Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt? (oficiální text distributora)

Morien odpad!

Bože, proč jsi dopustil, abych se dožila časů, kdy dívky dříve poslouchající Britney Spears a nosící růžové hadry a plastové prstýnky glorifikují černou a chtějí se stát upíry. --- Film tak zlý, že kdyby se nesmáli ostatní diváci, tak ani nepoznám pokusy o vtip. ()

ORIN odpad!

"Miluješ ho." - "Tebe miluju víc." V případě vydání publikace 1001 odpadů, které nesmíte vidět, než umřete se přimlouvám o zařazení tohoto titulu, děkuji. ()

Gilmour93

Doteď jsem si myslel, že jsem v obraze. Že Twilight je červená knihovna o odpanění zpruzené Bely, která neví, co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane, to vše na pozadí projevů napětí mezi třídami, kdy Cullenovi představují buržoazii (kapitalisté, co ovládají trh s lesními borůvkami a sirupem proti kašli ze smrkových šišek, načež si ze zisků pořizují líčidla, barevné kontaktní čočky či luxusní lesní haciendy) a vlkodlaci kolem Jacoba jsou proletariát (pracují, ale jen na své muskulatuře, aby mohli vystavovat bradavky za jakéhokoliv počasí). Jenže pak člověk uvidí hot scénu ve stanu, odmítání sexuálního styku se ženou, či Bela prohlásí, že je od teď Švýcarsko, čímž klukům naznačuje, že má stejně liberální postoj k registrovanému partnerství a nastanou pochyby. Vysvětlí mi někdo, kdo, co a komu se tady vlastně saje..? Mohl bych tak nadávat, že by seržant Hartman z Full Metal Jacket zrudl studem a divil se, kolik invektiv postrádá ve svém portfoliu, ale omezím to jen na stručné konstatování, že se mi sága Stmívaní doposud „nevtiskla“. Kdyby sto let po své smrti Bram Stoker uviděl, kam se ubírá kultura vampyrismu, šel by na celu za Renfieldem chytat mouchy.. ()

Psema

Slade je šikula a tahá Twilight vizuálně a atmosfericky alespoň trochu nahoru. Jenže dobrá režie není všechno (úvodní scénu a akci celkově jsem si užil). Pokud máte před kamerou odevzdaného Pattinsona, otrávenou Kristen a neumětela Lautnera, odříkávající nejhorší filmové dialogy od Nového měsíce, nezmůžete vůbec nic. Scenáristce téhle natahované a děj horko těžko simulující ukňourané blbině by měl někdo useknout obě ruce a narvat jí je do pr... zadnice. 5/10 a rád bych věděl, jaký umělecký smysl mají "porcelánoví" upíři. Jestli jde ale o obhajobu mizerného herectví všech kromě Cullenovic famílie, pak nemám problém. ;) ()

Tuxedo

Nesnesitelné, k nevydržení afektované, nudné a hloupé. Ani zkušený ranař Slade nestačí svou o několik tisíc tříd lepší filmařinou zakrýt ve svých záporech stále vyhrocenější materiál. Vidět všechny tři dosavadní díly po sobě, asi bych onen v průběhu sledování zvažovaný návrh s kulkou v hlavě nakonec i uskutečnil. ()

somnar

Veselohra roku! Má bránice se trhala na cucky především při hovoru Belly a Edwarda po prvním nesexu a při oduševnělé diskuzi Jacoba a Edwarda u zimou ztuhlé Belly. Něco neskutečnýho. Něco nepopsatelnýho. Ne, vážně si nevzpomínám, kdy naposled jsem se v kině TAK zasmál. 50% za akci, flashbacky a humor. Nechtěný, samozřejmě. ()

TheDarKnig

obsahuje nějaké spoilerySlade se snažil hodně, ale s tak otřesně napsaného scénaře, který navíc čerpá z naprosto otřesné knižní série, se dá vytěžit opravdu málo. Narozdíl od Stmívání (první díl) tu navíc chybí ten nárazový moment překvapení a představování/vrhnutí do dané situace. Díky Sladeovi ale stále dostatečné na průměrné tři, tenhle díl docela přitvrzuje, co se brutálních scén týče + někdy je cítit i minimální vůně atmosféry (úvod) či dobře zvládnuté poskládané scény (výcvik s výborným hudebním podkladem). Samozřejmě se po tomto dílu stávám členem týmu Jasper :)), a je mi spoiler líto té rusovlásky, i když ji hrála jiná herečka (jestli lepší nebo ne nebudu soudit, stejně je už na popel) spoiler. Romatický trojúhelník je "překvapivě" stejně otřesný jako vždy, tentokrát tu dochází i k nějakým gay "soubojům", ale nic, co by stálo za řeč. Bella je s tou nadržeností na tom čím dál hůř, stejně jako s tou svojí podivnou touhou, kterou opravdu nikdy nepochopím (nechápe ji ani samotný pán upír, jak bych já, který nedokončil školu 10x, chápat mohl). Pak je tu ta Fanning a její parta - at jdou do pekla, jednou se objeví další sympatická upírka (Ferland) a hned ji sejmou (dokonce sem se dostal k tomu, abych si přečetl díky ní tu povídku Bree... škoda slov. Takže stále stejná tragédie, jen o dost menší než v Novém měsíci. Ušlo to ()

TeeAge

ööö, to akože som omylom videl zase druhú časť? je pravda, že teraz som sa smial trochu menej krát, ale s tak isto dobrou chuťou. Niet nad komédie série twilight :D ()

Aluska88

Po naprosto katastrofálním Novém měsíci jsem očekávala ještě horší Zatmění. Místo toho jsem však byla docela překvapena. Odvíjející se děj nebyl vůbec tak příšerný, dokonce ani dialogy a chování postav nebyly tak mizerné a směšné. Zatmění mi přišlo jako takový obyčejný, pohodový díl. Oproti tomu předchozímu bych řekla, že by se zde dalo i v jistých, samozřejmě velmi úzkých mezích, hovořit o nějaké speciální formě "Twilight" kvality:) Co mě však dostalo, byla stanová scéna ze Zkrocené hory:) Kdyby v ní neúčinkoval ten plochý ksicht Patizón a ta držka Lautner, považovala bych to za něco velmi vzrušujícího:) Ale i tak si myslím, že chemie mezi nimi byla v tu chvíli jiskrná:) "Cítím, co v tobě vzbuzuju fyzicky, znervózňuju tě", "Jsem teplejší, než ty." :D ()

Hakha

Zatím nejlepší díl a pro mě příjemné překvapení, jelikož jsem zaregistroval několik pozitivních změn v rukou Davida Sladea. Jedna z příjemných změn je, že se herecky zlepšil Taylor Lautner, který naštěstí vynechal prasečí úšklebky a nevypadá už tak komicky. Asi největší plus, že jsem se nenudil a příběhově to není tak nudně přímočarý jak předchozí díly… bohužel opět zde trpí romantický trojúhelník, který není tak zajímavý jak by měl být. Příprava na závěrečný souboj je jedna z povedených sekvencí a u závěru jsem cítil i napětí. Vlkodlaci jsou opět silně digitální, ale přes všechny výhrady se na tento díl dobře dívalo (jsem rád, že Ashley Green dostala více prostoru). David Slade u mě zabodoval, a jestli si pokračování udrží podobnou kvalitu, tak by to byl menší zázrak. Mé hodnocení 2,5 hvězdičky… ()

zelvopyr

Sen každé správné emo dívky. Dva nejlepší hošové na světě pro ni maji plné pochopení. Smí s nimi plkat své blbokomyslné myšlenky a nechat je slušňácky se o ni dvořit. Oba se musejí velice snažit, protože oba jsou jí hluboce milováni a jde jen o to, kdo z nich je milován víc než nejvíc. Že je milována ona je zcela základní, samozřejmá premisa, kterou nemá smysl vůbec zmiňovat. Veškeré její okolí ji v její zvrácené zálibě ve smrtících věcech, sebeubližování si a vůbec ve vyčlenění se ze společnosti plně podporuje v doslova klanovém slova smyslu. Je tak velmi výjimečná (čím ale?), že to plně respektují i ti nejmocnější z netvorů na světě. A kupodivu tenhle výplod je z celé nastavované kaše Twilight možná i nejlepší... ()

Ainy

Asi se budu opět opakovat stejně jako v předcházejících dílech i tady u tohoto jsem se celkem dobře bavila. Jinak platí to samé co jsem napsala o dílech předcházejících. Ani třetí díl mne výrazně nezklamal nebo naopak výrazně neohromil, splnil to, co jsem od něj očekávala a to myslím stačí :-) Ta hudba je fakt super ;-) ()

Hellboy

Pokud má divák rád knížky Stmívání a předchozí dva filmy Twilight ságy, neexistuje důvod, proč by neměl mít také rád Zatmění. Ze všeho nejdůležitější je zde faktor náklonnosti k hlavním postavám, tedy Belle, Edwardovi a Jacobovi. Protože tento film v úplně všech svých rysech připomíná epizodu jakékoliv telenovely, která se nějakým omylem natáhnula do dvouhodinové stopáže: jsou zde docela detailně načrtnuté postavy, což je důvod, proč se lidi na svůj oblíbený seriál (film) dívají, a v pozadí plyne nevzrušeně nějaký nepříliš důležitý děj. Ohledně dějového vývoje Zatmění - zkuste si po zhlédnutí filmu uvědomit, jak daleko postavy došly od úvodního setkání na louce k závěrečnému setkání na tomtéž místě. Jakým vývojem prošly, jak je děj filmu změnil... vlastně nikam nedošly že, nic se nezměnilo. Ale trvalo to dvě hodiny:) Typická charakteristika dlouhoběžících seriálů, kde spíše než o děj jde o postavy, které zůstávají stále stejné. A stejně jako u seriálů je jedno, když divák nějaký díl přeskočí (já jsem například neviděl Nový měsíc), protože ačkoliv se v některých částech lehce nechytám, vlastně mi to v pochopení toho řídkého děje Zatmění vůbec nescházelo. (A to již vůbec nezmiňuju formální postupy, jako neuvěřitelné nad-užívání detailů a polodetailů). ()

Botič

Twilight saga – série pro generaci od roku 1990 a výše , která nebyla odkojena Terminátorem, Likvidátorem, Predátorem, Demolition manem, Komandem a dalšími z ranku pokleslejší zábavy aneb jak jsme bez této série mohli žit? David Slade je Borec! Jen je škoda, že po dvě hodiny slouží téhle bezkrevné látce. Robert Pattinson a.k.a. Edward je nejfrigidnější chlap na světě (a trpí), Taylor Lautner a.k.a. Jacob je pseudo Freudem přes lásku (taktéž trpící) a Kristen Stewart coby Bella je k totálnímu knock outu baseballovou pálkou vybízející loutka (z jejíchž monologů trpí divák). Sečteno podtrženo – pravděpodobně nejlepší díl série s přijatelnými záporáky (když už nic, tak se na Victorii - Bryce Dallas Howard - alespoň moc hezky kouká ), parádními akčními scénami, sebeparodickými retro vsuvkami (vengeance bride vede) a zejména nikde nekončící, stupidní dialogovou vatou, která se nedá poslouchat ( You have to admit... Im hotter than you. ). Škoda nevyužití finále ala Terminátor. Čtvrtý díl zřejmě netřeba vidět. Za modrou hranici se tahle série nejspíš nikdy nedostane a nepřekročí svůj stín. Za sebe - zatmění před očima se nekonalo, i když sednutí si na zadek také ne. PS: mezidruhové kolektivní vědomí, stejně tak jako erotické jiskření, je skutečně neskutečně děsivé (všichni víme všechno a nikdo nic). Téma dárcovství krevní plazmy je už zřejmě vyždímáno do poslední kapky, tak by to chtělo přijít s něčím neokoukaným - např. dárcovství ova a malých bičíkovců. ()

Arachneuss

Weitzova dvojka byla hotové peklo, Sladeovo Zatmění naopak představuje svět Twilightu v úplně jiném světle. Se svými předchůdci toho má třetí Stmívačka pramálo společného. Příběh, stejně jako v knize, je sice stále nehorázná vata, ale právě díky nulové snaze Melissy Rosenberg udělat z toho další dojemné drama, kde tupý pohled na steroidech jedoucího indiána se rovná lásce, působí snímek mnohem přívětivěji i pro mužské publikum. Vážnost trapácké nahoty buřtíka Jacoba je nahrazena vtipnou sebeironií („To nemá vážně žádný tričko?”), strnulý výraz Roberta Pattinsona už není to jediné, čím Edward vyjadřuje své pocity a non-stop nadržené dýchání Belly si také dalo solidní zpátečku. Film je mnohem dospělejší (upíří flashbacky do „doby, kdy mi fungoval krevní oběh” jsou zpracovány na jedničku), akčnější (ne však sterilně viz. Nový Měsíc) a vůbec jsem měl tentokrát při odchodu z kina po dlouhé době pocit, že tohle bylo nejpříjemnější dvouhodinové zírání na plátno od prvního shlédnutí Kick-Assu. Nový Twilight je zkrátka naprosto jiný a právě v tom je jeho síla. A ano, nadhodnocuji a vůbec se za to nestydím. ()

3DD!3

Obsah (?) pořád stejný (no asi bysme mohli říct, že v rámci jistých omezených možností ehm... děj graduje), ale forma je zatím ze všech TWIGI asi nejlepší. Sladeovi se podařilo propašovat do filmu akci a dokonce i atmosféru (na pár místech) a udělal tak třetí díl "ságy" o dost snesitelnější. Možná je škoda, že na něco takového mrhal svým talentem, ale aspoň vydělal prachy a studio možná pustí žilou víc u nějákého jeho příštího projektu. Všichni budou spokojení. Jsem teplejší než ty. ()

NinadeL

Jednička měla scénu v lese a baseball, dvojka italský porno a trojka má... rozkvetlou louku a příběh Rosalie a Jaspera Halových. Recast Bryce Dallas Howard je jen jedna z mnoha podivností. Asi jako fakt, že Kristen Stewart pořád nevypadá o moc starší, než v Úkrytu. Tý jo. Nicméně hlášky o tom, že Bella musí být doma do čtyř, má maturovat z angliny a když se jí Edward zeptá, jestli nevystoupí z auta, když jí o to požádá...? Cože? "Políbil jsem ji a zlomila si ruku." "Vlčí kolínská už jde." "Tati, jsem ještě panna!" "Já jsem teplejší než ty!" "Kdybychom nebyli nepřátelé, snad bych tě mohl mít rád." !!! ()

Kaka

Další zbytečný díl, který pojednává stále o tom samém. Stále stejně naivně hloupá romance, vykořisťující současnou stupiditu a hloupý trend hloupých lidí. Tedy spíše nevyzrálých. A že jich je. A přitom kdyby se alespoň na chvíli ta série brala vážně, nemuselo by to být špatné. Vizuálně se jedná o velice přitažlivou věc. Tématicky jakbysmet. Bohužel "new age romance style" tam holt musí být i kdyby čert na vlkodlaku jezdil a potom to jde všechno do kopru. ()

Eddard

Nemůžu se zbavit pocitu, že i kdyby se dal děj všech prvních třech snímků série do jednoho filmu dalo by se mluvit o nepříliš hutném příběhu. Takhle se dá dramatická kostra trilogie shrnout třeba takhle "To jsme si tak jednou šli zahrát baseball, potkali jsme tři upíry a moc jsme si s nima nepadli do oka". Jinak je všechno při starém, hrdinové jsou rozervaní, tu a tam rozervou nějakého toho vampíra a o sexu se stále jenom mluví. Choreografie a vizuální efekty ve velké bojové scéně jsou na úrovni, což je možná jeden z důvodů, proč už film z čiré otupělosti nepošlu do oblasti jednohvězdičkových šuntů... 30% ()

Falko

Od rezisera Davida Sladea, ktory ma na konte upirsky krvak s Joshom Hartnettom 30 DNI DLOUHA NOC (2007) som cakal trosku viac, aj ked som si bol samozrejme vedomy toho, ze toto je film pre teenagarov, teda hlavne pre dievcenske publikum a nemozu tu byt ziadne brutalne krvave sceny. Aby som mohol zhrnut doterajsie 3 casti, tak jednotka sa mi pacila zatial najviac, dvojka najmenej a tato tretia je nieco medzi tym, takze nastastie o trosicku lepsia, ako dvojka. Mozno sa dej filmu zda pre mnohych prilis jednoduchy a blby, ale mna to stale bavilo, len skoda ze akcie je tu stale prilis malo a dialogov prilis vela. _________ Kristen Stewart - (Bella Swan) +++ Robert Pattinson - (Edward Cullen) +++ Taylor Lautner - (Jacob Black) +++ Bryce Dallas Howard - (Victoria) +++ Dakota Fanning - (Jane) +++ Cameron Bright - (Alec) +++ Nikki Reed - (Rosalie Hale) +++ Anna Kendrick - (Jessica) +++ Michael Welch - (Mike) +++ Ashley Greene - (Alice Cullen) +++ Hudba: Howard Shore +++ (Videl v kine 15.07.2010) +++ ()

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných… (více)

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2