Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

PetrJulian

Koukám, že s každým dalším pozitivním hodnocením se film v žebříčku dvoustovky nejlepších posunuje víc nahoru. Je to dobře. Je až s překvapením, že v dnešní době, kdy by se mohlo zdát, že všechno už tu bylo, se povedlo natočit takový film. Troufám si to označit za překvapení roku. ()

melis.cuga

Tento film má všetko. Herecké výkony ktoré zdvíhajú zo sedadiel, mrazivú a zároveň nádhernú hudbu, príbeh ohromných rozmerov ktorý od začiatku do konca zmieta diváka medzi realitou a ilúziou, a napokon ponúka scény ktoré útočia na city s neuveriteľnou razanciou. Posledná veta pôsobí ako prebudenie z tej najhoršej nočnej mory, len aby ste si uvedomili, že ste sa ocitli v ešte horšej. Scenáristicky pôsobivý film ktorý pre mňa bude navždy znamenať jednu zimomriavkovú extázu. Videné mnoho krát to stále nestráca na mysterióznej miestami až horrorovej atmosfére. Nepríjemná jazda ktorá nepozná happyending. Jeden z najlepších filmov aké som mal možnosť vidieť. PS: Max Richter: On The Nature of Daylight je pre mňa až dodnes, takmer rok po premiére, skladbou ktorá v sebe nesie toľko zúfalstva, bezmocnosti a trápenia, že si naozaj nedokážem predstaviť ktoré dielo by lepšie podčiarkovalo bezvýchodiskovosť situácie nášho hlavného hrdinu. ()

SaiHuri

Od začátku do konce jsem netušil, která bije! Přiznávám :) Byla neděle, v sobotu se konzumovalo větší než obrovské množství fermentovaných nápojů a já spustil Shutter Island. Nádhera! Jsem rád, že jsem zápletku neprokoukl, o to více jsem byl v závěru překvapen a potěšen! A druhá projekce nádherně odhaluje sofistikovanost skvěle napsaného scénáře! ()

elanista1

DiCaprio, tak ako v Inception, aj v Shutter Island vas prinuti premyslat, a nedovoli vam mysliet na ine veci, ako odist na zachod alebo ist sa napit. A koniec-totalny vybuch mnoha nezodpovedanych otazok a vysvetleni. ()

blondboss

"Čo je v živote horšie? Žiť ako netvor alebo zomrieť ako slušný človek?" Nad tým sa treba naozaj zamyslieť. Skvelé ukončenie výnimočného "mysteráku", ktorý obohatil dve hodiny môjho všedného života. Konečne som videl film, v ktorom sa nemusím pozerať len na trápne komentáre či gýčovité zápletky a rozuzlenia. Film, ktorý si človek musí pozrieť viackrát, aby ho pochopil na 100 %, a práve v tom vidím Scorseseho genialitu. Naozaj skvele spravený film s výbornými hereckými výkonmi, neskutočne tajomnou atmosférou, ktorú dopĺňala mystická hudba. Nemal som diCapria veľmi rád, ale ten chlapík sa mi pomaly, ale isto dostáva pod kožu....a to som ešte nevidel Inception :) Tu naozaj ukázal svoju hereckú vyzretosť. Už po Blood Diamond som mal z neho dobrý pocit. Celkovo tento film nemôžem hodnotiť inak ako 5*, aj keď počas neho sa vyskytlo zopár gýčovitých scénok, ale to patrí ku každému veľdielu ;) 95 % ()

cromagnon

Vymazlený 50tkový look včetně scén před zeleným pozadím, žánrovější než noirové předlohy od samotného Hitche. To mi chutnalo nejvíc. A pak Leonardo. Tenhle borec zmohutněl a jeho sveřepý výraz byl proklatě sexy. Tohle teda není slaďouš z Titanicu. Tohle je těžká váha, zatracenej badass. Náznaky byly už v Departed, ale tady to dotáhl k dokonalosti. Zařazuju do mých top ten herců. Ale...asi v půlce mi došlo, že je to celé tak choré, že to zřejmě zplodila něčí chorá mysl. Velká pointa se tedy v mém případě nekonala. Hudba - scénický nářez. Celkově: dobrý jak prase! ()

Pete24

Perfektní nápad, propracovaný od výběru ideálního prostředí, přes napjatou atmosféru, až k perfektně ukrytému zvratu. Když do zlaté kostry přidáme skvělé herecké výkony, je pro mě Prokletý ostrov horkým aspirantem na film roku. Jedinou pochybnost jsem pojal u Marka Ruffala, na svojí roli mi zkrátka nesedl. 90% ()

djbarrel

Velmi zajímavé psychologické drama o člověku, který se ztrácí ve vlastních bludech. Narozdíl od mnohých jiných filmů se náš hrdina nesetkává s psychopaty maniaky, ale on je tím maniakem jen o tom neví. Filmy ve kterých je realita obrácená naruby v posledních minutách, mám rád a tohle je učebnicová ukázka takového dramatu. 85 % ()

harvy

K filmu len jedna poznamka Dachau bol oslobodený 29. apríla niesom si istý ,ale to ,že bol Dachau pod snehom a všetky telá v ňom boli zamrznuté na kosť to asi historicky nebude správne ,ale možno sa mýlim a áno film bol skvelý a hudba ozaj naháňala zimomriavky. ()

jfaba

Kdo je magor? Daniels (Di Caprio)? Nebo já? Já! Dívat se na film dvě hodiny, kde stále něco padá - deštěm počínaje a popelem konče - přes papír, sníh, postřílené Němce... Ve filmu s "hororovými" prvky (ve tmě a v šeru to umí každý), kterých jsem se nebál. Podoba s Hitchckokem je jen v použití prvků kulis. Hudbou, která dopředu signalizuje, že se bude něco dít, děkuji nechci. Jen posledních 20 minut mi vyjasnilo můj mozek (už jsem volal do Opavy - místní vědí kam) a zaujalo natolik, že dávám ***. Poslední věta mi ho trochu zatemnila, ale ne víc než byl doposud. Teď se jdu podívat na Krtek a psychiatr, ať se trochu uklidním. ()

kraeos

Prokletý ostrov je film přesně podle mého gusta. Hutná atmosféra, nepřevídatelnost děje ani hlavního hrdiny a překvapivý, mozek zatěžující závěr. Leonardo se zase předvedl v plné parádě. ()

Blazis34

Prokletý ostrov je opravdu mysteriózní dílo, ve kterém jsem se i párkrát ztratil. Nakonec jsem ale vše pochopil, tak jak to asi Martin Scorsese chtěl. Osobně bych možná uvítal vysvětlení co a proč detektiv Teddy Daniels dělá na Prokletém ostrově dříve, aby nedošlo ke zmatení či dezinformaci. Co se týče herců, tak Leonardo DiCaprio či Ben Kingsley jsou pánové na správných místech. Hlavně famózní DiCaprio zahrál po Titanicu jednu z nejlepších a skoro i nejtěžších rolí své herecké kariéry. Dále chválím skvělý scénář, povedenou kameru a střih, stylový soundtrack a hlavně skvělý výběr natáčecího místa, kde si na ostrově. Shutter Islandu dávám čtyři hvězdy. K pěti mi leccost scházelo a vytýkám snad jen občasnou kaši, která některé věci hodně zamotala, aniž by se o tom divákovi zmínila. Povedené drama - 80%. ()

Pinkman

Chyby ve filmu: Když Teddy objímá svoji mrtvou dcerku venku na trávě, jde vidět že hýbe očima a dýchá. \\ Wardenův Jeep má kola, která se vyráběla v 70. letech, přestože se film odehrává v roce 1954. \\ Když Teddy plave k majáku, vylézá z vody samozřejmě mokrý, v následující scéně na schodech v majáku je úplně suchý. ()

Bilky

Schíza je v posledných rokoch v móde, ale tento počin nie je ani originálny ani ničím nevybočuje z priemeru. Ano je tu sqvelý DiCAPRIO a kopec mrazivých až hororových scén, perfektne zmáknutých, ale celkovo to filmu nepomohlo. A scény s jeho bejvalkou mi silne,ale silne pripomínali tie skoro rovnaké z POČIATKU. Aj napriek silným menám ma film sklamal a od SCORSESEHO som čakal viac. ()

mr.bredok

Napětí a atmosféra skvělé, herecky dokonalé.. Ale flmů, kde jsou celý děj hlavní hrdiina i divák v bludu aby nakonec prozřeli a pohlédli pravdě do očíí stačí vidět pár a pak ten efekt ztratí kouzlo.. Ti druzí, Angel Heart Prokletý ostrov a dost... Nebo snad Teddy Daniels připlul na ostrov opravdu jako vyšetřovatel? ()

matufran

Tento thriller vás od začátku do konce nechává na pochybách, aby jste na konci zjistili, že to co jste považovali za skutečné, nebyla vlastně pravda. Obdivuji režiséra i scénáristy, že dokázali tento zážitek zprostředkovat pomocí filmového plátna. ()

nikkittka

Scorsese se pokouší rozvzpomenout na doby,kdy patřil k nejlepším a nejrafinovanějším tvůrcům ve filmovém průmyslu,ovšem Prokletý ostrov představuje po Skryté identitě už druhý tvůrčí přehmat.Film je spíše snaživě solidní než rafinovaně geniální,jak jej zde mnozí oslavně nazývají.Vpravdě skvostné je jen a pouze herecké obsazení,dávající dohromady současný herecký výkvět s prověřenými legendami,ovšem jinak je Prokletý ostrov tak trochu pozérskou thrillerovou exhibicí,kterou ničí pastelové vzpomínky hlavního hrdiny a předvídatelnost,na kterou musí upozornit každý člověk,který už nějaký ten film viděl.Za mě značné zklamání. ()

simoneo

Veľmi zaujímavý film o ľudskej psychike. Vynikajúci príbeh s výborným hereckým výkonom DiCapria. Z prostredia psychiatrie, kde človek pomaly prichádza o istoty. ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013