IvyH

Asi tak - brečela jsem už po prvních deseti minutách filmu - a vím, že to má pro ostatní nulovou výpovědní hodnotu, ale film, který je o rodině a dítěti umírajícím na rakovinu, se prostě nejspíš jinak komentovat nedá. ()

strelenaL

Tento film je silně emotivní, dobře spracovaný. Souhlasím s "Martinibaby" , dostane vás do kolen (mě úplně vyvedl z rovnováhy) . Příběh poukazuje na nelehké aspekty Kateina života, kterých se člověk bojí nebo z nich má strach. Naštěstí je tu vždy (anděl) mladší sestra, která jí dokáže vždy pomoct. Příběh o rodině, která se snaží fungovat zcela normálně i přes nemoc nejstarší dcery, háčkem je ale to, že však nikoliv nefunguje rodinné zázemí tak jak má. Nic víc napovídat říct dál nemohu, protože i po delší odmlce ve vás film zanechá spoustu kladných myšlenek. Skvělé obsazení, Cameron jsem konečně viděla v roli, která se k ní baječně hodí. Jen mě mrzí, že film šel rovnou na placku, protože v kině by to byl nepopsatelný zážitek. ()

horacko

Nie, mnou to nezamávalo. Slzy sa nedostavili, nezasiahlo ma to. Priznávam, že je to silný príbeh a ani ma neprekvapuje, keď niekto celý film preplače. Ale pre mňa to bolo len dvojhodinové nariekanie za polomŕtvym človekom, kde matke až na konci filmu došlo, že smrť bude vážne pre jej dcéru to najlepšie v danej situácii. ()

Mr.Dogman

Emotivní příběh jedné ženy, jejich dětí a nemoci jednoho z nich. A nejen ji, ale i lidí kolem nich, kteří každý mají své problémy. Film, který klasicky ukazuje, jak je na tom každý vlastně dobře, ale není tak emotivní jak by si nejspíše tvůrci přáli. Opravdu ve mně nevyvolal takové emoce, jako například Výměna, a to je škoda, protože je to film, na emocích založený. Jinak vše v pohodě, tři hvězdy jsou myslím optimální. ()

Guzo

Krásný film s několika velmi dojemnými scénami. Bohužel, režie mi zrovna nesedla v těch ostatních - "vyplňujících" - scénách, kdy mi přišlo, že se zbytečně natahuje stopáž a v těchhle chvílích to ztrácelo své kouzlo. 3.5 * ()

greetchen

Hrozná pecka. Přiznávám, probrečela jsem celý film od začátku až k závěrečným titulkům. Skvělé herecké výkony, citlivě zpracované rodinné drama z nečekaného pohledu. Už dlouho mě takhle žádný film nedostal. ()

J-o-k-e-r

Moc pěkný film, i když smutný - myslím, že tady je potřeba pár kapesníků i pro ty nejzatvrzelejší. Přesto příjemně koukatelné drámo o vyrovnání se rodiny s faktem, že 15letá dcera trpí vážnou nemocí. C. Diaz v jedné z těch povedenějších rolí... ()

Roseinka

Moc dojemné, slzy jsem neuhlídala. Celou dobu se to tváří jako film o morálním dilematu (což vlastně i je a sama nevím, jak bych se zachovala já ať už v roli jakékoli s hlavních představitelek), ale konečné rozuzlení je opravdu nečekané. Je to moc dobře natočený film na tohle šíleně smutné téma. Musím dát plný počet, to nejde jinak. Každopádně pustit si depresivní film na depku není zrovna nejlepší nápad, jsem idiot. Ale i tak to stálo za to.... ()

Autogram

Citové vydieranie, ktoré nie je samoúčelné. Veľmi ťažká téma z detského pohľadu s dospelým myslením. Trochu americkej právnickej omáčky, ale inak riešenie komplikovaných rodinných a súrodeneckých vzťahov pri ťažkej chorobe. Pre Cameron Diaz asi najlepšia úloha konečne s normálnou filmovou postavou a Abigail veľmi prirodzená. –––– Byl to dobrej život, ne? –––– Teď je z ní maličký kousek modrý oblohy. A my všichni musíme žít dál. ()

vyfuk

Tento film byl pro mne něco jako poslední sledovat Walking Dead, ale milionkrát horší. Působení celého filmu bylo v celku takové neživé, ale jinak nemám v podstatě co vytknout. Do jisté míry originální příběh, který popisuje osud rodiny řešící své předůležité problémy. Byla to hezká zkušenost, ale není to žádný Oscarový nebo kapesníkový trhák. ()

Pecival

Velmi zajímavé téma rezultující v absolutní emocionální nářez (který ale vůbec nepůsobí trapně nebo nuceně). Vytknout bych snad mohl jenom trochu rozvláčnější závěr (tak trochu jsem to čekal takže jsem se na to mohl připravit). Názorná ukázka mateřské lásky za hranicemi dobrého vkusu (a nebo ne?). Skvěle obsazené role - nejvíce se mi líbila Abigail Breslin a Alec Baldwin (ten kluk se třeba ještě vzmůže na stará kolena), ale i histerická Diaz nebyla vůbec špatná. Vřele doporučuji. ()

TroiMae

Pěkný (v podstatě rodinný) film. A to navíc Cameron Diaz nemám rád :( Časová nechronologičnost překvapivě neruší a je zajímavá… Konečný „happy end“ samozřejmě čekáte… ale nechybí pointa. A pokud máte odvahu i na „verzi pro dospělé“ podívejte se, jak si s tímto „Vtipem" (Wit, 2001) poradila Emma Thomson: http://www.csfd.cz/film/6985-vtip/. ()

jefff

Bože to byl nádherný film. A já tyhle nucené dojáky tak hrozně nemám rád, ale tohle mě vážně dostalo. Pět hvězd je samozřejmostí. Jediné co bych vytkl je posledních cca deset minut, které byly příliš natahované a už to trochu ztratilo ten první dojem. Jinak bezchybné, od začátku až do konce. ()

Narcis

Zaujala me zapletka - hned po precteni jsem si vzpomel na jeden dil CSI LV, ktery oplyval podobnym pribehem. Film jsem zacal sledoval ve skole a po 5ti minutach prestal sledovat, protoze brecet ve skole by nebylo nejhodnejsi ... Doma jsem tomu dal volny prubeh ... Fantasticky pribeh a skvele herecke vykony. Dost me zaujal Thomas Dekker, ktereho jsem do te doby neznal a tady mel fakt dobre napsanou a zahranou roli ... ()

Wbcko

Možná až zbytečně slzopudné, jinak ale vcelku koukatelné. Cameron Diaz dokazuje, že hrát umí a Alecu Baldwinovi sedí role úspěšného právníka lépe než drahý oblek. ()

MiaMoonlight

Ve složce "to see" se mi filmeček leskl tak rok, nakonec mě nakoplo hodnocení kamarádky, cituji "Od toho filmu tu p* nesnášim!" - směrováno na DIaz. Kdo z vás by si poté neřekl, že to asi bude stát za to? Tak jsem otevřela přehrávač a s přestávkou na večeři (vynucenou) jsem to shltla až do závěrečného "tududumdum, plačte". Nějak na mě výjimečně nefungovaly předem určené plakací scény, až na jednu a to dokonce ne závěrečnou. Herecké výkony byly skvělé, ale podat se to mohlo ještě trochu jinak - no posuďte sami, už jsem oplakala Dobbyho, Marleyho, dokonce i to, jak se v Americe staví domečky pro postižené a celé se to natáčí. Doporučuji shlédnout Now Is Good, tématika je stejná, jen je ten film o dost silnější a nebude vás tam štvát žádná hysterická matka. ()

made1

Nejspíš je to jenom ubrečenej doják využívající téma smrti, ale Cameron Diaz a Abigail Breslin předvádějí takové výkony, že nejde než si ten film užít a nechat se do něho plně vtáhnout, což bude stát ty slabší z nás pár slz. Velice povedený film. ()

Soweek

Třetí film v řadě za plný počet, tím se v mém hodnocení nemůže chlubit myslím nikdo. Cassavetes si bere na mušku opět velmi emotivní snímek, kdy je lidský jedinec nucen udělat rozhodnutí, které nikdy nemůže skončit win-win, ale vždycky win-lose. Jako vždy vás uchvátí jeho smysl krásy, který dokáže najít ve smutku a utrpení. Důkaz, že skutečně romantický film neuděláte z žádné červené knihovny, nýbrž z kvalitního románu je očividně Nickův hnací motor, který momentálně šlape lépe než švýcarské hodinky. ()

kisha

Cassavetova relativně (v rámci tematiky "Umírající potomek") dost vkusná dávka emocí, která s vámi zacloumá s 91% jistotou. ()