Královna jihu

USA, (2016–2021), 43 h 7 min (Minutáž: 40–50 min)

Předloha:

Arturo Pérez-Reverte (kniha)

Alice Braga, Peter Gadiot, Veronica Falcón, Hemky Madera, Gerardo Taracena, Justina Machado, James Martinez, Joaquim de Almeida, Jeff Caperton (více)

Série(5) / Epizody(62)

Teresa musí pracovat pro kartel, který zabil jejího přítele. Spoléhá se na svoji intuici, oddaného kámoše a tajemný zápisník. (Netflix)

Recenze uživatele Lacike k tomuto seriálu (1)

Královna jihu (2016)

Videl som zhruba 5 dielov a zvysok prvej serie som narychlo preklikal. Cakal som od toho epickejsi serial z prostredia drogovych kartelov. Pritom je to dost komorny pribeh jednej hlavnej hrdinky, ktora sa snazi dostat zo slamastiky do ktorej sa dostala po smrti svojho priatela - mensieho priekupnika a pomaly stupa v hierarchii kartelu. Na môj vkus az prilis pomaly. Zapletka, ktora tu je natiahnuta na celu seriu by v lepsom seriali vystacila prinajlepsom na 2 epizody. Okrem charizmatickej a vhodne zvolenej Alice Braga, ktorej verite jej postupny prerod, zaujme uz len slizky narkobaron, ktory sa chce dat na politiku (Joaquim de Almeida) a cely cas jej ide po krku. Ostatne postavy nie su prilis zaujimave. Serial evidentne vela nestal, takze len prilezitostne ponukne trochu komornej akcie. Ale aspon sa nesetri krvou. Finalne odhalenie prvej serie ma dost pobavilo a definitivne presvedcilo, ze nema cenu stracat cas s tymto serialom, ktory pojal drogovu tematiku prilis naivne. Skoro jak nejaka trosku drsnejsia telenovela, ktora je urcena pre zenskeho divaka. 4/10. ()