Přichází Satan!

• Velká Británie The Omen (více)

Narodil se v šest hodin, šestého dne šestého měsíce... Britsko-americký film Přichází Satan! režiséra Richarda Donnera patří ke komerčně nejúspěšnějším hororům s okultistickou tematikou, které prožívaly svůj rozmach ve Spojených státech 70. let. Působeni Satana je v Donnerově filmu dáno do souvislosti s politikou: americkému diplomatovi Robertu Thornovi je za podivných okolností podstrčen k adopci chlapec Damien, ve skutečnosti vtělení Antikrista. Po řadě záhadných nehod, jejichž oběťmi jsou lidé odhalující pravou tvář dítěte, vyhledá Thorn v zoufalství kněze, který mu vyjeví, co musí udělat. (Česká televize)

bolan

S odtupem času na mě už nepůsobí tak magneticky jako dřív, byť jde bezesporu o další vydařenou hororovou klasiku. V celkovém dojmu si ale myslím, že zub času se na něm podepsal mnohem méně než na takovém Exorcistovi. Oldschoolové filmy se nemůžou rovnat s moderními milionovými produkcemi, ale jejich síla je někde uplně jinde a proto staly klasikami - Apage Satanas ! ()

Gulde

Já vám nevím, ale mně se to prostě nelíbilo. Všechny ty rádoby hororové scény jsou založené na dosti odpudivé chorálové hudbě a neustálých záběrech očí daných aktérů. Asi je to na mne už trochu moc staromódní. ()

Standic1

Úžasná, hrůzu a husí kůži nahánějící hudba... šílená chůva jako poskok satanáše, štěkající psi, na tu dobu celkem pěkná úmrtí a hlavně pěkně utvořený příběh a navíc mám rád konce, kdy zlo zvítězí, i když tady to stylově zrovna není. Ale tak co můžeme čekat od malýho kluka, i když je to antikrist:) ()

Mortemiss

Stará klasika.... vlivný Američan si adoptuje antikrista, který mu z mě neznámých důvodů začne dělat peklo. Malý roztomilý klučík s tetováním, zpočátku vypadá jako andílek, ale postupně se z něj stává ďáblík, to mi nepřijde až tak divné. Ti, kteří mají doma děti mi potvrdí, že ne vždy se jedná o andílky. To, že chůva omylem vypadne z okna a přitom zůstane vyset na laně, je jen běžná americká nehoda, stejně jako když knězem skrz na skrz projde kopí. ()

betyn

Ani po tolika letech film neztrácí na své údernosti. Dechberoucí ódy Satanovi, efektní a promyšlené rádoby náhodné smrti, symboličnost, se kterou se setkáváme dennodenně (např. smrt Ivana Jonáka po 666 dnech po propuštění z vězení), a děsivá historie natáčení filmu podněcují ke strachu. ()

WinstonS

Je pátek 20. srpna 2021, 22:46 hodin a právě jsem viděl jeden z nejlepších hororů/mysteriózních detektivek v životě. Na stará kolena, úplně náhodou, potmě a na jeden zátah prakticky bez vydechnutí. NAPROSTO učebnicový případ famózní gradace příběhu a mistrně budovaného napětí, jež bylo místy až nesnesitelné. Dalo by se k tomu popsat hezkých pár odstavců, ale ať se zbytečně nezdržujeme, omezím se jen na stručné zhodnocení bez jakékoliv ambice na komplexní reflexi daného uměleckého díla, leč plně vystihující pocity recenzenta: "Pecka jako prase!!!" ()

Uškudasket

Výborná hororová podívaná, která patří výrazně k lepším kouskům.V poslední čtyřicetiminutovce ji však dochází trošec dech a atmosféra první půle je rázem ztracena.Přesto se jedná o dosti parádní počin. ()

hakon

Pomalu houstnoucí atmosféra, skvělý klučina, kterého by se bálo i sedm statečných a brilantní závěr. Nic co dnešní kinematografie může nabídnout, vše co hororový fanoušek od filmu čeká. The Omen neztrácí po celou dobu stopáže ani minutku zbytečnosným prodlužováním a naprosto po právu patří mezi kultovní horory. Skvost. ()

Petrus1

666 – Satan, Antikrist a Falešný prorok. Jak něco zavání satanismem, tak to je něco pro mě. Navíc jsem knížku nedávno četla, tak jsem se hodně těšila. A tady je právě kámen úrazu. Já raději posloupnost kniha, film, ale u hororů by to možná mělo být naopak, protože jsem to měla v čerstvé paměti a tak jsem vlastně nebyla ani moc napnutá – co se bude dít, jsem prostě věděla. Ale i tak to bylo vynikající a já hvězdu přihazuju právě za tu předlohu. V knížce jsou některé nehody a vraždičky trochu jinak popsány, ale dějově jde film ruku v ruce s knížkou. Navíc se zase ukazuje, že Bible se dá vykládat tak, jak se to každýmu zrovna hodí „Ďáblův syn povstane ze Světa politiky.“ Taky mi nesedí ten konec (měl by se odehrávat na schodech před kostelem). Mám takovej pocit, že to bylo i v tom filmu. Není nakonec víc verzí? Ale to jsou jen drobné rejpavé detaily. Jinak bomba – hlavně proto, že zlo zvítězí nad dobrem! „To je třeba pochopit: kdo má rozum, ať sečte číslice té šelmy. To číslo označuje člověka, a je to číslo šest set šedesát šest.“ Zjevení svatého Jana, Kniha Apokalypsy, kapitola 13, verš 18. A já si po zhlédnutí musela jít pustit Root – Píseň pro satana a 666. :-) Jeden ze 101 hororů, které musíte vidět, než umřete ()

loki666

"Here is wisdom. Let him that hath understanding count the number of the beast: for it is the number of a man, and his number is 666." ()

rusty09

Asi nic moc jinýho než omen z roku 2003, hodnotim stejně, přičemž novější verze, se mi ještě možná líbila víc. ()

molcan2

Právom oskarova hudba Jerryho Goldsmitha v spojení s réžiou Richarda Donnera vynásobená scenárom Davida Seltzera rovná sa dokonale mrazenie. Ak rozmýšľate, či si vybrať originál alebo remake odpoveď je jasná. Remake tomuto kúsku nesiaha ani po päty. ()

ASSBURGER

Proste parádna hororová klasika od Richarda Donnera.On je jedným z tých ktorý stvoril jeden z najznamejších hororoch ktoré zase opakujem niesu len samé výkriky a skoky z poza rohu ale pomalé a premyslené to je ten efekt tých klasických hororoch. A viacej k tomu asi nemám čo dodať už asi len to že tento film som pozeral z veľkým nadšením a hlavne z veľkou radosťou. Je dobré že tento horor vyhral aspoň toho jedného oscara za hudbu aj ked bola síce viacej náboženská ako pekelná ale to nevadí. Inak bol tento horor bez chýb a ešte by som vám chcel povedať že my pripomínal trochu Exorcistu ale to nevadí naozaj pozeranie tohto filmu bolo dačo také ako mágia vôbec ma nenudil bol proste perfektný. ()

zdeny99

Mistrovsky budovaná atmosféra a hypnoticky podmanivá plynulost děje dělají z tohoto hororu naprostý filmový klenot. Film o malém Damianovi je filmem o satanovi, ve kterém jej neuvidíte. O to více vás zasáhne jeho psychologická satanistická paranoia a záhadné věci, které se dějí kolem Damiana. Společně s promyšleným dějem, vynikající děsivou hudbou a Gregorym Peckem v hlavní roli se z Omena stává impozantní horor. [8637. hodnocení, 523. komentář, 84%, 576. nejlepší film] ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner