Resident Evil: Afterlife

• Německo Resident Evil: Afterlife (více)

Alice stále pokračuje v odplatě proti svému bývalému zaměstnavateli, společnosti Umbrella, která do světa vypustila zombie virus. Ona i se svými klony zaútočí na ústředí společnosti, kde se jí podaří zneškodnit většinu přítomných zaměstnanců kromě Alberte Weskera, který jí vpíchne injekci zbavující ji všech nadpřirozených schopností. O šest měsíců později cestuje Alice na Aljašku do místa zvaného Arcadia. Zde se opět setkává s Claire a společně utíkají do Los Angeles, které ovládají zombie. Podaří se jim přistát ve věznici, která zůstala jako jediné místo ve městě útočištěm pro nenakažené. Mezi skupinu nenakažených patří basketbalista Luther, producent Sinclair, Angel, Kacey, Kim a Claiřin starší bratr Chris, kterého však Luther drží pod zámkem, protože byl obávaným vězněm. Společně všichni plánují útěk na Arcadii, což je podle Lutherových informací ve skutečnosti loď. Jelikož útoky zombie na věznici se začínají stupňovat, rozhodnou se utéci co nejrychleji. Sinclair ovšem sám zmizí s Claiřiným letadlem a tak jim nezbývá nic jiného než propustit Chrise, protože zná další možné únikové cesty. Do věznice se mezitím probojují zástupy zombie a je nutné s nimi bojovat. Při střetu se zombie umírají Angel, Kacey a Kim. Ostatním se podaří utéct a nalodit se na Arcadii... (TV Prima)

mchnk

V tuto chvíli již nutné pokračování této apokalyptické série. Alice splnila svoje předsevzetí z předchozího dílu a hned úvodní akce napoví, o čem je tento díl. Zpomalených záběrů s kulkami je tady trošku víc, než je nutné a zloduch s Umbrella Corporation má až zbytečné agentovské manýry. Každopádně, scénář a celé zpracování drží jasný styl R.E. Alice si jede také ve svém stylu, ať jsou to perfektní slovní dovětky a nebo její osobitá akce. ()

DJ Obelix

Tak takový průšvih jsem nečekal. Bohužel viděno jen ve 2D kině, ale jako fanoušek předlohy i prvního (a částečně i třetího) filmu, jsem byl znechucen neuvěřitelně nudným a sterilním dějem a bohužel i akčními scénami (o atmosféře tu nemůže být řeč). Celkem fajnový vizuál to rozhodně nezachrání. Mé hodnocení osciluje mezi jednou až dvěma hvězdičkami. ()

mzss1

Toto čtvrté pokračování se zcela odlišuje od předchozích dílů. Jsou zde dost přehnané, přeakčnělé scény. Ale velkou chybou to není. Film má slušné efekty ve 3D. Příběh ze všech dílů nejjednoduší, šlo spíše o akci. Hudba je naprosto zvláštní, ale docela mě chytla. Konec mohl být lepší. Film mohl mít více nápadů a byl by rozhodně lepší, ale nevadí. Přesto hodnotím na 82% = **** ()

kingik

Vizuální orgie. Ke kormidlu čtvrtého dílu se opět vrátil Paul W.S.Anderson se svým agresivním režijním stylem však tentokrát naložil velmi rozumně a své síly poctivě rozvrhl, aby stvořil působivý celek, který ani trochu nepůsobí jako výplach mozku, ale bere se docela vážně. Ještě než se divák stačí pořádně rozkoukat, zjeví se na scéně několikanásobně naklonovaná Milla Jovovich, která tentokrát pětkrát víc střílí, pětkrát víc se tváří smrtelně vážně až drsně a je pětkrát víc sexy, než kdykoliv před tím. Potká starou známou Ali Larter, v letadle přelétne zdevastované Los Angeles zaplavené zombíky, seznámí se s hrstkou přeživších, mezi nimiž bude Wentworth Miller a tradičně skvěle záporný Kim Coates a všichni svorně budou vymýšlet plán, jak se z tohoto pekla dostat, pokud možno bez újmy na zdraví, ven a to vše je zabaleno v bombastickém 3D vizuálu. Je vidět, že Anderson má svou ženu Millu opravdu rád, protože ji snímá až obsedantně a nikomu jinému tolik působivých a zpomalených záběrů nevěnuje. V praxi to znamená, že vidíme Millu neobvykle často mířící dvěma pistolemi, padající, křičící i letící vzduchem na laně. U některých scén jsem měl neodbytný pocit nedostatečně využitého potenciálu (scény se zombies) a množství scén bylo opravdu mistrně zrežírováno. Finále bylo rovněž působivé a ani zvolená hudba neměla chybu. Musím prohlásit, že to sice mohl být ještě větší nářez, ale na druhou stranu jedná se už přece jen o čtvrté pokračování a po slabé trojce (Mulcahy by měl už točit jen reklamy na přesnídávky) je čtyřka vizuálně našlapaná, dynamická a zajímavá a čím méně se v ní mluví, tak tím líp. A kdo ví, jestli někdy vznikne pětka. Navíc mně to opravdu silně připomínalo strojově přesnou počítačovou hru, která nebere v potaz jakékoliv emoce. ()

Payushka

Anderson vyuzil treti rozmer, ktery tentokrat dodal Residentu presne ten punc "pocitacove hry", ktery mu posledni dva dily chybel. Kulky svisti vzduchem jak v Matrixu, vsechny postavy metaji nerealna salta (ovsem v PC hrach tak casta), "nepodstatni" lide umiraji jeden po druhem, presne jak byste si sami tipli. To vsechno je hrozne cool, i pohled Milly Jovovich, ktery se v prubehu filmu v podstate nemeni. Chybel mi tam ale humor. Ano, sem tam padne nejaka ta hlaska... Ale kdyby tvurci mirne zabrousili do zanru parodie ve stylu Expendables, mohlo to byt o nekolik levelu (doslova) lepsi. Dorazil ovsem i Michael Scofield, coz se taky musi pocitat. ()

dr.horrible

Úplná lobotómia. Nelogická, blbá, prvoplánová, nemá to hlavu ani pätu a hlavne to vôbec nie je horor. Vlastne je to skorej počítačová hra ako film, ale zábavné to celkom je a rozhodne som sa pri tom nenudil. A to na béčko stačí. 50% ()

Šakal

Pokud by toto měl být nový (3D)trend, kdy autoři (dobrovolně) rezignují na jakýkoliv (promyšlenější) příběh ve „prospěch“ (3D)akce, já pro změnu (dobrovolně) rezignuju na film jako takový a vášnivě se vrhnu na muškaření. Jeden by snad i zamáčknul slzu, nebo (jak říká kamarád) „to by jeden zhořk“. Přesto, co jsem doposud napsal, dávám tu jedinou * právě za fakt, že v případě tohoto Andersonova snímku se skutečně vaše 3D brýle vyplatí oprášit a s dovětkem, že jako regulérní (10minut) trvající videoklip k novým Linkin park (popř. Rammstein(ům), kde by muziku jednoznačně tvrdil sympatickej „Drvoštěp“ (v jehož světle i starej Brůna vypadá jako bodrej strejček od vedle) by to nemělo (téměř) chybu. ()

Sobis87

Paul W.S. Anderson nakopl celou filmovou sérii adaptující herní Resident Evil solidním a zatraceně „cool“ prvním dílem, kde se nijak zvlášť neplýtvalo akcí, naopak byl zde kladen důraz na budování napětí a některá monstra si vysloužila řádné uvedení na scénu místo později uplatňovaného „ukaž se – zamachruj – chcípni“. Jednoduše řečeno byl tehdy Anderson zatraceně trpělivý a opatrný při zavádění nové filmové značky. O dva díly (otřesná Apokalypsa a průměrný Extinction), se Anderson opět vrací na režisérskou sesli a bohužel musím konstatovat, že třetí díl s podtitulem Afterlife ani zdaleka nedosahuje kvalit/zábavnosti dílu prvního. Dalo by se říct, že v Afterlife je ještě více rozvinuto to, na čem dvojka a trojka tratily. ___ Akce je stříhána velmi úsporně a celkovou dynamiku scén navíc brzdí neustálé zpomalovačky, které nejen že se vyskytují ve zbytečně velkém množství, ale ony jsou navíc i nadměrně natahované. Např. při dopadu hrdinky do kaluže se můžeme kochat nejen zdvihajícími se kapkami vody, ale o několik vteřin později, kdy veškerá akce v záběr naprosto utichne, nám režisér ještě dopřeje pohled na několik totálně „uncool“ zpomalených mrknutí hrdinky…a pak…ještě o nějakou tu zbytečnou vteřinu navíc…konečně střih. Zdá se, že Anderson jako ještě nevyzrálý fanoušek akčňáků z dob, kdy se i zapalování cigarety točilo zpomaleně, stále nedokáže pochopit, že časy se mění a na takové levné triky v dnešní době neslyší ani desetiletí caparti odkojení na gamepadu. Přitom jeho předešlá podívaná Death Race získávala plusové body aspoň na té dynamice. Resident Evil jakožto akční podívaná je díky tomuto přístupu neskutečně unavujícím zážitkem, který celkovou leností diváka ani na moment nezdvihne ze židle. ____ Dalším výrazným prvkem čtvrtého „Residenta“ je užití 3D technologie již při natáčení (žádná konverze…). Pokud jsme jásali nad tím, jak nám James Cameron v Avataru nijak okatě necpal své „třidé“ přímo do kvichtu, tak Anderson tak činí téměř permanentně a vlastně nové technologii přizpůsobil i veškeré zabědování. Najednou je pro celý příběh nezbytně důležité, že záporák hodí po protivníkovi své brýle, protože to ve 3D vypadá zatraceně cool (doopravdy vlastně nijak zvlášť, ale tvůrci jsou o tom přesvědčeni…) a tomuto úkonu je věnováno více času, než je zdrávo. Tímto přístupem je natočen celý film a, abych pravdu řekl, hlavně díky tomu je přeci jen i trochu zábavný. Úsměvně zábavný. ____ Spolu s 3D technologií byla spousta scén natočena před zeleným pozadím a veškeré interiéry/exteriéry byly pak vytvořeny digitálně a do jednotlivých scén naklíčovány. Upřímně – vypadá to lacině, velmi lacině, avšak právě díky tomu se Afterlife přeci jen blíží více videoherní estetice, což platí i pro samotný příběh, který je už úplně „over the top“ a věrnější své herní předloze. I ta však byla o poznání napínavější, což platí i o neherních pasážích. Fanoušci herní série se konečně dočkají i toho parchanta s červeně svítícími kukadly, který byl naprosto skvělý v Code: Veronica….zde je opět spíše vtipný. On je celý film dosti úsměvný, na čemž má zásluhu vedle fyzikální zákonitosti popírajících vylomenin i Milla Jovovich, které tu drsnou Alice tentokrát nežeru už vůbec. O to hůř, že se na plátně vyskytuje v několikanásobném množství a vidíme ji umírat víckrát než záporáka v běžném hororu. P.S.: Vedle 3D vylomenin, infantilně přehnané akce a příběhové vaty zde nezbyla ani trocha místa pro napětí, kterého jsem si v prvním díle tolik vážil. () (méně) (více)

Webb odpad!

A sakra, to bylo skutečně hrozné. Totální průjem srovnatelný s Twilight ságou druhého a třetího dílu. Čisté zoufalství jak Paula Andersona, který se zase topí v žumpě i když to tak minule nevypadalo, tak i mé z pohledu diváka, se kterým nemá vůbec žádné slitování. Nemám sílu s něčím takovým ztrácet čas, dokoukání pouze z důvodu hodnotícího. Tady jednoduše nenalézám jediné pozitivum a vypisovat ty negativa tudíž pokládám za zbytečné. Je mi špatně. P. S. nesrovnávat s o dvě třídy lepším režisérem Uwe Bollem, i on se musí tomuto paskvilu přinejmenším divit. ()

IQ Tiqe

Hru Resident Evil jsem neviděl, ani nehrál, ale film na mě působí jako její kopie. Hodně akce, dobré detaily, postupné procházení jednotlivých fází hry. Zkrátit vše do několika minut a může to být dobrá upoutávka na hru, ale film to není. Jako bych se díval, jak někdo hraje - může mě to lákat, ale ne bavit, protože nehraju já sám. Viděno 22 min. # Po dvou dnech dokoukáno. Dál už snímek až tak jako hra nevypadal, napínavé pasáže (asi tři) nebyly vůbec špatné, podobné akční scény jsem už viděl x-krát, ale nebyly k zahození, hudba se snažila zvýšit tempo a v akčních pasážích se jí to úspěšně dařilo. Bohužel to vše bylo proloženo delšími úseky bez děje, které už tak průměrný film jen potápěly, a aby toho nebylo dost, když jsem si nějakých 20 mi před koncem říkal, že to bylo v rámci žánru koukatelné (tj. nestálo to za moc stejně jako předešlá část), přišel závěr, který byl naprosto o ničem. 40% Výstižná je první polovina komentáře od Xmilden. ()

Sonnery

Tři poznatky: 1) Jakmile to skončilo, tak jsem si uvědomil, že to brzy bude mít stejně dílů jako Simpsonovi - Nový Never ending story (v příštím díle potká Elis Atreje, který má přilákat pozornost malého chlapce, jež má dát Elis nové jméno). 2) Kopírování některých scén z Matrixu bych ještě přežil, i když mi pak přišlo líto, že je z agenta Smithe zombie... 3) Dost mi vadilo, že to bylo předvídatelný jako hokejový zápas mezi náma a Indama. ()

Anderton

Mohol to byť dobrý film. Cesta z bodu A do bodu B, kedy sa zistí, že bod B je vlastne bod C a na konci dokonca, že je to bod D, ma bavila. Čo ma bavilo oveľa menej, boli spomalené akčné scény s herečkami s dokonalým make-upom a ich prihrávači mužskí modely, ktorí vyhrávali súboje vlastne len preto, že tieto scény boli spomalené a hral do toho hard rock. Výprava ale bola veľmi slušná, tie panoramatické zábery som si vážne užil. Celkovo prevládla spokojnosť, viac špiny na úkor naleštenosti by ale tejto sérii prospel. ()

Frajer42

Přišlo mi, že tvůrci se více zaměřil na 3D efekty, než na film samotný. Jednoznačně, nepočítám - li stejnojmenou animovanou verzi japonských tvůrců, NEJHORŠÍ díl celé série. A ptáte se proč dávám jednu hvězdičku místo odpadu? Dávám ji za odvahu tvůrců, kteří se i po tomto propadáku rozhodli, že tenhle zombie nesmysl hodlá pokračovat. ()

Kothy

Už ne tak dobré jako předchozí díly. Aspoň že Mille Jovovich dělá společnost pohledná Ali Larter. :) ()

AllShallFall

Po dlouhé době jsem se rozhodl, že shlédnu celou sérii Residentť. A musím přiznat, že mě to donutilo změnit hodnocení každého dílu včetně i toho nejslabšího a to je tento. Ze všech Resident Evilů byl tenhle díl opravdu ten nejnudnější. Žádná pořádná akce. Pouze na začátku, pak místy a to je snad vše. Co mě ale skutečně oslovilo, bylo to apokalyptické prostředí a perfektní pokračování v příběhu. Nakonec jsem i v tomto díle našel to nadšení, které jsem cítil u těch předchozích. Každá série má svou slabou stránku. Bohužel je to právě Afterlife. Ale to neznamená, že je k zahození. Přimhouřím obě oči a dám za 4 hvězdy. Za slušné pokračování, i když slabé. Za Millu Jovovich, protože je velmi dobrá herečka. Pro další pokračování si musí znovu obnovit ten temperament, který měla v předchozích dílech. Za perfektní prostředí v Los Angels. Ten postapokalyptický nádech byl velmi silný. A ta čtvrtá hvězda je vlastně ani nevím za co. Asi za to, že jsem si ten film znovu stáhnul a podíval se na něj. To se běžně u filmů, co se mi buď nelíbí nebo jsou slabé, nestává. ()

dex2man

Jako fanda série bohužel musím po výborném Extinction konstatovat zklamání. Afterlife je asi nejslabší ze všech Residentů, ale naštěstí pořád dostatečně zábavný. Když si odmyslím zbytečnou úvodní 10ti minutovku téměř ve stylu Ultraviolet, jedná se o zábavnou akci. Milla (i Ali) je pořád sexy a kosit tuny nemrtvých umí bravůrně. Sice se najde pár nudnějších pasáží (ty letecké), ale jsou alespon vizuálně na dobré ůrovni, tak se dají bez problémů překousnout. ()

teutates

Ach jo... ak som niekedy písal o premárnených min. života tak to v tomto momente ruším, pretože na toto bohužiaľ nič nemá. 97 min. doslova v pi*i, myslím si, že pretrpím veľa no čo je toto... Anderson sa poriadne jebol do hlavy a následne padal 50m šachtov dole. MIlla asi nečíta pozorne scenár, s týmto už mala dávno prestať... 1/10 ()

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Jeden za všechny, všichni za 3-D

Jeden za všechny, všichni za 3-D

07.09.2009

Ach jo, co si to Paul W. S. Anderson zase vymyslel? Nová adaptace Tří mušketýrů v 3-D? S hollywoodskými verzemi Dumasovy klasiky sice nemáme příliš dobré zkušenosti (kung-fu poletování v Hyamsově… (více)