Jack Hunter: Ztracený poklad Ugaritů

(TV film)
  • USA Jack Hunter and the Lost Treasure of Ugarit (více)
všechny plakáty

Ugarit bylo starověké město, nyní zaplavené písky Sýrie. Podle legend se v něm nachází pohádkový poklad, zvaný Nebeská Hvězda, který místní lidé ukryli před Egypťany. Archeolog a dobrodruh Jack Hunter se vydává hledat jej. Není však zdaleka sám, kdo po pokladu touží, a tak ho čekají perné chvíle! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

ThomasCrown

Prostredie filmu dodáva doslova dobrodružný nádych. To sa však nedá povedať o samotnom deji a hraní hercov. Je trochu mdlé, automatické a miestami až nudné. Žiadalo by si to viac akcie. Oveľa viac. ()

jasanka

Vůbec jsem nevěděla, co si o filmu myslet. Parodie to není, ale hra na "seriózní film" taky nějak nevycházela. Oblečení alá Indiana Jones tomu taky moc nepomohlo, spíš naopak. Nuda, blbost. ()

Olík

Musíme si uvědomit, že Terry Cunningham není Steven Spielberg, Ivan Sergei není Harrison Ford a tudíž Jack Hunter není Indiana Jones, ale pouze jeho ušmudlaný televizní bratránek. Jestli se vydat za Ztraceným pokladem Ugaritů nebo dobýt ztracenou archu určitě není Sophiinou volbou, ale když se na Jacka Huntera podíváme jako na televizňák, tak nejde vyloženě o špatný dobrodružný film. ()

sadlokan

Ej ej.Takže jsem popatřil dva díly,které oba dva pojednávají o hledání nějakého,ovšem pozor(!!!),pokaždé jiného,praotce laseru.Do třetího dílu už se raději neseru. ()

Rathalos

Jack Hunter je podobna akcna dobrodruzna fantasy trilogia ako Flynn Carsen a myslim,ze som sa bavil rovnako,zaujimave pribehy,ktore su sprevadzane roznymi tajomstvami a zahadami,cize pohoda,klidek,tabacek...:-) ()

Acrobat odpad!

Len si tak pozerám zaujímavosti k Indymu, keď som si ho znova pozrel a ako súvisiace filmy mi hodí aj toto tu. Sergej!!! Priateľu, kde si bol, čo si robil. No nepovedal veľa, a ja si matne spomínam, že si nespomínam. Vieme, že ho navliekli do kópie Indyho šiat, že vedel všetko z histórie (uf), že hral nasilu a chcel dokázať že je dobrým hercom (uff). Dali mu ženskú poboku, režiséra vykradajúceho čo sa dá. Neviem, mne to nestačilo vtedy ani teraz a obavy sú na mieste, či niekedy vôbec. Viacmenej stupídnosť bez rešpektu k sebe a copyrightu. A koho? Veď to viete. 1981. ()

Ceberus

Heh, jsem na rozpacích... Není to úplný brak za čistou jednu hvězdu, tak bych tomu dal dvě. Jenže koukám, že prvnímu Indianu Jonesovi jsem taky dal dvě, ale Hunter teda určitě srovnatelný není. :-D Je to samozřejmě čirá vykrádačka zmíněného slavnějšího archeologa (hledání pokladu, pasti, škorpióni, klobouk...), akorát bez příslušného rozpočtu, což je vidět na výpravě a zejména na vizuálních efektech, takže to vypadá možná ještě hůř něž nějaký díl seriálu o mladém Jonesovi. Jediné, v čem může mít Hunter navrch, je představitel Ivan Sergei, který vypadá jako mnohem typičtější model než onehdá Harrison Ford. Pánové naopak jistě ocení Joanne Kelly. A záporák Riefenstein odvedl taky poctivou práci v rámci toho, co mu scénář dovolil. ()

mimozakon

Slabá napodobenina Indyho. Hrdinovia a zloduchovia sa niekedy chovajú, ako keby nevedeli kde je sever. Záhady a hlavolamy sú tam ako keby okrajovo. Pokračovanie - The Quest for Akhenaten's Tomb - už bolo trošku lepšie. ()

DadysGirl

Taková blbůstka, u které nemusím vidět další díly, ale dopoledne v TV mě to ani neurazilo ani nenadchlo a v klídku jsem to zkoukla při chroupání svačinky... :) Nikdy jsem neviděla Indiana Jonese, ale takhle nějak si to představuju... ()

Quendi

Jak zabít dobrodružný film? Plácněte tam hloupu nánu, od které se bude moct hlavní hrdina nechat jakože urážet a kterou bude moct tu tam zachraňovat(za vydatného jekotu). A pokud máte možnost se této příšerně otravné postavy zbavit, což se pro druhý a třetí díl přímo nabízí, tak ji tam nechte. É voilá - zabitý film jak vyšitý:) ()

Renie42

Je to takové kýčovité, hrdina, padouch, lži, náhodou objeví poklad, zloduch se objeví taky, postava, o které si myslíte, že je kladná, podvede. Možná s větším rozpočtem by se vytvořil lépe koukatelný film. Ano, mělo to i akci, ale je to jakoby odkoukané z jiných podobných filmů. Jack Hunter je něco mezi Indiana Jones a Flynnem Carsenem. ()

jprmusic

Pokud zapomenete na Indyho, tak v rámci ospalého nedělního odpoledne stráveného u televize solidní průměr - a né, na Indyho se zapomenout nedá .... ()

macetoma

Prý jsou na světe jen dvě špatné věci - příliš teplé pivo a příliš těsné kalhoty. Není to pravda. Jsou tři. Toto je ta třetí věc. Někdo tady totálně vykradl Indianu Jonese, tváří se vážně a vůbec se za to nestydí. Něco jako kdyby ve vinném sklípku nalévali krabicové víno a tvářili se jako že vše je v naprostém pořádku. Dávám 1 hvězdu za to, že jsem se musel smát tomu, co si někdo dovolí. ()

Wooke

Prečo sa vôbec niekto snaží hrať sa na niečo, čo aj tak všetci budú poznať pod názvom Indiana Jones. ()

JackBurda

Ne, Indyho to nevykrádá. Jede si to vlastní cestou, ale to by to muselo víc hodnotících aspoň vidět. Akce je dost a je pěkně natočená, příběh je chytlavej a má pár bezva zvratů. Jack je sympaťák, Naďa je pěkná ženská, Litman je jeden z nejlepších záporáků, co jsem kdy viděl a Tariq je dobrej šašek do party. Výbornej film. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 2/10. Hodně velká inspirace sérií Indiana Jones. Nedosahuje však jeho kvality. ()