si vůbec nedovolí vyslovit.  Bude se vám to hodit i z toho důvodu, protože, jak už název napovídá, tak je vám asi jasné, že to žádná velká romantika nebude, takže se připravte na to, že sem tam na vás vybafne nějakej psychouš. Ono by se asi dalo říct, že na tomhle ostrově se budete bát snad úplně všeho. Film má totiž neskutečně ponurou a temnou atmosféru, která vás ale místy bude svojí tajemností nějakým zvláštním způsobem přitahovat. Maják je asi nejefektivnějším ztělesněním právě takového místy až přitažlivého tajemna. Přitažlivého v tom smyslu, že vám jen celý film vrtá hlavou jakou má ve filmu úlohu a jestli to náhodou není jen další ze scorseseho triků jak odvézt vaší pozornost od hlavní dějové linky. Asi ode mě bylo trochu naivní věřit tomu, že by Martin Scorsese natočil nějakou „obyčejnou“ detektivku ve stylu Hercula Poirota, a že na konci bude všechno nějakým geniálním způsobem objasněno. No, jediné, co mi bylo po dokoukání filmu jasné byl fakt, že dneska spím na gauči a budu jen doufat, že se ráno neprobudím v psychiatrické léčebně se jménem Andrew Laeddis na košili. Scorsese mi opět dokázal, že je režisér s velkým R, a že jeho filmy je vždycky lepši hodnotit až po titulkách. Prokletý ostrov je jako partie v šachu. Celý film si říkáte bůhví jak není soupeř (v našem případě režisér) průhledný a že je vám jasné kam přesně potáhne a co se stane. Těsně před koncem však zjistíte, že jste dostal šach mat a v hlavě si jenom říkáte, jak je to vůbec možné. Po shlédnutí poslední scény si však uvědomíte, že jste vůbec nehráli šachy, a že si nejste jistí ani tím jestli  vlastně nějakou hlavu  máte. ()

HrubyLada

Tento film je bezpochyby plný napětí. Ani chvíli vás nenechá v klidu a donutí vás každou vteřinu přemýšlet, co se vlastně děje. Z počátku začíná film ztrátou jedné pacientky z psychiatrické léčebny. Ovšem jak jde děj dál zjišťujeme že není vše tak jak se zdá. Pacientka se najde, ovšem také nenajde, tak jak si z počátku myslíme a je v tom mnohem více než si všichni myslíme. Tvůrci si celý film nádherně hrají s divákem a vše co vypadá jasně není, tak jasné. I hlavní hrdina hraným DiCapriem si sám není jistý co se děje a sám přemýšlí kdo vlastně je s ním a kdo je proti němu, což je nádherná paralela s divákem, kdy divák zažívá to samé co hlavní hrdina. Tento film dozajista není dokonalý, ovšem hrátky s divákem, atmosféra a hlavně úžasné herectví všech herců a to hlavně Leonarda DiCapria a Marka Ruffala a Bena Kingsleyho dělají s tohoto filmu nadprůměrnou podívanou, u které se nebudete ani minutu nudit. ()

Pepi74

Jednou Di Caprio baletí na špičce Titanicu někdy zvrací do záchoda při nízkých vlnách. A tak je to i s tímto filmem. Chvíle napětí střídají nesnesitelné konverzačky o délce 10 minut, kdy já něco řeknu, on něco řekne, já něco řeknu a to vše snímáno kamerou ze dvou míst aby to byla ještě větší nuda. Jak tady psal někdo jiný, myslím, že kdyby to bylo obsazeno jinými herci tak to tak vysoké hodnocení určitě nemá. A ano, přiznám se, že jsem ve dvou třetinách usnul. Tenhle film mě doslova ukecal. ()

F2003F

Tak tomuto teda hovorím mysteriózny thriller. Originálny film, ktorý neprestáva prekvapovať ani pri druhom/treťom/atď. Výborne obsadený (Kingsley!), napísaný, zrežírovaný - Marty v plnej sile. Leovi úloha sadla, ale ktorá nie všakže. Ruffalo mi celkom nesedel až kým sa v závere všetko nevyjasnilo, ale úloha detektíva mu celkom pasuje. A mnohé zostalo otvorené/nezodpovedané, čo nemám v obľube. Ibaže v tomto prípade to zapadá do tajomnej atmosféry akú budoval Shutter Island od 0 astronomicky. Nájdu sa aj slepé miesta (hľadanie v tme), aj nelogické správania, no i tak je to jeden z naj počinov Scorseseho a čoraz viac ikonickejší. Odhadujem, že to bude ešte dlho jeden z tých čo nezostarne tak rýchlo. Teší ma, že sa ľudia k tomu neprestajne radi vracajú lebo sa aj ja rád k tomu vraciam. A to predpovedá minimálne dobrý vkus. ()

PTuranyi

Vynikajúci psychologický thriller. Atmosféra vďaka výbornej produkcii šlape skvele. Martin Scorsese akoby chcel konkurovať Nolanovmu Počiatku, ktorý vznikol v tom istom roku. Postupné skladanie skladačky a odhaľovanie celého bludu, v ktorom nič nie je isté, len to že vás pripraví o rozum. Herci sú výborní a Leonardo DiCaprio do svojho výkonu dáva úplne všetko. 90% ()

ssd3niss

Tak dnes jsem tento film už po páté shlédl a konečně jsem se odhodlal napsat recenzi. I když nevím úplně, kde a jak začít. Asi bych začal tím, že se jedná o něco mimořádně vyjímečného a těžko bychom našli něco podobného (Scorsese opět potvrdil svou pozici jednoho z nejlepších režisérů všech dob). Atmosféra filmu je úžasná, místy velmi tajemná, napjatá a dokonce až děsivá, což je z velké části zásluha skvěle vybrané hudby a prostředí, ve kterém se film odehrává. Samozřejmě Leo a ostatní herci zde předvádějí něco úžasného; troufám si říci, že jde o DiCapriův životní výkon. Co se týče rozuzlení a konce příběhu, pro mě osobně se jedná o jeden z nejlepších závěrů v kinematografii obecně (hned vedle filmů jako Fight Club, Obvyklí podezřelí nebo Příchozí). Nejvíce mě na tom závěru baví právě to, že si až do poslední chvíle sami nejste jistí, jak to tedy ve skutečnosti je. Nakonec bych jen dodal: "Which would be worse - to live as a monster, or to die as a good man?" ()

ste

Poslední dvě minuty byly skvělé. Bohužel je předcházely dvě hodiny nudy a úporná snaha režiséra vnést do příběhu nějaké napětí. Ale bohužel nefungovalo to. Obzvlášť rušivá byla hudba, která často vytrhovala z děje. A o předvídatelnosti příběhu asi ani psát nemusím. ()

Fufak

"Don't worry, they aren't gonna catch us" "That's right, we're too smart for 'em" "Yeah, we are, aren't we"... Prvých cca 45 minút je dosť zmätených, snažili sa do nich natlačiť čo najviac informácií z knihy a tak, aspoň pre mňa, chýba nejaký uspokojujúci úvod a zozámenie sa s postavami. Toto sa však postupne zlepšuje, hra na mačku a myš naberá grády, čitatelia knihy si môžu počas celého deja všímať indície, ktoré vedú k nevyhnuteľnej pointe, ktorá je zhustená do 10 minút. DiCaprio tu hraje svoj štandard, ktorý je v dnešnej dobe dosť vysoko a stal sa z neho "pán herec". Vedľajšie postavy, ktoré sú obsadené Benom Kingsleym a Maxom von Sydowom sú zahrané taktiež vynikajúco a o réžii majstra Scorseseho ani nevravím. Jednu hviezdičku strhávam iba za úvod. ()

Žaba2

Shutter island mě dostal. Jeho vývoj, který mnoho diváků čekalo od úplného začátku, jsem nepochytala dostatečně. Takže jsem si ten konec opravdu užila. Působivé mysteriózní scény. Výborně zahrané. ()

kmfilm

nečekaný zvrat, nečekaný konec. Dokonce bych řekla, že v tomto filmu je možnost výběru dvou konců a dvou příběhů. K tomu bravůrní herecký výkon Leonarda...zraje, jak víno! ()

hanzi_111

Zajímavý snímek. Záruka kvality pod jménem Scorsese. DiCaprio pravdu zraje jako víno, je ve své roli výborný. Konec příběhu nesedne každému, nicméně nečekal jsem ho, tvůrci tohoto filmu divákům tak zamotají hlavu, že konec vyrazí dech. 80% - 20% dolů hlavně kvůli konce, který nesedne každému a může působit hodně "klíšovitě". ()

zdeminem

Škoda, že je škála hodnocení po 20%. Sto si nechávám pro opravdové skvosty, o kterých vím, že se k nim vrátím ještě s radostí několikrát, 80 mi zase v tomhle případě přijde málo. DiCaprio i Sir Ben Kingsley předvádí co je to Herectví s velkým H a i když jsem se ze začátku chvílemi bál, že se ztratím (opravdu jen chvíli) ,celkově to nakonec do sebe krásně zapadlo. 90% napoprvé je u mě sakra dobrý výsledek. Gratuluji, Pane Scorsese. ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013