Flynn Carsen 3: Jidášův kalich

(TV film)
  • Česko Flynn Carsen 3: Kletba Jidášova kalichu (více)

Flynn Carsen získá v Londýně pro knihovnu vzácnou vázu, v níž je ukryt legendární Kámen mudrců. Ještě v sídle aukční firmy však musí o kámen svést bitvu s dalším zájemcem. Sice ho ubrání, radost mu však pokazí zjištění, že ho kvůli pracovní zaneprázdněnosti opustila přítelkyně Katie. Naštvaný Flynn uvažuje, že už nechce být knihovníkem. Obětoval relikviím příliš mnoho a nic z toho nemá. Nakonec si vezme dovolenou a pod vlivem neobvyklého snu se vydá do New Orleans. A to ještě netuší, že se brzy zaplete do smrtelně nebezpečného dobrodružství. Skupina bývalých agentů KGB pod vedením Sergeje Kubicheka totiž hodlá vzkřísit slavného upíra Drákulu a s jeho pomocí stvořit armádu zombie, kterou by použili k ovládnutí světa. Upírovo tělo už mají, teď potřebují získat ještě Jidášův kalich, upírskou verzi svatého grálu, vytvořenou ze třiceti stříbrných, jež dostal Jidáš za zradu Ježíše. S hledáním kalichu jim má pomoci profesor historie Lazlo, kterého právě za tímto účelem unesou. Seznámí se s barovou zpěvačkou Simone, která tvrdí, že se s ním spojila přes jeho sny. Dřív, než mu však stačí vysvětlit, o co jde, jsou napadeni Sergejovými agenty... (TV Prima)

d4

Prvotriedny odpad! Jedinú hviezdičku dávam Stane Katic, na ktorú sa dalo pozerať stále znova a znova. ()

Naby

Oproti predchozimu dilu je zde vice pohadek a mene rality. Takze kvalita klesa k 2,4. Jako jednorazovou zabavu k zehleni idelalni ;-). ()

Mackro

Perfektne sa to hodí do televízie. Je to hlúposť, je to celkom lacné (aj keď mi to prišlo trikovo trochu lepšie spracované ako dvojka). Ak si ale človek dá k Flynnovi vandlík pukancov, spraví niečo fajn na pitie a vyloží nohy, dá sa pobaviť, zvlášť, keď má film akurátnych 90 minút, občas pobaví a občas poteší oko (sympatická to upírka a prostredie New Orleans). Nie je to tragické. ()

pirate

Škoda. Šel jsem do něj s plným očekáváním dalšího celkem dobře udělaného dobrodružného filmu, ale nic moc z toho. Nudný, málo zajímavý i záživný, dobrodružství také strašně kleslo a chybí pořádné finále, které zde vypadá opravdu až příliš vykonstruovaně. Za těch pár lepších věcí dávám 30%. ()

Pythonator

Přihlouplá, zábavná, snesitelná, oddechová, chabá béčková napodobenina Indyho. Možná ze všech knihovníků nejlepší snad díky nejlepšímu scénáři a nejlepší partnerce hlavního hrdiny. Stana Katic je nejenom sexy, ale taky dobře hraje. Dobře alespoň ve smyslu, že je na ni příjemný pohled a zasmějete se jejím upířím grimasám. Tento film je ze všech tří nejlepší snad taky proto, že je nejvíc blbý a na nic si nehraje. V dobrém slova smyslu. Prostě béčko, co se nesnaží být něčím víc a naopak ještě hrdě zdůrazňuje, jaké je to velké béčko. Místy jde vidět, jak si tvůrci dělají prdel sami ze sebe a neberou se vůbec vážně. ()

salokin

Nejlepší díl z celé série, což pořád není nic moc, ale už to dosahuje v klidu koukatelné úrovně. Když nad tím přemýšlím, tak to možná bude Stanou Katic. Ne že by to byla nějaká paní hérečka, ale dobře se na ni dívá, takže si člověk nevšimne spousty hrozných dialogů, příšerných triků a tak. ()

matous20063

I když si myslím že Flynn Carsen je celkem koukatelná série filmů, tak u tohoto filmu bych hodně polemizoval. Nejel že v půlce filmu si začnete dělat něco jiného a film necháte puštění na pozadí ale dokonce vám nepřijde ani finální fight zajímavý a napínavý. Je to prostě slátanina všech hoven. Scénář jako vystřihnutý z nějakého béčkového filmu, herecké výkony na úrovni Bohnic, Efekty jako z roku 1998 a hlavní záporák tak otřesný že se vám bude chtít spát.20% ()

Egito

Snaží se to hrát na Indiana Jonese, některé scény nejsou špatné, ale celkově to nezachrání od průměrnosti. ()

sioned

dalo by se to brat jako pohadka pro deti, dalo by se to brat i jako parodie na filmy typu Indiana Jones... tak ci tak prijemne se na to koukalo, ale byla to strasna blbost :) tri hvezdicky - protoze nejak nevim, co si o tom mam myslet ()

Inner

Jedna za to, že jsem přišel asi ve 4/5 filmu a stejně jsem do dvou minut věděl co se tam stalo a stane a taky za to, že se to potom opravdu stalo :) ()

adooo

Noah Wyle je skvelý herec to nepochybne, ale keď je scenár slabý málo sa s tým dokáže urobiť...lenže nebyť úžasnej Stany Katic, ktorá je doslova božská by sa to nedalo moc pozerať :) ()

Sape5

O proti prvnímu a druhému filmu je tohle no... zklamání první a druhý díl to bylo prostě moje nej ale trojka to mě zklamalo. Příběh se mi prostě nelíbil ()

Yaan2

°° Strašně moc si cením toho, že to má děj. Minimálně posledních 20 miut + herecké výkony nejsou podprůměrné. ()

Alesss

Až u trojky jsem našel ta správná slova v komentáři páně Cervenaka, které si bez laskavého svolení dovoluji přeložit do české mojenštiny a drze zneužít: Tak tedy... Typicky flynncarsenovsky stupidní, se scénářem, který bohapustě vykrádá jiné filmy ... s dějovými zvraty měnícími mozek na kaši, druhotřídními triky a extrémně "ťarbavo" (nepřeloženo... sorry...) natočenými akčními scénami. A s ultrasympatickým Noahom Wyleom, který dává do placu jednu béčkovou hlášku za druhou a vy mu to žerete a rádi to s ním přetrpíte až do konce... A TO JE PRÁVE TO, ČO SA MI NA TOMTO TV FÓRKU TAK KUREVSKY PÁČI... A platí to jak pro Quest for the Spea a Return to King Solomon's Mines, tak pro The Curse of the Judas Chalice... (viz. mé komentáře k dalším Librarianovským spektáklům) ()

Jean_Calid

Nejsem už naivní puberťák, abych byl na větvi z variace na Indiana Jonese a Jamese Bonda v jednom. Předchozí díly jsem viděl v tom správném věku, ale dnes při sledování takovýchto filmů podvědomě hledám, kde se filmaři více než inspirovali a tady jsem našel více inspirací, než by se mi líbilo. Naštěstí jsem si nevšiml žádné do očí bijící pitomosti jako u filmů Dana Browna. Ale film jsem si pustil jen kvůli Stane Katic. Celkově film neurazí, ale není to žádný trhák. ()