Losangeleští policisté Martin Riggs a Roger Murtaugh jsou na stopě pašeráků drog. Sledování účetního Lea Getze, který zpronevěřil mafiánské peníze, je přivádí k jihoafrickému diplomatovi Ruddovi. Oba detektivové mají dostatek důkazů, ale Rudd a jeho zabijáci pod rouškou diplomatické imunity nerušeně pracují dál. Riggs, přezdívaný "Smrtonosná zbraň", se uchyluje k nevybíravým metodám. Využije proti Ruddovi i jeho přitažlivou sekretářku. Mezi gangstery a oběma policisty vypukne nevyhlášená válka… Seržant Roger Murtaugh a seržant Martin Riggs z oddělení vražd se zapojili do pronásledování podezřelého vozu. Když pronásledované auto dostihnou, jeho osádka uteče, ale z kufru se vysypou zlaté mince – krugerandy z Jihoafrické republiky, které je zakázáno do USA dovážet. V Jihoafrické republice jsou černoši stále utiskováni, je uznávaná jen bílá rasa. Arjenovi Ruddovi, velvyslanci Jihoafrické republiky v USA, se nelíbí, že přišel o své mince kvůli černému Murtaughovi. V noci se pak k Murtaughovým vloupají maskovaní muži a Rogera a jeho manželku Trish pro výstrahu svážou. Roger si všimne, že muži mluví podobným jazykem jako ti stíhaní z auta... Druhý den rozhodne kapitán Ed Murphy, že Murtaugh s Riggsem budou ochraňovat korunního svědka Lea Getze. Sotva se s Leem seznámí, objeví se zabiják a Murtaugh s Riggsem musejí z hotelu odejít domů k Murtaughovi. Tam jim Leo vysvětlí, že pral peníze z drog. Neví pro koho, ale pamatuje si dům, kde měl jednou schůzku, a Murtaugha s Riggsem tam zavede. Riggs se jde podívat dovnitř a tam se strhne se přestřelka. Jeden z mužů uteče a Murtaugh s Riggsem ho pronásledují, což skončí bouračkou a smrtí pronásledovaného. Pakl se vrátí do domu s posilami a zjistí, že se jedná o dům s diplomatickou imunitou, v němž sídlí Arjen Rudd... Další den Murtaugh zjistí, že má pod záchodovou mísou bombu a musí čekat na pyrotechniky. Murtaugh i Riggs jsou naštvaní a jdou provokovat na konzulát Jihoafrické republiky. Riggs se tam seznámí s Ruddovou sekretářkou Rikou, která přijme jeho pozvání k němu domů. Stráví spolu noc, ale ještě než se rozední, jsou vyhnáni z postele vrtulníky a střelbou. Riggs doprovodí Riku domů, tam je omráčen a probere se až svázaný na molu v přístavu. Pieter mu začne vyprávět, že to on je zodpovědný za smrt jeho manželky a pak ho další dva muži hodí do vody. Riggsovi se podaří se z pout dostat, pod vodou však uvidí i mrtvou Riku. Vydá se mstít... (TV Prima)

DocBrown

Silene spojeni, nejdriv paradni komedie s hajzlem, Leem a zadosti o azyl v JAR a najednou prijde tvrda vyvrazdovacka, ktera vas nauci nenavidet celou JAR. Takhle ostre se oprit do ciziho statu bylo v te dobe pomerne nevidane. ()

Rssa

Pokračování je podle mně možná o chloupek lepší než první díl, záporaáci jsou charizmatičtější, a Gloverovi s Gibsnem to kecá pořád stejně perfektně. Super. 90 % ()

Slimak

Vyjímka potvrzující pravidlo...myslím to o horších dvojkách.No...musí se vědít jak z námětem a jak z akcí aby to nevypadalo že se vaří z vody....sakra ta dvojka je znad přeci jenom lepší než její starší ségra jednička... ()

dopita

Nejlepší díl série. A to z mnoha důvodů. Oproti jedničce film obsahuje víc (a taky líp zvládnutej) akce. Humorných scén přibylo a je to jen ku prospěchu věci. Některý jsou doslova legendární, jako např. Murtaugh uvězněný na záchodě, Murtaugh snažící se emigrovat do Jihoafrické republiky, prcgumovník atd. Dále opět na pevných základech postavenej scénář, v tomhle směru jednoznačně nejlepší díl série. Bohužel třetí pokračování už v tomhle směru dost pokulhává a čtyřku napsal uplnej diletant... Geniálním tahem tvůrců bylo obsazení Joe Pesciho. Angažování další postavy do rozběhlé série není vždy šťastným krokem, ale postava Lea Getze je v pravdě famózní. V prvním díle naťuknutá, tentokrát už v plné kráse rozvinutá atmosféra světa Smrtonosných zbraní, která naštěstí nevymizela ani v dílech následujících, je asi tím hlavním důvodem, proč jsem tenhle film viděl tolikrát, a proč na film (stejně jako na celou sérii) nedám dopustit. ()

Mičl

Opravdu vydařené pokračování, které doprovází mnohem akčnější, vtipnější, zkrátka lepší příběh než u prvního dílu. A to nejen díky dvojici seržantů Riggsi a Murtaughovi, ale i Leovi, kterého i v dalších dílech série nezapomenutelně ztvárnil Joe Pesci. Málokdy dávám přednost dabingu před orginálním znění, ale u Smrtonosných zbraní si rád vychutnávám skvělý český dabing. ()

divak84

co řekne Leo Getz, to není žadnej Kec :D:D:D. prej: hele vemte si jídlo dyť je zadarmo :) Ne ! to je od daňových poplatníků. Hele heleee dyť je to to samý ne ? ()

Paity

Ta dvojka za jedničkou trochu pokulhává, přece jen jihoafričtí diplomaté v době rasové segregace, mno nic. Jednička a čtyřka u mne vede, ale i tohle je skvělé oddychové pokoukáníčko. ()

Hanys_

Neskutečný nářez, který má všechno, co chybělo jedničce. Tedy spoustu hlášek, pořádné akce, ženskou pro Mela, konečně záporáka na úrovni a hlavně je tady Joe Pesci, který v těhle malých rolích vždycky zazáří. Ani nepamatuju, kdy druhý díl nějaké série takhle zválcoval svého předchůdce. 9/10 ()

Stružák

Ale jo, jako docela dobrá zábava na nedělní odpoledne se to dá překousnout. Scénář trošku pokulhává a napsané dialogy jsou ty nejjednodušší možné. Nakonec ale Zbraň dvojka asi plní svůj účel a jako akčně vtipný (nebo spíš vtipně akční) film to zas taková tragédie není. ()

farfalla

Druhý film série ´Lethal Weapon´ má ještě stále dobré tempo. Ostatní filmy natočil režisér Richard Donner v letech 1987, 1992 a 1998. V tomto filmu Martin Riggs (Mel Gibson) a Roger Murtaugh (Danny Glover) pronásledují zásilku zlatých mincí krugerrandů a dostanou se až na konzulát Jihoafrické republiky. Tam se dostanou do sporu s konzulem Arjenem Ruddem (Joss Ackland) a jeho bezpečnostním agentem Pieterem Vorstedtem (Derrick O´Connor), kteří využívají diplomatickou imunitu na zakrytí svých ilegálních obchodů. Riggs s Murtaughem jsou převedeni za jiný případ. Mají chránit důležitého svědka Lea Getze (Joe Pesci), který je však také zapleten do tohto případu, protože pašerákům pomáhal s praním špinavých peněz. Riggs se sblíží s Rikou van den Haas (Patsy Kensit) z Jihoafrické ambasády, která mu chce pomoci, protože nesouhlasí s rasovými názory svého šéfa, který je zastáncem apartheidu. Při potyčkách s ochrankou konzulátu se Riggs mimo jiné doví, jak vlastně zemřela jeho žena. K dvojici Riggs-Murtaugh se snaží přidružit Leo Getz, protože i když je na straně kriminálníků, rád by se zůčastnil vyšetřování. Joe Pesci předvádí dokonale dotěrného chytráka, ale je milý. Na druhou stranu jihoafrický konzul je čistokrevným typem drzého diplomata, kvůli kterému by snad diplomatická imunita měla být zrušena. ()

Litvicek

Přibrat do série Joea Pesciho byl geniální tah. Uctívám všechny díly, hlavně ten poslední, takže nezbývá než dát plný počet. ()

Corpsegrinder

Dvojnásobná akce zahrnující legendární scény jako je bomba na hajzlu, stržení domu na pilotách, vypadnutí z okna hotelu do bazénu, ustřelenou hlavu surfařským prknem, skok auta z lodního kontejneru a samozřejmě Joe Pesci a jeho šílená role. ()

SpaceOdyseus

Paradni dvojka, ktera se smele vyrovna prvnimu dilu. Trosicku ubylo temnoty, pribil humor (diky Pescimu) a akce je kriminalne spinava. Jako tresnicka tu mame nekolik legendarnich scen, kterym vzdavali hold Simpsonovi nebo GTA. ()

Pttak

Paráda! Netušil jsem, že po Terminátorovi 2 uvidím zase někdy u nějaké kultovní série druhej díl, kterej bude lepší než ten první! ***** ()

Wishkah

Vynikající a trochu drsnější pokračování akční jízdy. Ke skvělé a sehrané dvojce se přidal skvělý Joe Pesci v jedné ze svých nejlepších rolí. Leo"držhubu" Getz je příjemné oživení skvělé série ()

jasiska

Dvojka je možno ešte lepšia ako jednotka. Stretavame Lea Getza, Riggs prvýkrát vykĺbi rameno a netreba zabúdať na kondómový stromček a bombu na záchode... ()

Prochy38

Troufám si říct, že jde o nejakčnější, nejvtipnější a nejzábavnější díl celé série. Kvalitní zápletka, kde se Mel Gibson pořádně vyřádil. 90% ()

Marrty3

Tohle mě vážně "vodnegrovalo". Dvojice alá "černej a šílenej" je zpět. Stejná paráda jako jednička. Větší nálož krimi a pořád stejná várka super sarkastického humoru a vulgárních hlášek. Spousta akce, napětí, přestřelek a rvaček. Skvělý Joe Pesci hraje svou roli, dětinského a ukacaného podvodníčka, bravurně a perfektně se k hlavním hrdinům hodí. Jedno z mála pokračování, které je stejně úspěšné jako první díl. Skvělé scény, hlavně nejvíce profláklá ta záchodová a s pistolí na hřebíky. Další nezapomenutelné hlášky a dialogy, u kterých se trhají bránice. Prostě paráda ! ()