Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Série(2) / Epizody(40)

Scelleton

Začátek byl dost hrozný, ale vydržel jsem a brzy přišlo zlepšení. Škoda, že je celou dobu dost temná atmosféra a většina scén se odehrává ve tmě, což nepůsobí moc dobře. Jinak výborný seriál a doufám, že se brzy objeví i další série. | 1. série - 80% | 2. série - 90% | TV SYFY. Průměr sledovanosti - S1: 1 717 000 / S2: 1 018 000. ()

Barrymore

Začátek první série dosti připomíná seriál Battlestar Galactica (potýkají se tam se stejnými problémy atd.). Přelom první a druhé série poměrně nudný, ale od druhé poloviny se parádně rozjel a já si nakonec říkala, že je škoda, že byl ukončen. 70 %. ()

kiros179

Těžko tady vyčítat, že se tvůrci SGU vydali naprosto odlišným směrem, dovolím si říci, že je to právě naopak. Ano, je to celé jednotvárné, ale až na pár vyjímek (onen díl s "trifidy" byl třeba hodně dementní - čistá vata) jsem se nenudil. Robert Carlyle (ano - Begbie s Trainspottingu) hraje pragmatického morouse skvěle. Našel jsem tam pro mě úplně nové tváře, které mě mile překvapili, jako sympaťák David Blue (Eli) - možná někdy až moc geniální, nebo nádherná Kathleen Munroe (Amanda Perry) - ta si zasloužila větší prostor. Takže přesto, že první dvě série byli stále o tom samém, nikdy se to nepřehouplo do nějaké křeče, ani mi to nepřišlo až příliš přitažené za vlasy (v rámci žánru) a bylo se stále na co dívat. 75% ()

KillHurt

1. série: 4* a ta čtvrtá jen z nostalgie z předchozích dvou seriálů. 2. série 5*. Není to úplně Hvězdná brána, na kterou jsme byli zvyklí, a to byl hlavní problém tohoto seriálu. Snažil se svézt se na módních vlnách (tajemno ve stylu Ztracených či Battlester Galacticy, hudební podmaz inspirující se Dr.Housem atd.) a trochu zapoměl, kdo tvoří fanouškovské jádro. Obyčejní kluci (a holky) od 12 do x let, kteří milují na SG humor a velkou naivitu všech těch vesmírných i pozemních bitev a naprostou neohroženost hlavních postav. Tudíž převážně mladší publikum tento seriál neohromí vztahovou labilitou a emočními strastmi a slastmi všedního dne. Bohužel SG-U svým pojetím 1. série ztratilo řadu svých fanušků, protože už to z jejich pohledů nebylo ta Pravá Hvězdná brána, a nezískalo si žádné nové, protože to byla pořád jenom Hvězdná brána. SG-U je seriál, který se oproti svým dvěma starším bratrům nebál dospět, bohužel dospěl předčasně a to ho stálo krk. Nicméně 2. série se trošičku ke kořenům vrátila. Objevil se pořádný nepřítel, loď si nedělala co chtěla, osádka se "skamarádila" a vrátili se vtipné hlášky (kupodivu jsem zaznamenal nejvíce vtipných hlášek od Younga, kdo by to do něj řekl). Jinak se jedná o kvalitní sci-fi, která stále má mnoho potenciálu, který je třeba vytěžit. Bohužel právě, když se mi SG-U začínalo opravdu líbit a začal jsem být zvědavý, co bude dál, tak skončilo. Doufám, že dočkáme pořádného zakončení a MGM nenechá fenomén Stargate jen tak vyšumět. ()

wirtr

Ze všech dílů, ze všech sérií, ze všech seriálů Stargate je podle mne SGU nejhorší. Více jak sci-fi mi připomíná seriálové drama o skupině lidí, kteří uvízli na vesmírné lodi. Až na pár kontaktů s Nakaii tu absolutně chybí akce, tedy ani na nepřátele v tomto seriálu moc nenarazíte. Oproti SG - 1 (Goa´uldi, Replikátoři, Oriové) a SGA (Wraithové) je jich tu opravdu minimum. Dále tu není ani stopa po humorných scénách, toto je tedy další bod mínus pro SGU. Nakonec jsem se rozhodl pro hodnocení třemi hvězdami, nebýt hereček s vysokým sexepílem, které byly obsazeny v seriálu, byly by to jen dvě. ()

kubas369

Dospělá facka najivitě původního seriálu. No spíš pořádná rána nejteší knihou, kterou najdete v průměrné knihovně. ()

vojta123

Srovnání s SG1 a SGA se nevyhne. Je to něco jiného než ty předchozi dvě části ale jsem vlastně rád protože to dalo této sérii jiný rozměr jediné co mě štve, že to mělo jen dvě serie. Snad se někdy dočkáme pokráčování . ()

Mephisto

Po prvních třech dílech nadprůměrné hodnocení, jen se bojím, aby si to nadějně nastartovaná série rychle nezkazila... Držím palce! ()

White-Man

Těžko soudit po odvysílání teprve třech dílů, ale prozatimní zážitky jsou hodně NEGATIVNÍ. Tohle bych od série Stargate nečekal. Postavy mi k srdci vůbec nepřirostly, příběh je zatím více než nudný a všechno to nepřátelství, co se mezi členy objevuje, no hrůza. Abych řekl pravdu, už ani Atlantis se mi nelíbila a toto je dvakrát tak horší. ()

D.e.a.t.h

Mám pocit jako bych viděl SG: Atlantis na jiný způsob. Počítám, že mě omrzí po stejném počtu dílů. Vcelku zajímává může být postava Dr. Rushe. Uvidíme co z toho tvůrci dostanou. Jinak asi jen další zabíječka zimních víkendů. Dal bych 2 hvězdičky, ale jednu navíc za Julii Anderson - asi mám slabost pro velká poprsí v těsném tílku bez podprsenky. ()

Beckett

Jak jsem po přečtení několika komentářů zjistil, spousta fanoušků původní Hvězdné brány tento nový formát odsuzuje, protože akci, nepřeberné množství mimozemšťanů a záchranu světa do velké míry nahrazuje pro někoho jistě nezáživným mezilidským konfliktem a stacionárním prostředím. A je naprostá pravda, že pokud se těšíte na pokračování Atlantidy nebo SG-1 (kterého jsem skalním příznivcem, aby snad někdo nenabyl chybného dojmu), tak to jste na velice špatné adrese. Mně osobně ale při sledování prvních pár dílů doslova spadla čelist. Postavy už nepředstavují idealizovanýmé hrdiny bez bázně a hany. Mají hloubku a vlastní slabosti. Jsou hnány vlastními zájmy, a to je neustále uvádí do konfliktu, ať už otevřeného, či skrytého. Emoce tu tečou proudem (a jak správně poznamenal jeden můj kamarád: v prvních pěti dílech se dočkáme více erotiky než v celé předešlé SG dohromady). Jsem neskonale mile překvapen a nezbívá mi než doufat, že se kvalita udrží minimálně na stejné úrovni i do budoucna. Jo a minimálně jedna celá hvězdička patří Robertu Carlylovi, protože seriálu zkrátka naprosto dominuje. ()

jitush.b

Naprostý jiná Hvězdná brána, než jsme zvyklí. Akce se moc nedočkáme, napětí je spíš psychologického rázu, a mimozemšťani (jsem u devátého dílu) zatím v nedohlednu. Parta pozemšťanů prostě jen řeší jak na antické lodi Destiny přežít, dostat se domů a nepozabíjet se u toho. Režie, scénář a herecké obsazení není špatné (Robert Carlyle hraje doktora Rushe, největšího nerváka, hraje velmi přesvědčivě), jen už by to asi chtělo NĚCO, prostě nějaký pořádný děj, nebo konečně setkání s novou civilizací, nebo zprovoznění všech systémů Destiny. Až to něco přijde tak SGU se možná ode mě dočká další hvězdičky, v opačném případě možná jednu ztratí. ()

chrustie

Co má tohle pro boha být? Kde vzali název Stargate? Klasický novodobý americký seriál, alá ztracení, Prisonbreak, Batlestargalactica.. Tohle už s SG nemá kromě cestování červí dírou zkrz obří kru nic společného.. A co má proboha být ta odfukující brána na Destiny? SG se úplně odvrátilo od původního konceptu (kamera, hudba, herci, sex) a ten tlustoprd Eli e jeho idiotský (ne)humor mi taky leze krkem. Už atlantis vybočovala, ale aspoň se pořád držela zaběhlého konceptu, ale tohle je už naprosto vedle.. Nehledě na to, že se casting dělal asi na střední škole. Zatím sem u 6 dílu, ale nepočítám s tím, že úroveň půjde nahoru. 2* za efekty, které jsou v některých místech na úrovni, jinak je to bída!.. imho když chci vidět dupačku, pustím si Hustler, to ale amíkům asi nedochází a v každém novém seriálu se dlube jak v králičí noře =) ()

vejfukCZ

Nová StarGate nastartovala v úplně jiném stylu než její předchůdci. Je více dospělejší, psychologická a temná. Už to není žádnej Ounýl nebo Šeprd kosící Wraithy po stovkách. Je vidět že je to pro dospělejší publikum. I když spousta naprosto zbytečných romantických scén tam je, viz. Chloey a Scott, zato Rush je naprosto geniální a nevypočitatelný. Zatim 4*, uvidíme jak se to rozjede po vánocích. //Tak musím změnit hodnocení - totální nuda a telenovela. 3* jen pro to že sem fanda SG. Jestli se to nerozjede tak pude další hvězda dolů. ()

Spielbergo odpad!

Úvodní pilotní dvojepizoda mě poslala přímým direktem do kolen. Čekal jsem cokoli, ale tohle ne. Skvělá hudba, netradiční pojetí, specifické a vcelku sympatické postavy. Oproti tomu následující epizoda... no vlastně mě taky poslala do kolen, protože jsem jen nevěřícně zíral a na konci si jen řekl WTF...? Doufám jen, že tvůrci nemíní udělat i zbytek série ve stylu dementních amerických seriálů pro mládež, kde se musí několikrát za minutu zdůraznit, že má někdo někoho rád a zejména se pak chovat jako naprostá nesvéprávná hysterka, případně jako rádobyvtipný teenager, který je sice dokonale neschopný, ale má vše v malíku a je nejchytřejší hned po Rodney McKayovi. Ano, přiznám se, Chloe a Eli mě dokonale a krystalicky čistě serou, takže se jen modlím, aby napříště dostávali méně prostoru, jež by mohli využít například skuteční herci. A ty plytké americké seriálové konce - totiž jakoby zpomalená scéna doplněná o dostatečně dementní ZPÍVANOU (!!!) skladbu... Jo a to ještě pomíjím fakt, že vše už tu bylo a zápletka je prakticky okopírovaná ze Star Trek: Voyager. Ono je to celé takový slepenec. Star Trek, Stargate, Battlestar Galactica, Lost (in Space), Melrose Place... No doufám, že tudy ne, přátelé. Jsem ochoten přijmout méně akce a více psychologie, ale další popkulturní telenovelovou sračku pro děti od 13 do 16 vám nestrávím, je mi líto. EDIT1: Po první sérii je to na 2*. První hvězda za hudbu, druhá za Dr. Rushe (a enormě kozatou poručici Johanssonovou). Když si člověk odmyslí ty příšerné scény s Chloe a Eliem a všechny další, které řeší "hluboké" vztahové problémy, pak jde celkem o průměrnou oddychovku. Příběhy nicméně postrádají nápad a vše už někde bylo. Seriál je prozatím bohužel beznadějně neoriginální a kopíruje kde se dá, nejvíc zřejmě stále z ST: VOY, odkud si tvůrci vzali kromě zápletky už i první objevivší se zde alieny (viz druh 8472). Jsem zvědav na první díl druhé sezóny, kde, jak tuším, se bude krom záchran na poslední chvíli hlavně křísit, zázračně uzdravovat a ještě zázračněji vstávat z mrtvých (kdo viděl poslední díl první řady ví o čem mluvím). EDIT2: V prvním díle druhé sezóny se zcela neočekávaně a oproti všem předpokladům zachraňovalo na poslední chvíli, křísilo, zázračně uzdravovalo a ještě zázračněji vstávalo z mrtvých. Podtrženo sečteno - pokračuje se v tom stejném kýblu nudy co předtím.. EDIT3: Už se emzáci kopírují i z District 9 a "zápletky" jsou definitivně debilní. Ke zdi postavit neschopné scénáristy, kteří dokázali naprosto znásilnit a zabít zatím nejnosnější a nejslibněji vypadající téma v celém SG universu. Tento seriál s těžkým srdcem fanouška inteligentní sci-fi odhazuji na věky do zatracení odpadu.. EPILOG: Seriál po dvou sériích konečně pohřbili i diváci a scénáristé doufám nyní živoří někde pod mostem bez jediného centu. Zaslouženě předčasně ukončený shit, kdy paradoxně jeho závěr byl nejpoutavější věcí z celých dvou dokonale promr*(h)aných sérií. ()

Ondar

O trochu slabší než SG-1, rozhodně lepší než Atlantis. Toť můj osobní názor. Objektivně se to moc srovnávat nedá. S novým stargate přišel jiný způsob vypravování a jiný přístup k postavám. Zatím co to první se mi ne vždy líbí, to druhé ano. Neexistují tu černobíle charaktery. U každé postavy najdete věci k obdivu, jindy vás zas dost možná bude iritovat. Což je podle mě dobře. Původně jsem chtěl dát 4, ale když vidím ty jedničky a odpady, zvednu na pět. Pro pořádek - zkouknuta první série. ()

yazik

Původně to byly 3* ale postupem času mé hodnocení klesá na 2*. Jakoby tvůrcům docházel dech a dojili krávu, dokud dýchá. ()

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace