Losangeleští policisté Martin Riggs a Roger Murtaugh jsou na stopě pašeráků drog. Sledování účetního Lea Getze, který zpronevěřil mafiánské peníze, je přivádí k jihoafrickému diplomatovi Ruddovi. Oba detektivové mají dostatek důkazů, ale Rudd a jeho zabijáci pod rouškou diplomatické imunity nerušeně pracují dál. Riggs, přezdívaný "Smrtonosná zbraň", se uchyluje k nevybíravým metodám. Využije proti Ruddovi i jeho přitažlivou sekretářku. Mezi gangstery a oběma policisty vypukne nevyhlášená válka… Seržant Roger Murtaugh a seržant Martin Riggs z oddělení vražd se zapojili do pronásledování podezřelého vozu. Když pronásledované auto dostihnou, jeho osádka uteče, ale z kufru se vysypou zlaté mince – krugerandy z Jihoafrické republiky, které je zakázáno do USA dovážet. V Jihoafrické republice jsou černoši stále utiskováni, je uznávaná jen bílá rasa. Arjenovi Ruddovi, velvyslanci Jihoafrické republiky v USA, se nelíbí, že přišel o své mince kvůli černému Murtaughovi. V noci se pak k Murtaughovým vloupají maskovaní muži a Rogera a jeho manželku Trish pro výstrahu svážou. Roger si všimne, že muži mluví podobným jazykem jako ti stíhaní z auta... Druhý den rozhodne kapitán Ed Murphy, že Murtaugh s Riggsem budou ochraňovat korunního svědka Lea Getze. Sotva se s Leem seznámí, objeví se zabiják a Murtaugh s Riggsem musejí z hotelu odejít domů k Murtaughovi. Tam jim Leo vysvětlí, že pral peníze z drog. Neví pro koho, ale pamatuje si dům, kde měl jednou schůzku, a Murtaugha s Riggsem tam zavede. Riggs se jde podívat dovnitř a tam se strhne se přestřelka. Jeden z mužů uteče a Murtaugh s Riggsem ho pronásledují, což skončí bouračkou a smrtí pronásledovaného. Pakl se vrátí do domu s posilami a zjistí, že se jedná o dům s diplomatickou imunitou, v němž sídlí Arjen Rudd... Další den Murtaugh zjistí, že má pod záchodovou mísou bombu a musí čekat na pyrotechniky. Murtaugh i Riggs jsou naštvaní a jdou provokovat na konzulát Jihoafrické republiky. Riggs se tam seznámí s Ruddovou sekretářkou Rikou, která přijme jeho pozvání k němu domů. Stráví spolu noc, ale ještě než se rozední, jsou vyhnáni z postele vrtulníky a střelbou. Riggs doprovodí Riku domů, tam je omráčen a probere se až svázaný na molu v přístavu. Pieter mu začne vyprávět, že to on je zodpovědný za smrt jeho manželky a pak ho další dva muži hodí do vody. Riggsovi se podaří se z pout dostat, pod vodou však uvidí i mrtvou Riku. Vydá se mstít... (TV Prima)

Jaro.Krafcik

Opäť sa potvrdilo že druhé časti sú vždy slabšie. Vianočná jednotka sa mi o dosť viac páčila. Dvojka Mel Gibson a Danny Glover môže byť. Na svoje roky ale podarený film , no chýbalo jingle bells a viac akcie. 3* ()

mirec88

Skvelé pokračovanie minimálne vyrovnané prvému dielu. Joe Pesci je skvelý a o ostatných ani nehovorím. Je tu naviac aj výborný humor, ale thrillerová a akčná časť je takisto vynikajúca. ()

orionn12

Asi doposud nejlepší díl ságy Smrtonosná zbraň. Perfektní akce, perfektní humor, perfektní hlášky a naše oblíbené duo, které je opět více než perfektní. Jeden z mála filmů, kde je pokračování lepší než první díl. 10/10 ()

BloodMax

Ty dva patří k sobě jako Tom a Jerry, Bonnie a Clyde nebo Bart a Millhouse........prostě suprová dvojka, která si dokáže udělat srandu snad ze všeho.....i z politiky :-) ()

ssfan

Zřejmě nejlepší z celé série. Akce je zde sice celkem málo - pouze dva souboje a jen stříléní, ale velmi se mi líbila komická stánka, která filmu hodně pomohla. Příběh nebyl špatný, a tak dám pět hvězd. ()

P1tr

Pokračování stejně povedené jako první díl. Ústřední dvojice neztratila nic z přesné střelby ani humoru. Navíc přibyl Joe Pesci! ()

blixadovan

Důvod, proč je některými diváky tento film (koneckonců vlastně celá série) považován za "kultovní" a proč má tak vysoké hodnocení, moc nechápu. Já mám z filmu ten pocit, že se jedná o naprosto průměrnou akční detektivku s komediálními prvky. Příběh a zápletka nejsou nic moc originální a ani nijak moc srozumitelné. Ale fakt je, že některé průpovídky obou hlavních protagonistů byly docela vtipné a i situační komiky zde bylo vcelku dost. Pro mě teda kvalitní průměr. ()

BuryGol

Díky za těch pár filmů, kde dvojka dosahuje, neřku-li převyšuje kvality jedničky. Lethal Weapon 2 je jedním z nich. Joe Pesci to oživil a ztvárnění pravicovejch Holanďanů bylo taky zajímavý. Tři pr.ele hlášek, akční scény, urvání baráku, diplomatická imunita a desítky mrtvejch. Snad si trojka a čtyřka udržej stejnou úroveň..ty si pustim hned jako další. ()

Wlck

Daleko lepší než jednička! Daleko vtipnější, zhruba stejně akční, přibyla skvělá postava Joea Pesciho a kráska. Prostě radost pohledět. ()

Norfice

O chloupek lepší než jednička! Mám pocit, že tenhle díl je akčnější a zábavnější. Ta bomba na záchodě... výborný! :-D Nádherná ukázka toho jak se z krimi žánru dá udělat pořádná "zábava". ()

venca163

Ještě o něco lepší než jednička, level osmdesátek, hláškování a nostalgie je maximální. + Joe Pesci. No prostě geniální. #stillNotTooOldForThisShit (95%) ()

jefff

Ještě o kus lepší než první díl. Zábavnější, napínavější, lepší záporák a výrazné akce. Vrchol akčního žánru. ()

solskjaer

Jednička nastavila laťku hodně vysoko, což ovšem nebyl žádný problém,neboť druhý díl ji minimálně vyrovnal. Stále skvělé, stále vtipné a stále napínavé! ()

core.2

Jednička nastavila vysokou laťku ;-). A druhý díl nasleduje jedničku :)) zaslouží si být v v TOP 200. Opravdu více než výborné pokračování. Ty jsi černý a já bílý ! Bude legrace. ()

Ferinka

Akční filmy osmdesátých let, i přelomu let devadesátých, považuju za vrchol nevkusu a ne že je nevyhledávám, já se jim dokonce vyhýbám! No ale stalo se a já viděla, nutno dodat, že asi ještě ten ne úplně nejhorší počin tehdejší doby. ()

Maynard.

To prostě nejde tomuhle kousku dát jiné, než plné hodnocení... Kdybych se někdy dostal do maléru, tak bych chtěl, aby mě z něj vytáhla tahle dvojice, která má pro strach uděláno a která rozesmívá takovým způsobem, až to není hezký :o). Ve dvojce navíc doplněná skvěle užvaněným a potrhlým Jeom Pescim, který všem ukázal, že umí zahrát jakýkoli charakter, klóbrc dolů pane Pesci. Teď se hodí jedna stará pravda : Joe Pesci, to je teda hezky :o). No nic. Je málokterých pokračování, co si udrží kvalitu z jedničky, tady to neplatí do posledního puntíku . Dvojka má stejné tempo, stejný smysl pro humor, stejnou koukatelnost a upřímnost jako jednička. Asi nejlepší zásek se povedl Meloj : Ty seš černej, já sem šílenej, bude sranda... :o) Tyhle dava poldy mám čím dál tím víc rači. Nezbejvá, než se těšit na trojku... ()

upson

Nevím jestli se v osmdesátých a devadesátých letech bralo točení filmů vážněji a navazovalo se na předchozí snímky s větší láskou, bez zakalené mysli a pouhé vidiny zisku peněz díky úspěchu předchozího dílu, ale ty pokračování v té době mají něco do sebe. Jsou prakticky na stejné úrovni a jejich drive neztrácí dech, ba naopak nabírá nový a pokračuje v běhu. Co do míry oblíbenosti u mě o nanosekundu v tomto běhu popularity vítězí druhý díl série nad všemi třemi ostatními závodníky (díly), a to už jen při pohledu na to, jak těžké to musel druhý díl před uvedením mít, když sekundoval prvotině z roku 1987, která je opravdu excelentní. Dvojka za to může poděkovat dnes již legendární a geniální záchodové scéně. ()