fruitbueno

Brutální téma. Celou dobu jsem si říkala - jakou matkou bych byla já? Co bych dělala? Jak se vypořádat se smrtí, která je blbá, zbytečná, ale neodvratná? Na konci to spláchl vodopád slz. Mimochodem, Cameron Diaz jsem věřila, Abigail byla boží a totéž Baldwin. ()

femme fatale

Sofia Vassilieva a Abigail Breslin jsou tahouny vyjímečného filmu, který na vás působí neustálí emoční nátlak (myšleno v dobrém slova smyslu). Většina hollywoodských produkcí filmy tohoto typu točí tak, že máte pocit, že jste během projekce dostali cukrovku, ale tady jsou všechna ta klišé podána citlivě, ale i tak se nelze vyhnout dojetí během sledování snímku. Chvílemi to byla fakt síla...a musím říct, že mě herecky překvapila i Cameron Diaz. Roli neústupné bojující matky zvládla na jedničku. ()

Houda666

Poriadna dávka emócií ... mám predplatené tak na najbližší mesiac až dva. Veľmi ľudský a dojímavý film s perfektným obsadením. Moje hodnotenie: 95% ()

Cejny

Zvláštní film, vůbec nevím, co bych k tomu napsal. Na jednu stranu to působí ohromně silně, ale zároveň jsem z toho cítit až příliš velkou přecitlivělost. Musím ale uznat, že veškěré herecké výkony byly parádní. Jeden moment ale musím vytknout, a to scénu v nemocnic, kdy se sejdou všichni příbuzní (zvláštní, že tam nikde nebyli žádní prarodiče) a "loučí se" a v nejnevhodnější moment ujede scénaristovi ruka a řekne - dáte si někdo pizzu? - asi to bylo myšleno jako vítané odlehčení, ale působilo to víc, než nevhodně a nevkusně. Závěr ale všechno vynahradil, takže zasloužených 75 %. ()

Kejdlo

Vynucený dojáček až běda. Přesto docela snesitelné a svým způsobem krásné. Hodnocení vám neberu, ale můj šálek kávy to není. 6/10 ()

Maynard.

Brr, tak takle silnej příběh sem už hodně dlouho neviděl. Od samýho začátku je jasný, že tenhle kousek bude pořádně hrát na city a taky že jo. Pořádně ožehavý téma (rakovina a umírání vlastní dcery), do mě vnesla spoustu a spoustu emocí. Chvíli sem dokonce váhal, že bych sledování ukončil, ale to by pak cesta tolik neutíkala, a udělal sem tůze dobře, že sem film dokoukal. Co se týče hereckýho obsazení, tak naprosto perfektní. Celou dobu sem měl absolutně nechutný pocit Cameron Diaz, který sem to věřil, páč roli matky, která chce za uplně každou cenu zachránit svou dceru, zahrála na totální jedničku. Je málo rolí, který ve mně vyvolávají nenávist, tato role se Cameron fakt povedla. Film je hodně zajímavý tím, že se jedná o jednotlivé vyprávnění a vzpomínání šlenů jedné rodiny, kterou postihla tragédie. Tragédie je taky tenhle koment, páč už se fakt nemůžu dočkat po dofče do práce :o)) ()

widla

Nemám slov.. Celý příběh je prostě smutný a zároveň tak skutečný, že to až děsí. Taky musím zmínit hudbu, která je naprosto skvěle zvolena! Opravdu povedená citová smršť. ()

herr_carter

Nemám nic proti filmům, které diváka citově vydírají - naopak, pokud je takové téma uchopeno správně, dá se dokonce říci, že jsem jejich příznivcem. Když se ale podstatná část filmu zvrhne v ječení a Cameron Diaz (ať mi někdo vysvětlí,jaký imbecil dokáže obsadit pipinu bez mozku a ještě po ní nedejbože chtít, aby ,,hrála,, citové výkyvy), totálně zastíní dětské (nepochybně životní) role a její zdejší filmová role je asi natolik přirozená,jako kdyby roli Pianisty nakonec ztvárnil The Rock, to by potom spíše ale svádělo k pojmenování Pyjanista............. moje hodnocení = 2 z 10. ()

Tejkina

Jeden z nejsmutnější filmů, které jsem kdy viděla... „Pamatuješ na to léto, když jsem odjela na tábor? Měla jsem strach, že se mi po vás bude stýskat.“ - „Jo.“ „Než jsem nasedla do autobusu, řekla jsi mi, abych si sedla na levou stranu, hned přímo k oknu, abych se mohla ohlédnout a vidět tě tam.“ - „Vzpomínám si...“ „Teď si tam sednu taky.“ ()

DavidS.

Od začátku jsou poměrně jasně rozdány sympatie a je zřejmé na čí stranu se divák přikloní a to i přesto, že všechny postavy dostanou svůj prostor a my tak můžeme pochopit jejich motivy, které tu jsou naštěstí přirozené a obhajitelné...Výborné rodinné komorní drama, zápletka, zpracování a v každém případě herci...SPOILER - Jen mě malinko mrzí závěr. Myslím, že by bylo mnohem zajímavější, kdyby se Anna pro žalobu rozhodla opravdu sama za sebe a nikoliv na přání sestry...Ale to bychom pak zase možná sledovali jiný film, porotože tahle rodina opravdu fungovala... ()

!Borec!

I když chvílemi příliš "americké", nic na tom nemění, že je to sakra dobrej doják. Sofia Vassilieva hraje přímo excelentně, až si nejsem jistý, jestli i ve skutečnosti tu rakovinu nemá, Alec Baldwin mě těší víc a víc, jeho osobní kouzlo se s přibývajícim věkem mění a posouvá ho do zralé dospělosti. Námět je zajímavý, volby jsou těžké, situace si žádají více možností a nám je během filmu odkrývají. Je důležitější milovat nebo být milován? ()

Testament odpad!

Jak to napsat a neurazit. Neuvěřitelná snůška emocí, hraní na city diváka a útok na nejprimárnější pudy. Ano, věřím, že "Je to i můj život" leckde získá hromadu cen a filmoví intelektuálové u tohoto skvostu budou onanovat až do maximální extáze. V mých očích jde o účelový snímek, v kterém nejspíš řada (známých) herců exceluje. Většinu snímku někdo na někoho křičí, nebo se tu jen brečí, popř.: milion dalších emotivních záběrů. Tuna emocí? Ale kdež, milion tun emocí! MILIARDA!!! A všechno to narvat do diváka, aby byl co nejvíc šokován. To jde ale naštěstí mimo mě. ()

Mistickzz

Citlivý film na citlivú tému. Len pri veľmi málo filmoch spustím nejakú tu slzu ale tu som to proste nemohol ovládať a dosť často mi tie mokré blchy stekali po lícach. Herecký výborné(dokonca aj Diaz), emočne veľmi silné a dejovo zaujímavé. Myslím, že z Abigail Breslinovej rastie výborná herečka a Sofia Vassilievová bola ako dievča s leukémiou veľmi presvedčivá. Aj na túto tému sa tvoria filmy a aj keď sú možno drsné tak by sme ich nemali brať ako tabu ale akceptovať ich ako súčasť života. Cassavetesovi sa to podľa mňa podarilo. 80% ()

cab

At si kdo chce, rika co chce, ale i pres slzopudnou premisu me film citove zasahl. Nezdalo se mi, ze se prvoplanove utoci na divakovi city. Pribeh tezce nemocneho devcete, s rodinou tocici se jenom kolem ni, byl ume natocen a pasaze ze soudniho procesu, jako dramaticka odbocka od rodinneho kruhu, do pribehu krasne zapadaji. Herecke obsazeni kompletuje dobre odvedenou praci a zaslouzeny obdiv. 80% ()