Reklama

Reklama

Hvězdná brána: Hluboký vesmír

(seriál)
  • USA SGU Stargate Universe
Trailer
Sci-Fi / Dobrodružný / Akční
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Hrají:

Robert Carlyle, Louis Ferreira, Brian J. Smith, Elyse Levesque, David Blue, Alaina Huffman, Jamil Walker Smith, Peter Kelamis (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(40)

Obsahy(1)

Již třetí STARGATE seriál nás vezme na palubu antické lodi Destiny, o miliony let starší než Atlantis, kterou jako pýchu své civilizace vypustili Antici. Byl to jejich velký experiment uvedený do pohybu, ovšem nikdy nedokončen. Cílem tohoto experimentu bylo rozsévání hvězdných bran skrz galaxie. Lidé zjistí, že záhadný devátý chevron na bráně může sloužit právě ke spojení s touhle lodí a tak se vydávají na průzkumnou misi.

Záhy ale zjistí, že jsou na palubě Destiny uvězněni, jelikož je loď neschopna návratu na Zem. Pouhý průzkum se tak promění v nikdy nekončící misi. Posádka tak chtě nechtě naplňuje původní účel mise. Spojuje se s každou předešle vypuštěnou bránou a přichází do kontaktu s novými rasami, technologiemi, ale také s nepřáteli. Co jejich misi ztěžuje je neschopnost kontrolovat navigační program lodi. Když někdo zůstane pozadu, je navždy ztracen. (dresi)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (532)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Po 20. díle pevné zakotvení na 2*. Tenhle seriál je tak jiný, až jde úplně mimo chutě obyčejného diváka. Tolik nesmyslů pohromadě jsem viděl naposledy při cestování časem v Heroes, ale tady to je vše pod uniformou US Army a to opravdu ne... Potenciál antické lodě s lidskou posádkou byl obrovský, ale způsob, jakým ho autoři přeměňují na lidské drama s pachutí břečky je smutný důkaz nemožnosti změnit vše, jak autoři chtěli. To nejzábavnější totiž na seriálu je to jediné, co zůstalo z původních seriálů Hvězdné brány. Kdyby tu nebyl vědátor Robert Carlyle se svou povahou, nedalo by se na to v podstatě vůbec dívat. S každým dílem klesající kvalitu nezachránil ani nejlepší dosavadní díl (číslo 8 s názvem Time). Není tu akce, není tu humor, není tu nadhled, není tu soupeř... Jedna velká scenáristická bublina, která pomalu plaská a opravdu to bolí... Škoda, Destiny měla na víc. PS: konec má super ozvučenou zpomalovačku, ale je o ničem... ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Stargate je značka, ktorá zarába a vznik Universe tak nie je vyložene prekvapivým ťahom. Producenti si však správne uvedomili, že tretí krát použiť tú istú schému by bola chyba a preto najnovší seriál hoci zasadený do tradičného sveta vsádza viac na postavy a realističnosť napríklad aj po vzore Battlestar Galacticy. Oproti SG1 a SGA takmer absentuje klasický humor, viac sa vsádza na výpravu a atmosféru, ktorú priamo podporuje dravejšia réžia a oproti predošlým sériám ďaleko experimentálnejšia oldsmithova hudba. V čom ale SGU aj v porovnaní s Galacticou stráca je nielen spočiatku pomalší vývoj a nevyváženosť zápletiek ale aj o niečo slabšie vykreslené postavy. Potenciál, ktorý má Destiny má, ale našťastie neostáva v šuplíku a s pribúdajúcimi dielmi seriál začína oveľa pripomínať to, čím zrejme chcel byť už od začiatku. Lepšie neskôr ako vôbec a celkový vývoj ešte môže byť zaujímavý. ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

// Production Companies: MGM Television // Videl som každý Stargate, každú sériu, každý diel a SGU je určite najlepší, nie len svojou nenormálnou dramatickosťou, ale aj všelijakými obratmi čo sa na lodi dejú. Som nesmierne spokojný, že Stargate ako taký stále beží, pretože to je vynikajúci sci-fi akčný seriál, aký len môže byť. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Nevím, jak jinak bych už měl čtvrtý seriál z rodiny SG nazvat, než jako překvapení. Původní SG-1 byla šance promarněná hamižností producentů, kdy další a další řady pohřbily kvalitu. Kreslená verze byla moc pro děti a Atlantis doplatila na slabší obsazení a scénář už po pár dílech. Od Universe jsem tedy nic nečekal... a musím říct, že je dobře, že jsem mu šanci přeci jen dal. Možná trochu schematické, rozhodně ale funkční a sympatické. Alespoň co se první řady týče. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Stargate Universe šla svou vlastní cestou. Já si svoji cestu k ní hledal poměrně ztuha, protože jsem si tu odlišnost odmítal připustit. Až osmá epizoda (Time) mě přesvědčila, že nemá smysl na něco čekat, a že se budu muset přizpůsobit - ale hlavně ŽE MÁ SMYSL se přizpůsobit. SGU je jednak vážnější (nebo chcete-li méně klukovsky zábavná) a mnohem kompaktnější než jeho starší sourozenci, a není to rozhodně jen tím omezeným okruhem lidí, kteří se v ní objevují, ani existenční klaustrofobií z gigantické milion let staré lodě a tisíců světelných let prázdnoty okolo. Epizody jsou daleko provázanější, hrdinové tu opravdu jdou od problému k problému, včetně svých vlastních, vnitřních - a časem je můžete vnímat jako živé a celkem komplikované postavy. Bohužel to tak trochu drhne, pokud jde o jejich (ne)smrtelnost. Při nějakém pokusu o realismus by ale jinak bylo během pár dílů po všem, protože by došly postavy:) Ale filmařsky je to opravdu povedená práce a nelituju času, který jsem s týmem nedobrovolných obyvatel Destiny strávil. Smůla je, že i když si cením toho jak to tvůrci během těch dvou sezón průběžně onačili, nevybavuje se mi kromě už zmíněné osmé epizody žádná, kterou bych mermomocí chtěl vidět znovu. No, možná bych uvažoval o pár dílech z poslední čtvrtiny (s bombou a s archivem na Novu) Kdyby tu byla třetí řada, kde by se možná rozjely možnosti nabídnuté příchodem Novanů, anebo se podařilo nějak zahaluzit důstojný konec, a ne ten zcela zjevně narychlo utnutý kryovýlet, mohlo to být o něčem jiném. Takhle se obávám, že nemůžu jít za 70%, vyhrazených pro sympatické záležitosti, kterým ale chybí něco, co by mě táhlo zpátky. A to je škoda, protože takovýchhle ne úplně hard sci-fi je zatraceně málo. Teď se mi sice nechce, ale myslím, že na doktora Rushe, Nicole Wreyovou (BTW asiatka a lesba, kdo to kdy ve sci-fi seriálu viděl?;)), Scotta, Greera a všechny ostatní, za celkem krátký čas zapomenu. Vám se to stát nemusí, ale pokud dáváte přednost lehčím space operám jako Star Trek nebo původní SG-1, dost vážně hrozí, že to bude z důvodů nacházejících se na opačném pólu spokojenosti:) ()

Galerie (628)

Zajímavosti (29)

  • Za pilotní epizodu "Air" byl nominován tým speciálních efektů SGU (Shannon Gurney, Andrew Karr, Mark Savela a Craig Van Den Biggelaar) na cenu Visual Effects Society Awards 2010 v kategorii Outstanding Visual Effects in a Broadcast Series. (Caszidy)
  • Předtím, než si Mike Dopud zahrál postavu Varra z Luciánské aliance, objevil se několikrát v obou předchozích seriálech. Ve Stargate: Atlantis si zahrál postavu běžce Kiryka a ve Stargate SG-1 si zahrál plukovníka Ruslana Chernovsheva a lovce hlav Odaie Ventrella. (AAnubis)
  • Poslední díl seriálu je bohužel zároveň i poslední díl celé série titulů Hvězdná brána. Stanice SyFy totiž odmítá sponzorovat jakékoliv možné pokračování titulu Stargate, stejně tak vedení MGM odmítá značku Stargate komukoliv prodat. (O´Neill)

Související novinky

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

30.05.2014

Jeden z nejlepších filmů Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Útok na Bílý dům) letos slaví 20 let od premiéry. Hvězdná brána sice zamířila na velké plátno jen jednou, víc než 10 let ale úřadovala na…

Reklama

Reklama